Page 6 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 101 to 120 of 154

Thread: For Honor

1. Back To Top | #101
    Nick anterior: Shepard76 LoneWanderer's Avatar
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Stiu. Dar nu vreau sa cumpar asa ceva. E ca si cum te sui tu Necro in taxi cu propriul tau aparat de taxat. E aiurea :P Nu ma intelege gresit, nu e o problema de bani, e o problema de cu totul alta natura.Sa puna disclaimer mare cu rosu la ei pe site cand dai buy domnilor, acest joc nu se poate juca la nivel decent( nu competitiv ) cu soarecul, va rog cumparati si un controller, dar sa fie transparenti, nu sa se faca ca ploua dupa ce ti-au luat banii pe un produs.
    Daca esti un gamer adevarat ai la indemana si un astfel de periferic ...sunt multe jocuri care sunt lansate concomitent pc si console
    Ce vreau sa zic este ca a devenit chiar o necesitate si oricum e mult mai ok sa joci de ex un joc gen mortal kombat sau un fifa pe controller decat cu mb+k , deci il poti folosi si pt alte joculetze
    Ai reducere la PC Garage daca folosesti voucherul SQKRAJWC !!! Multumesc

2. Back To Top | #102
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #103
    au mers cam departe cu asemanarile cu rainbow six siege la lansare

edit:aparent e din beta, cand anti cheatul era disabled.so not that relevant
    Last edited by ChidoSir; 15-02-2017 at 21:09.

4. Back To Top | #104
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Stiu. Dar nu vreau sa cumpar asa ceva. E ca si cum te sui tu Necro in taxi cu propriul tau aparat de taxat. E aiurea :P Nu ma intelege gresit, nu e o problema de bani, e o problema de cu totul alta natura.Sa puna disclaimer mare cu rosu la ei pe site cand dai buy domnilor, acest joc nu se poate juca la nivel decent( nu competitiv ) cu soarecul, va rog cumparati si un controller, dar sa fie transparenti, nu sa se faca ca ploua dupa ce ti-au luat banii pe un produs.
    Motane......si aici ajuns ??? )))) Tine de varsta man treaba cu soarecu...asa ne am obisnuit noi)) Eu am ps4 in casa de 2,5 ani....dar nu am jucat 10 ore adunate pe el )

5. Back To Top | #105
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by crystevil View Post
    Motane......si aici ajuns ??? )))) Tine de varsta man treaba cu soarecu...asa ne am obisnuit noi)) Eu am ps4 in casa de 2,5 ani....dar nu am jucat 10 ore adunate pe el )
    Lasa ca ramane la aia mici. Il arunca si iti cer un PS10 Eu sunt peste tot pentru ca sunt disperat, nu am ce juca si sunt ca o fiara salbatica .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #106
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Eu nu concep sa joc cu gamepad. E blasfemie pt mine....
    Am crescut in golden age al jocurilor. Am prins aparitia lui Doom, Rednecks Rampage, Starcraft, Warcraft, NOLF pana in zilele noastre. Tot ce am jucat numai pe PC, cu mouse si tastatura. Fifa 17 il joc clasic ca Fifa 98/99. W este sprint, A lob, S pass, D shoot. Asta e. Sunt batran, am 35 de ani.

PS: Astept un discount si iau si eu For Honor. Mi se pare mult 60 euroi.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

7. Back To Top | #107
    Registered User
    gasesti jocul mai ieftin de 60 E
    Case-NZXT H340 Black || Mainboard-ASUS SABERTOOTH Z97 Mark 1 || CPU-Intel i5 4670K || Corsair H100 V2 Extreme Performance || Memory-XyperX Savage 2x4 GB 2400mhz CL11 || Graphics Card-MSI R9 380 Gaming 4G || SSD Samsung 850 EVO 250GB || Storage-HDD Seagate 1TB 7200 64mb || Peripherals-Corsair Raptor HS40, Asus GX950 Gaming Mouse || OS-Windows 10 ||

8. Back To Top | #108
    Quote Originally Posted by ChidoSir View Post
    au mers cam departe cu asemanarile cu rainbow six siege la lansare

edit:aparent e din beta, cand anti cheatul era disabled.so not that relevant
    Macar daca s-ar fi asemanat la ce trebuie...

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

9. Back To Top | #109
    Registered User
    Daca nu am gtx 1070 pot cumva sa activez un cod folosind alta metoda ? De exemplu,pot activa jocul pe un laptop cu gtx 1070 si dupa accesa jocul de pe un pc cu alta placa video ( ex 970 ) ?

10. Back To Top | #110
    Registered User sekaba2's Avatar
    video-ul e vechi, dintr-un beta. in beta nu functiona sistemul anti-cheat (EAC), mergea in background in data gathering mode gen, fara sa intervina

11. Back To Top | #111
    E ok, hack-ul cel mai simplu vine din P2P connection. Iti reduci upload speed-ul cat se poate si ai avantaj peste oricine.

12. Back To Top | #112
    Quote Originally Posted by subsenix View Post
    gasesti jocul mai ieftin de 60 E
    Unde?

13. Back To Top | #113

14. Back To Top | #114
    Registered User
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Eu nu concep sa joc cu gamepad. E blasfemie pt mine....
    Am crescut in golden age al jocurilor. Am prins aparitia lui Doom, Rednecks Rampage, Starcraft, Warcraft, NOLF pana in zilele noastre. Tot ce am jucat numai pe PC, cu mouse si tastatura. Fifa 17 il joc clasic ca Fifa 98/99. W este sprint, A lob, S pass, D shoot. Asta e. Sunt batran, am 35 de ani.

PS: Astept un discount si iau si eu For Honor. Mi se pare mult 60 euroi.
    Esti tanar fata de altii , stai linistit )

15. Back To Top | #115
    Registered User Zircon's Avatar
    Am incercat sa folosesc controllerul de PS4. Singurul avantaj este la schimbarea stance-ului si cred ca se aplica doar pana inveti ca mouse-ul nu trebuie miscat ca la 3d shooter ci folosit exclusiv pentru stance.
    Oricum, joc mult mai bine pe kb+mouse

16. Back To Top | #116
    Quote Originally Posted by ChidoSir View Post
    Ai cumparat de acolo si nu au fost probleme?

17. Back To Top | #117
    De obicei e ok site-ul, nu am auzit sa fie probleme cu el.
    Clap clap !

18. Back To Top | #118

19. Back To Top | #119
    Daca cumpar de acolo, banuiesc ca voi primi cod de activare pe email, corect?

20. Back To Top | #120
    Registered User sekaba2's Avatar
    Am cumparat eu de acolo si am primit codul prin mail.

M-am fortat sa joc mai mult cu controller-ul de xbox360 zilele astea. Cert e ca dupa o zi joc mai prost cu el fata de prima zi in closed beta cu kb+mouse, in conditiile in care atunci luam contact cu jocul iar acum am cateva zeci de ore in spate. In afara de schimbat stance-ul mult mai usor, nu vad ce alte avantaje mi-ar aduce controller-ul. Iar daca rezolva problema pe pc cu mouse-ul care nu schimba stance-ul daca il misti imediat dupa ce ai incasat o lovitura, deja pentru mine nu mai e niciun avantaj pe controller. Insa cei care l-au jucat de la inceput pe controller sau care obisnuiesc sa joace pe console mi-au jurat cu mana pe inima ca jocul e imposibil fara controller. Deci pana la urma e cum ti-e tie mai usor, iar tinand cont ca sunt multi jucatori "high-end" (nu le zic pros pt ca jocul asta inca nu are pros) joaca pe kb+mouse, consider atata timp cat stapanesti jocul, nu vei avea probleme cu "instrumentele" nici la un nivel mai ridicat.

Remarc pozitiv felul cum s-au comportat cei de la ubi de la lansare incoace, rezolvand multe probleme semnalate in beta-uri de catre comunitate dar fara sa cada in plasa aia cu nerf/buff cum se intampla de regula la jocurile multiplayer. Inclusiv conexiunea e mult mai ok acum, mi se par mult mai rare momentele cand un jucator e deconectat intr-un meci fata de beta-uri. La fel si matchmaking-ul, nu am mai intalnit situatii in care sa-mi zica "high activity" dar sa stea minute in sir pana imi gaseste un joc, indiferent de modul de joc queue-urile s-au scurtat dramatic.
    Ca veni vorba de modurile de joc (sunt singurul caruia ii suna ciudat cand traduci direct "game modes" in "moduri de joc"?), 4vs4 skirmish e exact cum tre sa fie un team deathmatch intr-un joc d-asta, mi se pare de departe cel mai distractiv mod de 4vs4, dominion fiind un capture the control points, iar elimination e un fel de team deathmatch dar hartile sunt mai mult in genul celor de 2vs2 (de regula incepi runda intr-un format 1vs1 cu un adversar, iar ceilalti au tot genul asta de lupte in alte zone ale hartii). Practic skirmish m-a facut sa joc preponderent 4vs4, fata de beta-uri cand jucam 1vs1 si 2vs2 70-80% din timp, acum cred ca joc 50% skirmish, 50% restul de 4 moduri. Elimination mi se pare ca incurajeaza cheese tactics prea mult, ceea ce nu e neaparat rau, doar ca eu nu vreau sa imi petrec timpul in joc asa
    Last edited by sekaba2; 17-02-2017 at 20:25.

1.  
Page 6 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Bookmarks

Bookmarks