Page 10 of 16 FirstFirst ... 78910111213 ... LastLast
Results 181 to 200 of 301

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #181
    Registered User
    Azi am fopst in sud: caves, temples & tombs... Unele puzzle-uri sunt exact în stilul Tomb Raider - trebuie sa muti obiecte, sau sa pui contragreutati, sa activezi dracii in alte incaperi, tuneluri subacvatice etc.
    Uneori trebuie atentie sa vezi daca mai sunt camere ascunse (se sparg peretii) pentru chestii add-on - in special cristale.
    Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-9-19-23-25.jpg Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-9-16-14-12.jpg Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-9-16-21-34.jpg
    Nu prea le mai vedeam rostul la cristale, dar trebuie pastrate pentru activarea chestiilor high tech
    Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-10-0-23-12.jpg
    In unele mesaje sunt chestii "inaudibile"; in realitate sunt fraze reversed - mnah unii au recreat the full message )
    Assassin's Creed: Origins HIDDEN MESSAGE CODE BROKE REVERSED AUDIO! (Eeyoo Sekedoo Aat)

By the way, eu la Eeyoo Sekedoo Aat cand vreau sa ies afara (Exit Tomb) iau crash de computer cu restart =))
    Am repetat de 3 ori experimentul si ia crash & restart exact in acelasi loc (e prima data in 8 luni cand iau crash atat de urât, a tinut in real bench, prime95 & shit iar din Advanced Settings in caz de Failure am dezactivat restartul).
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #182

3. Back To Top | #183
    Poate sunt doar eu ... dar sunteti fix 3 persoane care lauda jocul asta si tot repetati cum va petreceti viata in el.
    Bla bla bla ... noT

4. Back To Top | #184
    Registered User
    Quote Originally Posted by edlund View Post
    D-abia aștept sa crackuiasca ăștia jocul, sa vorbiți și voi despre el.
    this

dar din păcate nu se va întâmpla prea curând

Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-11-22-0-30.jpg
    jocul este super fun; sunt la 43% overall, mai am inca teritorii nedescoperite, cu misiunea principal sunt inca la inceput :P
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

5. Back To Top | #185
    Voi cred ca intelegeti ca sunteti singurii care explorati and stuff, nu ? Adica ... multi dintre noi ii jucam rapid story line-ul si this is it.
    Bla bla bla ... noT

6. Back To Top | #186
    Registered User
    Stai chill, ca sunt mai multi care pierd vremea in Origins.
    Si inca sunt pline stream-urile - stau o gramada si se uita cum se joaca altii
    E addictive, dar nah, depinde de gusturi.
    Cred ca e primul AC ce ma face sa pierd vremea mai mult fara sa fac story mission, e incredibil de fun
    (mai era si Black Flag, îmi placea sa merg pe mare si sa scufund/cuceresc corabii, dar nu m-a prins cum m-a prins asta )

Imi pare rau ca n-are si online ca Watch Dogs / 2 sau macar ca în AC4/Unity.

BTW, in afara de faptul ca nu va fi spart prea devreme, ieftin nu va fi prea curând redus, va fi ca la Watch Dogs 2, pâna recent a tot fost 60 Eur editia standard (Gold 90 Eur), abia acum au început sa îl includa pentru scurte perioade gen Halloween sau crazy week-ends la jumatate de pret.

ON: Apropos de detalii - faza cu otrava e geniala =))
    Omori pe unul, îl otravesti, îl duci într-un fort si în timp se infecteaza mai multi.
    BTW - merge si la civili Il duci pe unul în piata sau la piscina si aia a fost (copiii tot nu mor , din contra fac mai multa galagie)
    Imi place cum încep aia sa li se faca rau, vomita etc =))

7. Back To Top | #187
    Am aflat deja despre story, stiu deja dinainte ca nu sunt interesat de joc. AC nu era despre secondaries, ghost recon style exploration si altele.

Era poveste, istoria adevarata combinata cu istoria din joc, si o gramada de puzzle care unele erau chiar dificile ca dracu+ Jesper kyd care dadea o atmosfera aparte jocului. Actiunea si restul erau pe plan secundar, erau acolo sa faci ceva intre main quest nu ca sa fie ocupatia principala de grind, acuma este tocmai invers, povestea si toate celalalte sunt pe plan secundar, asa ca oricat de "beton" ar fi jocul, ca si fan AC sunt neimpresionat. Jocul arata intradevar minunat, am vazut la altii, dar asta nu este nici pe departe de ajuns sa ma faca interesat.

Jocul o devenit altceva, de aia le si place unora carora nu le-ar fi placut primele din seria AC. Toata atentia jocului este concentrata pe alte chestii decat ce era initial acest joc.

8. Back To Top | #188
    Registered User
    Merită să îl încerci. Și eu am zis la început că nu o sa îmi placa, dar chiar m-a prins. Parca îmi pare rău că stau o săptămână fără procesor și nu mă pot juca )

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

9. Back To Top | #189
    Registered User
    @ nosferat
    Clar, e Watch Dogs style
    La fel ca si Syndicate, eu nici nu îl consider un AC veritabil.
    Am mai tot spus, si mie imi pare rau, dar jocuri ca AC2 si Brotherhood (care mi-au placut enorm) nu mai vedem.

Si totusi, Origins are ceva catchy, addictive, exact cum zice si AppleStore

PS: nici main story & add-on missions (de sine niste povesti statatoare) nu sunt chiar atat de rele.

10. Back To Top | #190
    Registered User edlund's Avatar
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Poate sunt doar eu ... dar sunteti fix 3 persoane care lauda jocul asta si tot repetati cum va petreceti viata in el.
    Pentru ca doar trei l-au cumpărat, restul așteaptă sa îl fure și apoi sa explice fraierilor cum e cu gaming ul și de ce e un joc extrem de prost.

11. Back To Top | #191
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Evident. Abia astept
    Nu vreau sa mai dau bani unora, fara sa stiu exact ce cumpar. Iar UBI ocupa loc fruntas pe lista, alaturi de EA, Bethesda si altii. Sa-mi fie cu iertare, dar prea multe titluri de rahat, la pret de diamante. De ce s-ar astepta unii producatori sa fie respectati cand ei nu fac asta?

12. Back To Top | #192
    Registered User slicker's Avatar
    Pentru ca doar trei l-au cumpărat, restul așteaptă sa îl fure și apoi sa explice fraierilor cum e cu gaming ul și de ce e un joc extrem de prost.
    Clar ca da, e cool sa dai 60 de euro pe un shit, herp derp.

S-au dus zilele cand jocurile aveau demos, veneau in format fizic la maxim 40 de euro cu carticele, figurine, harti si in general chestii pe care sa merite sa dai banii. Ehehehe ce vremi maica. Acum suntem PC si facem pe bravii virgini in nas.

13. Back To Top | #193
    Registered User Raziel01's Avatar
    Surprinzator, AC: Origins nu e un joc rau. E plin de trademark-urile Ubisoft: drone, highlights, markers, handholding, filler content, etc., dar in general sunt o multime de lucruri de laudat la el.
    Jocul a fost clar influentat de The Witcher 3 si se simte. Are content de calitate care nu tine de main story, iar gameplay-ul este destul de bun.
    Combat system-ul are un vibe de Dark Souls, fiecare tip de arma avand un move set diferit. Itemizarea insa lasa de dorit, iteme noi pica constant asa ca totul este outdated rapid.
    World design-ul este absolut excelent, lumea e vie, toate NPC-urile au activitati diverse si poti interactiona intr-un fel sau altul cu tot ce-ti iese in cale.
    Tehnic arata bine, scaparile cele mai mari fiind la lip sync (groaznic) si cateodata la animatii care parca trepideaza la un fps cazut. Production value-ul este insa foarte mare, s-a pus accent pe detalii si des am ramas surprins de animatiile sau chiar reactiile pe care le are caracterul in anumite situatii.

Sunt destul de placut surprins de Origins si ma oftic ca n-am avut timp sa-l joc mai mult.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

14. Back To Top | #194
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Ai jucat de 145 de lei deja. E randul meu

15. Back To Top | #195
    Registered User
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Clar ca da, e cool sa dai 60 de euro pe un shit, herp derp.

S-au dus zilele cand jocurile aveau demos, veneau in format fizic la maxim 40 de euro cu carticele, figurine, harti si in general chestii pe care sa merite sa dai banii. Ehehehe ce vremi maica. Acum suntem PC si facem pe bravii virgini in nas.
    In zilele alea jocurile erau facute de 10 insi intr-o garosoniera, acum lucreaza sute vreme de cativa ani la un AAA. E normal sa se scumpeasca din moment cu costurile de productie au crescut astronomic, pe langa inflatie. In plus, jocul asta poate fi luat oricand cu ~40 de euro de pe siturile cu keys - Buy Assassin's Creed Origins CD KEY Compare Prices

Pe forum se dau keys cu sub 150 RON. Ce vrei mai mult de atat?

N-ai nevoie de demo cand poti vedea pe yt mii de ore de gameplay in 4k, in primele zile de la lansare. Sau daca vrei demo, il comanzi pe steam, il joci cateva ore sa-ti faci o impresie pe viu si ceri refund. Daca iti place, il iei cu 145. Dar e mai misto sa ne dam cu curul de pamant pana apare pe filelist, moment cand threadul va exploda.

16. Back To Top | #196
    Sigur, video-urile si demo-urile sunt acelasi lucru. /facepalm

Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Sau daca vrei demo, il comanzi pe steam, il joci cateva ore sa-ti faci o impresie pe viu si ceri refund.
    Si cand credeam ca nu poti sa spui o prostie mai mare...

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

17. Back To Top | #197
    D-abia aștept sa crackuiasca ăștia jocul, sa vorbiți și voi despre el.
    O sa ai de asteptat mult si bine si foarte probabil nu anul asta.
    Mi se pare dubios ca aceiasi pirati care spargeau Denuvo numai la o zi dupa lansare nu pot sparge VMProtect (care-i usor de spart de prin 2009 toamna), ceea ce denota ca cei de la Ubi i-au mituit bine pe pirati sa nu pirateze jocul pana nu atinge target-ul de vanzari.

Momentan, cica Origins l-a depasit pe Syndicate la vanzari.
    Ubisoft Reveals 'Assassin's Creed Origins' Sales Are Double Syndicate's So Far

Origins cu tranzitia la RPG pare sa fie o relansare de succes a seriei, cu toate ca are mai multe lucruri in comun cu seria Far Cry decat cu conceptul de asasin din seria Assassin's Creed , fiind doar titlul de el . Din ce observ, elementele de stealth sunt inexistente, regasesti aceleasi mecanici si animatii invechite de 10 ani, povestea e total absenta, optimizare cu curul, gameplay-ul e total simplificat (spre deosebire de AC Brotherhood) dar in schimb, jocul exceleaza la capitolul explorare, atmosfera, aspect si radiant AI al NPC-urilor.
    Last edited by jokercroker67; 13-11-2017 at 11:53.

18. Back To Top | #198
    Registered User
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Si cand credeam ca nu poti sa spui o prostie mai mare...
    Unde e prostia? Steam Refunds

You can request a refund for nearly any purchase on Steam—for any reason. Maybe your PC doesn't meet the hardware requirements; maybe you bought a game by mistake; maybe you played the title for an hour and just didn't like it.

It doesn't matter. Valve will, upon request via help.steampowered.com, issue a refund for any reason, if the request is made within fourteen days of purchase, and the title has been played for less than two hours.

19. Back To Top | #199
    Unde e prostia in a compara steam refunds cu un demo? Really? Are you asking this question? Un demo presupune un sample neplatit, de obicei fara o limita de timp, pe baza caruia iti poti face o parere. De obicei e un level, alteori e un vertical slice (de obicei la produse neterminate).
    Tu sugerezi consumatorului sa dea banii inainte (60$ in cazul unui AAA) ca sa poata testa produsul pentru ca isi poaet recupera banii (sunt niste conditii de recuperare). Deci, consumatorul trebuie sa plateasca in avans (ca la prostituate) si isi asuma riscul sa indeplineasca criteriile de refund altfel ramane cu banii investiti.

20. Back To Top | #200
    Registered User
    La jocul asta n-ai cum sa faci un demo. Daca esti disperat si iti arde buza sa vezi tu cum/daca iti merge pe al tau pc, ai si solutia asta. Nu exista niciun criteriu de refund, nu te mai screme. Nu joci mai mult de doua ore si gata. Pe langa miile de ore de pe youtube, alea doua sunt suficiente sa te lamuresti.

Valve will... issue a refund for any reason

1.  
Page 10 of 16 FirstFirst ... 78910111213 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks