Page 11 of 13 FirstFirst ... 8910111213 LastLast
Results 201 to 220 of 251

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #201
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    La jocul asta n-ai cum sa faci un demo.
    BA SE POATE!

Dezvoltatorii pot foarte bine sa scoata o versiune taiata/subtiata a jocului chiar si ala open-world , o versiune scriptata care sa cuprinda numai un cartier din orasul Alexandria cu vreo 10 misiuni variate si pereti invizibili.
    Odata terminat alea 10 misiuni, PAC, direct imaginea trantita pe ecran care iti cere sa dai comanda online la jocul full .

E foarte simplu sa faci asta, crede-ma!
    Dar nu vor pentru ca mai toate companiile mari au ajuns niste moneymongers cu niste producatori lenesi si lacomi si constientizeaza ca mai devreme sau mai tarziu apare versiunea piratata (adica tot o versiune demo din moment ce n-are suport online/modul multiplayer)

2. Back To Top | #202
    Registered User Raziel01's Avatar
    La jocul asta n-ai cum sa faci un demo.
    Serios? Nu puteau sa limiteze accesul la o provincie din cele 30+ cate sunt in joc? Dude, please... Ubisoft a preferat sa se concentreze pe mizerii anti-consumer precum imbunatatirea Denuvo cu un layer de CPU heavy protection in loc sa ofere consumatorilor un demo pe baza caruia sa-si formeze o parere.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #203
    EA de exemplu a scos un trial de 10 ore la Dragon Age Inquisition si Mass Effect Andromeda. Le gasesti pe Origin.
    Ubisoft poate sa scoata pe Uplay un trial de 10 minute la AC Origins daca vrea.....si i-as vedea in stare de asa ceva la cat se caca pe ei de zgarciti ce sunt la preturi.

4. Back To Top | #204
    Registered User
    Quote Originally Posted by jokercroker67 View Post
    E foarte simplu sa faci asta, crede-ma!
    Dar nu vor pentru ca mai toate companiile mari au ajuns niste moneymongers cu niste producatori lenesi si lacomi
    Ei, daca spui tu ca e foarte simplu, asa trebuie sa fie...

Deci si asta e un motiv pentru care sa nu cumpere lumea jocul asta, nu? Ca n-are demo! Din cauza producatorilor lenesi si lacomi!

Daca tot e scump, oamenii care au 20 de milioane pentru o placa video si considera ca 145 RON pe un joc AAA aparut de cateva zile e mult, se pot aduna in grupruri de 2-3-x, pun mana de la mana si impart un cont uplay. Azi joaca unul, maine altul si tot asa.

5. Back To Top | #205
    Daca tot e scump, oamenii care au 20 de milioane pentru o placa video si considera ca 145 RON pe un joc AAA aparut de cateva zile e mult, se pot aduna in grupruri de 2-3-x, pun mana de la mana si impart un cont uplay. Azi joaca unul, maine altul si tot asa.
    Deci, ataci oamenii care au dat 2000 RON pe o placa video pe care o pot utiliza pentru 2+ ani ca nu sunt dispusi sa dea 7% din pretul placii pe un joc AAA (fara macar sa-l poata testa)? Apoi vii cu o sugestie ilegala prin terms of agreement. Esti plin de idei una mai tare ca alta.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

6. Back To Top | #206
    se pot aduna in grupruri de 2-3-x, pun mana de la mana si impart un cont uplay. Azi joaca unul, maine altul si tot asa.

Mie mi aiurea sa te umilesti si sa cersesti la altul "da-mi si mie nenea share la Steam sa ma joc".

Pai decat sa ma umilesc aiurea la altul, mai bine descarc versiunea piratata pe barba mea si vad daca jocul isi merita banii si il detin doar eu, fara sa-mi impart contul cu altcineva strain sau chiar prieten (apoi, Origin si Uplay nu au sistem de share ca Steam, deci te poti trezi cu contul furat sau blocat).
    Last edited by jokercroker67; 13-11-2017 at 13:01.

7. Back To Top | #207
    Registered User
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Deci, ataci oamenii care au dat 2000 RON pe o placa video pe care o pot utiliza pentru 2+ ani ca nu sunt dispusi sa dea 7% din pretul placii pe un joc AAA (fara macar sa-l poata testa)? Apoi vii cu o sugestie ilegala prin terms of agreement. Esti plin de idei una mai tare ca alta.

Da, sa nu atacam oamenii care au pc-uri de 1500 de euro ca asteapta cu sufletul la gura sa pirateze un joc pe care il pot cumpara cu 145 RON, pe motiv ca n-au demo sa-l poata testa!

Sau, sau, vin cu alta solutie. Cumperi key cu 145, joci. Daca iti place, tragi de el pana te saturi, urmand ca peste o luna sa vinzi contul cu 100 RON. Merge?

Quote Originally Posted by jokercroker67 View Post
    Mie mi aiurea sa te umilesti si sa cersesti la altul "da-mi si mie nenea share la Steam sa ma joc".

Pai decat sa ma umilesc aiurea la altul, mai bine descarc versiunea piratata pe barba mea si vad daca jocul isi merita banii si il detin doar eu, fara sa-mi impart contul cu altcineva strain sau chiar prieten (apoi, Origin si Uplay nu au sistem de share ca Steam, deci te poti trezi cu contul furat sau blocat daca ai niste "amici"de toata "increderea").

Nu te umilesti cersind. Te intelegi cu 2-3 prieteni/cunoscuti/cuonscuti pe internet sa puneti bani de seminte la comun si cumparati jocul. La dracu', am vazut oameni pe threadul de pe filelist care isi dadeau contul unul altuia sa incerce jocul...

8. Back To Top | #208
    Registered User
    Sunt unul dintre cei care a primit jocul ca apoi sa fac șmecheria cu offline activation. Totuși, să ii furi contul cuiva când acesta dorește să te ajute e nesimțire curata.
    Totuși, am avut noroc că l-am primit. Nu am fost prea mulțumit de cum a mers și fix de asta m-am hotărât să fac un upgrade la i5 pe aceeași platforma.
    Daca nu era nevoie, sigur l-as fi luat. Poate după ce mai stâng niste bani, o sa îl cumpăr pentru că mi-a plăcut mult jocul.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4170 @3.7GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Modecom Oberon 2F Black || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

9. Back To Top | #209
    Quote Originally Posted by AppleStore View Post
    Sunt unul dintre cei care a primit jocul ca apoi sa fac șmecheria cu offline activation. Totuși, să ii furi contul cuiva când acesta dorește să te ajute e nesimțire curata.
    Gasesti oameni si oameni. Eu nici cu veri/frati/copii/nepoti, dar cu vecini nu mi-as imparti conturile de jocuri fiindca imi pot afecta progresul sau imi pot fute salvarile, setarile de joc sau ma trezesc cu parola schimbata (ca apoi sa pierd vremea sa-mi recuperez parola prin a trimite email, asta daca nu-mi schimba si adresa de email, mai stii?).
    De asta zic ca sunt anti-total la impartit.

Nici steam-share (chiar daca e mult mai SAFE) nu e cel mai ideal ca daca respectivul detinator are mai multi prieteni carora le imparte contul, tu efectiv nu poti juca jocul tau cand e altul pe el.

Iar ce propune Tzeb e mult mai ilegal decat insasi descarcarea versiunii piratate a jocului....dar bine ca traim in Romania si nu in Germania/Franta.

10. Back To Top | #210
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Sunt doua forme ale furtului. Nu vad cum una e mai ok decat cealalta.

11. Back To Top | #211
    Registered User
    Decat ca nu se poate accesa forma furtului dorita de toata lumea, adica piratarea, prin urmare alegerile sunt limitate.

- Legal: Key la 145 RON, joci doar tu.
    - Ilegal: Pui mana de la mana cu 2-3 cunoscuti si jucati pe rand.
    - Ilegal: Key la 145, joci doar tu pana te saturi si vinzi contul cand consideri ca vrei sa-ti recuperezi o parte din bani.

Da' n-are demo, ca-l luam!

12. Back To Top | #212
    mágico! Cowboy's Avatar
    Quote Originally Posted by nosferat View Post
    Jocul o devenit altceva, de aia le si place unora carora nu le-ar fi placut primele din seria AC. Toata atentia jocului este concentrata pe alte chestii decat ce era initial acest joc.
    wth, joc AC-urile de la primul si asta este unul dintre cele mai bune so far.

sunt doua lucruri diferite - ceva facut intr-un fel care sfarseste prin a iti place tie; si ceva facut bine.

AC-ul asta e facut bine; dar sfarseste prin a nu iti place.

asta nu insemna ca deodata "cei care sunt fani" sunt neimpresionati. si eu sunt fan, si sunt al naibii de impresionat
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

13. Back To Top | #213
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Pai, da. N-are demo. Am avut nevoie sa vad ca zice Raziel ca e ok, ca sa il cumpar si eu. Dar ce te faci cand nu ai niciun guru din asta de la care se te inspiri?

14. Back To Top | #214

15. Back To Top | #215
    Registered User Necrosero's Avatar
    Plm, acu tre sa-l cumpar si io. Pai ce-am facut?
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

16. Back To Top | #216
    the joys of pc gaming... ^

anyway, jucat, terminat, platinat! 60h 14min, curatat toata harta (ultimul joc de la ubisoft la care incerc sa iau platina daca are trofeul cu "clear all locations", fcuk that!).

mai bun decat ma asteptam, multe questuri, 126 la mine, multe chestii de facut, foarte faine facute tombs-urile.

ma bucur ca nu am avut de-a face cu pirati, barci, upgradeuri la barci etc. a fost fain sa explorez piramidele, orasele vechi, lumea in general, bine creeata.

faina si statuia de la CE, pacat ca nu il are si pe senu...
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

17. Back To Top | #217
    Registered User razvvan's Avatar
    Decat ca nu se poate accesa forma furtului dorita de toata lumea, adica piratarea, prin urmare alegerile sunt limitate.

- Legal: Key la 145 RON, joci doar tu.
    - Ilegal: Pui mana de la mana cu 2-3 cunoscuti si jucati pe rand.
    - Ilegal: Key la 145, joci doar tu pana te saturi si vinzi contul cand consideri ca vrei sa-ti recuperezi o parte din bani.

Da' n-are demo, ca-l luam!
    Cumperi key ,joci online și ceilalți cu care ai pus banii,joaca offline în același timp cu tine

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk

18. Back To Top | #218
    Meh ... poate, doar poate. Astept GOTY Edition la 50%
    Bla bla bla ... noT

19. Back To Top | #219
    Nu s-au putut abtine astia de la Ubisoft. Pe langa Season Pass poti cumpara in-game currency, arme de toate tipurile, armuri (cosmetice), mount-uri, etc...

20. Back To Top | #220
    Normal ca nu! La ce venituri declarate au astia din DLC si cacaturi pe bani in-game cred ca vom ajunge la ce spunea ghertoiul ala de la EA: munitie pe bani.

am gasit jocul la 140. not bad!
    Bla bla bla ... noT

1.  
Page 11 of 13 FirstFirst ... 8910111213 LastLast

Bookmarks

Bookmarks