Page 17 of 19 FirstFirst ... 7141516171819 LastLast
Results 321 to 340 of 369

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #321
    Registered User
    I really had fun
    La mine open world-urile sunt si de relaxare (de exemplu eu inca mai joc GTA V sau Watch Dogs etc), probabil mai mult de jumatate din timp am explorat si facut alte chestii, pierdut vremea cu oameni si animale etc :P
    Pacat de patch-ul vietii. Sper sa-si revina pana la anul cand apar primele DLC-uri.
    Sper sa nu fie chestii de 5 minute gen "Ambush at sea" =))
    Desi la Ubis#*t acum te poti astepta chiar la orice.

In afara de Discovery Tour Mode (cred ca intra automat si in versiunea standard), se anunta pentru Ianuarie si Martie primele 2 DLC-uri
    The Hidden Ones (DLC 1 / Jan 2018) - Are loc după evenimentele din Origins într-o nouă regiune ocupată de romani.
    The Curse of the Pharaohs (DLC 2 / Mar 2018) - Se concentreaza pe mitologia egipteana, adversarii fiind faraoni monstrii egipteni.

Ai 100% in uplay? Acum vad ca singura chestie pe care nu am facut-o pana la capat sunt cursele pe Hipodrom, nu stiu daca conteaza.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #322
    Registered User
    Peci de rahat, ma jucai o ora si ma las pagubas, se vede ca dracu'!
    Voiam sa iau Season Pass, dar acum cu downgrade-ul asta grafic nu prea mai am chef sa-l joc, arata oribil.
    Au stricat toata frumusetea jocului, l-au transformat intr-un fel de Borat.

3. Back To Top | #323
    Registered User
    Nu reușesc să câștig penultimul hipodrom să se activeze ultimul ca sa le pot completa pe toate.
    Fiecare set e format din 3 curse, fiecare cursa din 3-4 lap-uri de hipodrom; la prima cursă iau 5 puncte, apoi în celelalte două curse mă întrec ăia în ultimele lap-uri de nu-i adevărat.. de unde dreq' au nemernicii ăia atâta boost? =))
    si eu stau la umbră etc; ce observ ca după ce fac ramming sau îi distrug pe adversari nu mai îmi da boost deloc acum.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

4. Back To Top | #324
    Nu stiu cat de mult se merita cele doua DLC-uri ... avand in vedere istoria lui si misiuni de 10 minute top.
    Bla bla bla ... noT

5. Back To Top | #325
    Quote Originally Posted by kvarq View Post

Ai 100% in uplay? Acum vad ca singura chestie pe care nu am facut-o pana la capat sunt cursele pe Hipodrom, nu stiu daca conteaza.
    in uplay nu vad stats nicaieri, insa in ubisoft club imi arata si mie 99%. tot acolo imi arata 68% abilities unlocked (odata ce am avut deschis tot ce voiam am bagat in master abilities punctele, aveam +10 la toate 3) si 86% la crafting upgrades pt ca nu am avut rabdare sa vanez animale sau sa caut barci/carute cu materialele necesare.

poate dupa ce fac alea 100% imi apare si 100% per total? nu ca le-as face, just sayin'
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

6. Back To Top | #326
    Registered User
    în fereastra de uplay, când ești la Origins, în stânga, în "Statistics", e un rând "Game progression", gen

7. Back To Top | #327
    is pe ps4 pro eu. in uplay la jocuri imi apar doar jocurile cumparate pe pc.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

8. Back To Top | #328
    Registered User
    Am castigat si toate cursele de pe hipodrom.
    Tot 99% game progress. Dar din ce citesc pe forumul ubi e un glitch si este înca "under investigation" - posibil sa fie de la Aya.

Pentru mine jocul e complet nejucabil acum cu patch-ul vietii, am drops si la 20, 15 sau chiar 6 fps.
    Am dezactivat pana si overlay-ul ala din uplay (desi mergea ok la inceput cu ala), still same crap.
    1.05 - how to throw some shit in a fan

Referitor la DLC-uri ce sa zic, la felul cum s-a terminat jocul in sine ar exista un potential consistent pentru primul DLC din ianuarie, fie chiar si pentru chestii stil side missions; dar nu cred ca vom apuca jumatate de ora în plus de gameplay :P
    Ambush at sea l-am terminat cam in 5 min, Secret of the First Pyramids max 20 min.

9. Back To Top | #329
    Origins a prins, a si vandut ceva mai bine (nu neaparat bine), insa cu el au reusit sa isi mai spele chilotii si nu vor abandona egiptul asa repede. Drept urmare, tot ce ar fi putut fi strong pentru un DLC va ajunge intr-un sequel.

Also - >> PC AC origins patch 1.05 performance | Forums - Page 3 << - GENIAL ))
    Bla bla bla ... noT

10. Back To Top | #330
    Iar tipul acesta ridica o problema interesanta:

Origins ran fine with patch 1.03 but after 1.05 I too started experiencing stuttering throughout the entire game. So naturally, being annoyed, I ran a couple of tests to find the problem and noticed something really weird. From what I observed it is the even higher CPU usage with patch 1.05 that is generally the causing the bottleneck on the GPU and thus the stutters. It stayed 100% for nearly the entire time (yeah even more so than before :P).
    Pana aici nimic nou ...#UBISHIT did it again!

What also ticked me off was the generally high noise of my fans when my computer was idle (It was unusually high) which led me to believe that something unnecessary was running in the background that was causing the stutters in these games. I opened up taskbar and nope there was nothing suspicious there. My CPU usage was around 1-2% as well but what did happen was my fans started spinning silently. I closed taskbar and
    immediately my fans started spinning faster. I quickly opened it up again to find this illusive malware but again my CPU went down as soon as I opened it up. Determined to find whats going on I closed the taskbar and instead used the MSI afterburner to test the idle usage and yup I noticed a significant 40-50% usage in the CPU when it was idle.

Chestia asta se poate testa usor: deschideti task manager si CPU ar trebui sa fie deja in 30-40 load, urmand ca imediat sa dispara acel load. Chiar ma gandam ce e cu load-ul ala pe CPU in HOTS ...

Now I was more or less convinced it was some mining malware crap that was doing this. So I turned off my router (cause most of these mining malware needs internet to function) and the moment it was turned off the cpu usage graph in afterburner started going down until it was about 5% or so.

Now able to cut the abnormal usage temporarily I tried playing AC Origins in offline mode and benchmark it and voila it ran MUCH MUCH better. I previously had only 5600 score with tweaked very high settings but now it is about 7600. The stuttering is nearly gone and whats more the CPU usage is about 70% while benchmarking which was previously 100. Same went for the other games too.

Also .. am testat modul offline cu adaptorul de retea pe disabled. Imaginea cam spune tot...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-26-6-50-2.jpg  
    Bla bla bla ... noT

11. Back To Top | #331
    Registered User
    Offline cu ethernet disabled, 7700K e blana 100%
    Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-26-17-25-0.jpg Assassin's Creed Origins-cpu_26_nov.jpg

Am scris la ubishit, am deschis un tichet. I-am întrebat cum pot sa pun înapoi 1.03 sau chiar 1.02.
    Raspunsul lor:
    We strongly recommend to set a FPS limit to 60fps, while I can understand why you don't want to limit the FPS, without any limitation it is normal for the Game to consume every resource it can from your CPU.
    Be advised that AC: Origins demands a high toll from the CPU because the whole map is loaded.
    While we are aware of issues such as the one you are experiencing, the developers are still trying to understand the best way to solve this issue.
    Am pus fps limit la 60:
    Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2017-11-26-17-40-5.jpg
    Dar se misca absolut ca dreq', pentru mine nu e fluid deloc la 60 fps...

Am pus fps limit la 90, procesorul e incarcat in medie pe la 80-90 %, am vazut si 100% uneori.
    Dar NU E steady, tot mai are drops.

Sa-i ia naiba. Cred ca au nenorocit ceva la patch, zici ca e portat de pe conserva =))

12. Back To Top | #332
    Asta cu limita ... e epic lulz. Bine că nu au spus ca ai sistemul prea varza : ))
    Bla bla bla ... noT

13. Back To Top | #333
    Registered User
    Quote Originally Posted by kvarq View Post
    Dar se misca absolut ca dreq', pentru mine nu e fluid deloc la 60 fps...
    Ai incercat cu vsync on? Nici mie nu mi se pare fluid cu 60 limit si vsync off, dar cu on e acceptabil. E stutter-ul penal in orase, de cand cu 1.05, dar pe 1.03 imi era bine de tot (60 oricand) cu totul ultra, la 1280x1080. 4690k la 4.7, gtx970 cu putin over.

14. Back To Top | #334
    Omul are un 1080 TI! Jocul asta trebuia sa fie like 100+ pe sistemul lui. Faptul ca nu face lock si are drops de fps... de fapt nici nu mai conteaza. La urmatorul joc AC, Ubishit ne vor cere sa imprumutam PC-uri de la NASA.
    Bla bla bla ... noT

15. Back To Top | #335
    Registered User
    @kvarq, ma bag su eu acum in seama aiurea... Ai incercat alt driver nvidia?ie asta mi a rezolvat problema cu fos drops, am avut la fel pe 1080.

16. Back To Top | #336
    Registered User
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Asta cu limita ... e epic lulz. Bine că nu au spus ca ai sistemul prea varza : ))
    =))

I noted that you are using your monitor with a frequency much higher than the one recommended by your GPU.
    Native Mode: 2560 x 1440(p) (59.951Hz)
    Current Mode: 2560 x 1440 (32 bit) (144Hz)

Hence, please lock your FPS to 60 as follow:
    Set vsync to 60Hz lock the FPS to 60 OR deactivate Vysnc completely and lock the FPS to 60.
    - Inside the game menu: Display -> FPS limit -> Set to 60 FPS
    - Nvidia control panel: Manage 3D settings -> Global Settings -> Vsync -> Force On
    Interesant e ca lucreaza duminica, au raspuns de cateva ori la mesaje =))

Nu cred ca mai e de driver acum.
    Cu 1.02 + 388.00 sau cu 1.03 + 388.31 chiar îmi mergea fluid.
    Cu patch 1.02 încarcarea pe proc era ~70 %.
    Cum am spus mai sus, acum am 95-100%, si fara sa fiu online.

Exact cum a spus si Tzeb, cu patch-ul 1.05 e un stutter care înainte nu e prezent.
    Da-i în saracie, ca mi s-a luat.

17. Back To Top | #337
    Registered User
    Probat si cu totul pe ultra low, rezolutie la 50%. Stutter-ul cand invarti camera prin aglomeratie e la locul lui, la fel ca si cu totul pe ultra, rezolutie 100%. Nu are niciun farmec jucatul in asemenea conditii. Am 60fps mereu, dar iti vine sa spurci cand vezi constant respectivul "agatat".

18. Back To Top | #338
    Registered User
    Stiu exact cum e feeling-ul
    Si "agata" si cand mergi...
    Au umblat la tot japitele.
    Poate au dat copy-paste la update de conserva pentru PC.
    Nu ma mai mira nimic acum.

@ valinor - ai update la 1.05?
    La un moment dat te fereai de 1.05 si a fost wise daca ai reusit sa nu se updateze.
    Daca ai 1.05 si inca iti merge fluid, zi ce versiune de driver ai

19. Back To Top | #339
    Registered User
    Am redus de la 1440p la 1080p, la fel procesorul, blana 100% =))
    Offline, online, nu conteaza.
    Singura chestie care are într-adevar efect este fps cap la 60, dar nu imi place cum merge.

In the meantime mi-au scris mail final aia de la Ubis#*t

My name is Ty and I will be taking over your case so that we can try and explore other possible solutions for your issue.
    I have passed all this information the the investigation team.
    At this point what can I tell you is keep an eye for patches in the future that might alleviate this issue.
    Regarding rolling back the patch version, I would have to advise against it as the game is designed to be run on the latest version and there are other issue that 1.05 fixed.
    Feel free to ask any other questions you may have about this issue.
    Deci o sa faca ceva in viitor, dar nu va fi soto ca se va rezolva =))

Intre timp AC: O mi-a facut pofta de Watch Dogs 2.
    Sunt foarte multe chestii similare - culori, lumina, chestii de background in general, la vegetatie iarba si unele plante absolut identice, felul cum celelalte personaje reactioneaza in prezenta ta, miscarile lor etc, iar referitor la personaje - deci cel putin fizionomia la unele femei este absolut identica, doar îmbracamintea difera

20. Back To Top | #340
    Registered User
    kvarq, vsync on din joc ai probat?

1.  
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7141516171819 LastLast

Bookmarks

Bookmarks