Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 28 of 28

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #21
    Registered User
    De la Blackflag nu au mai scos nimic narativ macar decent. Sad. Asta arata cel mai lipsit de story de pana acum.

2. Back To Top | #22
    Registered User
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

3. Back To Top | #23
    Registered User
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

4. Back To Top | #24
    Nick anterior: adijarca Irenicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post
    De la Blackflag nu au mai scos nimic narativ macar decent. Sad. Asta arata cel mai lipsit de story de pana acum.
    Nu fi asa sigur. Luptele par in sfarsit interesante si au taiat mizeria de animus.
    Sincer mie povestea din AC 4 mi s-a parut cea mai slaba. Restul sunt doar prost scrise dar in 4 era efectiv doar un pretext sa te dai cu barca.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

5. Back To Top | #25
    @Irenicus // narativ vs poveste. Doi termeni diferiti.

AC IV e o bijuterie narativa. E scris cap - coada foarte bine, spre excelent. Povestea, asa cum spui tu, nu o fi prea buna, insa modul in care o parcurgi face din AC IV o mica bijuterie.
    Bla bla bla ... noT

6. Back To Top | #26
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Dupa AC2, povestea din Black Flag e superba. Datorita povestii, modului cum esti integrat in actiune, m-a facut sa il rejoc de multe ori. Si acum daca l-as relua, nu m-as plictisi.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

7. Back To Top | #27
    Registered User
    AC2 si Brotherhood mi s-a parut ca au avut povestile cele mai interesante.
    AC 1 l-am jucat ca se tot facea referinta la Masyaf si Altair, si pana la urma nu a fost deloc rau.
    Revelations e un fel de extensie al lui Brotherhood, dar conceptual nu s-a ridicat la AC2 si Brotherhood.

AC III si Rogue le-am sarit, chiar nu m-au prins absolut deloc. Rogue mi s-a parut destul de slab si ca grafica, nu e chiar acelasi engine ca la IV, e mai sarac in detalii si efecte, dar povestea in primul rand nu m-a prins.

La AC IV Black Flag (pe care l-am terminat de curând) a fost adventure mai mult, foarte faina atmosfera, muzica, si in cele din urma povestea a fost reusita, chiar a fost foarte bine inchegata, plus ca au fost si Rackham, Teach, Vane...
    Recunosc ca partea cu corabiile a fost cea care m-a captivat cel mai mult (vazusem in ubi club in stats ca am scufundat vreo sase sute in cele 110 ore jucate ), dar au fost interesante si treasure maps, maya, forturi etc.
    Tot l-am amanat de-a lungul timpului si l-am jucat cap coada in August ce a tocmai trecut. M-a prins bine de tot - vizual a fost neasteptat de bun. Tin minte ca in 2013-2014 nici cu 780 Ti si apoi nici chiar cu 980 nu imi mergea super fluid.
    Acum cu 7700K & 1080 Ti aproape maxed out (physics tot nu merge bine) pe 1440p, super fluid (chiar daca era capped la 60 fps), o adevarata placere. Decorurile in general, templele, mai ales jungla au fost realizate neasteptat de bine. Partea pe mare nu mai zic.
    Foarte enervanta partea aia ca erai obligat sa spargi nu stiu ce calculatoare prin serverele de la Abstergo, îmi strica toata atmosfera. Plus ca asa zisa hackuiala - trebuia sa treci o bila prin niste linii in miscare, de-a dreptul enervanta, era obligatorie, fara aia nu puteai sa treci mai departe in joc.

Din plictiseala si lipsa de ocupatie acum cateva zile m-am apucat de Assasins's Creed Unity, pana acum vreun an si ceva NU puteam sa joc sub nicio forma fluid (mai aveam drops din cand in cand), acum e genial, pe 1440p totul ultra si MSAA 2x cu fps peste 70-80 in mod current, fara nicio urma de drops.
    Ca actiune nu prea ma atrage perioada revolutiei franceze, dar vizual e chiar foarte interesant, atat exteriorul cat si interioarele (cred ca multe au fost efectiv scanate, detaliile chiar sunt oaw).

8. Back To Top | #28
    Registered User
    In AC IV fiecare sequence se intampla intr-o perioada diferita, practic jocul a acoperit o perioada lunga de timp, daca scapai cele cateva secunde de la inceput unde puneau anul erai in ceata intr-adevar
    Dpv conceptual, cam la Brotherhood s-a cam terminat treaba cu Asasinii.

In fine, sunt ceva avertismente in toate jocurile ca totul o fictiune si ca nu trebuie luat ca atare dpv al istoriei reale.
    Dar chiar si asa, mi s-a parut cam off ca a trebuit sa-i termine pe toti, inclusiv pe piratii aliati (Thatch, Vane etc).

BTW - se poate schimba titlul la thread in Origins?

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks