Page 21 of 22 FirstFirst ... 111819202122 LastLast
Results 401 to 420 of 433

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #401
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    N-ai 2$ sa cumperi un cont uplay cu jocul asta?
    Figura aia ruseasca cu 2$ e scam!

Sau spune-mi si mie cine ar fi dispus sa-si vanda contul de uplay la 2$ dupa ce a dat 60$ pe joc....LOL
    Tocmai ca jocul nu e 10 lei, e vreo 270-300 lei in Romanica!
    La salariul pe care il am, de obicei cumpar un joc cu 200-300 lei decat daca are premii GOTY si note decente la recenzii.

Ca veni vorba...eu acum nu mai gasesc varianta fizica in niciun magazin romanesc, ori de pe steam sau uplay la suprapret nu iau!

Ai bani de sistem capabil sa ruleze jocul, dar 10 RON nu mai gasesti ca sa te convingi....

Pai sa bage nene demo gratuit ca-n vremurile bune atunci sa vad cate fps-uri imi da si cum imi ruleaza....si nu, nu am chiar sistem capabil chiar sa ruleze la maxim si de asta am indoieli.

De aia nu ma risc sa cumpar fara sa testez cum imi ruleaza.
    Ca porcariile cu "can run it " sunt si alea niste scam-uri nenorocite , plus ca de multe ori mi-au dat estimari eronate in ultimii ani, multe jocuri care cica mi-ar rula la maxim pe Ultra, in practica trebuia sa le mai reduc din setari de la ultra la High, ori la alte jocuri imi dadea reject total , culmea, le rulam lejer pe medium-high cand le testam.

2. Back To Top | #402
    Registered User
    Quote Originally Posted by ubuntu14 View Post
    Figura aia ruseasca cu 2$ e scam!

Sau spune-mi si mie cine ar fi dispus sa-si vanda contul de uplay la 2$ dupa ce a dat 60$ pe joc....LOL
    Tocmai ca jocul nu e 10 lei, e vreo 270-300 lei in Romanica!
    Te descurci sa citesti stiri in engleza pe site-uri cu pirati si nu reusesti sa afli ca rusii vand conturi bune cu ~$2 de la lansare...

Si tot asa, nu ai vazut zecile de anunturi de pe aria publicitate a forumului asta? Un serial se vinde cu ~100 RON de multa vreme si esti 100% legit.

3. Back To Top | #403
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Te descurci sa citesti stiri in engleza pe site-uri cu pirati si nu reusesti sa afli ca rusii vand conturi bune cu ~$2 de la lansare...
    Am aflat demult si ca toate sunt scam-uri/tepe. Pe bune, chiar crezi ca rusii la salariile lor mizerabile vand conturi de Uplay la 2$ dupa ce au dat pe joc 60$? Crezi ca m-am nascut ieri? Sau cumva cei care vand conturile la 2$ sunt niste oligarhi miliardari rusi care fac un act de generozitate punand la vanzare conturi de Uplay la preturi de "pomana"?
    Conform regulilor Ubisoft, vanzarea unui cont Uplay e o infractiune de sute de ori mai penala decat descarcarea versiunii piratate pentru ca favorizezi un infractor care vinde conturi Uplay ilicit. CPY ala care sparge protectia si publica versiunea piratata pe net macar nu scoate bani din asta. Sa platesti pentru un produs piratat e o infractiune mai grava (mai faci si evaziune fiscala - triplu PENAL) decat simpla descarcare gratuita a produsului piratat.
    Si asta se aplica si in cazul Origin si Battle.net.
    Conturile nu se vand/nu se cumpara, fiind una dintre regulile fundamentale ale oricarei platforme online de jocuri.
    Exista riscul ca dupa ce dai 2$ pe acel cont ca moderatorii Uplay sa nu-ti recunoasca contul si sa ti-l dezactiveze daca descopera ca l-ai achizitionat ilicit de la altul si chiar existand riscul sa te cheme pe la tribunal (asta daca te detecteaza si evident in tarile vestice unde e o legislatie aspra impotriva comercializarii conturilor de jocuri).
    Si tot asa, nu ai vazut zecile de anunturi de pe aria publicitate a forumului asta? Un serial se vinde cu ~100 RON de multa vreme si esti 100% legit.

La fel ca si OLX, Aria de Publicitate de pe forumul CG nu e cel mai de incredere loc de unde sa cumperi produse digitale second-hand avand in vedere nenumaratele tentative de inselaciuni.
    Oricum, eu nu cumpar niciodata produse digitale second-hand prin comenzi online de la necunoscuti pe care nu-i vad niciodata la fata si avand in vedere ca moderatorii nu se implica in rezolvarea cazurilor de inselaciune (banarea conturilor respective ma lasa rece, teparul isi poate schimba modalitatile de contact in caz ca ai fost inselat printr-o achizitionare online si asa ramane si anonim si cu banii furati...si s-au intamplat mai ales pe aria GSM din ce am citit).
    Plus ca cine imi garanteaza ca respectivul imi vinde "coduri care n-au fost folosite"?
    Daca cumpar codul si vad ca a fost utilizat, ce fac, imi da ala banii inapoi? Avand in vedere ca traim intr-o tara de tip sat fara caini, asa, mai bine descarc versiunile piratate sau cumpar jocurile in format fizic din magazine la preturile mari care sunt sau le cumpar in format digital de pe steam/Origin/battlenet/Uplay/gog/g2a.
    Jocuri la second hand sau vandute asa la taraba ad-hoc.....NICIODATA!
    Last edited by ubuntu14; 04-02-2018 at 02:28.

4. Back To Top | #404
    Registered User
    Scrii mult si fara rost.

Ai zis ca esti pasionat de tema jocului. In loc sa balesti luni de zile si sa stai disperat pe siturile de pirati, puteai sa dai 10 RON anul trecut pe un cont uplay. De mers sigur merge, nu e nicio teapa. Au facut si altii pe threadul asta. Se joaca offline si macar iti satisfaceai curiozitatea.

Legat de aria de publicitate, ca si in cazul conturilor rusesti, pare ca traiesti cu folie de aluminiu pe cap. Nu se vinde nimic SH. Sunt coduri pentru activare uplay vandute de cei ce au cumparat procesoare care vin cu respectivele coduri. Nu-ti da nimeni nicio teapa pe forum, mai ales ca nu suntem pe olx. Avem aici un sistem de calificative. Te uiti la ce tranzactii a facut in trecut, cand s-a inregistrat etc.

Una peste alta: Nu mai fi speriat de bombe!

5. Back To Top | #405
    @Ubuntu14

Esti prost by default! Te rog sa te cari de pe forumul asta.

Also, mai modereaza careva pe aici sau acum trebuie sa ii citesc experienta legislativa a prosovanului asta ?

Siiiiiiiiiiiiiiiii......l-au spart si p-asta
    Assassin’s Creed Origins “VMProtect + Denuvo” protection has been cracked | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

Sunt curios cate fps-uri si ce performanta o sa am o sa am fara Denuvo-VMProtect!
    Si sa ma conving daca chiar merita cumparat.
    Felicitari - acum si persoanele de teapa ta vor putea incerca AC Origins. Pacat, insa, ca nu prea te duce si bibilica incat sa te informezi despre cum a fost emulata tehnologia Denuvo in versiunea "sparta".

moderatorii nu se implica
    Poate macar acum ne vor scapa de tine.

steam/Origin/battlenet/Uplay/gog/g2a
    Stii ca G2A este exact:

Jocuri la second hand sau vandute asa la taraba ad-hoc.....NICIODATA!
    Dar ... dupa cum am mai spus: esti prost by default!
    Bla bla bla ... noT

6. Back To Top | #406
    Eu personal am achiziționat mai tot ce înseamnă jocuri mai de ,,calibru" de pe rubrica forum publicitară (computergames) si nu am întâmpinat vreo problema cu validarea key-ului. Consider ca e cel mai pun preț oferta pentru sărăcia noastră.

7. Back To Top | #407
    Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    @Ubuntu14

Esti prost by default! Te rog sa te cari de pe forumul asta.
    Bou fanboy ce esti, te-a facut cineva moderator pe aici? De ce ma jignesti ? Te-am bagat eu cumva in seama? Ti-am zis eu ceva?
    Atunci mars tu cu pseudomoderarea ta, cretinule!

Also, mai modereaza careva pe aici sau acum trebuie sa ii citesc experienta legislativa a prosovanului asta ?
    Nu mai modereaza nimeni! Forumul se desfiinteaza in cateva luni in caz ca nu ti-ai dat seama.
    Forumul a devenit sat fara caini, deci iti pot da **** cat vreau in gura si s-o *** pe ma-ta! Asta pentru ca m-ai jignit, ripostez si eu. In urmatoarele luni sa vezi ce o sa-ti fac aici, de o sa pleci tu plangand de pe forum. Esti in vizorul meu!

Felicitari - acum si persoanele de teapa ta vor putea incerca AC Origins. Pacat, insa, ca nu prea te duce si bibilica incat sa te informezi despre cum a fost emulata tehnologia Denuvo in versiunea "sparta".
    Persoanele de teapa mea au jocuri mai bune de cumparat.
    Acum ca l-am testat, m-am convins ca nu merita banii si mai bine cumpar Divinity Original Sin 2.

Tu daca esti bogat si prost din ala caruia ii curb balele din gura fiindca are parinti bogati, du-te si cumpara toate cacaturile frumos ambalate.

esti prost by default!
    Tu esti un avorton!

8. Back To Top | #408
    Registered User
    Copile, in primul rand jocul asta e un deliciu vizual, iar ca gameplay e absolut decent.
    Daca tu ti-ai format o parere proasta in cateva minute, e fix problema ta, macar misca-te de aici si latra pe la alte garduri.

9. Back To Top | #409
    Registered User KodiaK's Avatar
    Mai are cineva probleme cu frame drops-uri SEVERE?
    Nu pare sa tina cont de setarile grafice. Face la fel si pe Low si pe Ultra. Chiar in primul Quest, in care il urmaresc pe Hepzefa prin Siwa. Am incercat cu Vsync on, sa am stabilitate, dar am drop-uri pe la 30-40, si de multe ori mini-freezuri de aproape 1s. Practic nejucabil. Am incercat dupa aia si in 4K, unde am doar ~40fps, dar tot am mini freez-uri si acolo. Sunt curios daca e o problema nVidia sau o problema a portarii.
    Jocul il am si pe PS4, unde am vreo 40h si nu am avut un singur framedrop, dar eram curios cum arata/se misca pe PC. Arata mai bine pe PC, dar se misca incomparabil mai prost.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | Samsung EVO 850 250GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD559 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

10. Back To Top | #410
    Quote Originally Posted by Ahbar44 View Post
    Copile, in primul rand jocul asta e un deliciu vizual, iar ca gameplay e absolut decent.
    Daca tu ti-ai format o parere proasta in cateva minute, e fix problema ta, macar misca-te de aici si latra pe la alte garduri.
    Nu sunt "copil" pentru tine!
    Jocul o arata bine, dar tot e repetitiv si plictisitor dupa ce faci cateva quest-uri!
    Parerea proasta o am demult formata dupa ce am vizionat niste clipuri.

Scuteste-ma tu de fanboismul tau ieftin si cara-te pe forumurile destinate fanilor.

11. Back To Top | #411
    Registered User error8's Avatar
    E de la procesor. Daca te uiti la usage o sa vezi ca e de multe ori procesorul e la 100% si atunci apar dropurile. Am impresia ca e printre primele jocuri care cer un minim de 6 core-uri fizice ca sa mearga cum trebuie.

12. Back To Top | #412
    Registered User
    Quote Originally Posted by KodiaK View Post
    Mai are cineva probleme cu frame drops-uri SEVERE?
    Nu pare sa tina cont de setarile grafice. Face la fel si pe Low si pe Ultra. Chiar in primul Quest, in care il urmaresc pe Hepzefa prin Siwa. Am incercat cu Vsync on, sa am stabilitate, dar am drop-uri pe la 30-40, si de multe ori mini-freezuri de aproape 1s. Practic nejucabil. Am incercat dupa aia si in 4K, unde am doar ~40fps, dar tot am mini freez-uri si acolo. Sunt curios daca e o problema nVidia sau o problema a portarii.
    Jocul il am si pe PS4, unde am vreo 40h si nu am avut un singur framedrop, dar eram curios cum arata/se misca pe PC. Arata mai bine pe PC, dar se misca incomparabil mai prost.
    Incearca si cu drivere mai vechi ptr. placa video, eu momentan folosesc 382.53 si vad ca e bine, initial l-am terminat pe i7 4790 + GTX 1080 (folosind DSR din driver am pus 1440p pe monitor FHD), dar acum vreau sa vad cum se misca pe R5 1600X 4 GHz si monitor nativ 1440p si o sa testez si nVidia driver 385.69 si 387.92.
    Cam astea ar fi driver-ele care mi-au lasat impresie buna in trecut, daca obtin rezultate mai bune decat cu 382.53, va anunt.
    Oricum, problema e de la nVidia, plus build-ul de Win 10 folosit, cel putin asta am observat la mine.

13. Back To Top | #413
    Registered User KodiaK's Avatar
    Am rezolvat, era de la HDD :P
    L-am mutat pe SSD si acum merge flawless.
    @error8, procesorul nu l-am vazut sa depaseasca 70%.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | Samsung EVO 850 250GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD559 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

14. Back To Top | #414
    Registered User error8's Avatar
    Stai sa ajungi in Alexandria sa vezi ca atinge linistit 90-100%.

15. Back To Top | #415
    Registered User
    si in Memphis
    sunt mulți oameni, animale, vegetație care se mișcă etc

Quote Originally Posted by error8 View Post
    E de la procesor. Daca te uiti la usage o sa vezi ca e de multe ori procesorul e la 100% si atunci apar dropurile. Am impresia ca e printre primele jocuri care cer un minim de 6 core-uri fizice ca sa mearga cum trebuie.
    error are dreptate, jocul e chiar CPU intensive
    era cineva aici care și-a luat Cafea și zicea ca nu mai are probleme

de când cu patch 1.21 in arene se pot juca mai multe runde, dar la un moment dat tot intra aia cu level 49 care te termina
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

16. Back To Top | #416
    Jocul mi se pare bun, se vede ca au copiat destul de mult din Witcher 3, in sfarsit un Assassin's Creed cu elemente RPG, eram satul de formula veche.
    Din pacate la optimizare sta cam prost, daca dau pe very low am 3FPS in plus daca dau pe high am 3-4FPS in minus, si FPS-ul fluctueaza in draci de la 20 la 60 dar cel putin grafica este superba, va dati seama in 4K pe detalii maxime cum arata, demential)

17. Back To Top | #417
    Quote Originally Posted by CommanderNova View Post
    Jocul mi se pare bun, se vede ca au copiat destul de mult din Witcher 3, in sfarsit un Assassin's Creed cu elemente RPG, eram satul de formula veche.
    Din pacate la optimizare sta cam prost, daca dau pe very low am 3FPS in plus daca dau pe high am 3-4FPS in minus, si FPS-ul fluctueaza in draci de la 20 la 60 dar cel putin grafica este superba, va dati seama in 4K pe detalii maxime cum arata, demential)
    E suficient si 2K. 1920x1080 mi se pare mai mult decat suficient pentru PC gamerul de azi.
    La 4K iti strici ochii jucandu-l de aproape pe PC, plus ca texturile arata fad si spalacit si parca mai aspectuos arata cand il joci pe la rezolutie de 1600x900 sau chiar si la 1360x720, parca fiind mai multa culoare.
    Plus ca 4K e mai mult un moft pentru conservari daca e sa-l joci de la departare pe consola.

Comparatiile cu Witcher 3 nu-si au rostul.
    In primul rand, W3 arata mai bine, e mai bine optimizat, are poveste mai buna si mai lunga, harta mai interesanta si e RPG in adevaratul sens al cuvantului, nu ca AC Origins care e pseudo-RPG action-adventure open world cu quest-uri alambicate aruncate asa sa fie multe si proaste si fara o poveste coerenta.

18. Back To Top | #418
    Registered User
    Desi se simte mai bine decat alte AC(cu exceptia Black Flag), sufera de aceeasi problema: prea lung, devine repetitiv si plictisitor foarte rapid. Cum corectezi asa ceva intr-un joc open-world? Cu o narativa compelling care sa te faca sa treci peste mecanicile care se repeta. Pana acum doar Witcher 3 a reusit asta, avand narativa interesanta si in quest-urile secundare(pana si side game-urile gwent sau brawling-ul au questuri calumea). I couldn't care less about the story in this game, desi are oarecare potential(every revenge plot has) executia sufera.
    Faptul ca au cam renuntat la narativa moderna dupa Desmond ii iar un -. Black Flag ramane cel mai bun din serie.

19. Back To Top | #419
    Registered User Raziel01's Avatar
    Nici TW3 nu a reusit asta. Faptul ca ai o un fir narativ compelling nu te ajuta sa combati lipsa unui gameplay bine pus la punct, doar amelioreaza oarecum efectele negativele ale acestuia. Cred ca ELEX s-a descurcat mult mai bine la asta decat o face orice joc Ubisoft sau decat a facut-o TW3. Exemplele cele mai bune din ultimii 10-15 ani probabil ca sunt Fallout New Vegas si STALKER, dar chiar si acolo nu e atat de simplu. Cand FNV pierde controlul asupra dificultatii o face definitiv, iar STALKER are o lume putin cam restransa ca sa se poata compara cu celalate jocuri. Insa poate ca e o idee mai buna sa ai parte de o actiune mai concentrata si sa te bucuri de gameplay cat este relativ fresh, decat sa treci printr-un joc prelungit artificial doar de dragul de a spune ca ofera nspe ore de joc.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

20. Back To Top | #420

La 4K iti strici ochii jucandu-l de aproape pe PC, plus ca texturile arata fad si spalacit si parca mai aspectuos arata cand il joci pe la rezolutie de 1600x900 sau chiar si la 1360x720 , parca fiind mai multa culoare.

: ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) : )))))))))))))))))))))))))))))))))))))) : ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Plus ca 4K e mai mult un moft pentru conservari daca e sa-l joci de la departare pe consola.
    Conservari, uh ? Sa inteleg ca nu iti permiti o consola drept pentru care tu, "gamere adevarat", te caci pe aia cu mofturi de 4K + distanta pentru ca texturi spalacite ? GG BOY!

M-am razgandit! Nu vreau sa mai fi banat deoare e mult prea fun!

Comparatiile cu Witcher 3 nu-si au rostul.
    In primul rand, W3 arata mai bine, e mai bine optimizat, are poveste mai buna si mai lunga, harta mai interesanta si e RPG in adevaratul sens al cuvantului,
    This boy is a freaking genius! : ))

Nu ca AC Origins care e pseudo-RPG action-adventure open world cu quest-uri alambicate aruncate asa sa fie multe si proaste si fara o poveste coerenta.
    Iar apa e uda.

Also,
    Acum poate scot si ei mizeria aia de Denuvo!

Assassin’s Creed Origins DRM Cracked After Three Months - YouTube
    Last edited by AltShiftKill; 07-02-2018 at 09:51.
    Bla bla bla ... noT

1.  
Page 21 of 22 FirstFirst ... 111819202122 LastLast

Bookmarks

Bookmarks