Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122
Results 421 to 436 of 436

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #421

Conservari, uh ? Sa inteleg ca nu iti permiti o consola drept pentru care tu, "gamere adevarat", te caci pe aia cu mofturi de 4K + distanta pentru ca texturi spalacite ? GG BOY!
    O conserva e 1500 lei.
    Eu am investit 3000 lei in unitatea de PC, asa ca las-o mai moale cu trolling-ul. Cat despre 4k, se vede ca habar nu ai ca e doar o pacaleala comerciala. Este ca ai cumparat televizor sau monitor 4k de la MediaGalaxy doar dupa ce ai vazut cateva prezentari facute cu o camera profesionista?

This boy is a freaking genius! : ))
    Normal.

Iar apa e uda.
    Chiar e uda. Te mai si ineci in ea.

Also,
    Acum poate scot si ei mizeria aia de Denuvo!

Assassin’s Creed Origins DRM Cracked After Three Months - YouTube
    Omul din clip chiar are dreptate: nu ar trebui sa-mi para deloc rau de Ubi avand in vedere istoricul lor de lansari esuate si jocuri nefinisate.
    AC Unity de exemplu nici acum nu e bine optimizat si finisat.

In loc sa investeasca bani in drm-uri de proasta calitate care sunt sparte dupa cateva luni si in publicitate jegoasa, mai bine ar investi in calitatea jocului pentru a atrage si mai multi jucatori si a face si mai multe vanzari.
    Gen un nou motor grafic (ca m-am saturat de versiunile "imbunatatite" ale aceluiasi motor grafic Anvil), in sistemul de gameplay, intr-o poveste mai buna....ca asa, am vazut ca sunt in stare sa scoata simulatoare de explorare.

Vezi GTA 5, vezi The Witcher 3, jocurile n-au avut drm-uri, au fost piratate, si totusi, o gramada le-au cumparat si ba chiar au fost vandute la preturi reduse ? De ce?
    Pentru ca sunt jocuri foarte bune! Si fiindca producatorii nu sunt niste lacomi care viseaza doar la profit, nu si la oferirea unui produs de calitate.

Pe cand AC Origins, care e un joc la fel de mediocru, plictisitor si repetitiv ca si jocurile anterioare, nu-l gasesti mai ieftin de 300 lei prin magazine (LEGIT).

2. Back To Top | #422
    Am scris eu undeva pe topic ca jocul nu va avea legatura cu seria AC, lumea zicea ca las ca o sa vezi tu, acuma esti ieftin si nu vrei sa cumperi, dar jocul e mega tare......fuck that, nu am bani de aruncat degeaba pe geam.

A iesit spart, am incercat, sunt lvl 30, se si intampla ceva in jocul asta in afara de o groaza de misiuni secundare sau e vorba doar despre asta? Unde e povestea despre asasini , ca pana acuma am vazut siwa, si ca stai ca tu imi omorasesi copilul si devin liam neeson care te va urmari pana in capatul universului pentru razbunare. Cu alexandria, cu minuni, cu omorat crododili, cu navigat prin diferite zone, cu explorat piramidele, cu ajuta pe ala,ajut-o pe aia, exploreaza locul ala, insa povestea? Unde e povestea? Unde e continuitatea sau aia nu mai conteaza? De ce mai poarta acest joc numele de Assassin's Creed? E ca si black flag, se vede ca e facut in mare parte de aceeasi echipa care a lucrat la black flag, nu e un joc foarte bun, dar nici foarte rau, insa asta are si mai putina legatura cu seria ac decat black flag. Cred ca din toata seria asta a reusit sa se distanteze cat mai mult de toata seria.

Nu imi place bullet time, ce dzo cauta asa ceva in acest joc, la felul cum apar iconitele deasupra mini bossilor si cum ai bullet time+finishing combo am impresia ca joc bfme shadow of war si nu un joc din seria ac, asta se intampla cand distrugi tot ce facea un joc sa fie total diferit de celalalte si ii distrugi identitatea ca sa mai storci cat mai multi dineros de la oameni.

Este mult prea lung, prea repetitiv, devine obositor si anost, iar povestea e mediocra in cel mai bun caz. Daca ar fi facut din acest joc unul mai scurt, si il redenumeau "the marvelous adventures of Bayek in ancient Egypt" cred ca ar fi devenit un joc extrem de bun. Am avut aceeasi impresie si cand am jucat black flag, de fapt am avut o impresie mai buna despre acel joc. Genul nu era un joc rau, dar avea putina legatura cu seria ac, cu povestea,cu batalia dintre templars vs assassins, cu misticismul din spate, cu povestea care te prindea si te facea sa iti petreci ore in sir, nu vanand dupa capre sau omorand crocodili sa faci nu stiu ce armura de care nu ii pasa cuiva, ci sa afli ce se intampla mai departe, sa vezi cum evolueaza povestea.

Duc dorul de acele puzzle din primele din serie, nu le prea gasesc aici. Jocul se misca mai bine desi papa la resurse de numa, combatul este mai fluid, arata chiar bine, insa pe langa astea s-a pierdut tot ce facea un joc AC sa iasa in evidenta.
    Last edited by nosferat; 07-02-2018 at 17:42.

3. Back To Top | #423
    O conserva e 1500 lei.
    Eu am investit 3000 lei in unitatea de PC, asa ca las-o mai moale cu trolling-ul. Cat despre 4k, se vede ca habar nu ai ca e doar o pacaleala comerciala. Este ca ai cumparat televizor sau monitor 4k de la MediaGalaxy doar dupa ce ai vazut cateva prezentari facute cu o camera profesionista?
    Faptul ca nu iti permiti ceva nu iti da dreptul sa-l furi pentru testare. Asta e doar mentalitatea ta bolnava, Ubuntu14!
    Also, faptul ca un PS Pro e cca. 1500 RON (X1 Scorpio, sau cum plm ii zice, e ceva mai mult) si tu ai investit in PC cat tot atat cat a costat doar placa mea video nu are vreo relevanta. Atat timp cat un produs te multumeste si iti este folositor pretul lui nu va fi relevant.

4K nu are neaparat legatura cu ce afirmi tu despre display sau ce TV am eu de la media galaxy (intamplator am un Sony de vreo 24000 si e de la eMAg. Il dau inapoi la 30 de zile si imi cumpar unul nou) ci cu rezolutia texturilor la care randeaza engine-ul grafic scenele. In traducere: fidelitate. Dar cum deja am stabilit ca esti prost, nu iti pot recomanda decat wikipedia.

Also,

GTA 5 are DRM.
    Bla bla bla ... noT

4. Back To Top | #424
    GTA 5 are DRM.
    Asa de bun era DRM-ul ala de a fost piratat imediat dupa lansare?

Quote Originally Posted by AltShiftKill View Post
    Faptul ca nu iti permiti ceva nu iti da dreptul sa-l furi pentru testare.
    Ti-am raspuns aici ca sa nu mai facem off-topic aici.
    Free Skidrow Games

Restul, reveniti va rog la discutiile despre jocuri. Discutam JOCUL, nu persoana!
    Va zic asa ....nu ca fac pseudo-moderare, ci in numele bunului simt sa lasati atacurile la persoana si sa demonstrati ca sunteti niste maturi de 30 de ani....in gandire!
    Last edited by ubuntu14; 08-02-2018 at 09:23.

5. Back To Top | #425
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #426
    Registered User
    fain review & fair
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

7. Back To Top | #427
    Registered User Raziel01's Avatar
    Mersi!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

8. Back To Top | #428
    Manic Miner burebista's Avatar
    Da nene, ce-i corect e corect.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

9. Back To Top | #429
    Sine qua non diablo81's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    +1

10. Back To Top | #430
    Registered User
    nush ce dreq' are jocul asta ca tot mai revin in el, lumea face totul
    am amici care nu s-au apucat deloc de poveste & misiuni, stau cauta compozitii si lumini interesante =))
    Assassin's Creed Origins Photo Journey
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

11. Back To Top | #431
    Ce entuziasmat eram la inceputul jocului iar acum pe la 15 ore jucate devine foarte repetitiv si boring. Sidequesturi o gramada, si surpriza, toate la fel( cara aia, omoara banditii, salveaza-l pe ala, help me cuz i'm weak) iar povestea principala foarte subtire, extrem de previzibila, motivatiile lui Bayek sunt stupide, fara legatura reala cu povestea asasinilor( un fel de Black Flag dar mai naspa).
    Cea mai interesanta parte e lumea , adica explorarea dar si asta devine repetitiv, dupa ce vezi piramidele, ceva temple si orase cam gata treaba. Se vede ca s-au inspirat din Witcher 3 la gameplay dar pur si simplu nu are povestea care sa te tina mai mult interesat. Sistemul semi RPG implementat pentru inventory/skills nu e rau, dar nici bun. Pasare drona, sageata teleghidata cu bullet time, prostii.

12. Back To Top | #432
    Quote Originally Posted by city17 View Post
    ...Sidequesturi o gramada, si surpriza, toate la fel( cara aia, omoara banditii, salveaza-l pe ala, help me cuz i'm weak) ...Pasare drona, sageata teleghidata cu bullet time, prostii.
    Daca citeam comment-ul asta la lansare era o treaba . Il citesc acum si nu-mi vine sa cred cum am putut juca asa ceva ! Cu ce am ramas eu dupa AC Origins : luptele alea cu gladiatori , hmmm...si grafica superba (in special desertul , apa )

13. Back To Top | #433

14. Back To Top | #434
    Registered User

Discovery Tour by Assassin’s Creed: Ancient Egypt

Astazi au implementat Discovery Tour.
    Mi se pare cel mai interesant feature al jocului de pâna acum.
    Clar s-a investit enorm in crearea lumii in care s-a desfasurat jocul.
    Daca scenariul jocului era mai lucrat, gameplay etc etc chiar era The Shit jocul

Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2018-2-20-22-18-53.jpg Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2018-2-20-22-21-30.jpg Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2018-2-20-22-34-2.jpg Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2018-2-20-22-41-22.jpg

Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt Q&A

On February 20, we will be releasing the Discovery Tour by Assassin's Creed: Ancient Egypt as a free title update for Assassin's Creed Origins. The Discovery Tour is an educational experience that allows players to free-roam Ancient Egypt to learn more about its history.
    We sat down with the developers of this unique experience to answer frequently asked questions.
    What is the Discovery Tour?
    The Discovery Tour is a dedicated mode of the game that lets players free-roam the world of Egypt to learn more about its history and daily life thanks to guided tours curated by historians and Egyptologists. Its focus is entirely on exploration, in a world free of conflict, time pressure, or gameplay constraints. This way everyone can discover Ancient Egypt at their own pace.
    What inspired you to create this unique experience?
    It was a dream of ours for quite a long time, and we’re super lucky that our top management was totally on board. We want to share all the hard work and dedication our teams have put into meticulously recreating Egypt with everyone!
    How many guided tours are there?
    The Discovery Tour features 75 guided tours curated by experts tied to five themes:

• Egypt: the land of Egypt, geography, and wildlife.
    • Pyramids: the most iconic landmarks of Egypt.
    • Alexandria: explaining the Greek influence that started with Alexander the Great.
    • Daily Life: information about the people and not only the monuments.
    • Romans: few tours about the growing influence of Rome at the time of the game.

How long does it take to complete a guided tour?
    The time to complete a tour ranges from 5 to 25 minutes.
    How many characters will we be able to play as?
    Players will be able to explore Egypt with several different avatars ranging from the main characters of Assassin’s Creed Origins, Bayek and Aya, to important historical figures who also appear, such as Cleopatra and Caesar. There’s a total of 25 avatars.
    Is the Discovery Tour only available to owners of Assassin's Creed Origins, or can I buy it as stand-alone? The Discovery Tour will be added as a free title update for all Assassin’s Creed Origins owners. For those who don’t own Assassin’s Creed Origins and are interested in exploring Ancient Egypt, the Discovery Tour will be made available exclusively on Uplay PC as a standalone version for US$19.99.
    Is it possible to use Photo Mode in the Discovery Tour?
    Absolutely, all of your favorite photo mode features from the main game are available in the Discovery Tour.
    Please note that photos taken in the Discovery Tour won’t appear on the Photo Mode website. However, they will show up on the world map while in the Discovery Tour mode.
    Will photos taken in the Discovery Tour be visible in the main game?
    Photos taken in the Discovery Tour will be visible to all players within the Discovery Tour. Photos taken in the main game won’t be visible in the Discovery Tour and vice versa.
    Can you use some of the features from the main game in the Discovery Tour?
    Yes, in addition to the guided tours, you are able to freely explore the world of Ancient Egypt using most of the features from the main game.
    You can ride a horse or camel, sail a felucca, climb a pyramid, parkour in cities, light a torch to enter a tomb, swim in the Nile, fly your eagle Senu, and more! You can also fast travel to various locations using the Discovery Tour map. The photo mode is will be available if you want to take pictures too!
    Is there any progression system or rewards in the Discovery Tour? E.g., rewards that would carry over to the main game?
    Players will be able to see their progression in the guided tours but there are no in-game rewards tied to them. However, there will be trophies/achievements to please our achievement hunters.
    What are the PC requirements for the standalone version?
    The system requirements for the standalone version are exactly the same as for the main game. You’ll find them on our official forums.
    How do you access the Discovery Tour on consoles and PC?
    We added a dedicated entry to the main menu of the game. To access the Discovery Tour in-game, you’ll have to return to the title screen through the pause menu.
    We asked Jean Guesdon, the creative director of Assassin’s Creed Origins, for his favorite guided tours. If you don’t know where to start on February 20, these are great choices!

• Alexandria: A Commercial Hub
    • The Great Library of Alexandria
    • The Riddles of the Sphinx
    • Khafre’s Funerary Complex
    • Mummies of Ancient Egypt
    • Ancient Egyptian Cultivation
    • The Egyptian Household

Note: When you start the Discovery Tour for the very first time, you’ll have to complete a guided tour chosen by us that serves as an introduction. You will have the freedom of choice after completing it.

15. Back To Top | #435
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Mie unul mi se pare aproape cel mai bun AC, la acelasi nivel cu black flag ... si trebuie sa recunosc ca mi-a adus aminte de TW3 ... side quests chiar daca repetitive totusi au avut mai mult de spus decat in celelalte AC si parca nu au mai fost atat de boring ... probabil firul narativ al majoritatii questurilor a fost mult mai bun decat inainte. Iar grafica ... foarte foarte ok.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

16. Back To Top | #436
    Mda, interesant ca au bagat asta.
    Puteau foarte bine sa-l numeasca direct Discovery Tour in Ancient Egypt si nu Assassin's Creed, avand in vedere ca nu mai are nicio legatura cu conceptele si tema initiala a seriei.

Pentru mine si multi altii, cel mai bun joc din serie ramane tot Assassin's Creed Brotherhood.

Cam ce a urmat de la Black Flag incoace e intr-adevar mai degraba un Discovery Tour, nicidecum AC.

1.  
Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122

Bookmarks

Bookmarks