Page 23 of 23 FirstFirst ... 1320212223
Results 441 to 456 of 456

Thread: Assassin's Creed Origins

1. Back To Top | #441
    Registered User
    Mai joc din cand in cand Unity, ocazional si online.
    Grafic este înca peste Origins.
    Origins aduce mai mult a Syndicate.

Toate cele 3 jocuri au la baza tot AnvilNext 2.0 more or less, scriptic e tot "acelasi" engine, dar la Syndicate & Origins nu mai e folosit la întregul potential, au mai schimbat linii de cod, unele functii chopped...
    Last edited by kvarq; 26-02-2018 at 13:40.
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #442
    Registered User
    Vad ca au dat drumul la al doilea DLC
    Assassin's Creed Origins-assassins-creed-r-origins2018-3-13-23-13-59.jpg
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

3. Back To Top | #443
    Registered User
    pare interesant DLC-ul, si mai consistent/întins decât ma asteptam, si sincer mai îngrijit lucrat dpv detalii si graphic decat jocul în sine
    anumite zone sunt chiar oaw

Assassin's Creed Origins-20180315230734.jpg Assassin's Creed Origins-20180315231132.jpg

4. Back To Top | #444
    Ba, ce plm?
    Astia au transformat Assassin's Creed in GOD OF WAR cu mitologie egipteana ?

Si tocmai cand credeam ca renunta la bossfight-urile alea retardate demne de consolari....

Exact asa ar fi aratat GOD OF WAR daca avea ca tematica mitologia egipteana! Sunt tare curios cat il mai mulg si pe asta de DLC-uri. E aparut de 6 luni aproape si are deja 3 DLC-uri lansate. Pana la urmatorul AC o sa aiba vreo 10 DLC-uri.

5. Back To Top | #445
    Registered User Irenicus's Avatar
    Vrei te rog sa nu mai spamezi cu video de rahat? Sau macar ai bun simt si pune un spoiler

6. Back To Top | #446
    Registered User
    Trials au fost si inainte de DLC-uri, sunt actiuni secundare, mai mult pe post de challenge in UClub.
    Odata cu aparitia DLC-urilor, nivelul jucatorului a urcat pana la 55 acum, iar acum Trials sunt si in versiuni mai "hard", cu level 58.
    Boss fights au fost mereu, inca de la primul joc (cati nervi am avut la primul creed la sfarsit ). Au farmecul lor... pana la un punct

Aveam mari retincente in privinta ultimului DLC, dar chiar mi-a placut. Dpv conceptual, au fost multe lucruri prezentate mai in detaliu decat ma asteptam, uneori mi s-a parut superior jocului original, au mers putin mai in profunzime cu anumite ritualuri, chestiuni existentiale etc.
    Mult mai bine lucrat grafic decat jocul original, mult mai multe detalii, iar cele 4 lumi afterlife au fost o surpriza vizuala.
    Practic e un alt joc, cu legaturi minime cu jocul original, o poveste complet separat si diferita. Da, anumite lucruri la fel de repetitive in stilul Ubi (cucerit fortarete, loot cat cuprinde, boss fights etc).
    Dar lumea in sine e interesanta, sincer mai mult de aceasta ma atrage Origins.

De departe insa cea mai interesanta parte la Origins este Tour Mode. Am mai facut cateva tururi. Odata cu parcurgerea lor, am realizat cat de mult timp, efort si documentare s-a depus in crearea lumii jocului, câta manie pentru detalii - personaje, imbracaminte, activitati, decoruri, temple, animale, oameni, concepte etc.
    Nu este un simplu background, totul chiar a fost studiat )
    De exemplu dupa un tur am stat si am studiat in jocul in sine cum fac aia textilele sau pâinea, oamenii aia chiar respecta niste etape de fabricatie, n-as fi zis

Cred ca daca intr-adevar era mai lucrata povestea principala era one of the best games ever

7. Back To Top | #447
    Mai degraba preferam final bossfight-urile cinematice de tip Call of Duty din AC Revelation si AC3 decat mizeriile de bossfight-uri in Console Style.

Sau un final bossfight ca-n AC Black Flag unde trebuie sa te urci sau sa rezolvi nu stiu ce puzzle ca sa-l omori pe antagonist.
    Nu mi-a venit sa cred ca le-au introdus de la Unity si Syndicate incoace. Bine, macar te luptai mai mult din postura de asasin decat cea de razboinic cum s-a intamplat in AC1, AC2 si Brotherhood.

Si le vad iar reintroduse in Origins unde te porti iarasi precum Kratos.

8. Back To Top | #448
    Registered User Raziel01's Avatar
    Si bossfight-urile cinematice nu fac parte din console style?

Sa dea naiba daca nu postezi doar ca sa te afli in treaba si atat.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

9. Back To Top | #449
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    O fi, dar nu sunt enervante ca alea in care stai sa lovesti in boss ca nebunul pana i se reduce viata.
    PLM, nu mai suntem in 1990 toamna.

Prefer un bossfight care sa implice si ceva puzzle.

10. Back To Top | #450
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post

Sa dea naiba daca nu postezi doar ca sa te afli in treaba si atat.
    da-i report pt clona ca se stie cat il duce capul. Si nu te mai baga in discutii cu el, doar ii dai motiv sa revina. Report si prefa-te ca e un vis urat.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

11. Back To Top | #451
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Irenicus View Post
    Sau macar ai bun simt
    Asta si bun simtul. Daca avea bun simt se tira de mult dupa atatea palme dupa ceafa. Insista ca rahatul pe bocanc este cea mai buna comparatie. Din pacate nu imi apartine.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

12. Back To Top | #452
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Omul cu dumele imprumuta dume. Ce zile am ajuns.

13. Back To Top | #453
    Registered User Necrosero's Avatar
    Aia e, citatele cu adevărat geniale trec testul timpului
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

14. Back To Top | #454
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Asta si bun simtul. Daca avea bun simt se tira de mult dupa atatea palme dupa ceafa. Insista ca rahatul pe bocanc este cea mai buna comparatie. Din pacate nu imi apartine.
    Cred ca acel rahat esti tu care ma tot hartuiesti si te iei de mine.

Obisnuieste-te cu ideea ca nu ma mai baneaza nimeni de acum inainte atata timp cat nu mai postez pe Stonehenge si pe Spital!

15. Back To Top | #455
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Aia e, citatele cu adevărat geniale trec testul timpului
    Chit ca unele citate sunt cam maronii si sunt scoase din gura pentru ca numai asta ai in interior.

16. Back To Top | #456
    Registered User
    driverul 391.35 se misca suuuper bine pe Origins
    foarte smooth

1.  
Page 23 of 23 FirstFirst ... 1320212223

Bookmarks

Bookmarks