Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Ce s-a intamplat cu site-ul?

1. Back To Top | #1

Ce s-a intamplat cu site-ul?

Nu mai publica astia stiri de pe 3 aprilie.

Ce naiba?
    A trecut Pastele!

ComputerGames.ro - Download Jocuri | Cumpara Jocuri | Stiri Jocuri | Stiri Mobile si Tablete | Forum

2. Back To Top | #2
    Ii doare in **** de comunitate.Au scos pana si sectiunea de comentarii ca se facea troll ) Rezolvare tipic romaneasca.Inchizi gura cu pumnul

3. Back To Top | #3
    Sa fim seriosi...cine plm mai citeste kkt-ul lor de site cand avem vg24,rock paper shotgun )))

4. Back To Top | #4
    Stiu, dar e cam trist sa tot stai sa citesti site-uri straine si sa te tot uiti la Angry Joe si presa din tara ta sa ramana in epoca de piatra.
    Adica, ma visam si eu ca ma fac jurnalist in gaming, sa scriu stiri,recenzii de gaming.
    Destul ca nu se faceau angajari, acum chiar nu mai am deloc unde sa ma angajez,

In Romania au mai ramas doar doua site-uri de stiri de gaming:
    IGN România - dar se misca lent, are putini urmaritori, stirile sunt in mare parte traduse mot-a-mot si copy-paste dupa site-ul original, plus ca editorii nici nu sunt platiti, primind doar jocuri gratuite si acces la filme la care trebuie sa faca recenzie...TRIST!

Zona IT - astia parca sunt mai profesionisti, dar de la o vreme o dau numai in telefoane, au si emisiuni constante pe YT.
    ZONA - Cele mai noi știri din tehnologie
    Ori ca sa te angajezi, trebuie sa ai pile la TVR.

Restul site-urilor de specialitate au murit (inclusiv LEVEL) sau sunt niste clickbait-uri infecte nesemnificative.

5. Back To Top | #5
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by ionutantonesei View Post
    Sa fim seriosi...cine plm mai citeste kkt-ul lor de site cand avem vg24,rock paper shotgun )))
    Ce exemple grozave ai dat.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Ce exemple grozave ai dat.
    O fi site-uri cancaniste de tip clickbait, ca si IGN, Kotaku, Polygon, GamesRadar, Eurogamer si Gamespot de astfel.........dar sunt CITITE si au foarte multi vizitatori.

Blogul tau cine ti-l citeste? Si cati ti-l citesc?

Mai ales cand in ziua de azi multi prefera mai degraba sa se uite la Angry Joe sau la Pewdiepie din CONFORT decat sa mai citeasca articole.

7. Back To Top | #7
    Registered User Raziel01's Avatar
    vg247 e un clickbait total. Isi reposteaza articolele de 3-4x pe zi pe twitter si cat a durat Destiny spamau articole inutile zilnic despre joc. Journalism right there!

Blog-ul meu e ceva obscur, fara marketing si inconsistent in numarul de postari. Este o pasiune costisitoare, nu un job.

||ASUS ROG STRIX Z370-H||I7 8700K||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Hyper-X Predator 2x8GB DDR4 3000Mhz||EVGA GTX 1080 TI FTW3||HyperX SSD 3k 480GB||WD Blue 1Tb 64MB||Thermaltake Versa C23||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 V2||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||Razer Black Widow Ultimate Stealth 2016||DELL S2417DG/BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

8. Back To Top | #8
    Registered User strumfi's Avatar
    Iar a venit gandacul asta sa se vaite ca nu avem site-uri si nu il angajeaza nimeni. Ca sa ne scrie despre fanteziile lui sexuale neimplinite. Mie mi se pare o chestie simpla, e un business. Daca oamenii nu citesc ce scrii, rahatul ala nu se vinde, nu plateste nimeni reclame pt el deci cu ce ii platesti pe oamenii ce scriu acolo ? Raziel este in un con de umbra dar banuiala mea e ca nici nu se agita prea mult cu el. Articolele sunt bine scrise, engleza excelenta si e de cele mai multe ori o treaba bine facuta. Tu ce treaba buna stii sa faci Tacticiene ? Iar dam vina pe aia batranii ca nu au muncit destul sa iti dea si tie un post caldut ? Ca posturi vrei. Este clar ca nu vei gasi obiectivitate nicaieri unde ai facturi de platit, mai ales in ziua de azi unde se arunca milioane in marketing si toti vor sa ciuguleasca ceva.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Daca oamenii nu citesc ce scrii, rahatul ala nu se vinde, nu plateste nimeni reclame pt el deci cu ce ii platesti pe oamenii ce scriu acolo ?
    Deci insinuezi ca CG-ul a fost de rahat!

Bun asa dupa ce te-au gazduit/tolerat ca user timp de 11 ani!

10. Back To Top | #10
    E luni si niciun semn de viata de la Jimmy care in ultima luna numai el publicase stiri.

Cred ca oficial e mort site-ul.
    Asta e, a mai ramas doar Zona IT.

Forumului vad ca i s-a extins licenta copyright pana in 2018.
    Nu stiu ce sa aleg ca alternativa atunci cand va muri si forumul asta : Console Games care e plin de taranoi consolari care si ala o sa dispara daca nu doneaza nimeni , Softpedia care are moderatori prosti, poate PC Garage ar fi bun sau oricare alt forum din strainatate?

Facebook.....cred ca as fi nebun la ce se intampla zilele astea.

11. Back To Top | #11
    Registered User slicker's Avatar
    Ce studiu de caz s-ar fi facut pe ^^ acum 50 de ani, medieval style )

12. Back To Top | #12
    Registered User sebid2k3's Avatar
    Mai exista forumul de la ****** < cenzurat? (laboratorul cinci sute unu), mygarage, etc.
    Metode de contact: PM / Telefon / Mail.
    Doar cele din postarile mele, NU folosesc alte metode.

13. Back To Top | #13
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by maxisx View Post
    Deci insinuezi ca CG-ul a fost de rahat!

Bun asa dupa ce te-au gazduit/tolerat ca user timp de 11 ani!
    De parca eu am stat pe CG de dragul stirilor. Asa panarama esti, te-a tampit Libertatea, ai inceput sa arati cu degetul dujmanul capitalist si sa instigi multimea contra burghezului ratacit. Nu e simpatic cangurul asta mic ce traieste din mila altora? Cand faceam eu manipulari din astea subtile tu nu aveai nici par pubian, flocisor la viermisor ce esti.
    CG nu inseamna nimic fara useri. Daca noi plecam, ai ramane numai tu cu clonele tale infecte, eventual poti sa le pui nume deocheate. Si sa te certi cu ele ca iti cer bani. Bai eu sincer le-as premia pe femeile alea ce isi fac curaj sa puna mana pe un deviat sexual cu mintea vraiste ca tine.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

14. Back To Top | #14
    Registered User parazitu86's Avatar
    Dumnezeule mare, nu mai există admini pe forumul asta? Bossman unde ești să faci puțină curățenie prin ogradă?!?!?
    CPU| AMD FX8350 4.4GHz OC|| GPU| Sapphire RX480 Nito+ OC 8 Gb|| MB| MSI 970A-G43|| RAM| Kingston HyperX 16GB 1600MHz|| HDD |Western Digital 1TB||CoolerCPU Cooler Master Hyper 212 EVO|
    http://raptr.com/parazitu86/games/sort/hours_played & http://psnprofiles.com/Parazitu86

15. Back To Top | #15
    Registered User infernos's Avatar
    Quote Originally Posted by fakoruz View Post
    Stiu, dar e cam trist sa tot stai sa citesti site-uri straine si sa te tot uiti la Angry Joe si presa din tara ta sa ramana in epoca de piatra.
    Adica, ma visam si eu ca ma fac jurnalist in gaming, sa scriu stiri,recenzii de gaming.
    Destul ca nu se faceau angajari, acum chiar nu mai am deloc unde sa ma angajez,

In Romania au mai ramas doar doua site-uri de stiri de gaming:
    IGN România - dar se misca lent, are putini urmaritori, stirile sunt in mare parte traduse mot-a-mot si copy-paste dupa site-ul original, plus ca editorii nici nu sunt platiti, primind doar jocuri gratuite si acces la filme la care trebuie sa faca recenzie...TRIST!

Zona IT - astia parca sunt mai profesionisti, dar de la o vreme o dau numai in telefoane, au si emisiuni constante pe YT.
    ZONA - Cele mai noi știri din tehnologie
    Ori ca sa te angajezi, trebuie sa ai pile la TVR.

Restul site-urilor de specialitate au murit (inclusiv LEVEL) sau sunt niste clickbait-uri infecte nesemnificative.
    Ar mai fi site-ul de gaming Overheat.
    Last edited by infernos; 17-04-2018 at 10:05.

16. Back To Top | #16
    Oricum articolele erau copy/paste de pe alte site-uri si limba romana era masacrata nu de multe ori gaseam titluri gen "CEL mai bine vandute jocuri" si exemplele pot continua cred ca cel care scria articolele nu avea nici 4 clase terminate

17. Back To Top | #17
    Wow! Se face flame unui tip care a indraznit sa critice site-ul si pe buna dreptate. Bravo bai tovarasi! Traiasca partidul!

18. Back To Top | #18

19. Back To Top | #19
    GATA, S-A DUS SI CG-UL!

Acum e site de shopping
    PGL ESPORTS Shop; Jocuri in format digital

Si-au bagat ceva in ele de stiri, asa ca se apuca de vanzari!

Ca veni vorba, cred ca ma apuc si eu de vandut pe OLX.
    Banii ii transfer in bitcoini sau in lingouri de aur.

RIP Computer Games (2001-2018)

20. Back To Top | #20

N-am citit tot threadul, dar acum am vazut ca s-a oprit site-ul principal.

Sper sa nu sa se inchida si forumul. Intru pe forum aproape zilnic de +15 ani.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks