Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Sfarsitul forumurilor? Vor sa ne oblige sa socializam pe Facebook?

1. Back To Top | #1

Sfarsitul forumurilor? Vor sa ne oblige sa socializam pe Facebook?

Imi permit sa postez acest comentariu pe aici, ca sa vada si individul care m-a raportat pe Console Games si vrea sa "cancanizeze" si sa escaladeze acest scandal.

Scuze pentru deranj, dar as dori si eu cateva explicatii referitor la "Console Games care e plin de taranoi consolari care si ala o sa dispara daca nu doneaza nimeni" si la faptul ca postezi aceleasi lucruri si pe Computergames si aici.
    Faptul ca am spus ca e plin nu inseamna ca v-am facut pe toti!
    Imi cer scuze daca cei nevinovati s-au simtit ofensati.

Da, sunt multi care m-au hartuit, de d****** , cel care imi zicea sa ma duc "in munti" - replici ramase nesanctionate.
    r********* si S****** si multi altii au facut misto de mine, au facut atacuri la persoana mea, unii m-au si jignit. I-am raportat....NIMIC, in afara de sters postari.
    Am fost mistocarit si de un CG editor din cate imi aduc aminte.
    Acel individ K**** putea totusi sa fie discret si sa nu cancanizeze ce am scris eu pe alt forum, in primul rand, stiu ca e neregulamentar sa posteze poze si citate de pe alt forum, in al doilea rand se vede ca el cauta doar sa escaladeze scandalul. In mod normal, trebuia sa-i fi sters postarea.

Doar pentru ca eu imi folosesc dreptul de libera exprimare si imi permit sa consider ce-i de calitate si ce nu este sunt insultat.
    Nu vin aici pentru reputatie si popularitate, vin doar sa-mi dau cu parerea si atat, iar niste indivizi, probabil prieteni intre ei, atat pe Console, cat si pe Computer Games, fiindca ma cunosc de acolo si pur si simplu nu ma plac, ma haituiesc. Posibil sa fie copii de securisti sau de parlamentari sau ceva patroni influenti, nu-mi pasa, dar in mod clar vor sa ma reduca la tacere fiindca incerc sa am standarde mai inalte, pretentii mai mari, sa comentez constructiv.
    Moderatorii nu au luat nicio masura in privinta lor, ba chiar le tineau partea.
    Despre CG e poveste lunga. Eu m-am inregistat in 2010 acolo si ma purtam frumos, respectuos, ba chiar am fost promovat prin 2014 ca moderator de catre adminul Bossman pana cand dintr-o greseala am fost destituit. Insa niste useri invidiosi au inceput sa ma haituiasca, profitand de situatia mea. Nevazand ca moderatorii nu-i sanctioneaza, ba chiar le luau partea, am inceput si eu sa-i injur , sa-i insult, contul meu original fiind banat permanent in 2015. Si de atunci sunt intr-un indelungat razboi forumistic cu ei, cu acel clan de huligani si trolli ai internetului romanesc .
    Ma razboiesc cu ei oriunde ma gasesc, si pe Softpedia mi-au facut felul, acum si pe Console Games vor la fel sa mi-o faca.
    Acum, de ceva vreme, Bossman a plecat, site-ul lor de stiri e la pamant, forumul e pustiu, moderat de cativa moderatori ramasi. Incerc sa activez ca un user normal pe CG forum chiar si in al 12-lea ceas, conversand civilizat cu cativa useri de acolo cu care merita sa conversez, asta pana cand apar trollii de serviciu care vor sa ma compromita emotional si sa ma reduca la tacere.
    Eu puteam foarte bine sa abandonez de tot forumurile romanesti de gaming si sa emigrez pe forumurile straine printre useri straini care au atitudine mai cizelata decat majoritatea userilor de pe forumurile romanesti.
    Si totusi, m-am simtit aiurea, adica de ce sa nu pot activa pe forumurile romanesti in limba mea materna?

Acum nu stiu ce decizie vei lua in privinta mea, dar sa stii ca de la o vreme, forumurile romanesti au ajuns sa reflexe societatea romaneasca in care traim de la o vreme, de cand acel partid putred de borfasi bolsevici au venit la guvernare si implementeaza legi totalitare si absurde cum am vazut in ultimele luni.
    Se incearca acum sa ne suprime si dreptul la libera exprimare ca-n Rusia si posibil ca acei trolli hartuitori care provoaca scandaluri sa fie unealta cu care vor sa ma reduca pe cei ca mine la tacere.
    Au reusit sa ma alunge de pe Softpedia cu cativa moderatori partinitori, au reusit si pe CG, daca e sa fiu alungat si de aici, asta e.
    Ma voi refugia permanent pe forumurile straine, cu toate ca nu o sa ma simt prea bine socializand numai cu straini, dar voi incerca.
    Sper doar sa nu ajung vreodata sa fiu determinat sa activez pe Facebook.

Poate ca asta e, e sfarsitul forumurilor unde puteam sa ne emitem opiniile sub anonimat, poate ca asta se si doreste- distrugerea forumurilor.

2. Back To Top | #2
    Registered User Mandea's Avatar
    ai probleme psihice serioase. eu zic sa te cauti si sa te tratezi. pana nu se agraveaza.

3. Back To Top | #3
    Îți recomand o ședere la Bălăceanca.
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

4. Back To Top | #4
    Registered User strumfi's Avatar
    Ce-aveti ma ! E sanatos tun omu, a inceput sa caute conspiratii. Asta ajunge conspirationist mare, are potential )
    Last edited by strumfi; 16-04-2018 at 16:30.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    ai probleme psihice serioase. eu zic sa te cauti si sa te tratezi. pana nu se agraveaza.
    Momentul acela cand o societate romaneasca bolnava iti sugereaza sa te tratezi!

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by omikron View Post
    Îți recomand o ședere la Bălăceanca.
    Eu ti-as sugera sa te intorci inapoi la Kremlin trollica!

Am auzit ca sunteti cautati peste tot.

7. Back To Top | #7
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Ce-aveti ma ! E sanatos tun omu, e inceput sa caute conspiratii. Asta ajunge conspirationist mare, are potential )
    Ce conspiratie ba?

E societatea romaneasca, o societate minunata unde romanii se sfasie intre ei ca niste maidanezi.
    Maidanezii insa se mai si aliaza sa-i sfasie pe aia singuri si slabi.

8. Back To Top | #8
    Iata ce fac liderii vostri, cica "apti medical" si "sanatosi tun" pentru a conduce.

Proiectul "Prima Bătaie" a fost adoptat tacit de Senat

Si ziceti despre mine ca sunt nebun!

Daca i-ar durea odata prostia pe romani.

Poate ca in ziua de azi e mai bine sa fii nebun decat prost!

9. Back To Top | #9

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by Siktir198155 View Post
    Momentul acela cand o societate romaneasca bolnava iti sugereaza sa te tratezi!
    pai si tu faci parte din societatea aia . iar in contra partida, eu nu sunt o societate in sine. daca iti sugereaza persoana mea asta, dar nu ti-o sugerez, ti-o zic pe fata, nu inseamna ca ti-a sugerat-o societatea. dar ma rog, la ce probleme ai, chestia asta cu lipsa de logica e cea mai mica dintre ele .

ai incercat tu o replica din aia din filme, dar ai dat cu oistea-n gard ca ai facut niste deductii eronate.
    si ca sa iti raspund la intrebarea de mai sus: DA .

11. Back To Top | #11
    Salut
    2 intrebari
    1.Cati ani ai?
    2.De ce continui sa-ti faci conturi?

12. Back To Top | #12
    pai si tu faci parte din societatea aia . iar in contra partida, eu nu sunt o societate in sine. daca iti sugereaza persoana mea asta, dar nu ti-o sugerez, ti-o zic pe fata, nu inseamna ca ti-a sugerat-o societatea. dar ma rog, la ce probleme ai, chestia asta cu lipsa de logica e cea mai mica dintre ele .
    Mai intai sugereaza-le politicienilor tai care te fura la buzunar sa se trateze, dupa aia mie.
    Nici macar nu ne-am vazut fata-n fata, iti dai parerea asa, fara sa ma fi cunoscut.

Nici nu ai doctorat in psihologie, dar imi sugerezi sa ma tratez.

Cum vine asta?

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by madoiu View Post
    Salut
    2 intrebari
    1.Cati ani ai?
    2.De ce continui sa-ti faci conturi?
    1. Nu te intereseaza. Si nu cred ca varsta are o relevanta in discutia asta.
    2. Pentru ca am fost banat pe nedrept acum 3 ani. Si asta dupa ce o sleahta de trolli si-au batut joc de mine, iar moderatorii le-au tinut partea.
    O fac ca sa le demonstrez jegurilor de trollache ca nu m-au rapus si nu m-au redus la tacere.
    3. Acum ca vechii admini au plecat, incerc sa-i ignor si sa activez linistit pe aici. Dar specimenele mereu ma haituiesc si ma vaneaza, de obsedati psihopati ce sunt. Si nu numai, dar mai ma si insulta fara sa le fi zis nimic.

Strumfi de exemplu ma insulta inca din ianuarie, cu toate ca nu mai conversasem cu el de 2-3 ani.
    Culmea e ca ma intelegeam bine cu el inainte. Nu stiu ce l-a apucat de a inceput sa ma insulte asa brusc, sa capete o ura asupra mea.

14. Back To Top | #14
    Registered User strumfi's Avatar
    Problema ta nu este ca fac misto de tine. Toata viata ta, toti au facut misto de tine, deja esti obisnuit. Principala ta problema este ca esti un pisalog nenorocit si plictisitor si oamenii te evita. Daca nu esti in stare sa iti rezolvi problemele,ceea ce este evident, nu mai intra in cercuri de oameni ce nu te plac. Cauta si tu conspirationisti, oameni cu diverse neimpliniri etc , oile negre ale societatii si stai cu aia. Aici nu capeti nici atentie nici popularitate. Poti sa te dai tu marele troll de forumuri, pentru majoritatea oamenilor esti o creatura trista ce traieste sub pod si striga intr-o limba ce nu o intelegem. Vb f serios aici, cauta oameni la fel ca tine si socializeaza cu aia.
    Referitor la atitudinea mea, toata viata mea am avut o placere meschina recunosc de a teroriza toti respinsii astia sociali, tine de partea mea intunecata. Nu ma intelege gresit, nu am nimic cu oamenii ce au ajuns in ipostaze nasoale datorita diverselor trucuri ale vietii, gen a plecat femeia si i-a luat casa , a ajuns boschetar. Ma refer la genul ala de neajutorati ce se complac in mizeria lor si nu ridica un deget. Gen grasii ce baga 20 de croisante la calculator. Rahatii de studentei cu basini de hipsteri in cap ce vor salarii de zeci de milioane dar pana nu vine dream jobul ala stau acasa pe salariul la aia batrani. Oameni ce merita calcati in picioare si loviti pana cedeaza si lasa loc pentru altii mai buni.
    Esti pentru mine un gandac, mi-e scarba ca din munca mea, furata nefurata nu conteaza, platesc taxe si impozite pt asistati social ca tine si mi-e groaza ca o sa ajungi la puscarie intr-un final sau in vreun sant si trebuie ca din banii mei sa ti se dea un castron cu supa. singura alternativa : fie te lovesc pana te dai pe brazda, gunoier betiv dar cu o oarecare independenta financiara, fie nu mai suporti si te arunci de pe bloc. Ceea ce ma indoiesc ca ai suficient curaj. Inca nu ai ajuns destul de jos. Dar nu e prea tarziu.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by sictir111 View Post
    Mai intai sugereaza-le politicienilor tai care te fura la buzunar sa se trateze, dupa aia mie.
    Nici macar nu ne-am vazut fata-n fata, iti dai parerea asa, fara sa ma fi cunoscut.

Nici nu ai doctorat in psihologie, dar imi sugerezi sa ma tratez.

Cum vine asta?
    sugerez ce vreau eu, cui vreau eu, nu iti dau tie socoteala, mai ales pe un forum. iar una nu o exclude pe cealalta. nu trebuie sa am doctorat in psihologie ca sa imi dau seama cu cine am de-a face. la fel cum tu nu ai doctorat in anatomie sa faci distinctie intre o mana si un picior si cu toate astea faci diferenta (sper ). hai ca pierdem timpul cu tine, sa il calmeze cineva pe asta.
    si mai lasa drogurile ca e clar ca iei.

16. Back To Top | #16
    Acum intelegeti?
    Nu doar limbajul, ci si gandurile negre care imi poarta.

Eu nu am primit niciodata ajutor social si nici somaj de la nimeni.
    Si de unde stie el ca acum n-am niciun job. Poate ca am, poate nu am, poate ca am si acum postez in pauza de masa la un birou, eu nu dau date despre mine.
    Si nu-ti datorez nimic! Nu mi-ai dat nimic!
    In caz ca nu-ti dai seama, impozitele pe care le platesti tu ajung doar in buzunarele unor bosorogi pensionari sau al parlamentarilor.
    Iar facultatea pe care am terminat-o n-a fost pe banii tai , ci pe banii familiei. Pentru ca eu si familia mea am platit taxele.

Oameni ce merita calcati in picioare si loviti pana cedeaza si lasa loc pentru altii mai buni.
    Te-ai descris exact pe tine, copilul mamei si al tatei carora datorita lor nu a trebuit sa ridici niciun deget ai primit un job pe pile!
    Aeroportul Otopeni. Salariu de 15.000 de euro pentru o angajată care a lucrat 112 minute

17. Back To Top | #17
    si mai lasa drogurile ca e clar ca iei.
    N-am fumat, n-am baut si nu m-am drogat cu nimic niciodata.

18. Back To Top | #18
    deci e clar atunci: Obregia scrie pe tine .

19. Back To Top | #19
    deci e clar atunci: Obregia scrie pe tine .
    Stii?
    Cred ca ar fi ideal ca pesedistii, daca tot sunt plini de idei stralucite, sa dea o lege prin care sa sanctioneze la buzunar orice datator cu parerea privind diagnosticele medicale .
    Chiar si un user anonim de pe un forum.

Nu sunteti doctori, , deci tineti-va gura in ce priveste acest domeniu. Cat timp n-ai niciun doctorat, n-ai niciun drept sa comentezi despre sanatatea unui om si sa-i dai recomandari medicale sau diagnostice.

Am mai vazut destui naivi care se luau dupa recomandarile medicale al unor idioti de pe forumuri sau retetele babesti de pe net si au sfeclit-o nasol, ajungand fie mutilati pe viata, fie la 2 metri sub pamant.
    Nu va jucati de-a medicii. Sa dai diagnostice si recomandari medicale nu e o JOACA!

20. Back To Top | #20
    bine ca ai tu drepturi sa scrii dupa ce ai fost banat definitiv. oh the irony
    ai o logica atat de schizoida ca mi-e teama ca nici la obregia nu mai au leac.

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks