Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Sfarsitul forumurilor? Vor sa ne oblige sa socializam pe Facebook?

1. Back To Top | #21
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    bine ca ai tu drepturi sa scrii dupa ce ai fost banat definitiv. oh the irony
    Nu specifica in regulament ca userul dupa ce a fost banat definitiv nu mai are dreptul de a reactiva cu un alt cont pe acest forum.
    Spune doar atat: nu ai voie cu conturi multiple simultan si nu ai voie cu conturi multiple pe durata sanctiunii temporare .

Apoi, vad o gramada de clone pe Politica, pe Generalitati...isi mai aduce cineva aminte de static aka Pierce, userul care a pacalit moderatorii timp de multi ani?
    delaparis acum posteaza sub nickname-ul de galeo.
    Mistreku la fel.....are vreo doua conturi clona pe Politica.
    Si posteaza aici de 3 ani. Sa inteleg ca regulamentul nu se aplica lor.

Pe Softpedia ce sa mai zic....e patria clonelor acolo!
    Facebook? Un adevarat imperiu al clonelor, multi cu identitati si poze furate.

Confundati viata reala cu aia digitala....in viata reala, daca ai facut prostii fizice intr-un club, intr-adevar, ai interzis pe viata acolo.
    Dar in cazul unui forum unde totul e in lumea virtuala....give me a break

2. Back To Top | #22
    Registered User Mandea's Avatar
    loool. pai atunci inseamna ca nu mai are sens sa fii banat definitiv. repet: stai incredibil de prost cu logica.

3. Back To Top | #23
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    loool. pai atunci inseamna ca nu mai are sens sa fii banat definitiv. repet: stai incredibil de prost cu logica.
    Pana una alta, voi nu aveti nimic mai bun de facut acuma in loc sa-mi tineti predici si sa faceti caterinca de mine, tu si cu strumfi?
    Nu aveti cluburi si nimfomane de regulat?
    O plimbarica cu masinile voastre nu faceti cu vreo s-toarfa langa voi?
    Vedeti ca e luni si postati tocmai pe forum in timpul programului de zi lucratoare...

Si voi moderatorilor? De ce naiba mai faceti munca voluntara?
    Nu aveti nimci de moderat pe ariile voastre?

4. Back To Top | #24
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by sictir111 View Post
    Pana una alta, voi nu aveti nimic mai bun de facut acuma in loc sa-mi tineti predici si sa faceti caterinca de mine, tu si cu strumfi?
    Nu aveti cluburi si nimfomane de regulat?
    O plimbarica cu masinile voastre nu faceti cu vreo s-toarfa langa voi?
    Vedeti ca e luni si postati tocmai pe forum in timpul programului de zi lucratoare...

Si voi moderatorilor? De ce naiba mai faceti munca voluntara?
    Nu aveti nimci de moderat pe ariile voastre?
    poate au gasit vreun bot care sa reactioneze la chestii gen : forumul e pe duca, duceti-va dracului , nu am job , vor bani , nu am bani , vor sa interzica, se alege praful , femei crete cu tatze mari . Pentru ca esti al dracului de previzibil )
    Ti se pare ca eu arat a angajata ? Ai pus punctul pe i , angajata. Pentru ca femeile mereu au muncit cot la cot cu barbatii de s-au spetit.
    Nu e nimic cu Softpedia, lasati-ma de fapt sa va zic ce il doare, i-au dat viraj si de acolo numai ca acolo s-a facut o chestie desteapta, nu ai voie sa postezi pe ariile gen politica si chestii de interes daca nu ai deja minim 100 de posturi . Ceea ce ar trebui implementat si aici, oricum influxul de oameni noi este aproape 0. Pe oriunde este alungat datorita firii lui infecte, incepe sa vina cu scenarii apocaliptice, de parca suntem siliti sa acceptam asa ceva in randurile noastre, un gras unsuros si fara pic de respect pt el in primul rand.

Nu s-a intamplat nimic, referitor la atitudinea mea fata de tine, ti-am explicat frumos de cateva ori ca nu suntem interesati de povestile tale, ti-am spus ca nu vreau sa stiu de problemele tale si sa nu mai postezi pe forum mizerii de scenarii apocaliptice+probleme de natura sexuala, nu e normal ca sa intru sa rad si sa glumesc si sa dau de mizeriile tale. Ca sa devenim prieteni ar insemna sa avem ceva in comun ceea ce nu e cazul, nu am fost niciodata prieteni sa zici ca te-am injunghiat pe la spate sau ceva de genul. Te-am tolerat pana cand nu am mai suportat si am facut din plictiseala o obsesie in a te intepa asa cum ii intepam pe grasii balosi in generala pana plangeau. Cand eram mic parleam cu lupa furnici si spanzuram broaste. Acum realizez cat de mult am gresit. Nu chinuiam ce trebuie.
    Sunt in o relatie de trei ani cu cineva si iubesc si motanul, care e problema ? ) Asta e diferenta dintre mine si tine, imi tin rufele murdare in cosul care trebuie.
    Last edited by strumfi; 16-04-2018 at 16:29.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #25
    Registered User Wolfe's Avatar
    Totusi, rog moderatorii sa nu stearga acest thread, primul post cu quote-ul ala e delicios, am ras cu lacrimi. Trebuia pastrat pentru posteritate )

Cum sa depui constant atat efort pentru ca ai fost banat pe un forum? CUM? )
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Nu e nimic cu Softpedia, lasati-ma de fapt sa va zic ce il doare, i-au dat viraj si de acolo numai ca acolo s-a facut o chestie desteapta, nu ai voie sa postezi pe ariile gen politica si chestii de interes daca nu ai deja minim 100 de posturi .
    Ghinion, trebuia sa faca demult.
    Tu pe un forum normal erai demult banat.
    Acum e prea tarziu.
    Site-ul se duce, se duce si forumul, ca n-au mai ramas decat leprele ca tine. Userii binevoitori s-au tirat demult de aici.
    Si m-as tira si eu, dar mai stau pana moare forumul.

Sau pana pleaca toti.

Pana la urma, ultimul care va stinge lumina e altceva, el a zis-o!

Ceea ce ar trebui implementat si aici, oricum influxul de oameni noi este aproape 0. Pe oriunde este alungat datorita firii lui infecte, incepe sa vina cu scenarii apocaliptice, de parca suntem siliti sa acceptam asa ceva in randurile noastre, un gras unsuros si fara pic de respect pt el in primul rand.
    Eu zic mai intai sa te uiti in oglinda cand vorbesti de grasi.
    Nu uita ca ti-am vazut fotografiile de pe Facebook, cu tine grasan si cu motanul tau.

Si ca sa fim sinceri, cred ca 60% din oamenii de succes , politicieni si afaceristi sunt grasi (bine, tu ai avut succes datorita parintilor, nefiind self-made)
    La Casa Alba e ditamai grasunul unsuros, deci nu inteleg ce relevanta are aspectul asta!
    Cred ca ai insultat si 80% din userii acestui forum pentru ca e firesc ca IT-istii sa fie sedentari si grasi, foarte putini fiind slabanogi sau bine intretinuti.

Vezi ca l-ai insultat si pe AxA apropo, imediat vine aici sa-ti faca morala.

Ca sa devenim prieteni ar insemna sa avem ceva in comun ceea ce nu e cazul, nu am fost niciodata prieteni sa zici ca te-am injunghiat pe la spate sau ceva de genul.
    Eu n-am vrut niciodata sa fiu prieten cu tine.
    In primul rand, nu-mi placeau glumele tale proaste.
    Apoi, tu te-ai bagat singur in seama.
    Eu nici nu stiam cine-i narodul ala care comenteaza mult si prost la sectiunea de recenzii acum cativa ani. Am zis ca strumful asta fumeaza ceva bun si tare.
    Pana cand te-ai bagat in discutie cu mine aiurea....fara ca eu sa te fi bagat in seama.

Sunt in o relatie de trei ani si iubesc motanul, care e problema ?
    Am inteles, deci esti intr-o relatie de 3 ani cu motanul.

Cand e nunta ?

Si cand adoptati un copil?

7. Back To Top | #27
    Ciudat cuplu alcatuit dintr-un barbat si un motan, si cu un copil adoptat................asta suna a scenariu bun pentru serial de comedie stranie pe Netflix !

8. Back To Top | #28
    E greu sa fii nebun, stiu. Daca tot stii ca esti altfel, incearca sa fii altfel si in sensul bun. Am inteles, eu am socializat cu tine, cu forta. Pentru ca asa e firea mea, agat oameni pe forum si ii spamez cu glume. Okaaay....discutam dupa ce te stergi de bale si iti iei medicamentele.
    Daca tu spui ( si aici iti dau dreptate ) ca ar fi trebuit sa fiu banat pt rautati care mie mi se tolereaza si tie nu, inseamna ca am ceva in plus ce tu nu ai. Acel ceva se numeste bun simt in primul rand, nu am injurat ca la usa cortului cum faci tu, nu am zis ca forumul se duce pe garla pe motiv ca am fost banat iar cand am mai sarit calul si am fost penalizat si am executat pedeapsa cuminte. Daca oamenii ca mine iti spun lucruri si tu insisti in a face chestii impotriva lor, de ce te miri ca esti defavorizat ?!!
    Si de ce nu iti poti face un cont si sa respecti chestiile ce noi te rugam de ani de zile sa nu le mai faci ? Pentru ca esti un bolnav psihic fara pic de autocontrol, de aia !
    -fara scenarii apocaliptice
    -fara stiri de cacat luate din Libertatea si alte siteuri de rahat
    -fara rahaturi nationaliste gen romanii au sau nu au
    -fara chestii referitoare la viata personala ( tine-ti frate gunoiul la tine la ghena, nu veni sa mi-l lasi mie la usa )
    -chestii referitoare strict la jocuri , gameplay.
    Incearca sa nu fii obositor. IA vezi poti ? Nu poti . Atunci asuma-ti locul ce ti se potriveste. Nu inteleg, de ce crezi tu ca o sa fii vreodata acceptat cand TOATA lumea iti spune sa faci lucruri ce tu nu le faci ? Am inteles , nu vrei , nu poti sa joci dupa niste reguli , dar de ce ai pretentia sa fii acceptat ? fa-ti dracu treaba in liniste si nu ne mai deranja. Este razbunare ? Asa prost esti, iti place sa suferi ? Sa te iau la misto de fiecare data ? Asa de disperat de atentie ?
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

9. Back To Top | #29
    Quote Originally Posted by sictir111 View Post
    Apoi, vad o gramada de clone pe Politica, pe Generalitati...isi mai aduce cineva aminte de static aka Pierce, userul care a pacalit moderatorii timp de multi ani?
    delaparis acum posteaza sub nickname-ul de galeo.
    Mistreku la fel.....are vreo doua conturi clona pe Politica.
    Si posteaza aici de 3 ani. Sa inteleg ca regulamentul nu se aplica lor.
    Pai si tu postezi aici de 3 ani de cand ti-ai luat ban. Nu observi asta?
    Poate aia sunt mai destepti si au avut 15 lei sa-ti ia o placa de retea ca sa schimbe MAC-ul, si-au schimbat providerul, n-au fost atat de evidenti, etc...

10. Back To Top | #30
    Quote Originally Posted by MosSpanac View Post
    Pai si tu postezi aici de 3 ani de cand ti-ai luat ban. Nu observi asta?
    Poate aia sunt mai destepti si au avut 15 lei sa-ti ia o placa de retea ca sa schimbe MAC-ul, si-au schimbat providerul, n-au fost atat de evidenti, etc...
    Tot ce trebuia era sa isi tina fleanca si sa isi vada de treaba lui , dar cand te repeti ca proasta scoasa la lectie de 3 ani incoace, cu aceleaaaaasi mizerii, frustrari etc sari in ochi imediat. M-a intrebat cum de il gaseste lumea ca el isi face clone si e cuminte. In primul si in primul rand nu il vaneaza atata moderatorii cat ii dam noi userii report pt ca este al dracului de obositor.
    Trist este alt lucru : forumul asta este doar o mica bucatica din puzzle, situatia se repeta oriunde se duce, devine rapid agresiv si enervant, isi ia ban si toarna clone. Hai sa zicem, pe Cg sunt numai tampiti, dar cand tu iti iei suturi in cur peste tot, nu realizezi unde e problema ? Nu frate . Se pare ca nu.

11. Back To Top | #31
    Eu zic sa i se mai dea o sansa, ca e pacat de el

De lucru ti-ai gasit? Ca energie vad ca ai

12. Back To Top | #32
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    Eu zic sa i se mai dea o sansa, ca e pacat de el

De lucru ti-ai gasit? Ca energie vad ca ai
    Canalizata prost. Nu deschide subiectul cu munca, te rog. Chiar ai chef sa il auzi din nou cum ca nu se poate face nimic?

13. Back To Top | #33
    Registered User
    Asta e Tacticianu nu? Sau avem alt nebun pe forum?

14. Back To Top | #34
    de ce sa i se dea o sansa numai lui? regulile sunt aceleasi pt toti. daca altora nu li s-a dat.....tough luck.

15. Back To Top | #35
    cel mai bun topic vazut de mine pe CG si voi continuati sa banati pilonul principal

eu il sustin dom'le ... sa fie liberi toti ... ce mai conteaza unul in plus

16. Back To Top | #36
    Registered User cangri's Avatar
    pai asa distrugeti forumurile.
    banati asemena oameni care anima atmosfera.

17. Back To Top | #37
    pe forumul asta mai sunt 4-5 persoane in total care posteaza si care nu au nici un argument la subiectul de fata, doar ii fac nebuni pe cei care au o parere diferita. Patetic.

18. Back To Top | #38
    iar ai aparut ma???

19. Back To Top | #39

20. Back To Top | #40
    Quote Originally Posted by warmonger View Post
    Sunt deja acolo si nu sunt incantat, nu e zi sa nu ma contrez cu vreun cretin. E plin de dobitoci, nu ai nici un fel de control asupra userilor, sunt adusi si aruncati ca din caruta. Sunt obositori posteaza cacaturile alea de meme luate adesea de pe alte site-uri, eu i-as bate in cap pe majoritatea. Cum iti spuneam, facebook a devenit extrem de obositor. Mai apare vreun bou sa intrebe de ce i se stinge monitorul, altul pune poze cu pisica ce ii doarme in carcasa de la PC, dar nu isi cumpara un cooler si tot asa. Daca te regasesti nu te tine nimeni aici cu forta. Eu nu mai am forta necesara sa faca jaloane printre tampiti la 37 de ani si rabdarea mea scade de la o zi la alta. Este prea multa informatie de rahat si prea multi prosti ce cred ca au inventat roata. Am nevoie de liniste.
    Sunt si alte metode daca vrei sa agati ... serios.

1.  
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks