Page 1 of 45 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 887

Thread: Cum se numeşte jocul X sau Y? Întreabă aici

1. Back To Top | #1
    ATEU Doctorul's Avatar

Question Cum se numeşte jocul X sau Y? Întreabă aici

Am vazut un review mai de mult la un joc adventure in care actiunea se petrecea (cel putin la inceput) intr-o pestera. Din cate tin minte avea si ceva horror in el jocul si puzzle-uri destul de grele. Nu cred ca au trecut mai mult de 3 ani de cand a aparut dar nu imi pot aduce aminte de loc cum se numea. Daca stie cineva despre ce vb, plssss... replay!

2. Back To Top | #2

3. Back To Top | #3
    ATEU Doctorul's Avatar
    Nu e asta. P-asta l-am jucat un pic. E ca Return To Misterious Island. Jocul de care zic avea ceva horror in el in sensul ca era putin mai dark, actiunea se intampla ori in zilele noastre ori un pic in trecut (nu mai stiu exact) dar cel putin la gameplay, personajul se misca exact ca intr-un joc obisnuit, nu ca in Echo: Secrets of the Lost Cavern sau Return To Misterious Island in care dai click pe anumite zone din fata si personajul se duce automat acolo. In jocurile astea doua tu practic nu te misti..poti numai sa te uiti in jurul tau in anumite zone unde i-ai dat sa se duca. In jocul pe care il caut eu personajul se misca normal ca in orice joc adventure. Poti sa ii dai sa se duca oriunde.

4. Back To Top | #4
    ATEU Doctorul's Avatar
    Nici un hint, nimic? N-a vazut sau auzit nimeni de un joc care sa incareze in descrierea mea? Prietenul fratelui vecinului varului colegului care se juca anul trecut ceva asemanator? Nimic? Haideti ca incepe stresiunea si trebuie sa am preocupare!

5. Back To Top | #5

Astea sunt adventure-urile care au apărut din Martie 2003 până acum. Ia-le pe rând şi vezi care e

Dreamfall
    Keepsake
    Myst 5: End of Ages
    Fahrenheit
    Voyage: Inspired by Jules Verne
    NIBIRU: Age of Secrets
    ECHO: Secrets of the Lost Cavern
    Rhem 2
    Still Life
    Obscure
    Moment of Silence
    Shade: Wrath of Angels
    Sentinels: Descendants in Time
    Legacy: Dark Shadows
    Leisure Suit Larry : Magna cum Laude
    Myst 4 : Revelation
    Aura: The Fate of Ages
    Syberia 2
    Midnight Nowhere
    Jack The Ripper
    Broken Sword 3 : Sleeping Dragon
    Runaway : A Road Adventure
    I put enough expectations on myself that I really don't have to worry about all of that other stuff

6. Back To Top | #6
    ATEU Doctorul's Avatar
    Bossman tot nu l-am gasit nici intre astea. O fi mai vechi sau nu stiu.
    Din lista asta am luat Myst V. Eram curios in special pt grafica dar ma deranjeaza rau gameplay-ul. Si mi se pare si aiurea la unele faze.
    Daca tot nu imi gasesc jocul ala, poate cineva sa-mi recomande un adventure horror frumos si pt care sa nu-mi trebuiasca cine stie ce racheta de calculator? Sa zic..duron la 850, 256 RAM, placa video de 32 MB. Am tot cautat in special pe gamespot dar sunt multe rau si in general nu sunt deosebite.

7. Back To Top | #7
    Adventure horror? Exista asa ceva?

8. Back To Top | #8
    Adventure Horror?
    Alone in the Dark ? sau nu e Adventure?
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

9. Back To Top | #9
    ATEU Doctorul's Avatar
    Da...in genul Alone in the Dark. E adventure. Si tot in genul asta am jucat Sanitarium.
    Am sa caut Alone in the Dark dar vad ca n-are note prea mari.

10. Back To Top | #10
    Silent Hill ?
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

11. Back To Top | #11

call of cthulhu

iti recomand calduros acest joc.

12. Back To Top | #12
    Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    Quote Originally Posted by nickroro
    iti recomand calduros acest joc.
    asta abia a aparut, deci n-are cum.

Siberia?
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

13. Back To Top | #13

14. Back To Top | #14
    Registered User d46's Avatar
    >Uite, un joc mai vechi in care toata actiunea se pertece in pesteri este ARX. Totusi nu prea cred k e jocul de care vorbesti tu, ar trebui sa dai mai multe detalii, de exemplu cum era camera 1th sau 3th person si daca era in prezent, trecut sau era fantasy?

15. Back To Top | #15
    Mi se pare ca unul din Soul Reaver incepe in pestera :\

16. Back To Top | #16
    da...primul parca

17. Back To Top | #17
    Registered User Ardeth_007's Avatar
    @ultra pain & fallen, primu soul reaver incepe intr-o pestera dar din cate stiu eu si sillent hill are ceva "la bord" nu-i aparut numa acuma, de la primu sillent hill au mai aparut vreo cateva din serie, iar acuma se pregateste din cate stiu eu sillent hill 5 (sau tu poate te refereai la film, ocelot)
    frumoasa tara noastra... pacat ca-i locuita...

18. Back To Top | #18
    Registered User Pirania's Avatar

Joc cu tancuri

Sa ma scuze cei ce ii deranjez dar am mare nevoie de ajutor. Acum 3 ani (cam asa, nu stiu exact) jucam un joc cu tancuri futuristice. Camera era 3D din spatele tancului si cu mousul controlai turenta. Ca sistem de joc era ca intra pe o platforma impreuan cu alte tancuri si faceai fraguri. Gaseai si tot felul de arme secundare care se atasau pe tanc precum si arme de distrugere in masa precum bomba nucleara. Singurul lucuru pe care mi-l mai amintesc este ca atunci cand alegeai tancul din meniu o voce ii spunea si denumirea si tot ce-mi amintesc este ca unu din tancuri se nume NEMESIS.

Poate ma ajuta si pe mine cineva si imi spune numele acestui joc ca tare ash vrea sa-l pot juca din nou.

Multumesc anticipat.

19. Back To Top | #19
    Registered User outline22's Avatar
    si eu il vreau da nu-i mai stiu numele
    uffff acum am kef sa-l joc si nush de unde sa-l iau (macar numele sa-l stiu)

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Vai ce ma nervati. Si eu caut ceva cu avioane si ceva cu tancuri da sa nu se vada cutii de chibrituri ci ceva cat de cat mai bine desenat. Si chiar subscriu si eu la cererea lui Pirania.
    Dell 17R SE 7720, Yamaha RXV-777, klipsch rp280f+rp250s, Rel Q 150e mk2, casti Technica ATH-D40fs

1.  
Page 1 of 45 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks