brat Vrei sa-ti faci propriul joc dar nu sti cum ?
Page 1 of 5 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 85

Thread: Vrei sa-ti faci propriul joc dar nu sti cum ?

Registered User basangicu's Avatar
    In locul in care arma gangsterului e pe primul loc.

Vrei sa-ti faci propriul joc dar nu sti cum ?

Daca vrei sa faci un joc te ajut eu trebuie doar sa ai idei si daca vrei iti poti imagina chiar propriul tau rai sa te plimbi prin casa ta intrun joc 3D.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails stirile porc tv.bmp  
    A fost odata ca nicodata si a trait fericit pana la adanci batraneti.

Marca Inregistrata Sandman's Avatar
    Ma inveti sa fac jocuri daca te invat si eu cum sa faci bmp-urile in jpg-uri inainte sa le pui pe net?
    The problem with the world is stupidity. I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Dinamovist pan' la moarte JoeDirt's Avatar
    Si cu poza aia ce e ??

Registered User extraterila's Avatar
    propriul lui rai in care se plimba prin casa in timp ce se uita la protv
    Solutions to problems are easy to find:the problem's a great contribution.
    What's truly an art is to wring from your mind a problem to fit a solution.

Registered User K-Dog's Avatar
    Bine licreat basangicu ! Fratele meu ar vrea sa-si faca propriul joc (are ceva storiline si niste chestii) dar a spus ca nu face intelegeri dinastea... Iti dau aresa lui de mess ca poate reusesti sa-l convingi -> silver_reaver_2
    The best of the best go hed to hed !

Registered User K-Dog's Avatar
    Post dublu ... sry...
    Last edited by K-Dog; 23-08-2006 at 21:58.
    The best of the best go hed to hed !

Registered User alex_reluarea's Avatar
    Chestia aia pare din NWN

Registered User
    As vrea sa invat cum sa fac un joc,asta cand imi si permit ca tre mult timp,dar din poza aia un asemenea joc sigur nu as vrea.Grafica cam urata,totul e patratos...si ii numa o poza,unde ii restul casei mele in care ma plimb ca in rai?macar pune mai multe poze..ceva acolo
    Nu te poti prezenta ca un "creator" de jocuri care spune ca face jocuri in care "propriul tau rai sa te plimbi prin casa ta intrun joc 3D.".si pui numa o poza cu marea ta creatie,ce incredere sa am eu in tine? de unde stiu ca tu chiar ai habar de treaba si si stii sa faci un joc? poate ca esti numa o frauda,cauti sa faci bani pentru nimic,afisezi o poza si gata esti expert in domeniu

Darth Ocelot Ocelot's Avatar
    Quote Originally Posted by alex_reluarea
    Chestia aia pare din NWN
    lol... mi-ai luat vorba din gura

OT: Mai bine pune mana pe o carte numita Abecedar si invata sa scrii. Ia-o incet, mai intai cu liniute si bastonase si dup-aia cu litere. Dup-aia invata naibii 3D Studio Max cum trebuie, ca te faci de ras pe aici. Auzi, propriul rai... hah, ma faci sa rad.
    I go down with the ship, that's what I do. I'm not even the captain, I'm going down with the ship. That's how I want you to think about me – a guy who keeps the captain company.

Registered User alex_reluarea's Avatar
    Rai de ala fac si eu cu Tool Set-ul unui joc...si fac si gradina, si Pub si dragoni Na

Registered User basangicu's Avatar
    In locul in care arma gangsterului e pe primul loc.
    si de fapt e facut cu 3D Game Studio numai ca am proiecte mult mai complexe, asta e ceva de inceput
    A fost odata ca nicodata si a trait fericit pana la adanci batraneti.

Dinamovist pan' la moarte JoeDirt's Avatar
    Prietene a trecut aproape un an . Nu ne arati cum sa ne facem propriul joc ?

-=®=- Angel 5's Avatar
    Quote Originally Posted by basangicu View Post
    si de fapt e facut cu 3D Game Studio numai ca am proiecte mult mai complexe, asta e ceva de inceput
    Quote Originally Posted by JoeDirt View Post
    Prietene a trecut aproape un an . Nu ne arati cum sa ne facem propriul joc ?
    El are proiecte mult mai complexe, nu are el timp sa ne arate "casa de vis"
    Trabant 1.1 (1990, 1.1 @ 1.3 Benzina, ~60CP)

Registered User
    Haideti acum sa exageram cu totii pe anumite chestii, omul in primul rand daca se ocupa cu 3D sa fiti sigur ca nu este un papa-lapte care nu stie ce vorbeste, intradevar c"casa de vis" suna cam ciudat, dar totusi daca lucreaza la proiecte mai complexe este o treaba buna, nu una de comentat!

Apucativa si voi de 3D si apoi dativa cu parerea, cat despre treaba ca postul este de 1 an i care o fi problema, omul raspunde cand poate

Registered User Flame's Avatar
    Mah voi sigur nu sunteti unul si acelasi?
    Tu ai vazut poza aia de acolo...fara sa jignesc pe nimeni, dar o maimuta reuseste sa faca 2 patrate pe care sa le modifice putin ulterior.

Registered User
    Man nu prea am cum sa zic ca suntem unul si acelas-i dar de ce sa nu recunosc ca si primul meu proiect in 3D era tot PATRAT ce vrei asta e
    Poate cand a facut-o era la inceput, dar hai sa fim seriosi cati de aici cunosc modeling3D, pun pariu ca daca deschid orice program de proiectare 3D se uita la el si habar nu au de unde sa inceapa. Deci sa nu vorbim si sa jignimpentru anumite chestii. Poate omul cand a facut poza aceia era la inceput, deci am zis la "INCEPUT" nu primul, ca pun pariu ca din prima nu ai cum sa faci asa ceva!!!!!!

Paladin Sir Andrew's Avatar
    Eu nu vreau un asa Rai plin de gri si maro. Bleahhh.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

Registered User
    Hai ca sunteti penibili.El doar a demonstrat ce poate, voi nici atat nu stiti.Fiti fraieri si jucati doar jocurile pe care scrie ''next-gen'' si care au nevoie de treishpe placi video in quad-sli + quad crossfire + racire pe peltiere
    Sa vad ca macar unul dintre voi poate face ceva apropriat si atunci mai discutam

Apropo de efectul de turma, unul l-a luat la misto, ceilalti s-au bagat si ei in seama prin replici handicapate.JALE!

Paladin Sir Andrew's Avatar
    Asta e parerea ta. Nu???
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

Registered User Flame's Avatar
    Quote Originally Posted by nutumdp View Post
    Man nu prea am cum sa zic ca suntem unul si acelas-i dar de ce sa nu recunosc ca si primul meu proiect in 3D era tot PATRAT ce vrei asta e
    Poate cand a facut-o era la inceput, dar hai sa fim seriosi cati de aici cunosc modeling3D, pun pariu ca daca deschid orice program de proiectare 3D se uita la el si habar nu au de unde sa inceapa. Deci sa nu vorbim si sa jignimpentru anumite chestii. Poate omul cand a facut poza aceia era la inceput, deci am zis la "INCEPUT" nu primul, ca pun pariu ca din prima nu ai cum sa faci asa ceva!!!!!!
    Prietene ce a facut el acolo pot face eu in photoshop sau illustrator care sunt programe 2d..este adevarat ca trebuie putina munca, dar intr-un program ca 3ds max e chiar penibil.

Ok atat stie el..atat poate, are un vis (sau ce-o fi) sa fac jocuri etc...dar nu veni cu un post de genul "Daca vrei sa faci un joc te ajut eu trebuie doar sa ai idei si daca vrei iti poti imagina chiar propriul tau rai sa te plimbi prin casa ta intrun joc 3D." cand tu ai facut un patrat pe care e pusa o poza. Arata ceva mai evoluat decat un patrat...

1.  
Page 1 of 5 1234 ... LastLast