Page 368 of 368 FirstFirst ... 268318358365366367368
Results 7,341 to 7,355 of 7355

Thread: Grand Theft Auto 5

1. Back To Top | #7341
    Registered User
    recomand ultimele drivere NVidia
    cele vechi dezinstalate cu DDU in safe mode cu admin rights, si restart
    dupa ce se instaleaza NVidia driver, in general in NVidia control panel / manage 3d settings, ca setari globale sa fie
    power management mode - prefer maximum performance
    si daca e un singur ecran - single display performance mode
    restart

in windows ca profil general de power - max performance

uneori in GTA V mai apare stutter/microstutter, pur si simplu alt+tab sa fii in desktop apoi alt+tab din nou in joc

acum, nu stiu daca ai incercat si urmatoarele (pe mine m-au ajutat):

dezactiveaza defender de windows si antivirus
    daca esti in W7, din task manager ajuta ca la joc sa dai max priority si la social low

din system 32 si syswow64 si se sterg dll-urile
    - D3DCompiler_33 pana la 43
    - d3dx9_24 pana la 43
    restart
    reinstall curat directX (9cDX)
    restart
    apoi, din sys 32 se copiaza in c:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\ fisierele D3Compiler_33 pana la 43
    restart

daca nici asa nu dispare stutterul, din NVidia control panel / manage 3d settings / program settings pentru GTA V se poate alege max prerendered frames 1

in timpul jocului de vazut in task manager daca nu ai vreun process de background ceva care iti mananca resursele
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

2. Back To Top | #7342
    Registered User starforce7's Avatar
    Salut,

Am facut un upgrade la PC special pentru GTA V, vreau sa il cumpar dar varianta Steam e scumpa, am gasit varianta RGSC la jumate de pret (60 vs 30 Euro). Merita? Voi de care aveti?

Stiu ca probabil s-a mai discutat pe aici dar nu prea am rabdare, nici sa astept vreo eventuala reducere pe Steam peste o ''n'' perioada de timp.

Asus P8H77-M LE//i5-3470S @2.9GHz//2x4GB @1600MHz Kingston//Seagate 500GB+Samsung CM871 128GB //Gigabyte GTX 1050 2GB//FSP 350W//Logitech G103+G203 Prodigy+SS QcK//Windows 10 x64

3. Back To Top | #7343
    Registered User
    Merita sa iei varianfa RGSC daca nu tii neaparat sa ai jocul pe Steam.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sistem :
    AsRock Z97 Anniversary || Intel Core i3 4160 @3.6GHz || 2x 4GB HyperX Predator 2133MHz || MSI RX 480 8GB Gaming X || Zalman Z3 || Antec VP700P || Seagate Desktop HDD 1TB

4. Back To Top | #7344
    Registered User starforce7's Avatar
    Am luat varianta RGSC, merge foarte bine. Mersi de reply.

Asus P8H77-M LE//i5-3470S @2.9GHz//2x4GB @1600MHz Kingston//Seagate 500GB+Samsung CM871 128GB //Gigabyte GTX 1050 2GB//FSP 350W//Logitech G103+G203 Prodigy+SS QcK//Windows 10 x64

5. Back To Top | #7345
    A mai fost cineva banat amboulea? Am luat acum ceva timp o placa video noua, pus drivere, intrat in joc si am fost banat. Nu am reusit sa vb cu nimeni de la rockstar, ci doar sa primesc un template "all ban decisions are final". As cumpara jocul iar, dar mi-e ca IAR ma baneaza retarzii.

6. Back To Top | #7346
    Registered User Petran Marius's Avatar
    Nu te banaeaza nimeni dejaba,sigur ai folosit ceva trucuri magice in joc.

Intel Core I3 3220,GeForce 960 GTX,KingMax 8 GB DDR3 1333 MHz.WDC 500 GB,Gigabyte H61M DS2

7. Back To Top | #7347
    Registered User
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

8. Back To Top | #7348
    You sent a payment of R$89.99 BRL to NUUVEM JOGOS DIGITAIS S.A.
    (contato@nuuvem.com.br)

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *NUUVEMJOGOS"
    Payment sent to contato@nuuvem.com.br

Am cumparat jocul la lansare si cand am vrut sa intru azi in cont nu merge nicio parola, nu merge nimic si nici recovery password nu merge. Mi a fost sters contul ? Cum pot da recovery password? Varianta stnadard nu functioneaza, nu primesc niciun mail de 3 zile.

9. Back To Top | #7349
    Cred c ai fost hacked.

10. Back To Top | #7350
    Quote Originally Posted by Dac Mandru View Post
    You sent a payment of R$89.99 BRL to NUUVEM JOGOS DIGITAIS S.A.
    (contato@nuuvem.com.br)

Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *NUUVEMJOGOS"
    Payment sent to contato@nuuvem.com.br

Am cumparat jocul la lansare si cand am vrut sa intru azi in cont nu merge nicio parola, nu merge nimic si nici recovery password nu merge. Mi a fost sters contul ? Cum pot da recovery password? Varianta stnadard nu functioneaza, nu primesc niciun mail de 3 zile.

Ai cumparat jocul de pe G2A sau un site similar?

11. Back To Top | #7351

Thumbs up Mod joc nou

S-a anuntat un nou mod de joc:

GTA Online: Gunrunning Trailer - YouTube

12. Back To Top | #7352
    Registered User Petran Marius's Avatar
    Good job si pentru spam-ul pe care l-ai facut aici,ca sa-ti faci reclama la canal.....in schimb gta v arata destul de ok si fara mod-uri,ai masini "jmekere" in GTA Online numai bani sa ai sa le cumperi.

Intel Core I3 3220,GeForce 960 GTX,KingMax 8 GB DDR3 1333 MHz.WDC 500 GB,Gigabyte H61M DS2

13. Back To Top | #7353
    Registered User
    Nu arata rau mod-ul de la NaturalVision Remastered, dar nu e day & night fata de original
    La un moment dat era vorba ca orice modificare adusa jocului atrage ban instant al contului social club si anularea implicita a licentei. Deci cred ca merge doar offline si pe cracked.
    Plus ca de pe vremea lui GTA IV era ceva bataie de cap cu mod-urile si nu mai era la fel de fluid ca si originalul.

Oricum la GTA V cred ca au mai adus si ceva usoare îmbunatatiri în ultimele build-uri la texturi si la lumini (de exemplu în 2015 la lansare se instalau cam 65 GB, acum a depasit 70 GB).
    Pe 1440p pot sa îl joc cu 1080 Ti aproape maxed out (exceptie shadow - softest, grass - very high doar - iarba la GTA V va rupe înca cel putin vreo doua generatii placile video :P, MSAA 4X) - si sa fie complet fluid (90-110 fps în oras, ~ 60 fps în padure).
    Cumva AA în acest joc influenteaza si gradul de realism al jocului, e mai photorealistic beaver la AA mai mare.

Eu îl consider cel mai bun joc ever, înca îl mai joc de relaxare, e incredibil de complex, AI destul de bun si ai tot timpul ceva de facut, chiar recent am mai gasit niste collectibles, nu stiam de ele (plantele peyote ).
    Mi-am mai verificat stats si am ramas socat cât timp am jucat de la lansarea pe PC (aprilie 2015) pâna acum
    Grand Theft Auto 5-gta-v.jpg

14. Back To Top | #7354
    Nu serveşti Online ?

15. Back To Top | #7355
    Salutare.
    Și eu joc gtav din prima zi de lansare. Am 2 conturi și peste 1000 ore in joc.

Level undeva pe la 350 ( nu am mai ținut cont ) și absolut tot ce se poate, deblocat și cumpărat, iar banii in joc nu sunt o problema (miliarde).

Dacă mai sunt iubitori de online, adăugați-mă pe steam sau pe rockstar, nickname-ul: isymplu

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.  
Page 368 of 368 FirstFirst ... 268318358365366367368

Bookmarks

Bookmarks