Page 1 of 74 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1462

Thread: Star Citizen

1. Back To Top | #1

Star Citizen

Star Citizen | Roberts Space Industries
    Star Citizen Ships Development Document | Roberts Space Industries

Star Citizen pare să fie un joc cu potenţial imens, cu atât mai mult cu cât e pe PC şi atât; fără console. Urmăriţi site-ul şi filmuleţele ce spun mai multe despre el. Nivelul de detaliu e cu mult peste ce avem azi, doar "portavionul" spaţial are 1 km lungime.

There will be a lot of optimization in the next 24-months, plus the usual fast pace of technology, so it is hard to say absolutely. At the moment you will be able to play it on a dual core PC with a GTX 460 or greater and 4GB of system memory. If you’re running an i7 2500, 2600, 2700 or better with a GTX 670 or greater then the stars are the limit! Since the game is built on CryEngine, their system requirements will stay roughly the same as ours.
    Interesant ce se poate face cu un engine bun dacă eşti interesat.

Star Citizen‘s Chris Roberts discusses upping the ante on PC gaming | Ars Technica

"I’m looking at the high-end [hardware] today being the 'Normal Gamer' level in two years time," he said. "It'll be kind of like Wing Commander used to be. If you had the extra memory, if you had the 386, it was a better experience, but you could still play it on a 286."
    http://www.youtube.com/watch?v=RlIWJlz6-Eg
    http://www.youtube.com/watch?v=92rb-...eature=related
    Doamne ajută!
    Last edited by calin_banc; 25-11-2012 at 11:02.

2. Back To Top | #2
    Registered User Pufosu''s Avatar
    Sunt un jucator impatimit de Eve Online si am aflat de jocul asta de mai multe saptamani. Il astept cu nerabdare dar inca nu m-am incumetat sa-l cumpar.

3. Back To Top | #3

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5
    A trecut de $10 milioane. Star Citizen | Roberts Space Industries

Last edited by calin_banc; 13-06-2013 at 14:10.

6. Back To Top | #6
    Last edited by calin_banc; 15-06-2013 at 16:10.

7. Back To Top | #7
    Vad ca moderatorii au cam incurcat borcanele.
    Threadul asta: Star citizen e mai vechi si in categoria corecta. Jocul este MMORPG.
    Corecteaza careva?

8. Back To Top | #8

9. Back To Top | #9
    Bine ca au refacut site-ul, cel vechi era odios de navigat. Totusi nu ma pot scapa de gustul amar lasat de jocul asta si nu ma pot incumeta sa dau vreun ban in stadiul asta desi Freelancer e top of top pentru mine. Stau si ma uit la preturile alea de sute de marafeti pentru niste nave care pentru mine nu inseamna practic nimic in stadiul asta de dezvoltare. Aruncam ochii pe doua bombardiere (ce-o fi insemnand si asta in termeni de gameplay), n-au nici macar imagini decat niste randuri de text si cateva statistici ce par a fi scrise in zece minute... puf 150 respectiv 250 dolari. Sa fie asta doar un mod superficial de a strange fonduri sau e o urma a modului in care e structurat jocul?

10. Back To Top | #10
    Infectious Grooves PET's Avatar
    Nici eu n-am idee ... ce e jocul de fapt
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

11. Back To Top | #11
    Registered User Wickedone's Avatar
    E un space flight simulator cu elemente de trading/sandbox ce are cateva idei bune din Eve Online. Pe scurt, incepi cu un caracter cu un rol cosmetic(deci fara skills, leveling, gear din MMOs), apoi te urci intr-o nava si te apuci sa faci ce vrei: campania single player, misiuni, explorat galaxii, pvp, piraterie, trading, industrie, etc, ca in Eve. Se pune accent pe imersiune, deci perspectiva va fi first person(shooter) indiferent daca esti in nava sau nu; exita si un fel de perma death daca ti-o iei grav sau risti prea mult.

Eu am luat packul mercenary de 40$ care imi da acces la alpha si care incepe in vara asta. Cu mai multi $ poti avea nave cu full insurance, adica daca iti bubuie nava nu o pierzi de tot cum ar fi normal ci vei primi una noua in dock. Asta poate fi un avantaj daca iti cumperi ceva de cateva sute de dolari, insa navele astea pot fi capturate/vandute ingame. Pare un pic paytowin dar eu zic ca acum se vand cateva modele basic care dupa cateva luni nu o sa mai faca diferenta chiar si cu insurance, care btw poate fi platita cu credite din joc.
    Asrock Z68 Extreme3 Gen3 | Intel Core i5-2500K@4.5Ghz | Thermalright HR-02 Macho | MSI R9 290 Gaming | 8GB DDR3 Mushkin 1600Mhz | Seasonic 512II 520W | HAF 932 | SSD Samsung 840 | Logitech G9 | Sennheiser PC360 | X-FI Creative Titanium |

12. Back To Top | #12
    Navele respective, din ce am înţeles până acum, vor fi la start, le ve avea by default. Preţul de la câteva zeci la câteva sute de dolari,înseamnă pe lângă altele, şi contribuţia ta la proiect, exact ca pe kickstarter.

13. Back To Top | #13
    Ok, hai ca m-am pus si eu pe felie cu Mercenary LTI pack. Sa fie-ntr-un ceas bun.

14. Back To Top | #14
    M-am bagat si eu la un Mercenary LTI pack. 40$. Access la Alfa si la Beta si din cate am inteles azi era ultima zi cand puteai sa fi "vetaran backer".

Interesant cum ... te face chestia asta Cand stii ca e ceva si mai incolo nu poti sa o mai ai. Am zis sa ma bag doar din motivul asta S-ar putea sa fie ceva ce o sa-mi placa, si atunci o sa regret ca n-am fost "Vetaran Backer". Hahahha
    clapyourhands;
    }

15. Back To Top | #15
    Registered User Raziel01's Avatar

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

16. Back To Top | #16
    Registered User ElSpeeDoo's Avatar
    Pare foarte intersant , adica asa ceva mi-am dorit de mult , tehnologia exista si nu de acuma dar nu a fost nimeni interesat sa o implementeze cu adevarat pana in momentul asta , adica o lume in care vehiculele de care or fi ele sau statile spatiale in cazul asta , sa existe cu adevarat si sa te poti plimba prin ele in timp ce ele se deplaseaza desi asta nu am vazut si nu stiu daca se va putea sau deplasarea intra si extra planetar , toate fara loading si pe langa asta universul MMO cu economie , conflicte , misiuni care apar in fuctie de actiunile jucatorilor suna incredibil de bine , dar stim cu totii ca promisiunile sunt multe mai ales ca vor sa stranga bani , ramane de vazut daca se vor si concretiza .

17. Back To Top | #17
    Registered User slicker's Avatar
    Au deja 14 milioane, fara publisher, fara restrictii, nu au cum sa dea gres. Pacat ca dedem abia prin 2015.

18. Back To Top | #18
    Registered User Wickedone's Avatar
    Il lanseaza in parti, dogfight pvp vine in iarna asta.
    Asrock Z68 Extreme3 Gen3 | Intel Core i5-2500K@4.5Ghz | Thermalright HR-02 Macho | MSI R9 290 Gaming | 8GB DDR3 Mushkin 1600Mhz | Seasonic 512II 520W | HAF 932 | SSD Samsung 840 | Logitech G9 | Sennheiser PC360 | X-FI Creative Titanium |

19. Back To Top | #19
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Au deja 14 milioane, fara publisher, fara restrictii, nu au cum sa dea gres. Pacat ca dedem abia prin 2015.
    Asta in situatia in care cheltuielile estimate erau de vreo 6 milioane parca si grosul de vanzari o sa vina dupa lansare. Au dat lovitura cu un an inainte de lansare.

20. Back To Top | #20
    Acum trebuie sa vedem cat de bine o sa stie sa-si organizeze timpul si banii... si daca ideile chiar vor functiona
    clapyourhands;
    }

1.  
Page 1 of 74 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks