Page 79 of 79 FirstFirst ... 296976777879
Results 1,561 to 1,580 of 1580

Thread: Star Citizen

1. Back To Top | #1561
    Registered User Raziel01's Avatar
    1. Orice ar spune fanii, 3.0 este un tech demo, nu un joc. Fiind demo inseamna ca te poti juca, dar asta nu-l face un joc lansat sau ce definitie pe acolo vrei sa-i dai tu.

3. Ai dreptate, sa critici ineptiile pe care le spune cineva cu o oarecare influenta este constructiv. And there it is! Mai baga o fisa sa ma judeci si sa ma ataci pentru ca ma cunosti atat de bine si iti permiti. Daca argumente nu sunt, macar atat.
    Ca si pe DayZ, am sustinut Star Citizen cat s-a putut, cand au sarit limita bunului simt am renuntat si pentru ca ambele au o influenta foarte mare asupra industriei atat in prezent cat si pentru viitor (Early Access/crowdfunding), pericolul pe care-l prezinta nu-mi da voie sa las aceste practici necriticate.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #1562
    Registered User Mr.Rabbit's Avatar
    1- nu cred ca esti suficient de coerent pentru mine. Am spus eu ca e joc lansat sau a sustinut cineva asta? Personal il consider tot un game/tech demo care e foarte promitator DACA/CAND se intampla sa si apara. Aici ma refer la ambele proiecte - SC si SQ42.

3 - Sa critici ineptiile pe care le spune cineva cu o oarecare influenta este constructiv. Am scris din nou fraza asta pt ca am crezut ca daca o scriu eu poate imi dau seama unde bati exact, dar tot nu inteleg ce legatura are cu ce am spus eu. Daca vrei sa ma exprim mai direct ar suna cam asa: Acum foarte multe pagini aveai un ton critic constructiv - flight model talk and so on; de ceva vreme incoace insa, vad ca iti creezi premisele sa tot lovesti in proiect ca un tot. Nu inteleg care e ideea din spate. Ce obtii? Daca, sa presupunem, ca de maine toti de aici ne cerem refund si il primim si zicem ca tine, vei fi mai implinit? Daca da, dece? Daca insa continuam sa speram si sa asteptam vei continua sa ne iei de fraieri ca ce? Ca vrem mai mult de la industrie si ca am pus banii in singura licarire pe care o vedem? Sincer iti spun, nu iti inteleg inversunarea. Stai sa zica CR ca asta e jocul si da-i cu cuvintele in cap pe blog, pana una alta mai e mult pana departe.

Chiar vrei sa iti dau cu quote commenturile tale constructive de acum cateva (zeci de pagini) versus ce scrii de la o vreme incoace? Chiar vrei sa vezi cata relevanta au chestiile legate strict de joc versus supozitiile tale si a le altora care "banuiesc ei" cum sta treaba de fapt? Ai observat macar ca atunci cand aveai opinii legate de joc strict si nu de business model and other shit, lumea chiar iti raspundea si exista un dialog? Multe din ideile pe care le-ai enuntat mai demult le-am mai auzit si pe la altii iar unele au ajuns si la devi si se lucreaza in continuare la ele. Nu e ca si cum sunt fully fleshed out!

Nu te judec, vezi-ti coane de viata ta, fa ce stii sa faci mai bine, iti atrageam doar atentia ca bati campii aiurea de ceva vreme tinandu-i trena unuia precum Derek Smart. Cat despre argumente...lasam publicul sa judece, daca vrei neaparat, cine cu ce argumente vine. Pana una alta, techdemo, joc, scam, vaporware sau cum vrei tu sa-i spui, merge inainte, fonduri se aduna, playeri - testeri - fraieri [a caror medie de varsta by the way e intre 33 si 46 in mare majoritate - lucru care ar trebui sa iti spuna ceva - si doar ca platesc din buzunarul lor nu al parintilor ca la majoritatea altor jocuri] sunt din ce in ce mai multi si universul ala de la hangar a tot crescut. S-au incalcat deadlineuri, nu s-a lansat SQ42, mai dureaza mult si bine dar daca am trai toti cu frica drobului de sare n-am ajunge niciodata nicaieri..

In other news and other news
    Last edited by Mr.Rabbit; 11-01-2018 at 21:30.

Asus X99 Deluxe | i7 5820K @4.5 on Corsair H110iGT | 16GB Corsair Dominator Platinum DDR4 @ 2666 CL 15 | Gigabyte 1080 TI OC | Samsung 850 PRO & 950 PRO 256GB, WD & Toshiba 1TB | Corsair Carbide Air 540 | cooled by [3x Cougar Vortex PWM CF-V12HP & 3x Cougar Vortex HDB 140] |1200W Corsair AXi Platinum | Asus RoG Swift 27" | Apple 23'' | Corsair K70RGB & M65RGB | Audiotechnica AD900X + ModMic 4.0|

Star Citizen
    - creeaza-ti contul folosind codul STAR-LRGC-9Y26 si primesti 5K UEC bonus (~5
    €)

3. Back To Top | #1563
    Era destul de clar ca ma refer la individul din video pe care tu-l aparai mai devreme. Remember?

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

4. Back To Top | #1564
    Il "aparam"...

Asus X99 Deluxe | i7 5820K @4.5 on Corsair H110iGT | 16GB Corsair Dominator Platinum DDR4 @ 2666 CL 15 | Gigabyte 1080 TI OC | Samsung 850 PRO & 950 PRO 256GB, WD & Toshiba 1TB | Corsair Carbide Air 540 | cooled by [3x Cougar Vortex PWM CF-V12HP & 3x Cougar Vortex HDB 140] |1200W Corsair AXi Platinum | Asus RoG Swift 27" | Apple 23'' | Corsair K70RGB & M65RGB | Audiotechnica AD900X + ModMic 4.0|

Star Citizen
    €)

5. Back To Top | #1565

6. Back To Top | #1566

7. Back To Top | #1567
    Yep, au incercat-o si ei. Probabil sunt disperati.

Star Citizen
    €)

8. Back To Top | #1568
    Registered User Lary's Avatar
    Eu cred ca pentru a reusi in ceva sunt binevenite si criticile...dar cele constructive cum zice si Mr.Rabbit.
    Este usor de criticat in ziua de astazi, toti sunt mari filozofi si experti...dar uita ca pentru un joc ca SC se munceste foarte mult, eu am tot respectul pentru cei care se dedica evolutiei in gaming si ne duc la u nnou nivel.
    Totul se castiga prin munca si experienta....
    Jos palaria pentru cei din spatele acestui fenomen numit SC. Este prima oara cand vad ca un joc (este mai mult decat un jos) este intr-o dezvoltare continua cu usile deschise, vedem saptamana de saptamana noutati si date despre el.
    Respect.
    Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz / Memory: 16384MB RAM / GeForce GTX 1060 3GB / Monitor: LENOVO Y27fA / Samsung SSD 650 120GB

9. Back To Top | #1569
    Quote Originally Posted by Lary View Post
    Jos palaria pentru cei din spatele acestui fenomen numit SC. Este prima oara cand vad ca un joc (este mai mult decat un jos) este intr-o dezvoltare continua cu usile deschise, vedem saptamana de saptamana noutati si date despre el.
    Respect.
    You are kidding right? Sunt o gramada de developeri care anunta constant progresul facut. AMPLITUDE Studios au un chat live cu gamerii. Cei de la PUBG tin lumea informata pe twitter pentru absolut orice. Daca erau usile asa de deschise la CIG, nu duceau de azi pe maine fiecare lansare de alpha.

10. Back To Top | #1570
    Registered User slicker's Avatar
    Lol una este dezvolatare reala, si alta este un scam imputit. Astia cer bani, promit, se extind mult peste limita bunului simt si mai pretind ca is legit. Jocul asta nu va iesi nicioadata, baietii se vor retrage in Bahams si vor bea cocktail-uri pe banii fraierilor pana la batranete.

Este pur si simplu incredibil de cata naivitate afisata in cazul asta. Este pur si simplu incredibil. Toata viata m=am mirat cum pot unii sa fie jefuiti cu zambetul pe fata, dar uite ca se poate

11. Back To Top | #1571
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    You are kidding right? Sunt o gramada de developeri care anunta constant progresul facut. AMPLITUDE Studios au un chat live cu gamerii. Cei de la PUBG tin lumea informata pe twitter pentru absolut orice. Daca erau usile asa de deschise la CIG, nu duceau de azi pe maine fiecare lansare de alpha.

Anunţa cam tot ce fac pe canalul lor de YouTube, inclusiv progresa pentru 3.0 release a fost acolo.

BTW -

Rabbit, te cerţi în zadar. Comentarii vor fi şi după lansare, altele fondate, altele mai puţin. Cel mai sănătos e să ignori răutăţile.

12. Back To Top | #1572
    Amin!

Pai SC devs comunica pe o droaie de threaduri cu backerii on a daily basis pe forum, emisiuni in fiecare saptamana pe yt, twitch - live, nici nu mai zic de posturi pe twitter,fb sau mailuri catre backeri in fiecare luna cu ce s-a lucrat si ce e in plan scurt, mediu si lung.

Monthly studio report -> cam asa arata un brief lunar sau This week in Star Citizen un brief saptamanal, pe langa emisiuni saptamanale precum Around the Verse, Bugsmashers, Subscriber's Town Hall, Happy Hour Gamedev care au in focus dezvoltarea; sau Loremaker's Guide to the Galaxy si Xi'an Language Series pentru dezvoltarea Lore-ului. Pe langa astea au si canal de YT si de TWITCH pe care se streamuie live evenimente precum Gamescom sau CitizenCon sau alte emisiuni live cum a fost si streamul de Craciun cu si despre SQ42.

Detalii diverse:
    - variante si module
    - capacitati si cargo
    - alte iteme de la bordul navelor
    - rachete si torpile
    - turele
    - socluri pt armament
    - reparatii & mentenanta
    - tu si propulsoarele navei
    - informatii tehnice
    - masa navelor
    - cariere si roluri

Dev Tracker, StarMap, reviste lunare precum Jump Point, Q&A despre diverse teme, Spectrum Dispatch (In Fiction & Lore)

Iar toate astea le-am adunat rapid asa ca sa isi faca lumea o idee cat de inchisi sunt CIG! Stiu ca e un site anevoios de navigat si poate unii au cedat nervos, inteleg ca later in January se va schimba cu totul siteul. Info este berechet, tine doar sa vrei sa gasesti
    Last edited by Mr.Rabbit; 12-01-2018 at 20:47.

Star Citizen
    €)

13. Back To Top | #1573
    Registered User Lary's Avatar
    Amin !
    Bine punctat Rabbit.
    PS. Imi mentin parerea, e un joc in lucru la care s-a pus multa atentie pe detalii, probabil si asta este o cauza a intarzierii. Plus ca este un univers procedural in expansiune (ca si al nostru) si nu unul definit si punct.
    Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz / Memory: 16384MB RAM / GeForce GTX 1060 3GB / Monitor: LENOVO Y27fA / Samsung SSD 650 120GB

14. Back To Top | #1574
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Intarzie pentru ca nu au nicio idee despre ce vor sa faca. Nici macar Squadron 42 nu au fost in stare sa il scoata, astept din 2015-2016 si nimic.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #1575
    Tocmai că au prea multe idei )

16. Back To Top | #1576
    Unii ar zice ca sunt... idioti

17. Back To Top | #1577
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Poate m-am exprimat gresit, vroiam sa zic ca nu au un plan, canta dupa ureche. Cateodata e bine asa, dar nu si in cazul asta. E ca si cum m-as apuca sa fac o casa, dupa care mai adaug un garaj, dupa care un etaj, ma razgandesc si o daram, ca sa o reconstruiesc din lemn nu din beton si verde nu rosie.
    FFS a aparut pe GOG Tachyon the Fringe, e ultimul joc pe care l-am jucat de genul asta, sa fi fost prin 2005 cred, m-am saturat sa astept.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

18. Back To Top | #1578
    ↑ bun joc!

Star Citizen
    €)

19. Back To Top | #1579
    Quote Originally Posted by Mr.Rabbit View Post
    Amin!

Pai SC devs comunica pe o droaie de threaduri cu backerii on a daily basis pe forum, emisiuni in fiecare saptamana pe yt, twitch - live, nici nu mai zic de posturi pe twitter,fb sau mailuri catre backeri in fiecare luna cu ce s-a lucrat si ce e in plan scurt, mediu si lung.

Monthly studio report -> cam asa arata un brief lunar sau This week in Star Citizen un brief saptamanal, pe langa emisiuni saptamanale precum Around the Verse, Bugsmashers, Subscriber's Town Hall, Happy Hour Gamedev care au in focus dezvoltarea; sau Loremaker's Guide to the Galaxy si Xi'an Language Series pentru dezvoltarea Lore-ului. Pe langa astea au si canal de YT si de TWITCH pe care se streamuie live evenimente precum Gamescom sau CitizenCon sau alte emisiuni live cum a fost si streamul de Craciun cu si despre SQ42.

Detalii diverse:
    - variante si module
    - capacitati si cargo
    - alte iteme de la bordul navelor
    - rachete si torpile
    - turele
    - socluri pt armament
    - reparatii & mentenanta
    - tu si propulsoarele navei
    - informatii tehnice
    - masa navelor
    - cariere si roluri

Dev Tracker, StarMap, reviste lunare precum Jump Point, Q&A despre diverse teme, Spectrum Dispatch (In Fiction & Lore)

Iar toate astea le-am adunat rapid asa ca sa isi faca lumea o idee cat de inchisi sunt CIG! Stiu ca e un site anevoios de navigat si poate unii au cedat nervos, inteleg ca later in January se va schimba cu totul siteul. Info este berechet, tine doar sa vrei sa gasesti
    De comunicat comunică bine, chiar perfect, aș zice ... dar de muncit cine și cînd mai muncește la joc?!?
    The beauty lies in the eye of the beholder.

20. Back To Top | #1580
    Quote Originally Posted by ypsilonalpha View Post
    De comunicat comunică bine, chiar perfect, aș zice ... dar de muncit cine și cînd mai muncește la joc?!?
    Pai despre ce crezi ca se comunica? Pe langa posturile/comunicarile pe parte de Lore - desi si aia e o munca, cam tot este despre dezvoltare/munca la proiect...

Star Citizen
    €)

1.  
Page 79 of 79 FirstFirst ... 296976777879

Bookmarks

Bookmarks