Thread Introduction
ACORDAREA TRADER RATING

Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea acestuia.
Page 1 of 24 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 464

Thread: [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

1. Back To Top | #1
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar

Exclamation [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-user
    -link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    Last edited by mrENigma; 06-08-2009 at 15:31.
    dau comenzi pt BUNDLE XBOX360 XBOX Slim 4GB/250GB+Kinect Bundle , XBOX Slim 4GB/250GB, KINECT - ask pt pret

2. Back To Top | #2
    Registered User kornoiz's Avatar
    imi pare rau ca trebuie sa scriu in acest thread dar am probleme cu o tranzactie..nu este vb de banii implicati,pt ca e o suma mica,dar de nepasarea celui care i-am trimis-o..nu raspunde la PM,am aflat apoi idu de mess,nici acolo etc..
    http://forum.computergames.ro/104-co...er-de-n64.html
    Este vb de userul Vistor,el in calitate de cumparator...ne-am inteles la suma de 30 ron maneta,35 ron ramburs..
    Coletul a fost trimis in data de 23.01.2009..si la mine pana azi nu a ajuns nimic
    Am atasat o poza cu data facturii de la posta..scuze de calitate dar numai asa am reusit.....toate cele bune
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!-moto_0201.jpg  

3. Back To Top | #3
    Registered User cristian77's Avatar
    aveti grija ca mai multi au avut neplaceri cu acest user,VISTOR,si cam aceeasi situatie,neridicarea coletelor solicitate

4. Back To Top | #4
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    userul a fost contactat. astept rasp/reply
    dau comenzi pt BUNDLE XBOX360 XBOX Slim 4GB/250GB+Kinect Bundle , XBOX Slim 4GB/250GB, KINECT - ask pt pret

5. Back To Top | #5
    Registered User Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by kornoiz View Post
    imi pare rau ca trebuie sa scriu in acest thread dar am probleme cu o tranzactie..nu este vb de banii implicati,pt ca e o suma mica,dar de nepasarea celui care i-am trimis-o..nu raspunde la PM,am aflat apoi idu de mess,nici acolo etc..
    http://forum.computergames.ro/104-co...er-de-n64.html
    Este vb de userul Vistor,el in calitate de cumparator...ne-am inteles la suma de 30 ron maneta,35 ron ramburs..
    Coletul a fost trimis in data de 23.01.2009..si la mine pana azi nu a ajuns nimic
    Am atasat o poza cu data facturii de la posta..scuze de calitate dar numai asa am reusit.....toate cele bune
    Coletul ti se va intoarce in cazul in care nu va fi ridicat, iar tu vei plati o taxa de depozitare de vreo 2-3 ron.

6. Back To Top | #6
    Registered User aaabelus's Avatar
    am exact aceeasi problema, tot cu vistor. a cumparat de la mine Warhawk, sigilat, la 50lei. a zis sa trimit prin curier, ramburs 50 lei si plateste drumul. am trimis in 20ianuarie, a primit aviz, dar nu a ridicat inca..nu raspunde la PM,am aflat apoi idu de mess,nici acolo....

7. Back To Top | #7
    Asta este daca acceptati ramburs .... probabil ca sunt tot felul de copii care nu au nici macar buletin.

Cum sa trimiti ramburs pentru 35 de lei ? Cum ? Bani inainte si dupa aia si produsul ... ce atata ramburs . Fricosii sa nu mai cumpere si gata

8. Back To Top | #8
    Registered User kornoiz's Avatar
    da stiu...pt 35 de lei nu se merita sa tot faci drum la posta..de acum am sa merg pe sistemu banii in avans pt sume mici..ms fain

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by Dr0ps2000 View Post
    Asta este daca acceptati ramburs .... probabil ca sunt tot felul de copii care nu au nici macar buletin.

Cum sa trimiti ramburs pentru 35 de lei ? Cum ? Bani inainte si dupa aia si produsul ... ce atata ramburs . Fricosii sa nu mai cumpere si gata
    Lasa man, ca cel putin i se intoarce coletul, nu ramane fara joc, dar in cazul in care trimiti banii inainte si nu ti se mai trimite jocul, iti iei o teapa colosala. Tepe se dau in orice situatie, nu conteaza de felul trimiterii, se dau tepe si fata in fata, daca nu esti atent, ce e greu sa faci o imagine si sa o imprimi pe un cd blank? Mai bine faceti afaceri cu cine aveti incredere.

10. Back To Top | #10
    Registered User nelutzu_4all's Avatar
    si eu am trimes un colet ramburs 55 ron dar macar s-a intors coletul inapoi.
    Cerându-ti scuze..nu te umileşti ! Ci araţi că ai greşit...şi iţi pasă.

11. Back To Top | #11
    Daca userul care vinde are minim 5 calificative recente date de la useri seriosi care au activitate recenta pe forum e clar ca nu sta copieze imagini pe cd-uri blankuri si gainarii din astea.... acum se pot intampla si neplaceri nu este nimic exclus .

12. Back To Top | #12
    salut,

Am si eu o problema cu userul ADRIANOz0R, ptr topicul: Parfum Envol - Ted Lapidus

Mi-a spus ca il are si ca mi-l trimite prin posta contra sumei 120 RON, Mi-a trimis in schimb un spray de 4 RON. Asa ca watch out la ADRIANOz0R. Nu are rost sa spun ca pe acel ID de mess nu raspunde .

Toate cele bune.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!-envol.jpg  
    AMD X2 4000+ Brisbane; Asus M2N-E; 2*1GB Mushkin DDR II PC6400; Gainward 8600 GT GLH; Spinpoint F3 1T SATA II; Pioneer DVDRW;Dell Mini 10; Dell Latitude E6420; Lenovo B570.

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    salut,

Am si eu o problema cu userul ADRIANOz0R, ptr topicul: Parfum Envol - Ted Lapidus

Mi-a spus ca il are si ca mi-l trimite prin posta contra sumei 120 RON, Mi-a trimis in schimb un spray de 4 RON. Asa ca watch out la ADRIANOz0R. Nu are rost sa spun ca pe acel ID de mess nu raspunde .

Toate cele bune.

Imi pare rau man pentru ceea ce ti s-a intamplat, dar nu ai postat unde trebuie din pacate. Thread-ul acesta este strict pentru problemele intampinate la tranzactii pe sectiunea de publicitate - aria console.

Quote Originally Posted by mrENigma View Post
    de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    My gaming rigs:
    i7 6700K, Asus pro gaming, 4x4GB DDR4 2400, GTX 1080 TI, Seagate Barracuda 2T + 120GB SSD Intel, Samsung T240HD + Philips Led .

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by AlecsYs View Post
    Imi pare rau man pentru ceea ce ti s-a intamplat, dar nu ai postat unde trebuie din pacate. Thread-ul acesta este strict pentru problemele intampinate la tranzactii pe sectiunea de publicitate - aria console.
    las ca poate e bine, asa stim sa ne ferim si aici de el, ca cine stie pe unde se baga la tepuire.

15. Back To Top | #15
    sry de offtopic..intr-adevar trebuia sa citesc mai atent.. va rog sa stergeti postul daca vi se pare deplasat.

Mersi.
    AMD X2 4000+ Brisbane; Asus M2N-E; 2*1GB Mushkin DDR II PC6400; Gainward 8600 GT GLH; Spinpoint F3 1T SATA II; Pioneer DVDRW;Dell Mini 10; Dell Latitude E6420; Lenovo B570.

16. Back To Top | #16
    地獄の戦士 mrENigma's Avatar

Exclamation

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    sry de offtopic..intr-adevar trebuia sa citesc mai atent.. va rog sa stergeti postul daca vi se pare deplasat.

Mersi.
    nu este nicio problema. se pare ca un topic de acest gen ar trebui sa exista pe fiecare arie. nu se va sterge nimic pt ca nu se stie niciodata dac apare aici. pt problema ta este usor sa faci reclamatie la politie pt ca ai datele lui. tot inselaciune se numeste. ideea de baza in astfel de situatii este ca ..." lasa ca ce poa sa imi faca ..." nu este asa. inselaciunea se pedepseste indiferent de suma pt fapta in sine.

sper ca ti-am fost macar putin de ajutor, macar moral.

bafta

17. Back To Top | #17
    bagator de seama chacaron's Avatar
    io am fost inselat mai de mult cu 200 de euro falsi cu unu luat de pe net si nu a facut nimic politia,au zis ca nu se agita cu tranzactiile de pe net..asa ca ar trebui sa excludeti politia ca nu faceti treaba cu ei,cel mai bine e sa luati/dati ramburs doar la useri cu calificativ peste X ,cat vreti voi si daca sunteti din acelasi oras proba frate (la vanzator acasa ca sa stii de unde sa-l iei pe dansu) si cu valuta,mare grija ca va puteti lua teapa,schimbati la o banca cel mai bine ca aia ii dau prin aparat inainte sa ii cumpere

18. Back To Top | #18
    Registered User
    chacaron te contrazic aici. Daca tineti minte, anul trecut au tot fost date reportaje cu x musterii care vindeau nu stiu ce produs, plata se facea online cu cardul si la clienti acasa ajungeau nu stiu ce porcarii de 2 lei, sau cutii goale sau ce stiu eu ce porcarii. Politia face investigatii si chiar retineri in urma inselaciunilor in cadrul tranzactiilor pe internet, in primul rand trebuie sa te adresezi strict lucratorilor din cadrul serviciul fraude pe internet(nu mai stiu exact denumirea serviciului), sa ai dovada scrisa a obiectului care trebuie sa iti vina, suma la care v-ati inteles etc. Insistati la politie si nu-i lasati pe acesti nenorociti sa scape basma curata.

19. Back To Top | #19
    Registered User
    Bravo ma! Ati umplut aiurea threadul asta care probabil mai incolo nici nu o sa mai aiba rost sa fie deschis . Daca face cineva o tranzactie si vrea sa verifice userul credeti ca o sa stea sa citeasca 50000 de postiuri cu parerile fiecaruia ?
    Din cate am cicit eu se refera strict la userii cu probleme nu la dat cu parerea. GJ!

20. Back To Top | #20
    Ar fi trebuit facut asa :Numele userului-problema care ati avut o cu el

1.  
Page 1 of 24 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks