Thread Introduction
ACORDAREA TRADER RATING

Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea acestuia.
Page 2 of 24 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 464

Thread: [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    Feedback Score
    267 (100%)

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.

Exclamation [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-user
    -link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    Last edited by mrENigma; 06-08-2009 at 16:31.

2. Back To Top | #21
    Registered User
    Cel mai bine era sa se faca o lista cu toti userii problema , ce pb a fost cu ei si eventual un link catre reclamatie. Parerea mea.

3. Back To Top | #22
    Registered User
    http://forum.computergames.ro/104-co...ptr-piese.html

Cititi si va minunati, cat poate sa minta un om pentru 120 de lei.
    I do not have a signature

4. Back To Top | #23

5. Back To Top | #24
    Registered User
    Stau si ma gandesc ce a castigat? Ma gandesc ca totusi am destule componente si e posibil ca PSP-ul sa mearga OK cu un ecran nou, sau poate mai ascunde ceva, si e busit si UMD Drive, si placa, si foliile de la butoane. O sa iau un ecran sa vedem exact ce si cum.

6. Back To Top | #25
    Da,dar risti sa cumperi piesa respectiva si dupa aia sa trebuiasca sa scoti din buzunar alti bani pentru alte piese..

7. Back To Top | #26
    Registered User
    Gasesc eu un PSP Slim la care sa folosesc un ecran. Astept insa raspuns de la el, sa vad de ce a umblat la mufa de AV.

8. Back To Top | #27
    Fii mai mult ca sigur ca o sa primesti)Daca a fost atat de nesimtit incat ti-a vandut produsul in halul asta cu siguranta vrei primi..

9. Back To Top | #28
    Priceless® GameTime's Avatar
    trebuia sa nu ai incredere in el de prima data, nu poti stii ce mai are stricat pe langa ce zice el, mai ales cand a zis ca vinde un produs stricat...poate rezolvi situatia cumva......ce mai....nesimtire !!! Bafta !!
    360

10. Back To Top | #29
    Registered User
    Pai oricum m-am dus sa cumpar un PSP stricat, am zis ca daca vinde omul ceva stricat, ce mai poate avea de ascuns, dar uite ca m-am inselat. Data viitoare iau surubelnita cu mine si dau jos faceplate-ul sa vad ce e sub.

Treaba e simpla, am dat 120 de ron, deocamdata zic eu ca toate celelalte componente fac banii astia, incarcatorul e ok, partea din spate a carcasei e ok, butoanele si joystickul pare ok, drive-ul UMD pare ok. Oricum daca nu raspunde e clar ca are ceva de ascuns, pe langa ce am descoperit eu, dar nu scapa asa usor

11. Back To Top | #30
    Banned fozoms's Avatar
    Mizerabilul a intrat cu fierul de calcat pe carbuni in PSP....ce cioban infect.
    Actual ratat, viitor sculer-matritzer la uzina, de unde va pleca in fiecare seara cu buzunarele pline de saibe furate, rinjind timp, dar fericit ca "am facut si eu de-o bere"

BLK - asta sa-ti fie invatura de minte sa verifici bine tot ce vei cumpara in viitor si sa nu ai incredere in labarelile analfabete ale pustilor corditi cu saliva uscata in coltul gurii

Nu uitati cel mai important lucru cind cumparati ceva : inca ne aflam in Romania unde ti se da in cap pt 10 lei, unde esti furat si inselat pe fata fara nici un stres
    Last edited by fozoms; 04-02-2009 at 19:42.

12. Back To Top | #31
    Registered User
    Era ceva sa desfac PSPul in strada. Nu-i bai ca nu mor pentru niste lei, doar ma oftic pentru ca nu stiu exact ce s-a intamplat cu consola, sa stiu de unde sa incep investigatiile pentru reparare. Dar ii dau eu de cap.

13. Back To Top | #32
    Registered User
    S-a rezolvat partial, pana la urma a spus adevarul. A spus ca e dispus sa returneze suma. O sa incerc cu un display nou si apoi mai discutam. Se pare ca este totusi de incredere, a vrut sa ascunda faptul ca PSP-ul este al unui prieten care l-a dus in service la Unirea, crezand ca mesterii de acolo nu au facut nimic inauntru. Are circumstante atenuante

14. Back To Top | #33
    Registered User Sali3ri's Avatar
    Ideea mea in ceea ce priveste acest thread este urmatoarea: primul post sa fie modificat prin adaugarea userilor "problema". Dupa cum au spus si altii, e cam aiurea sa stam sa cautam printre comentarii acesti useri "problema". Asa, primul post e "dedicat" lor si restul thread-ului comentam noi. Ce ziceti ?

15. Back To Top | #34
    Quote Originally Posted by Sali3ri View Post
    Ideea mea in ceea ce priveste acest thread este urmatoarea: primul post sa fie modificat prin adaugarea userilor "problema". Dupa cum au spus si altii, e cam aiurea sa stam sa cautam printre comentarii acesti useri "problema". Asa, primul post e "dedicat" lor si restul thread-ului comentam noi. Ce ziceti ?
    o idee foarte buna, e mai simplu ca primul post, cel al lui mr. enigma, sa fie mereu actualizat cu "tepari". dar ar fi aiurea si pentru ca el trebuie sa stea sa citeasca toate posturile. Cat desrpre problema lui BLK, pana la urma, e de incredere sau nu omul?

16. Back To Top | #35
    Registered User nodzero's Avatar
    eu inca nu am avut parte de acest tip de oameni ... toti care i-am contactat si am avut "afaceri" cu ei s-au dovedit sa fie de incredere si i-am recomandat....am facut si schimburi prin posta fara ramburs ... deci se mergea pe incredere....el trimitea coletul si eu la fel....si aici vream sa ajung...daca cineva trimite un colet si celalat da tapa si nu mai trimite....sunt destul de sigur k nu se poate rezolva nimik p cale legala .... aici fiind abuz de incredere....inseamna k politia nu poate interveni ... dar daca nu stai departe de om...sau ai niste cunostinte in orasul lui...ai numele lui si poti oricand sa t interesezi si sa ii faci o "vizita amiabila" ...asta vroiam sa precizez....nu merita sa faceti astfel de schimburi cu cei care abia ieri s-au inscris si au 0 trade...

17. Back To Top | #36
    bagator de seama chacaron's Avatar
    Quote Originally Posted by Terrorblades View Post
    Bravo ma! Ati umplut aiurea threadul asta care probabil mai incolo nici nu o sa mai aiba rost sa fie deschis . Daca face cineva o tranzactie si vrea sa verifice userul credeti ca o sa stea sa citeasca 50000 de postiuri cu parerile fiecaruia ?
    Din cate am cicit eu se refera strict la userii cu probleme nu la dat cu parerea. GJ!
    din cate vad si tu il umpli aiurea , hai gata cu oftopic-ul,ideea acestui thread nu este sa vada lumea care sunt aia care trag tepe, ci sa ii baneze sa nu mai poata repeta alta greseala.nu sta nimeni sa verifice inainte sa cumpere ceva de pe forum . spor la prinderea "infractorilor",over and out

18. Back To Top | #37
    Registered User
    Quote Originally Posted by chacaron View Post
    din cate vad si tu il umpli aiurea , hai gata cu oftopic-ul,ideea acestui thread nu este sa vada lumea care sunt aia care trag tepe, ci sa ii baneze sa nu mai poata repeta alta greseala.nu sta nimeni sa verifice inainte sa cumpere ceva de pe forum . spor la prinderea "infractorilor",over and out
    Daca ai fi citit si alte threaduri ai fi aflat ca asta am propus inainte sa apara threadul asta : " o lista updatata numai de moderator cu teparii de aici "
    Daca vorbesti doar ca sa fi luat in seama , incearca intr o piata din Bucuresti. Poate te asculta cineva.

19. Back To Top | #38
    Registered User fanecucu's Avatar
    Eu zic ca ideea ca useri problema sa apara in primul post este excelenta
    Va impaca pe toti cei care spun ca au de cautat in zeci de posturi bad userii
    Mie unuia imi place sistemul acesta cu comment

20. Back To Top | #39
    Eu propun ca atunci cand cineva are o problema cu un user , cand scrie : am avut problema cu userul : " abcdfehsuas etc etc" sa il scrie cu rosu cu Bold si Underline ca atunci cand cineva se uita fugitiv pe Threadul asta sa poata sa vada in scurt timp care sunt userii cu probleme sa nu stea sa citeasca pagini intregi sa vada daca cel cu care urmeaza sa faca o tranzactie se afla pe lista "neagra" .

21. Back To Top | #40
    Registered User
    Dragii mosului, aveti optiunea de "Search this Thread" sus in dreapta (sub "Page x of y") si puteti scrie numele userului cu care vrei sa faceti o tranzactie si vedeti daca a scris cineva ceva despre el, pe langa asta va arata si toate posturile in caz ca sunt mai multe. Ce ziceti? E o idee buna?

1.  
Page 2 of 24 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks