Thread Introduction
ACORDAREA TRADER RATING

Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea acestuia.
Page 24 of 24 FirstFirst ... 1421222324
Results 461 to 464 of 464

Thread: [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    Feedback Score
    267 (100%)

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.

Exclamation [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-user
    -link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    Last edited by mrENigma; 06-08-2009 at 15:31.

2. Back To Top | #461
    Numele este c o n s o l e g a m e s ( fara spatii intre litere)

3. Back To Top | #462
    Registered User
    Userul solecon, mi-a trimis o consola XBOX defecta, care nu citeste absolut deloc Discurile. Iar cand i-am dat mesaj, a zis ca nu crede, i-am zis ca ii dau dovezi, filmari, ce vrea el, s-a facut ca ploua cateva zile, am tot asteptat, iar astazi mi-a zis: "Chiar nu. Ideea e ca am vandut prea multe jocuri si console de prea mult timp prea multor useri. Si nu au existat niciodata probleme. Deci imi pare rau daca nu cred pe cineva a carui ultima postare a fost acum un an si ceva si care nu a mai facut o tranzactie de un an, dar care s-a gasit fix victima a mea."

Intrebare: ce relevanta are cand am facut eu ultima tranzactie aici, sau cand am postat ultima data ?

4. Back To Top | #463
    Registered User fanecucu's Avatar
    baiat rau

5. Back To Top | #464
    E un mare risc sa cumperi la mana a doua asta+I clar, cine știe ce defecte ascunse are, care poate le repara sa meargă o săptămână și după aia ceau bau.

Până și jocuri cu activare online ești supus riscului, se cere pe un joc apărut 120 Ron și după ce ți-a luat banii riști să-ți de-a un key folosit sau care nu-i valid.

1.  
Page 24 of 24 FirstFirst ... 1421222324

Bookmarks

Bookmarks