Thread Introduction
ACORDAREA TRADER RATING

Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea acestuia.
Page 4 of 24 FirstFirst 123456714 ... LastLast
Results 61 to 80 of 464

Thread: [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    Feedback Score
    267 (100%)

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.

Exclamation [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-user
    -link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    Last edited by mrENigma; 06-08-2009 at 16:31.

2. Back To Top | #61
    Eu am inteles altceva .... tu zici de ramburs si cu avans , eu vorbeam de avans fara ramburs.

3. Back To Top | #62
    Registered User Onimusha_blood's Avatar

Trade joc

Am fost de acord sa facem schimb de jocuri el zice ca a trimis jocu' .
    El sa trimita Tomb Rider Underworld si eu Silent hill .
    Norocu meu ca nu am avut timp sa trimit .

http://forum.computergames.ro/104-co...s3/page-2.html

Nici pana la ora asta nu a ajuns dupa aproape 1 saptamana .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!-mp1.jpg   [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!-pm2.jpg  
    E8200 2.66GHz|Scythe NINJA Plus Rev.B|Asus P5N-D|Mushkin 2x2 800MHz CL4 XP2-6400 Frostbyte|WD 320GB SATA-II 7200RPM 16MB Caviar SE16|Edit Value
    Gigabyte GeForce GT440 1GB DDR3 128-bit HDMI |Realtek 7.1|Samsung 2032BW 20 inch 2 ms GTG|Logitech g15&g5|Sirtec - High Power Element PLUS 500W

4. Back To Top | #63
    Scrie si tu userul aici , ai inceput postul tau cu fundul . "Am fost de acord sa facem schimb de jocuri el zice ca a trimis jocu' ...." Parca e continuarea de la alt post , fa si tu o introducere la poveste ... scrie numele userul ca sa iasa la un eventual search , am vorbit atata pana acum pe threadul asta aiurea ?

5. Back To Top | #64
    Quote Originally Posted by Onimusha_blood View Post
    Am fost de acord sa facem schimb de jocuri el zice ca a trimis jocu' .
    El sa trimita Tomb Rider Underworld si eu Silent hill .
    Norocu meu ca nu am avut timp sa trimit .

http://forum.computergames.ro/104-co...s3/page-2.html

Nici pana la ora asta nu a ajuns dupa aproape 1 saptamana .
    Numele userului e "potcovuta" ... si are rating 1 si 7 posturi pe forum, de incredere omul.

6. Back To Top | #65
    bravo,si tu esti destept,daca el iti punea jocul?si tu esti un fel de tepar,deci feritiva baieti ca nu are timp sa puna jocul
    Posted via Mobile Device

7. Back To Top | #66
    Registered User AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by steauacroitoru View Post
    bravo,si tu esti destept,daca el iti punea jocul?si tu esti un fel de tepar,deci feritiva baieti ca nu are timp sa puna jocul
    Posted via Mobile Device
    Nu trebuie sa fii asa:"nu a avut timp,e un tepar,hai sa-l omoram".Trebuie sa intelegi ca poate chiar a avut probleme pe care nu vrea sa le justifice pe forum si nu a avut timp sa puna.Daca nu a anuntat persoana respectiva,e alta treaba.Nu e chiar asa simplu!

8. Back To Top | #67
    Registered User Konsolar's Avatar
    s-o fi incercat o teapa reciproca.
    vodka online
    Ice Age Has Begun At 18.03.2007

9. Back To Top | #68
    Quote Originally Posted by Konsolar View Post
    s-o fi incercat o teapa reciproca.

Asta da ))) =))

10. Back To Top | #69
    Probabil ca vorbise in prealabil cu user-ul in cauza, ca va intarzia 1-2 zile cu depunerea coletului din cauza lipsei de timp. Nu trebuie sa trageti asa repede concluzii...:|

11. Back To Top | #70
    Registered User cristian77's Avatar
    Asa e,Onimusha are un rating bun si e vechi aici pe forum,nu are rost sa dam cu vorbe aiurea.Vad ca celalalt nu posteaza aici sa se apere,deci ala e bagabondu

12. Back To Top | #71
    Registered User Onimusha_blood's Avatar
    OFF topic
    Poate unii dintre voi traiesc viata in fata la PC ex (WoW) alti mai si muncesc .... nu mai trageti voi concluzii pripite ,ca asa si pe dincolo .

Poate are cateva conturi omu si incearca si el nu strica un joc gratis :| asa ca aceasta lume este prea cruda si plina de *****

Keep safe.

P.S.
    “Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man's character, give him power.”
    E8200 2.66GHz|Scythe NINJA Plus Rev.B|Asus P5N-D|Mushkin 2x2 800MHz CL4 XP2-6400 Frostbyte|WD 320GB SATA-II 7200RPM 16MB Caviar SE16|Edit Value
    Gigabyte GeForce GT440 1GB DDR3 128-bit HDMI |Realtek 7.1|Samsung 2032BW 20 inch 2 ms GTG|Logitech g15&g5|Sirtec - High Power Element PLUS 500W

13. Back To Top | #72
    am vazut ca userul knoxville .. a zis asa "....dar macar nu mai faceti afaceri cu astia cu rating 0 si 2-3 posturi pe forum". asta inseamna ca cei care isi fac cont nou nu vor putea cumpara nimic pentru ca sunt considerati tepari. corect ?

14. Back To Top | #73
    Ba poti sa cumperi si daca esti nou pe forum dar trimiti banii avans si astepti produsul , ce e asa greu de inteles ? Daca vad banii pe card trimit si daca ai Rating : -10

15. Back To Top | #74
    inseamna ca nu am citit pana la capat

16. Back To Top | #75
    Ajuta-ma sa inteleg

17. Back To Top | #76
    Quote Originally Posted by nimica26 View Post
    am vazut ca userul knoxville .. a zis asa "....dar macar nu mai faceti afaceri cu astia cu rating 0 si 2-3 posturi pe forum". asta inseamna ca cei care isi fac cont nou nu vor putea cumpara nimic pentru ca sunt considerati tepari. corect ?
    m-am referit mai mult la cei care au facut schimburi cu astfel de useri. Vorba lui Dr0ps, daca ai -10 rating si imi pui banii pe card, iti trimit jocul, dar daca tu ai rating -10 sau 0 (si 2-3 posturi) si imi propui sa facem schimburi, atunci se schimba placa, oricum eu nu agreez schimburile prin posta, pentru ca asa se dau cele mai mari tepe.

18. Back To Top | #77
    Daca se fac schimburi cu useri de incredere cu activitate constanta aici pe forum atunci probabil o sa fie un schimb reusit.

19. Back To Top | #78
    Asa da, dar eu unu nu ash face cu cei care nu au rating. Mi se pare stupid sa faci schimb cu un user cu rating 0, chiar iti meriti soarta daca iti da teapa.

20. Back To Top | #79
    Registered User cristian77's Avatar
    lol Drops,mai tii minte cand ai vrut sa-mi dai teapa la Mall in Timisoara? ;}

21. Back To Top | #80
    Ce ma ?????? Cred ca ma confunzi

1.  
Page 4 of 24 FirstFirst 123456714 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks