Thread Introduction
ACORDAREA TRADER RATING

Pozitiv: Acest tip de trader rating este facultativ si este acordat in cazul in care persoana care luat parte la tranzactie este multumita (vanzator sau cumparator).
Acordarea unui astfel de calificativ fara a efectua o tranzactie se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea calificativului!

Neutru: Acest tip de TR nu influenteaza procentajul final al user-ului astfel incat va fi folosit in principal pentru a semnala o nemultumire. De exemplu, in cazul in care nu s-a respectat o rezervare, nu s-a mai efectuat o tranzactie, persoana respectiva nu s-a prezentat la intalnire etc poti lasa un TR neutru si poti explica acolo ce s-a intamplat.

Negativ:
- se acorda doar daca tranzactia s-a efectuat. Daca tranzactia nu s-a efectuat din diverse motive si sunteti nemultumit, puteti acorda TR neutru si puteti explica acolo motivele pentru care sunteti nemultumit.
- se acorda doar de catre cumparator. Vanzatorul NU are voie sa acorde TR negativ!
- acordarea unui astfel de TR cand nu este cazul se pedepseste cu ban 7 zile si stergerea acestuia.
Page 5 of 24 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast
Results 81 to 100 of 464

Thread: [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

地獄の戦士 mrENigma's Avatar
    Feedback Score
    267 (100%)

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.

Exclamation [INFO] ATENTIE tranzactii nereusite !!!

de astazi vom folosi acest thread pentru a expune fiecare problemele avute cu anumiti useri si anume mai pe romaneste TEPARII de pe aceasta arie!

va rog sa fiti cat mai expliciti si ca sa fie mai usor de verificat si/sau urmarit tranzactia facuta de voi, postul sa fie de forma:

-user
    -link la topicul tranzactiei
    -forma tranzactiei (vanzare / cumparare / trade)
    -eventuale dovezi pe care le aveti la indemana pe cat se poate
    -expunerea mai pe larg a problemei

va rog sa va abtineti de la offtopic si sper sa ramana gol

ps: daca nu am fost suficient de clar aici se va posta strict pt aria de console.
    Last edited by mrENigma; 06-08-2009 at 16:31.

2. Back To Top | #81
    Registered User cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by Dr0ps2000 View Post
    Ce ma ?????? Cred ca ma confunzi
    srry,da

3. Back To Top | #82
    Man, nu v-ati saturat sa discutati de acelasi lucruri over and over? Incercati totusi sa lasa-ti thread-ul cat de cat curat, pentru a putea fi urmarit de cei care intampina probleme cu anumiti useri si au nevoie de informatii utile...
    My gaming rigs:
    i7 6700K, Asus pro gaming, 4x4GB DDR4 2400, GTX 1080 TI, Seagate Barracuda 2T + 120GB SSD Intel, Samsung T240HD + Philips Led .

4. Back To Top | #83
    POSTAT DE: kornoiz

imi pare rau ca trebuie sa scriu in acest thread dar am probleme cu o tranzactie..nu este vb de banii implicati,pt ca e o suma mica,dar de nepasarea celui care i-am trimis-o..nu raspunde la PM,am aflat apoi idu de mess,nici acolo etc..
    Vand 1 controller de N64
    Este vb de userul Vistor,el in calitate de cumparator...ne-am inteles la suma de 30 ron maneta,35 ron ramburs..
    Coletul a fost trimis in data de 23.01.2009..si la mine pana azi nu a ajuns nimic

USER TZEPAR: Vistor
    PROBLEME CU ACELASI USER AU AVUT:
    cristian77 , aaabelus

..........................................................

POSTAT DE:
    Sali3ri

User: woke

Thread: Jocuri Playstation 2 (PAL)

Problema: I-am trimis Burnout 3, 4, 5 cu ramburs dar nu s-a deranjat sa le ridice.

USER TZEPAR: woke

...........................................................

POSTAT DE: Onimusha_blood

Am fost de acord sa facem schimb de jocuri el zice ca a trimis jocu' .
    El sa trimita Tomb Rider Underworld si eu Silent hill .
    Norocu meu ca nu am avut timp sa trimit .

Silent hill homecoming PS3

Nici pana la ora asta nu a ajuns dupa aproape 1 saptamana

USER TZEPAR: potcovuta

5. Back To Top | #84
    Registered User
    Vanzatori jocuri PS2 (monik75free) = tepe

Site-urile de anunturi sint pline cu cu oferte de vanzare jocuri PS2 , una aparent f. buna se detaseaza "SIMONA,TEL:0314 122 451/ 0724 601 508 monik75free@yahoo.com monik75freee " ... mare atentie pt ca sint niste tepari .. nu trimit ceea ce este comandat iar dupa nu mai raspund la telefoane/mesaje. Nu stiu ce se poate face dar macar sa afle si alti potentiali papagali sa nu comande de la ei. Inselaciuni si tepe cu asta se ocupa.

6. Back To Top | #85
    Quote Originally Posted by Needa View Post
    Vanzatori jocuri PS2 (monik75free) = tepe

Site-urile de anunturi sint pline cu cu oferte de vanzare jocuri PS2 , una aparent f. buna se detaseaza "SIMONA,TEL:0314 122 451/ 0724 601 508 monik75free@yahoo.com monik75freee " ... mare atentie pt ca sint niste tepari .. nu trimit ceea ce este comandat iar dupa nu mai raspund la telefoane/mesaje. Nu stiu ce se poate face dar macar sa afle si alti potentiali papagali sa nu comande de la ei. Inselaciuni si tepe cu asta se ocupa.

a dat teapa aici? ca nu am inteles mare lucru din mesajul tau.

7. Back To Top | #86
    Acolo zice ca trimite ramburs ... da si tu mai multe detalii . Cum decurge teapa ? Ai trimis banii inainte si nu ai primit nimic ?

8. Back To Top | #87
    carter15bebel acest user este un mare tepar ma pacalit cu o consola xbox 360 sub pretextul ca functioneaza cum tre si cand colo ii blana nu mere FERITIVA PE CAT POSIBIL DE ACEST INDIVID !!!SI DACA STIE CAREVA PE UNDE ISI FACE VEACUL ASI FII RECUNOSCATOR SA AFLU SA IL POT URECHEA NITEL !!!

9. Back To Top | #88
    Registered User Konsolar's Avatar
    Quote Originally Posted by andreimra View Post
    carter15bebel acest user este un mare tepar ma pacalit cu o consola xbox 360 sub pretextul ca functioneaza cum tre si cand colo ii blana nu mere FERITIVA PE CAT POSIBIL DE ACEST INDIVID !!!SI DACA STIE CAREVA PE UNDE ISI FACE VEACUL ASI FII RECUNOSCATOR SA AFLU SA IL POT URECHEA NITEL !!!
    si de ce nu-i dai negativ ???
    vodka online
    Ice Age Has Begun At 18.03.2007

10. Back To Top | #89
    E un mucos de copil,invata la facultate in cluj parca,xboxul acela la cumparat stricat si sa gandit sa l vanda si el in aceeasi stare
    Posted via Mobile Device

11. Back To Top | #90
    Registered User
    Cu cat ti-a vandut consola ? Inca ceva, o propunere pentru moderatori: Sa deschida un thread separat, sticky, unde sa fie doar lista celor ce apar aici, fara comentarii si off-topic, pentru a putea verifica inainte de incheierea unei tranzactii !

12. Back To Top | #91
    nu iam dat bani iam dat un ps2 sigilat si un ipod de 8gb .ooffff ce oameni frate daca il prind il rup in 2 !!! asta e

13. Back To Top | #92
    Am efectuat si eu o tranzactie saptamana trecuta cu acest pusti carter15bebel (spre fericirea mea eu am fost vanzatorul), e un combinator de mana a doua, cumpara de unde gaseste cel mai ieftin si apoi vinde la alti mai scump...Imi pare sincer rau de ce ai patit tu...

14. Back To Top | #93
    Registered User
    Cum se face ca are numai feedback pozitiv? Voi dati feedback inainte sa verificati produsul sau cum?
    I do not have a signature

15. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by BLK View Post
    Cum se face ca are numai feedback pozitiv? Voi dati feedback inainte sa verificati produsul sau cum?
    Eu, cel putin, am dat feedback pozitiv, deoarece tranzactia a decurs okey (eu fiind seller), pentru restul, sa fie invatare de minte, sa verifice riguros inainte sa cumpere ceva. Iar daca produsul nu mai are garantie, stabiliti cu acordul vanzatorului ceva verbal, prin care sa poti sta linistit in cazul in care produsul achizitionat este defect dar problema nu poate fi depista usor...
    My gaming rigs:
    i7 6700K, Asus pro gaming, 4x4GB DDR4 2400, GTX 1080 TI, Seagate Barracuda 2T + 120GB SSD Intel, Samsung T240HD + Philips Led .

16. Back To Top | #95
    cum naiba sa te bagi cu cineva pe care nu il stii la un schimb de console la asemenea valoarea,si daca nu e din oras cu tine??? Un joc,doua,hai ca mai merge,dar...invatatura de minte se numeste,pentru ca la baiat nu ai ce sa ii faci,el poate sa zica ca a fost pefect Xbox-ul si ca l-ai stricat tu
    Asa ca,grija mare la console pe viitor baieti!

17. Back To Top | #96
    Registered User aaabelus's Avatar
    am rezolvat problema cu vistor

18. Back To Top | #97
    Salut. Mi-ai trimis Far Cry 2 prin posta. A aparut o problema la mine, am primit jocul cadou exact acum 2 ore si nu vreau sa fac gesturi urate sa te tin cu pachetul pe la posta si sa nu raspund la telefon sau la pm-uri. Lasa-mi un numar de card si datele tale si o sa iti pun banii care i-ai platit la posta, pe card. Imi pare rau inca o data, nu aveam cum sa stiu ca primesc exact jocul asta. Si te-as ruga sa nu-mi dai trade negativ.

Mai sus aveti PM-ul primit din partea userului Alxander(Tg Jiu),iar threadul este acesta http://forum.computergames.ro/104-co...mbele-ps3.html
    Mi-am incalcat pentru baiat un principiu de-al meu,sa nu trimit jocul prin posta fara plata anticipata,isi dorea jocul mult si ...m-a prins in toane bune,nu l-am trimis de disperare,de bani,nu e cazul , si era un pret corect la urma urmei.Nu ii voi da nici macar negativ,a vorbit frumos in PM,dar am scris aici doar sa vada si altii ca si exemplu.Nici nu o sa-i trimit contul sa-mi dea cei 10 roni,ii dau pace,dar ma voi feri sa fac bussines cu el pe viitor,poate la fel veti face si voi

19. Back To Top | #98
    Ti-am scris tocmai de aceea pentru ca am crezut ca o sa intelegi. Mare lucru nu aveai de pierdut decat un drum la posta si cateva zile cat sta jocul pe drum. Daca nu intelegi si insisti, cand imi ajunge notificatia acasa ma duc sa il ridic, nu sunt vre-un pusti care isi cumpara jocuri cu banii de discoteca, ok? Daca tu la cei 32 de ani care ii ai nu intelegi ce ti-am scris eu in mesajul care ti l-am trimis e problema ta. Am crezut ca m-am facut inteles.

Cat despre partea cu "feriti-va sa faceti vanzari cu el" nu mai zic nimic... Si tocmai de aia ti-am zis ca o sa si iti platesc costurile, ca sa nu crezi ca am gasit ceva mai ieftin altundeva sau alte chestii din astea, nu imi sta in caracter.

20. Back To Top | #99
    Registered User Konsolar's Avatar
    Invatati-va sa fiti oameni de cuvant ! E o specie pe cale de disparitie...
    vodka online
    Ice Age Has Begun At 18.03.2007

21. Back To Top | #100
    Pai nu e problema de a te tine de cuvant aici. La mine a aparut problema asta. Nu fac bisnita cu jocuri, nu am de ce sa tin jocul de 2 ori. I-am explicat foarte frumos sa ma inteleaga ca nu pot sa il mai ridic.

Tocmai de aceea m-am si oferit sa platesc pentru tot deranjul facut. Am si spus mai sus, nu-mi sta in caracter sa fac gesturi sa nu mai raspund la telefon sau la mesaje.

Chestia asta se putea intampla oricui, trebuie doar putina intelegere.

1.  
Page 5 of 24 FirstFirst ... 234567815 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks