Page 66 of 66 FirstFirst ... 165663646566
Results 1,301 to 1,317 of 1317

Thread: absurditati in cadrul crestinismului

1. Back To Top | #1301
    Registered User stanes's Avatar
    marius tu esti miezul, ..am retinut..crestinii nu stiu de capul lor, in special eu

livio, nu iti vei permite niciodata, cate femei si ce femei are un smecher

2. Back To Top | #1302
    Quote Originally Posted by _-livio-_ View Post
    nu prea merge comparatia pt ca unul presupune "inexistenta" celuilalt. In schimb selectia naturala e dovedit ca exista chiar facand abstractie de evolutie.
    Nu prea. Faptul că nu știm ce a fost înaintea big-bang-ului lasă șansa unui "creator". Ideea asta nu înseamnă neapărat biblia. Sunt multe întrebări la care fizica sau biologia nu a găsit răspunsuri, iar când facem un pas spre acele răspunsuri, dezgropăm încă zeci și sute de întrebări pe care nu ni le puneam. Din punct de vedere științific, evoluționismul poate coexista cu creationism, dar nu cu cel prezentat în biblie.

Selecția naturală este "evoluția". Conceptele sunt interconectate. O specie poate evolua prin mai multe metode, iar, de-a lungul timpului, selecția naturală s-a cam dovedit a fi metoda principală.

3. Back To Top | #1303
    Registered User
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    marius tu esti miezul, ..am retinut..crestinii nu stiu de capul lor, in special eu

Iar cu smecher. Ce intelegi tu prin smecher. Da-mi un exemplu...

Of all the things I've lost
    I miss my mind the most

4. Back To Top | #1304
    Registered User _-livio-_'s Avatar

repet, grupuri sociale, nu toti alergam dupa aceleasi lucruri, inclusiv la femei; iar relevanta cu religia e cam inexistenta.
    sa nu te apuci de loto pt ca ghicitul dorintelor altora nu prea iti iese.

@gojira: ideea era ca selectia naturala e usor observabila in orice zi pe cand evolutia ceva mai greu.

Quote Originally Posted by MariusRZR View Post
    Iar cu smecher. Ce intelegi tu prin smecher. Da-mi un exemplu...
    inseamna sa fii sefu' la bani si idolu' la femei, sau idolu' la bani si sefu' la femei, dupa cum vrei
    iar unii se roaga sa ajunga jmekeri
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

5. Back To Top | #1305
    tu a zis ca selectia naturala este reala, prin selectie naturala eu inteleg reproducere

majoritatea barbatilor nu prea stau bine la capitolul femei, au cateva intr-o viata dar nu exagerat..imi place aceasta chestie si o aprob, dupa mintea mea ar trebui una toata viata

smecherii au multe femei dar stati linistiti, Dumnezeu/cineva le pune multe piedici

marius, cine e smecher ? as putea sa iti arat o poza cu un smecher din drumul taberei, bucuresti..dar iti pot da un exemplu cunoscut, camatarii, unul s-a pocait, dar habar nu am daca stie ce inseamna asta

tot smecheri sunt majoritatea luptatorilor, boxerilor

6. Back To Top | #1306
    Ba, ce e cu voi? Pe bune...

7. Back To Top | #1307
    Registered User
    tu a zis ca selectia naturala este reala, prin selectie naturala eu inteleg reproducere

majoritatea barbatilor nu prea stau bine la capitolul femei, au cateva intr-o viata dar nu exagerat..imi place aceasta chestie si o aprob, dupa mintea mea ar trebui una toata viata

smecherii au multe femei dar stati linistiti, Dumnezeu/cineva le pune multe piedici

marius, cine e smecher ? as putea sa iti arat o poza cu un smecher din drumul taberei, bucuresti..dar iti pot da un exemplu cunoscut, camatarii, unul s-a pocait, dar habar nu am daca stie ce inseamna asta

tot smecheri sunt majoritatea luptatorilor, boxerilor
    Wow...deci...WOW!

Bine, hai sa-ti cant in struna, sa vedem unde ajungem.
    Deci parerea ta este ca orice analfabet care da cu pumnii "ie smecher", orice interlop "ie smecher" si automat are multe femei, mai multe decat muritorii de rand.

Pai si daca scursurile astea ale societatii sunt smecheri, Musk, Gates, Hawking, ce dracu mai sunt? Sau te raportezi strict la bataie?
    Leo DiCaprio are sau poate sa aiba mai multe femei ca toti interlopii tai la un loc. Si femei, nu tiganci si pitipoance cu IQ sub-unitar. Asta ce mai e? Si nu e bun la bataie.

I miss my mind the most

8. Back To Top | #1308
    te intreb sincer ce ar alege o femeie intre dicaprio sau daniel ghita ? dicaprio daca nu ar avea bani nu s-ar reproduce sau ar avea o femeie din oficiu ca voi

9. Back To Top | #1309
    Registered User
    te intreb sincer ce ar alege o femeie intre dicaprio sau daniel ghita ? dicaprio daca nu ar avea bani nu s-ar reproduce sau ar avea o femeie din oficiu ca voi
    Ca noi? Pai stai boss, tu ce femeie ai? Cumva Scarlett Johansson si nu stim noi? Tu ce faci de fapt? Care e scopul tau in viata...Vrei sa fii un mic interlop si nu stii cum? De-asta ii admiri asa de mult pe astia?

LE : Doar asa, informativ...Femeia mea din oficiu are 1.75, 56 KG, foarte frumoasa si e Avocat asociat cu o mare Firma de Avocatura din Bucuresti. Probabil e mai inteligenta decat mine, tine si Ghita pusi la un loc.

Las-o moale cu chestiile de cocalar interlop. Esti doar un om frustrat de viata

I miss my mind the most

10. Back To Top | #1310
    eu nu am voie femei, dincolo de faptul ca nu pot , nici nu vreau si Dumnezeu ma aproba, nu sunt gay, am avut femei destule

11. Back To Top | #1311
    Registered User
    eu nu am voie femei, dincolo de faptul ca nu pot , nici nu vreau si Dumnezeu ma aproba, nu sunt gay, am avut femei destule
    Pai si atunci ce rost isi are discutia? Ce esti tu de fapt, calugar? Preot Catolic? De unde stii ca Dumnezeu te aproba? Ti-a spus asta?

Lasand misto-urile la o parte, chiar sunt curios. Chiar vreau sa inteleg modul tau de gandire. Ma fascineaza lucrurile astea.

I miss my mind the most

12. Back To Top | #1312
    nu pot scrie din biblie crede-ma pe cuvant, Dumnezeu vrea oameni neintinati cu femei

13. Back To Top | #1313
    Registered User
    nu pot scrie din biblie crede-ma pe cuvant, Dumnezeu vrea oameni neintinati cu femei
    Pentru ce anume? Daca vrea celibatari, de ce a mai facut atractia sexuala?

I miss my mind the most

14. Back To Top | #1314
    dupa parerea mea sexul este pervers, parerea mea nu conteaza, dar numele meu este cristian gavrilescu, am aproape cel mai mare nume crestin (asta ma sperie cel mai mult) si cred ca sunt pe un drum bun
    sexul si Dumnezeu nu merg impreuna pentru ca Dumnezeu e sfant, sexul este murdar

15. Back To Top | #1315
    Registered User
    dupa parerea mea sexul este pervers, parerea mea nu conteaza, dar numele meu este cristian gavrilescu, am aproape cel mai mare nume crestin (asta ma sperie cel mai mult) si cred ca sunt pe un drum bun
    sexul si Dumnezeu nu merg impreuna pentru ca Dumnezeu e sfant, sexul este murdar
    Fair enough, dar nu Dumnezeu a facut/creat/permis sexul? Adam si Eva cum i-au facut pe Cain si Abel?

I miss my mind the most

16. Back To Top | #1316
    Intuitive Investigator Benvolio's Avatar
    Daca ati ajuns cu discutia la smecheri, sex si femei, cred ca mai bine va opriti aici, pana nu se ajunge la banuri.

stanes, cum zicea si AStateOfMind, e bine pentru tine si pentru societate daca pe tine religia chiar te ajuta sa fii mai bun, cinstit - dar crede-ma ca n-ai nicio sansa sa convingi oamenii pe aici, ci doar sa duci credinta la care tii atat spre ridicol. Sfatul meu e sa te opresti, pentru ca te faci si pe tine si faci si credinta ta de rasul forumistilor.
    "Viata e complexa si are multe aspecte." (©Filantropica)

17. Back To Top | #1317
    Moderator Ivan's Avatar
    sexul este murdar
    You're doing it right.

1.  
Page 66 of 66 FirstFirst ... 165663646566

Bookmarks

Bookmarks