Page 67 of 67 FirstFirst ... 175764656667
Results 1,321 to 1,333 of 1333

Thread: absurditati in cadrul crestinismului

1. Back To Top | #1321
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    am deja pe teava urmatoarele intrebari
    Vezi ca te-ai urcat pe un cal cam inalt si de la inaltimea aia se vede cum ne scoti la tabla sa ne asculti.

Intrebarea aia e adresata cuiva anume sau tuturor? E venita din senin sau continua vreo discutie?
    Nu mai spun ca e prosteasca.
    Iisus era impotriva religiei organizate si i-ar fi crapat obrazul de rusine sa vada grozaviile facute in numele lui de papi si de Biserica in perioada medievala.

2. Back To Top | #1322
    Asa, Ivan, daca n-ar exista oameni sa ia trollii in serios, n-am mai avea trolli si distractie. Mereu trebuie sa se sacrifice cineva, ptr orice.

3. Back To Top | #1323
    Registered User stanes's Avatar
    Iisus era impotriva religiei organizate

as vrea sa imi trimiti in privat de unde intelegi ca Isus e impotriva religiei, ai evitat raspunsul

4. Back To Top | #1324
    Moderator Ivan's Avatar
    Eu as vrea 10 zile in plus de concediu in fiecare an.

5. Back To Top | #1325
    ca sa nu incepi cu citate, de data asta te-ai urcat tu pe cal, uitând ca acest forum pentru mine nu inseamna mare lucru

6. Back To Top | #1326
    Va urcati pe rand pe acelasi cal, sau aveti fiecare calul sau?

7. Back To Top | #1327
    Registered User crysxyz's Avatar
    as vrea sa imi trimiti in privat de unde intelegi ca Isus e impotriva religiei, ai evitat raspunsul
    sunt atatea exemple in Evangelia dupa Ioan , (este vorba de religia organizata ) ,incat daca imi dai un Leu de fiecare exemplu si fac de o shaorma plus cola , cel mai mult imi place acesta : ,, Vai de voi, carturari si farisei fatarnici! Pentru ca voi inchideti oamenilor Imparatia cerurilor: nici voi nu intrati in ea, si nici pe cei ce vor sa intre nu-i lasati sa intre. ,,, pune mana si citeste macar odata in viata Biblia sau macar Evanghelia dupa Ioan
    Daca nu aveti cont Dropbox e timpul sa va faceti ! inscrieti va la acest link: http://db.tt/tDywCO9J
    si primiti pe langa cei 2G inca 500 mb in plus si desigur primesc si eu 500 mb. Multumesc

8. Back To Top | #1328
    Nu recomand nimanui sa citeasca biblia, mai ales daca are macar 2 neuroni cu care o poate intelege, ca risca sa devina ateu apoi.

9. Back To Top | #1329
    erau niste oameni care nu l-au inteles pe Dumnezeu, tot ce faceau, faceau pentru ei, crestinismul se traieste cu inima...conceptul de religie nu exista, fariseiii si toate sectele lor aveau fiecare invatatura lor..biserica lui Isus de la inceput ce era ? nu ai voie religie dar ai voie biserica ? care e diferenta ?

10. Back To Top | #1330
    Registered User crysxyz's Avatar
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    Nu recomand nimanui sa citeasca biblia, mai ales daca are macar 2 neuroni cu care o poate intelege, ca risca sa devina ateu apoi.
    macar odata in viata pentru cultura , chiar iti recoman si Coranul , sunt multe lucruri interesante si acolo si adevarate . asta tine si de cultura , macar sa sti un pic din toate
    Daca nu aveti cont Dropbox e timpul sa va faceti ! inscrieti va la acest link: http://db.tt/tDywCO9J
    si primiti pe langa cei 2G inca 500 mb in plus si desigur primesc si eu 500 mb. Multumesc

11. Back To Top | #1331
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    erau niste oameni care nu l-au inteles pe Dumnezeu, tot ce faceau, faceau pentru ei, crestinismul se traieste cu inima...conceptul de religie nu exista, fariseiii si toate sectele lor aveau fiecare invatatura lor..
    Adica cam ce se intampla acum (de fapt de-a lungul istoriei) cu biserica crestina?

biserica lui Isus de la inceput ce era ? nu ai voie religie dar ai voie biserica ? care e diferenta ?
    Cat timp a trait iisus nu avea biserica si a fost impotriva ideii.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

12. Back To Top | #1332
    De fapt, mesajele din biblie in legatura cu asta sunt contradictorii si confuze. Si irelevante, as zice eu. Deci ce rost are?

13. Back To Top | #1333
    Registered User

{...}
    Mai corect spus: împotriva clerului.

1.  
Page 67 of 67 FirstFirst ... 175764656667

Bookmarks

Bookmarks