Page 25 of 33 FirstFirst ... 1522232425262728 ... LastLast
Results 481 to 500 of 649

Thread: ELEX

1. Back To Top | #481
    Registered User
    La story cum sta?

2. Back To Top | #482
    Bine!
    Intellectual growth should commence at birth and cease only at death.

3. Back To Top | #483
    Quote Originally Posted by west1785 View Post
    I rest my case

Back on topic, zicea cineva ca se poate da disable la lock-on, dar nu am gasit nicaieri. Este pe undeva optiunea asta?
    Dupa ce incarci o salvare>Esc>Dificulty>este ceva cu close combat>Auto-->Manual.
    Spor.

4. Back To Top | #484
    Registered User warpath's Avatar
    Quote Originally Posted by Catalinptu View Post
    La story cum sta?
    Are momente si momente ... eu unul nu prea am inghitit actul 2-3, putin content adevarat acolo si povestea principala este despre

"cine mi=a doborat nava " ...de parca ii pasa cuiva despre intrigile gigeilor alora palizi
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #485
    E ok povestea ... acum trebuie sa fii si interesat de ea
    Bla bla bla ... noT

6. Back To Top | #486
    Pentru cei care abia au inceput jocul, la partea de melee este o chestie:

-jocul incepe cu autolock in melee automat.
    -jmekeria e ca in autolock tu nu poti sa fugi, numai sa dai dodge care te costa stamina de lesini.
    -scoti neaparat autolock-ul din : In timpul JOCULUI Esc->"Options"->"Difficulty"-> "Close combat focus" ->"Manual"
    -si ajutorul la ranged tot de acolo: "Aiming help"->"Off"

Treaba e ca acum poti sa alergi normal (fara Shift) in timpul luptei melee, asa ca daca nu stai pe loc sunt mult mai multi inamici care se baga intr-o serie de combo pe aceeasi directie. Asa nu mai inghiti fiecare bucata, si apuci sa bati dinozaurii destul de repede.

Neaparat scoateti lockul din melee ca e incredibil de rahat.

7. Back To Top | #487
    Thx, melee o sa joc. In legatura cu stamina, probabil ca exista mecanici in joc ce reduc costul, etc. E normal sa fii slab la inceput intr-un RPG.

8. Back To Top | #488
    Nu exista mecanici ce reduc costul(parca era in jur de 20 per hit si incepi cu 100), dar sunt potiuni care cresc permanent, skilluri, amulete si inele. Ajungi sa dai de vreo 10 ori cu sabia, sau mai mult. Deci combo pe melee e foarte strong, abuzati de el.

9. Back To Top | #489
    Pai de aia am scris si etc. Deci e corect conceput, pui puncte in stamina or smth daca vrei sa fii luptator iscusit.

10. Back To Top | #490
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Kzanu View Post
    -jmekeria e ca in autolock tu nu poti sa fugi, numai sa dai dodge care te costa stamina de lesini.
    Nu este adevarat daca dai pe ultra autolockul este disable. Eu nici nu stia mca exista autolock target pana nu a zis cineva pe aici
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

11. Back To Top | #491
    Vb de oameni normali aici, nu de nederi.

12. Back To Top | #492
    ce este aia un nou "stereotip" dat de generatia resist ? Eu ti-am spus ceva real in joc, tu alegi sa ma scupi in fata.

On topic: am ajuns la questul Nasty-ei si imi este chiar imposibil sa bat namila aia la lvl 13 sper ca mai tarziu voi putea face ceva cu sabia. Reaperii aia mici dau 1 hit , de namila nu mai vorbesc

13. Back To Top | #493
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    cum vezi level-ul inamicilor?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #494
    Quote Originally Posted by Kzanu View Post
    Pentru cei care abia au inceput jocul, la partea de melee este o chestie:

-scoti neaparat autolock-ul din : In timpul JOCULUI Esc->"Options"->"Difficulty"-> "Close combat focus" ->"Manual"
    -si ajutorul la ranged tot de acolo: "Aiming help"->"Off"

Treaba e ca acum poti sa alergi normal (fara Shift) in timpul luptei melee, asa ca daca nu stai pe loc sunt mult mai multi inamici care se baga intr-o serie de combo pe aceeasi directie. Asa nu mai inghiti fiecare bucata, si apuci sa bati dinozaurii destul de repede.

Neaparat scoateti lockul din melee ca e incredibil de rahat.
    Ultimile doua nivele de dificultate nu au lock-ul activat.
    What's that? I may be paranoid, but no ...

15. Back To Top | #495
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    cum vezi level-ul inamicilor?
    Nu vezi , ma refeream la nivelul meu am lvl 13 , sper ca nu termin jocul pana vine patchul urmator si poate mai adauga cate ceva. Se simt multe lipsuri in joc, poate au vrut sa lase ei asa sa se simta mai realist dar e cam aiurea

Apropo am bagat la Group Skill pentru a mari damageul aliatilor, nu se merita, asta este continui asa acum.

16. Back To Top | #496
    Registered User warpath's Avatar
    Singurul companion cu damage bun este Nasty, dar dureaza pana cand poti sa o iei in party
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

17. Back To Top | #497
    Registered User Raziel01's Avatar
    Si Falk face damage, mai ales de la distanta, insa se loveste des. Nu stiu daca s-a reparat asta dupa patch.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

18. Back To Top | #498
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    companionii pot fi uciși? fac refill după o lupta?

pe lângă mine falk e OP.

și încă una: după ce le furt banii mai produc alții?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #499
    Companionii nu pot fi ucisi decat stuned, se ridica dupa un timp chiar si in timpul luptei

Tocmai am batut un Sloutbeast cam in 10 minute 275% xp dar din pacate am mai gasit un bug aiurea. Pe Ultra mobii iti dau followerii jos in cateva lovituri faza e ca daca salvezi in timpul luptei daca dai reload dupa ce a cazut followerul se ridica cu full health cred.

20. Back To Top | #500
    Registered User slicker's Avatar
    Mi-am pus shield si nu mai pot da heavy strikes cu arma? wtf?

1.  
Page 25 of 33 FirstFirst ... 1522232425262728 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks