Page 29 of 33 FirstFirst ... 1926272829303132 ... LastLast
Results 561 to 580 of 649

Thread: ELEX

1. Back To Top | #561
    Quote Originally Posted by RaiJin-Roh View Post
    pai se poate vedea cumva cat ai cold ?
    Copy-pasta de pe Steam forum :

Understanding Cold
    Note Drinking Elex Potions will increase your cold by 0.1 point per botttle. Consume wisely.

0 - purely emotional
    1-10 - expressive
    11-20 - irrational
    21-30 - spontaneous
    31-40 - intuitive
    41-59 - neutral
    60-68 - dispassionate, should be 60-69, the 69th text is bugged and states purely emotional
    70-78 - mellow, again should be 70-79, the 79th text is bugged and states purely emotional
    80-88 - logical, and again should be 80-89, the 89th text is bugged and states purely emotional
    90-99 - ice cold
    100+ - synthetic

L-am terminat dupa 30h, lvl 40, am avut cold cam mare ( mellow ) si nu prea mi-a convenit ending-ul dar whatever. Impresia finala e asa...amestecata, putea iesi ceva mult mai bun daca erau mai putine bug-uri, un voice acting mai de calitate, un balans mai bun al armelor si a combat-ului.
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

2. Back To Top | #562
    Ceva ciudat: eu mi-am scazut coldul de la neutru la spontan din vreo 5 raspunsuri care au dat cold decreased.

3. Back To Top | #563
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Nu poti schimba echipamentul lor.
    Damn, devin cam useless in cazul asta ... eventual sa-i tin dupa mine ca "tank" sau ceva sa annoy 1-3 inamici sa nu vina toti pe curul meu.

Quote Originally Posted by Out Of My Mind View Post
    Depinde cum joci. Eu am intrat in actul 2 aproape de lvl 20? Actele tin de progresul la main quests, pe care cred ca poti sa le ignori mult si bine.
    Abia am 15 si nu prea mai am side quests in lista
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #564
    Registered User warpath's Avatar
    Trebuie sa explorezi fiecare dintre cele 4 orase, cam pe acolo sunt 90% din quests.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #565
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    eu pe la level 28 am golit lista de sidequests si m-am apucat de main story si intrat la o factiune

6. Back To Top | #566
    hmmm, acum dilema: care e cel mai bun companion? Caja? (pare a avea damage mai mare decat nasty). Sau Falk dupa upgrade?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #567
    Companion ? Pfff : One Man Army perk + Redeemer + Laser Rifle PTS III + Energy Regent Sword III si n-ai nevoie de nimeni :P
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "

8. Back To Top | #568
    Hmm, la mine a inceput cu stangul. Unde ar trebui sa fie apa sunt artefacte roz. Se pare ca problema apare la placile HD 7xxx (eu am HD 7870 XT) si cu driveri mai vechi. Am gasit si o alta "rezolvare" pe net, stergand ceva prin ini dar asa nu se mai vede apa deloc. Sa vad daca chiar se rezolva cu ultimul driver (nu prea imi convine Crimson din alte motive).

9. Back To Top | #569
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Kelemvor View Post
    Companion ? Pfff : One Man Army perk + Redeemer + Laser Rifle PTS III + Energy Regent Sword III si n-ai nevoie de nimeni :P
    Incearca pe ultra

Deja m-am dat pe dark side am avut un quest sa distrug un robot 7500 sau ceva de genul si dupa ce m-a rupt de vreo 10 ori am zis fuck it si am inceput sa il ard cu magie, GG easy peasy. O sa continui cu melee dar sunt unele situatii in care e chiar imposibil sa uaproape pe melee, sau poate eram eu lvl prea mic la lvl 19.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #570
    In Gothic incepeau baietii pe melee apoi treceau pe magie, ca era mai greu pe magie la inceput dar apoi era OP. Oare in ELEX merge sa incepi cu ce e mai usor (ranged am inteles de la voi) si apoi sa treci pe melee cand ai ceva xp adunat? Intreb ca fapt divers, eu prefer sa imi aleg de la inceput melee/ranged/magie si apoi doar asa joc. Daca sunt questuri ce nu necesita lupte si dau xp bun e super ca o sa alerg de colo colo evitand luptele si apoi ma bag si la lupte cand o sa am cu ce cat de cat. Imi place asa intr-un rpg.

11. Back To Top | #571
    Registered User Necrosero's Avatar
    Atunci o sa iubesti elex, la inceput mai mult fugi )

12. Back To Top | #572
    Nu prea merge pur melee in ELEX, sunt prea multe grupuri de inamici si nu ai AoE attacks. Doar light attack-ul de la 1-h swords prinde mai multi, fiind un sweep orizontal, dar in rest sunt cam toate single target. Iti trebuie neaparat spells sau ranged weapons...

13. Back To Top | #573
    Registered User Wolfe's Avatar
    Eu am jucat pe Hard (sau cum s-o numi) cu un build exclusiv melee si nu am avut mari probleme. Hitbox-urile mi-au scos peri albi.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

14. Back To Top | #574
    Registered User warpath's Avatar
    Daca folosesti 2H ai cleave destul de bun desi au fost situatii cand nu loveam pe nimeni desi trecea securea prin 4-5 gigei .... oh well
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

15. Back To Top | #575
    Quote Originally Posted by Wolfe View Post
    Eu am jucat pe Hard (sau cum s-o numi) cu un build exclusiv melee si nu am avut mari probleme. Hitbox-urile mi-au scos peri albi.
    Suntem rude?
    Tocmai voiam sa spun ca e destul de devreme sa ne pronuntam. Trebuie cunoscut bine jocul. Oricum concluzia trebuie trasa jucand la ultimul nivel. Eu de obicei incep cu normal apoi dupa ce stiu jocul si imi vin idei il joc si pe ultimul nivel.

Pana acum se observa ca e o constructie stil Gothic dar cu alta poveste. Muzica aduce putin a Gothic 2. Grafica (am rezolvat problema cu apa roz) e la nivel de Gothic 3 sau mai rau. Si nu spun din aduceri aminte, chiar am intrat in Gothic 3 de proba. Aveam acolo un lens flare magnific. In Elex este relieful mai complex nu neaparat detaliile. Joc cu grafica la maxim, sper ca nu detecteaza jocul placa video si apoi nu iti mai sunt aratate ca disponibile si setarile grafice mai avansate. Atat deocamdata, am jucat prea putin. A, m-a speriat un mesaj gen 'decizia luata afecteaza povestea'. Am zis 'hm? doar nu m-am dat cu astia de la start'. Dau sa caut si zise un gamer ca mesajul e doar asa sa para mai rpg, fara efect, singura chestie ce decide soarta povestii fiind cold-ul. Voi vedea, in week end poate voi juca mai mult.

16. Back To Top | #576
    Quote Originally Posted by Wolfe View Post

Eu efectiv m-am plictisit de cate ori mi-au trecut gloantele laser prin inamici fara sa ii atinga. Asta in special la animale. Sa nu vb de sageti. Btw, daca vreti damages, warbow lvl 3, ranged weapons lvl 3 si One with weapon de la clerici. Cand nu trece prin ei sageata.

17. Back To Top | #577
    Registered User Necrosero's Avatar
    Am observat ca ii loveste (aproape) de fiecare data cand se face rosu crosshairul, altfel e barbut.

18. Back To Top | #578
    Nu cred ca e bug. Cred ca va fi mai eficient mai tarziu dupa ce imparti xp pe unde trebuie.

19. Back To Top | #579
    Btw, probabil ca a mai fost mentionat, dar melee weapons au Q-uri diferite, si ca animatie, si ca efect. Am vazut destul de multa lume cu double handed axe. Subiectiv, mi s-a parut ca one handed mace, fara shield, face damage mai mult. Aveam 2h axe cu damage mai mare decat my mace, dar tot cu mace omoram mai usor.
    Q de la axe de multa ori rateaza, cand se da mobul in spate si nu da damage asa mare. Q-ul de la mace e OMFG, da de 3 ori consecutiv, cu huge damage si mai merge si dupa ei. Q de la 2h hammer iar mi s-a parut slab. Sabii nu am incercat, ca nu eram pe dex.

20. Back To Top | #580
    Cu toate neajunsurile jocului mi se pare unul din cele mai bune RPG-uri din ultimii ani. Partea de questing este aproape excelenta, de multe ori mi-a adus aminte de Fallout 1&2.

Cum upgradez, la cleric, cele 2 "arme" psi? Cea cu black hole e OP ca dreaq. Am bagat puncte in PSI dar damage-ul (cel din ecranul de inventori) tot la 40 ramane ...
    Last edited by AStateOfMind; 03-11-2017 at 18:25.

1.  
Page 29 of 33 FirstFirst ... 1926272829303132 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks