Page 30 of 33 FirstFirst ... 2027282930313233 LastLast
Results 581 to 600 of 649

Thread: ELEX

1. Back To Top | #581
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Primesti arme noi odata cu avansarea in rank la factiune.

2. Back To Top | #582
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Nu am primit ... adica am primit la rank 2 un nou PSI gadget, dar nu are cine stie ce damage. Primul primit aparent nu il pot upgrada. Bine, nici nu m-am uitat la trader sa vad daca au o vers superioara. De PSI amplifier vorbesc.

Si apropo de arme: ce damage face un sword cu 40 poison fata de un sword cu 40 normal? Cea cu poison lasa doar un dot sau tot damage-ul pe care il face e poison si ignora armura?
    Last edited by AStateOfMind; 03-11-2017 at 19:47.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

3. Back To Top | #583
    46 ore jucate, level 41 la final, nasty romance, etc. Jocul e f misto pe unele parti de rpg dar total cretin pe altele.

Ca exemplu: daca la inceput m-a omorat gaina aia de cateva ori si fugeam de orice la final a picat boss-ul in 8 secunde
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #584
    Eu v-am zis ce inseamna fara level scaling ...

5. Back To Top | #585
    Registered User Raziel01's Avatar
    /facepalm

E o greseala in design, n-au balansat bine armele si inamicii. Level scaling e o mizerie.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #586
    level scaling facut bine poate fi ok. daca ma iau după tine și fără level scaling e o mizerie, avem exemplu elex.

oricum, f mișto jocul ca rpg, mai ales primul act. cât despre romance ... a fost simpatica replica cu “i will save malagan for your ass” dar ... totusi, se putea mai mult.

Oricum, fata de rpg-urile old school se simte influenta internet-ului. E mult mai usor sa "gasesti" items si potiuni cand ai informatia la 2 secunde de cautare. Asta e si unul din motivele pt care e f greu sa balansezi un joc de genul.

Dar, in acelasi timp, se pot gasi metode si pt asta: elex mai putin la vendori (sau si mai bine deloc) si fara refill instant, plantele necesare pt potiuni cu efect permanent mai rare si nu puse chiar in locuri imposibile, armele cu un avans mai modest (de la 20 la 120 e totusi prea mult, D&D are un sistem mai usor de balansat), etc.
    Last edited by AStateOfMind; 04-11-2017 at 18:21.

7. Back To Top | #587
    Prefer fara level scaling dar nu e vb de mine aici. Ambele metode au bune si rele. Spuneam doar ca tocmai ati vazut partea 'intunecata' a lipsei de level scaling. Ceva pagini mai in urma era entuziasm din cauza ca jocul era challenging. Am spus ca e asa doar pentru ca nu e level scaling si ca mai tarziu o sa 'aud' critici ca e prea usor. Ei poftim ...

Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    E normal sa fie challenging la inceput daca nu ai level scaling. Sa vedeti mai incolo cum va plangeti ca e prea usor, asta e dezavantajul. Dar asa are feeling of progress. Daca ...

8. Back To Top | #588
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    level scaling facut bine poate fi ok. daca ma iau după tine și fără level scaling e o mizerie, avem exemplu elex.
    Faptul ca n-ai level scaling nu inseamna automat ca e bine. Trebuie sa existe o progresie treptata prin lume, incluzand zone de no-go pana nu esti suficient de puternic. ELEX isi face foarte bine treaba early game, pentru ca nu poti sa te bati cu orice si trebuie sa fii precaut. Dar armele nu sunt bine balansate si mid-game ranged weapons sunt deja devastatoare mai ales cu stunlock si jetpack.

Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    Prefer fara level scaling dar nu e vb de mine aici. Ambele metode au bune si rele. Spuneam doar ca tocmai ati vazut partea 'intunecata' a lipsei de level scaling. Ceva pagini mai in urma era entuziasm din cauza ca jocul era challenging. Am spus ca e asa doar pentru ca nu e level scaling si ca mai tarziu o sa 'aud' critici ca e prea usor. Ei poftim ...
    Tu justifici level scaling prin faptul ca jocurile fara devin usoare. What's the fuckin' logic in that? ELEX devine usor pentru ca developerii nu l-au gandit si testat cum trebuie pana la capat. Level scaling e un immersive breaking si cheap design, folosit in general in jocuri mediocre pline de content copy-paste (/point Bethesda).
    Last edited by Raziel01; 04-11-2017 at 18:41.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

9. Back To Top | #589
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    faza e ca in melee iti iei bucati nu gluma iar ca range dai dodge destul de usor la atacuri ca la damage sunt destu lde tari armele melee daca faci un combos intreg
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #590
    Melee are staggering dar nu poate face stunlock pentru ca esti limitat de stamina. La ranged weapons sigura limitare este munitia, dar pentru ca ai jetpack si-ti mentii distanta (+ stunlock), nici macar nu se simte ca trebuie sa dai reload. Au gresit cand au dat armelor abilitatea sa stuneze.

11. Back To Top | #591
    Am bagat pcte la greu sa pot folosi ranged weaps ... am luat redeemer si mortal beam ... si preferam sa folosesc black hole pt grupuri si melee pt 1 inamic. OP like hell.

Ca range dai dodge usor? la dreaq, mie mi se pare ca am un hit box cat casa, si melee si range.

In alta ordine de idei tocmai ce am inceput DOS 2. Bleah, ce dialoguri infecte, orice raspuns aleg e acelasi efect

12. Back To Top | #592
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Tu justifici level scaling prin faptul ca jocurile fara devin usoare. What's the fuckin' logic in that? ELEX devine usor pentru ca developerii nu l-au gandit si testat cum trebuie pana la capat. Level scaling e un immersive breaking si cheap design, folosit in general in jocuri mediocre pline de content copy-paste (/point Bethesda).
    Nope, nu justific. Dar am intuit corect ca tu crezi ca fac asta. Eu doar cobit si s-a nimerit sa fie asa, cum se intampla de obicei in jocurile fara level scaling, pentru ca developerii etc. etc. daca vrei

Joc melee, cand nu mai am stamina iau calea aerului ca se reface foarte repede. Misto festila ala la spete, mai departe exista solutii de upgrade sa o fac sa dureze mai mult?

13. Back To Top | #593
    Registered User
    Frame drops groaznice chiar si dupa patches. Rig-ul duce Witcher 3 la Ultra...what do?

14. Back To Top | #594
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    mie imi merge foarte bine un rig okish sa nu ai problem cu driverele
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

15. Back To Top | #595
    Eu chiar am ramas placut surprins ca nu pica fps-ul orice ai face in joc (pana acum). Tot cu un rig ce duce Witcher 3.

16. Back To Top | #596
    Registered User Necrosero's Avatar
    Apropo de grafica, la inceput, cand se prabusea jax cu avionu', am crezut ca mi s-a stricat placa grafica sau ca nu mi-a tinut minte ca am setat pe ultra. Ce panarama de texturi ) in schimb, grafica e artistica si imersiva, dar e cu minim 5 ani in urma, cred ca si gothic 3 arata cam la fel dupa patch-uri.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

17. Back To Top | #597
    Cam toate jocurile sunt cu cativa ani in urma la capitolul asta, avantajul AAA-urilor e ca folosesc efecte ceva mai avansate. ELEX are un sistem de iluminare si umbre bunicel, dar ciclul noapte zi nu e tocmai fluid. Daca urmariti o umbra a unei cladiri o sa vedeti ca sare teren cand se misca conform cu pozitia soarelui.
    Last edited by Raziel01; 05-11-2017 at 13:54.

18. Back To Top | #598
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Apropo de grafica, la inceput, cand se prabusea jax cu avionu', am crezut ca mi s-a stricat placa grafica sau ca nu mi-a tinut minte ca am setat pe ultra. Ce panarama de texturi ) in schimb, grafica e artistica si imersiva, dar e cu minim 5 ani in urma, cred ca si gothic 3 arata cam la fel dupa patch-uri.
    Da, Gothic 3 dupa ultimul patch (1.75 parca), pentru ca face downgrade la grafica ... Cu patchul 1.74 arata mai bine dar se misca mai prost.
    In ELEX texturile sunt cam slabute, la partea artistica sta destul de bine.

19. Back To Top | #599
    M-am apucat si eu de el, Gothic 1 si 2 sunt in topul jocurilor mele favorite, nu puteam sa ratez Elex.
    Din cate am citit despre factiuni, cred ca o sa merg cu Outlaws. Nu am ajuns inca la ei, sa vad ca impresie imi fac.

Cred ca am imbatranit, mi se pare mai greu la inceput decat Gothic.

20. Back To Top | #600
    Registered User warpath's Avatar
    Este mai greu pt ca te cam forteaza sa faci quests prin orase pana ai stats pt o arma decenta.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

1.  
Page 30 of 33 FirstFirst ... 2027282930313233 LastLast

Bookmarks

Bookmarks