Page 31 of 33 FirstFirst ... 21282930313233 LastLast
Results 601 to 620 of 649

Thread: ELEX

1. Back To Top | #601
    Asta, plus ca am imbatranit

2. Back To Top | #602
    Registered User
    Am terminat si eu lvl 47 paladin in 45 de ore. Pacat ca sunt buguite skillurile la arc la scatter shot si guided arrow. Imi arata la ele -1/1 si dupa ce le-am invatat erau 0/1. In rest excelent.

3. Back To Top | #603
    Dar cum faceti de terminati asa repede? Eu is prea ocupat sa explorez ce au oamenii prin case ... Se pare ca poti sa iei orice, fara efect. In Gothic 3 se prindeau cetatenii ca dispar lucruri si se suparau. La Fire Clan (parca) m-au atacat lupii aia lasati de Xardas, pentru ca am furat prea mult. Nu mai puteam sa merg in liniste pe acolo. Daca ma aparam imi sarea tot clanul in cap. Parca tin in minte ca i-am rezolvat cu niste vraji, dadeam cu vraja (bloodlust?) si sarea tot clanul sa ii omoare.
    Last edited by wolfenste; 07-11-2017 at 17:05.

4. Back To Top | #604
    Registered User Raziel01's Avatar
    Daca furi obiecte importante o sa ai niste reactii la anumite quest-uri, dar cam atat.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #605
    Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    Dar cum faceti de terminati asa repede? Eu is prea ocupat sa explorez ce au oamenii prin case ... Se pare ca poti sa iei orice, fara efect. In Gothic 3 se prindeau cetatenii ca dispar lucruri si se suparau. La Fire Clan (parca) m-au atacat lupii aia lasati de Xardas, pentru ca am furat prea mult. Nu mai puteam sa merg in liniste pe acolo. Daca ma aparam imi sarea tot clanul in cap. Parca tin in minte ca i-am rezolvat cu niste vraji, dadeam cu vraja (bloodlust?) si sarea tot clanul sa ii omoare.
    Exact,cam repede terminati un joc open world.Mai ales ca ceva mai de soi nu a aparut pe piata.

Level 18,45 ore.
    Questuri bune,nu doar ia 3 bete si adu la mosul.Crezi ca e un quest simplu,dar de fapt mai ai de facut multe chestii pana ajungi la finish.Mare atentie la dialoguri.
    Atmosfera si questurile merita,animatiile nu.

F5&F9 your best friend.

De la Raziel citire:

Elex - Legendary weapons and where to find them
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1186380719

6. Back To Top | #606
    Pentru mine jocul este o perla in ceea ce priveste atmosfera, partea de RPG, clar o sa imi ia mult timp sa il termin, il ''degust'', nu ma grabesc.
    De mult nu am mai jucat un RPG care sa ma ''prinda'' asa, sincer nu mai am rabdare sa joc titluri AAA cu super grafica si bling bling dar fara suflet.

7. Back To Top | #607
    Quote Originally Posted by GKar View Post
    Pentru mine jocul este o perla in ceea ce priveste atmosfera, partea de RPG, clar o sa imi ia mult timp sa il termin, il ''degust'', nu ma grabesc.
    De mult nu am mai jucat un RPG care sa ma ''prinda'' asa, sincer nu mai am rabdare sa joc titluri AAA cu super grafica si bling bling dar fara suflet.
    +1
    Sper ca si cumparati jocul. Altfel ne intoarcem la 3A bling-bling.
    What's that? I may be paranoid, but no ...

8. Back To Top | #608

9. Back To Top | #609
    Registered User Malice's Avatar
    Quote Originally Posted by GKar View Post
    Și pentru mine la fel. Partea de rpg, questuri atmosfera este super, partea de grafica nu m-a interesează, putea sa arate ca și Gothic 2, deșii mie îmi place și grafica.Îmi place sentimentul când cresc in level și vad ca încet, încet pot și “kilarii” ceva . Aseară am stat pitit după o stâncă sa bag intr-un very big mutant ~400 de săgeți
    Joc pe hard, am vreo 20 ore, și abia am ajuns pe la outlaw, la clerici încă nu... oricum nu m-a grăbesc. Îmi place foarte mult. Acesta este adevăratul Gothic 3 dpmdv.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Back To Top | #610
    Quote Originally Posted by van helsing View Post
    +1
    Sper ca si cumparati jocul. Altfel ne intoarcem la 3A bling-bling.
    De vreo 12-13 ani cumpar tot ce joc, nu ca as avea prea mult timp de joaca. Nici nu vreau sa vorbesc despre cate jocuri am cumparat si le-am deschis de cateva ori
    Multe sunt pe lista ''de jucat....candva'', astea de pe Steam, ca biblioteca mea de CD-uri n-a rezistat prea bine, m-am mutat de prea multe ori.

In ultima vreme ma axasem pe jocuri unde puteam sa bag un meci-doua in PVP sau ARPG (Grim Dawn). Am descoperit ca nu mai am rabdare sa citesc sute de questuri si sa alerg sa culeg floricele, copite de mistreti si alte bazdaganii.

De asta Elex e o surpriza placuta pentru mine. Din pacate am avut doar doua zile de concediu si multe de facut prin casa, abia astept sa vina weekend-ul ca sa mai bag cateva ore.

11. Back To Top | #611
    Poti face potiuni pt experienta fara numar fara numar? In Gothic ingredientele pt asta erau rare si limitate. S-a prins si Piranha Bytes ca jocurile cu exploits sunt mai populare.

12. Back To Top | #612
    Cum sa fie exploit daca este o mecanica de joc? Au facut special asta pentru ca nu exista level cap.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

13. Back To Top | #613
    Registered User warpath's Avatar
    Exploits in single player ? Daca vrei sa stai sa farmezi si sa torni pe gat potiuni nu e vina PB .... desi ar fi mai simplu sa folosesti cheats cred .
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

14. Back To Top | #614
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Cum sa fie exploit daca este o mecanica de joc? Au facut special asta pentru ca nu exista level cap.
    Lipsa level cap fiind un alt exploit. Vorbesc de exploituri lasate acolo sau facute asa cu buna stiinta. Poate sa fie mecanica de joc si exploit in acelasi timp. TES-urile abunda de asa ceva.

15. Back To Top | #615
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    Exploits in single player ? Daca vrei sa stai sa farmezi si sa torni pe gat potiuni nu e vina PB .... desi ar fi mai simplu sa folosesti cheats cred .
    Haha, pai atunci hai sa aplicam asta oricarui joc si atunci nu mai exista jocuri neechilibrate. Eu nu farmez, ideea e ca nu ar trebui sa aibe grija jucatorul sa echilibreze jocul.

16. Back To Top | #616
    Am impresia ca nu intelegi ce inseamna exploit.

17. Back To Top | #617
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Am impresia ca nu intelegi ce inseamna exploit.
    Cam ai.

18. Back To Top | #618
    Deci confirmi ca nu stii.

Exploiting in jocuri = sa obtii un avantaj prin a profita de bug-uri/glitch-uri/probleme ale jocului, un avantaj pe care developerii nu ar fi vrut sa-l obtii asa. In cazul ELEX atat lipsa level cap-ului cat si crafting-ul nelimitat de elex potions fac parte din gameplay, deci nu pot fi exploit-uri.

19. Back To Top | #619
    Ia mai studiaza putin.

Oricum nu de definitii imi arde mie. Fara numar fara numar e problema, indiferent cum ii zice.

20. Back To Top | #620
    Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    Ia mai studiaza putin.

Oricum nu de definitii imi arde mie. Fara numar fara numar e problema, indiferent cum ii zice.
    Quote Originally Posted by wiki
    in a manner not intended by the game's designers
    E chiar asa de greu? E fix din prima fraza...

1.  
Page 31 of 33 FirstFirst ... 21282930313233 LastLast

Bookmarks

Bookmarks