Page 32 of 33 FirstFirst ... 222930313233 LastLast
Results 621 to 640 of 649

Thread: ELEX

1. Back To Top | #621
    Citeste si mai departe.
    LE: am impresia ca tu si alti cativa aplicati dublu standard. In jocul asta e ok asa, in altele nu mai e ok.

2. Back To Top | #622
    Registered User warpath's Avatar
    Fara sa faci farm la greu nu ai cum sa abuzezi de tone de exp potions, asa ca nu vad care este problema; chiar si asa , 100 exp nu inseamna mare lucru de la un nivel incolo, ar trebui sa bei pana te plictisesti sa faci cateva nivele
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

3. Back To Top | #623
    Btw, exista exploit si pentru bani.

4. Back To Top | #624
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    Citeste si mai departe.
    LE: am impresia ca tu si alti cativa aplicati dublu standard. In jocul asta e ok asa, in altele nu mai e ok.
    Am citit, stai linistit. Definitia e prima parte, disctutiile prin care unii incearca sa justifice ca ce fac nu exploating sunt doar can can de wikipediat si internet.
    Tu urmaresti discutia? Am spus eu undeva ca sunt multumit cu aceast design choice? Eu ti-am zis ca nu e exploit.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #625

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

6. Back To Top | #626
    Registered User slicker's Avatar
    Prea tareeeeee. )))) Am ras juma` de ora !

7. Back To Top | #627
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Am citit, stai linistit. Definitia e prima parte, disctutiile prin care unii incearca sa justifice ca ce fac nu exploating sunt doar can can de wikipediat si internet.
    Tu urmaresti discutia? Am spus eu undeva ca sunt multumit cu aceast design choice? Eu ti-am zis ca nu e exploit.
    Chestia cu banii e clar exploit. L-au rezolvat prin patch (dupa ce m-am asigurat ca am bani de armura de paladin ).

Exploit: orice iti permite sa exploatezi nelimitat si lejer mecanica jocului. Ca e bug sau pur si simplu mecanica nu conteaza.

la faza cu elex potions se leaga de exploitul de facut bani: din moment ce pot sa fac 1mil elexit in catvea minute si sa cumpar toate componentele pt potiuni ... tot la exploit le-ash baga. Macar daca nu faceau refil instant la componente tot ar fi fost ceva ...

rofl@the review
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

8. Back To Top | #628
    El se plangea de potiuni si lipsa de level cap, normal ca aia cu banii era un exploit. In rest, developerii si-au dorit ca playerii sa poata progresa si dupa ce au terminat tot. Pentru ce? Naiba stie, mi se pare o prostie, dar asta e trend-ul curent marca Bethesda...

9. Back To Top | #629
    level cap e irelevant ... sau poate fi facut irelevant ... gen fo 2, care daca nu ma insel nu are level cap dar nici nu mai ai de unde sa iei xp sa mai faci level. Sau diferenta dintre levels e atatd e mare ca trebuie sa bei la potiuni cu miile, si daca ai limitate resursele ... cam degeaba.

Apropo, si in fo2 puteai juca dupa ce terminai "tot" ... cred ca se poate face un quick run pana la final si DUPA aceea sa joci ce mai in joc, questuri, etc.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

10. Back To Top | #630
    E un subiect controversat despre ceea ce inseamna exploit, asta trebuia sa intelegi. Dude care a scris acolo nu degeaba s-a simtit obligat sa mentioneze controversa.

Multi jucatori considera exploit chestii puse (sau lasate) in joc cu buna stiinta de catre dezvoltatori, chestii ce aduc un bonus ridicol de mare ce creaza dezechilibru. Asta cu potiuni fara numar se incadreaza. E exploit.
    Revenind la Elex, spuneau unii ca daca bei multe potiuni d'astea coldness se reseteaza... Alt exploit.

11. Back To Top | #631
    El se plangea de potiuni si lipsa de level cap, normal ca aia cu banii era un exploit. In rest, developerii si-au dorit ca playerii sa poata progresa si dupa ce au terminat tot. Pentru ce? Naiba stie, mi se pare o prostie, dar asta e trend-ul curent marca Bethesda...
    Faci leveling band potiuni, te duci in level cat de departe vrei si apoi hai sa ne apucam si de joc ... iaca exploitul.

12. Back To Top | #632
    Registered User Necrosero's Avatar
    Linisteste-te, potiunile alea nu cresc in copaci. Nu e niciun exploit.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

13. Back To Top | #633
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    daca ai bani cresc direct in buzunar ...

alte chestii care ar putea fi considerate exploit, oarecum: opțiunile de permanent stats. dai o tura pe net, afli pe unde sunt plantele și îți triplezi din start hp-ul și stamina.

14. Back To Top | #634
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Sunt vreo doua metode (exploit desigur) prin care faci rapid bani apoi vin si potiunile.

15. Back To Top | #635
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    daca ai bani cresc direct in buzunar ...

alte chestii care ar putea fi considerate exploit, oarecum: opțiunile de permanent stats. dai o tura pe net, afli pe unde sunt plantele și îți triplezi din start hp-ul și stamina.
    Da, daca dai o tura pe net gasesti fel de fel de chestii d'astea despre ELEX. Eh, fac cum am facut si cu alte jocuri, am eu grija daca jocul nu are. Oricum e unul dintre cele mai bune jocuri aparute in ultimul timp. As fi vrut sa fie Gothic dar na ..
    Inapoi la joaca, nu mai e mult din weekend-ul asta.

16. Back To Top | #636
    Nu inteleg de ce discutati atata despre 'exploit'. Acum serios, sa cauti pe internet metode prin care sa obtii avantaje intr-un joc pare lipsit de logica. RPG inseamna sa descoperi in felul tau modul prin care poti progresa, sa te lupti pentru acest progres, nu sa folosesti mecanica jocului smechereste.
    What's that? I may be paranoid, but no ...

17. Back To Top | #637
    Am gasit si eu un flamethrower in Tavar, aveti dreptate e OP.

Cum vroiam sa o recrutez pe Nasty cat mai repede m-am dus sa ii fac questurile la nivelul 8. M-am chinuit o gramada la El Colosaro si renuntasem pentru moment dar am gasit un flamethrower si am zis sa vad cum merge. L-am facut din a doua incercare...la nivel 9 cred ca eram (avem nevoie de atribute ca sa il echipez).

O sa merg pe melee majoritatea luptelor si heavy weapons doar foarte rar pentru luptele foarte grele, daca nu mai am rabdare sa ma intorc cu nivel mai mare.

Am ras aseara cu lacrimi la niste audio logs, sunt geniale, ca de altfel si unele dialoguri.

18. Back To Top | #638
    - L-am terminat la nivel 41, cleric, dragoste cu naturista. Se pare că lasă loc de continuare

ELEX-II: The Winter (Storm) is Coming, urmat de ELEX-III: New Reign.

Am o întrebare, am găsit un cleric mort cu nume iar alături un mesaj pentru cineva, dar nu am găsit nici măcar pe net absolut nimic despre ei, voi știți ceva despre asta?

Puțin SV de teleporterul Converter in East Xacor, după poarta de pază, pe dreapta.

Klemens

Mor de frig! Bremer, ține minte, 7392!
    Last edited by silverflower; 12-11-2017 at 18:23.

19. Back To Top | #639
    posibil un cod, poate cel de la usa din convertor.

20. Back To Top | #640
    Nup. E cod de la sistemul de securitate din convertor. Terminalul e la parter si tu nu introduci nimic...e un mic cutscene.
    Nu face mare lucru, hackuieste robotii aia "4350" sau cum le zice si ii face sa lupte pentru tine.

1.  
Page 32 of 33 FirstFirst ... 222930313233 LastLast

Bookmarks

Bookmarks