Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233
Results 641 to 653 of 653

Thread: ELEX

1. Back To Top | #641
    Eu nu inteleg unde mai e placerea sa joci ceva, daca afli din start de pe net niste easter eggs sau niste exploituri?
    Eu prefer sa ma joc 100 de ore pana am intr-un joc obiectele pentru un craft, decat sa caut pe youtube cum le gasesc in 10 minute. Asa de ce mai joc? De ce mai vad un film? Ma uit direct la final si vad daca ala moare. De ce mai citesc o carte? Citesc ultimele 2 pagini si aflu ce s-a intamplat. De ce mai fac sex? Pentru ultimele secunde? Tot funul nu e punctul culminant ci harjoneala din mijlocul actiunii. Asa si la jocuri. Funul este sa descoperi singur ce si cum si, doar daca te blochezi sa cauti pe net ceva sau cand il termini sa cauti niste hidden stuff pe net, ca nu mai ai rabdare de el, dar unii nu mai au rabdare de el dupa prima ora de joc.

2. Back To Top | #642
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Sa explorezi fiecare varf de delusor pentru ingrediente nu e intotdeauna placut. Da, de acord cu povestea, questurile, etc. Dar unele chestiuni sunt prea ... exagerat de ascuns si usor de scapat. E aberant daca vreau sa gasesc o anumita planta (din care sunt doar 6 pe toata harta) sa ma apuc sa iau la pas toata harta pana o gasesc. poate tu preferi asta dar nu e nici o harjoneala din mijlocul actiunii acolo.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

3. Back To Top | #643
    - ion3, l-am găsit pe cleric după ce am terminat jocul (te lasă să joci mai departe). De asemenea m-am uitat pe net după locația ultimelor bucățele de hartă și fotografii vechi, tot după final, ca să fiu liniștit și să înțeleg mai bine povestea (care se va continua sigur). Așa cum zice și AStateOfMind, unele componente sînt teribil de ascunse, de exemplu m-am uitat pe net după o bucată de hartă veche, nu era la locația unde zicea, am mai căutat și am aflat că era în subteran (deasupra era un King Sorrel!), cu intrarea printr-un tunel obscur aflat departe, mult noroc să o găsești din întîmplare!
    Last edited by silverflower; 12-11-2017 at 22:46.

4. Back To Top | #644
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Sa explorezi fiecare varf de delusor pentru ingrediente nu e intotdeauna placut. Da, de acord cu povestea, questurile, etc. Dar unele chestiuni sunt prea ... exagerat de ascuns si usor de scapat. E aberant daca vreau sa gasesc o anumita planta (din care sunt doar 6 pe toata harta) sa ma apuc sa iau la pas toata harta pana o gasesc. poate tu preferi asta dar nu e nici o harjoneala din mijlocul actiunii acolo.
    Vezi ca cele 2 plante foarte rare ies in evidenta noaptea.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #645
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Vezi ca cele 2 plante foarte rare ies in evidenta noaptea.
    Știu, dar tot trebuie sa fi destul de aproape sa le vezi

Deci nu numai ca trebuie sa iei la pas toată harta, trebuie sa o faci noaptea ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

6. Back To Top | #646
    Eu pe cea de langa far am vazut-o de la o distanta destul de mare.
    Well... E vorba de explorare, mai gasesti un easter egg, o arma unica, un quest ascuns, etc.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

7. Back To Top | #647
    Quote Originally Posted by van helsing View Post
    Nu inteleg de ce discutati atata despre 'exploit'. Acum serios, sa cauti pe internet metode prin care sa obtii avantaje intr-un joc pare lipsit de logica. RPG inseamna sa descoperi in felul tau modul prin care poti progresa, sa te lupti pentru acest progres, nu sa folosesti mecanica jocului smechereste.
    Nu de cautat pe net metode prin care sa-ti ruinezi propriul joc e vorba. Chestia e ca jocul ar trebui sa aibe grija, nu tu. Imi place sa pot sa-mi construiesc un build facand totul posibil sa fie cat mai puternic, dirijand cu bagare de seama Xp pe unde trebuie samd, iar daca nu l-am facut super puternic sa existe posibilitatea de esec. Uite scenariu: sa zicem ca faci potiuni din astea si te bucuri ca prinde Pralea cel Voinic putere. Nu stii mare lucru despre joc si ii dai inainte. Apoi ramai cu gura cascata cand te prinzi ca nu a fost impusa o limita si ca ti-ai ruinat jocul. Apoi intr-un joc in care obiectivul este fa-l pe Pralea voinic pt final Bossake e de cacao sa trebuiasca sa ai grija sa nu fie prea puternic. Solutia pe care am folosit-o eu in general a fost asta: stii care sunt exploiturile & co si iti trasezi din start restrictii cam le fel cum iti trasezi din start obiective gen paladin sau barbarian etc.

8. Back To Top | #648
    Solutia pe care am folosit-o eu in general a fost asta: stii care sunt exploiturile & co si iti trasezi din start restrictii cam le fel cum iti trasezi din start obiective gen paladin sau barbarian etc.
    Eu nu citesc nimic care ar putea sa imi ruineze experienta de joc. Nu caut aceste informatii pentru ca nu au relevanta. Scormonesc pe net doar in cazul unui bug ce nu imi permite sa inaintez in joc. Posibil ca din cauza acestei abordari sa pierd chestii ascunse, arme speciale, sa ajung campionul unui sat, etc. Nu acesta este scopul unui RPG.
    Motivul pentru care iubesc genul RPG este tocmai aceasta aparenta libertate ce permite urmarea unui traseu individual.
    What's that? I may be paranoid, but no ...

9. Back To Top | #649
    Pai cand ceva mirose a bug, exploit, etc. te uiti si pe net sa vezi daca e asa. Altfel da, e ideal sa descoperi jocul jucand. ELEX a venit la tanc, cand ma gandeam ce RPG pe care nu l-am mai jucat de mult (si am uitat chestii) sa incep.

10. Back To Top | #650
    Registered User Darkthrone's Avatar
    M-am imbolnavit de nervi la ultimul boss... stunlock fest cu rachete. Sa nu mai zic ca trebuia sa treci prin tot dialogul de 10 minute dupa fiecare wipe.
    E ultimul joc pe care il joc de la PB, desi am fost mare fan. Daca nu schimba engineul de rahat, merita sa moara tot studioul.
    Pacat, jocul avea potential mare, dar are probleme grave.

11. Back To Top | #651
    De ce nu salvezi in combat?

12. Back To Top | #652
    Registered User Darkthrone's Avatar
    am incercat, nu merge F5 in combat.
    L-am batut pana la urma, dar era sa arunc cu Pc-ul pe geam de nervi.
    Apropo, vad ca inca mai primessc main quests dupa final boss. Are rost sa mai faci ceva sau e doar pt completionists and stuff?

13. Back To Top | #653
    Are rost, e un fel de epilog.

1.  
Page 33 of 33 FirstFirst ... 2330313233

Bookmarks

Bookmarks