Results 1 to 13 of 13

Thread: The Surge

1. Back To Top | #1
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

The Surge

German developer Deck13 and Focus Home Interactive today reveal the title of their upcoming Action-RPG: The Surge. Along with the official title of the game and its logo, discover a new official artwork, indicative of the kinds of areas you'll explore and fight in The Surge!

Set in a heavily dystopian future as Earth nears the end of its life, those who remain in the overpopulated cities must work to survive as social programs become saturated by an ageing population and increasing environmental diseases.

As the intelligence of technology incrementally increased over the years, many jobs for the human race had been made redundant, forcing Earth's citizens to head out into the suburbs seeking labor, aided by exoskeletons to improve their efficiency. The world of The Surge offers a very grim vision of the future, where the evolution of our technology, our society and our relation with the environment led to a decadent state of the Human civilization.

The Surge features innovative combat mechanics and an original character progression system based on modular upgrades gained through tight, visceral combat

The Surge-1439062445-surge-gamesscom-artwork.jpg

The Surge is a sci-fi spin on Dark Souls, from the Lords of the Fallen team | Polygon

2. Back To Top | #2
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

3. Back To Top | #3
    pare interesant, insa parca mai mult mi-a facut pofta de system shock 2 :P

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5

6. Back To Top | #6

7. Back To Top | #7
    Registered User alexcdag's Avatar
    Am reusit sa fac rost de acest joc si... da, este captivant, doar ca are o gramada de problemutze cu desfasurarea actiunii si cu mici bug-uri de tot felul. La inceput este al naibii de greu daca nu esti obisnuit cu jocuri gen Dark Souls 3 in care mori o gramada si adversarii reapar chiar daca le-ai facut felul odata. Odata ce reusesti sa iti faci upgrade, incepi sa poti juca acest joc cu mai putine frustrari. Am pierdut salvarea jocului dupa mai bine de 6 ore de joc. Jocul s-a blocat si cand am reintrat in el nu mai era optiunea CONTINUE valabila, ci doar NEW GAME. FRUSTRANT!!! Foarte FRUSTRANT!
    Umorul este... o sabie de cauciuc - permite să susții punctul de vedere... fără "vărsare de sânge"

8. Back To Top | #8
    Registered User Raziel01's Avatar
    L-am terminat recent, il recomand fanilor jocurilor souls-like cu notificarea ca nu se concentreaza pe boss fights, acestea exista dar sunt foarte putine. The Surge e un joc bun prin level design, fluiditatea combat-ului, challenging mobs si mecanicile noi aduse subgenului care se potrivesc foarte bine cu setting-ul. Este un salt foarte mare de la Lords of the Fallen si un exemplu foarte bun de analong movement executat excelent care merge fara probleme pe mouse & keyboard.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

9. Back To Top | #9
    Registered User strumfi's Avatar
    E un rahat. Levelurile sunt foarte mici ca distanta si level designul este prost. Boss fights asa si asa. Dar ce ma enerveaza este un vesnic sentiment de deja vu si este repetitiv. Dark souls este mai presus de toate atmosferic, aici consider ca sta foarte prost jocul asta. Poate ca nu toata lumea se impaca cu ideea ca esti o chestie aruncata in tomberon ce face pe dracu in patru. Mi se pare hilar din multe puncte de vedere incepand de la operatiile pe cord deschis cu suruburi, fara anestezie si pana la ce vrei tu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

10. Back To Top | #10
    Registered User Raziel01's Avatar
    Nivelurile sunt mici pentru ca sunt labirintiene, iar daca level design-ul asta incredibil de interconectat e prost sunt tare curios cum ai vrea sa fie. Poate nu-ti convine ca e claustrofobic, asta e altceva. Exista totusi o atentie la detalii care e destul de impresionanta, toate drumurile sunt marcate, secrete cat cuprinde, mesajele gasite iti pot da hint-uri ce urmeaza, etc.
    La atmosfera si poveste este clar depasit de Dark Souls, dar Deck13 si Focus Home Interactive nu sunt chiar cei mai dotati financiar si au reusit sa faca ceva cat de cat ok si la aceste capitole. Cel putin povestea devine mai interesanta in ultima parte.
    Nici armele nu pot spune ca sunt impresionante, exista combo-uri unice pentru fiecare si cateva variatii interesante, dar parca nu suficiente (posibil sa fiu prea pretentios, avand in vedere ca jocul e mai mic) si sunt foarte prost balansate. Diferenta de damage dintre anumite arme este exagerata si exista optiuni foarte clare fata de Dark Souls unde erau mai putine arme batute de soarta.
    Ce-mi place este faptul ca are combat fluid fara queued actions ca in Dark Souls si cu un analog movement care functioneaza perfect cu m&k. Singurele probleme de camera pe care le-am intalnit au fost in ultimul nivel unde targeting-ul pe anumite unitati face camera wacky.
    The Surge are multe lucruri executate bine, unele chiar excelent, dar are si cateva minusuri destul de daunatoare, pe mine m-a deranjat cel mai mult a fost varietatea limitata a inamicilor. Oricum, jocul asta e ani lumina in fata lui Lords of the Fallen, o surpriza placuta si imi da o oarecare speranta pentru Lords of the Fallen 2.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

11. Back To Top | #11
    Nick anterior: thor76 Szeth's Avatar
    Mie din contra level design-ul imi pare foarte mult.
    feeling-ul ala cand te plimbi pe varfuri cu jumate de bara de sanatate plin de scraps si f departe de baza si gasesti acel shortcut care te duce inapoi (home sweet home )
    Truthless of Shinovar

12. Back To Top | #12
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Chiar e ok. Si povestea devine mai buna spre final.
    Dar itemele sunt prea putine si cea mai mare parte a armelor inutilizabila.

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    E un rahat. Levelurile sunt foarte mici ca distanta si level designul este prost. Boss fights asa si asa. Dar ce ma enerveaza este un vesnic sentiment de deja vu si este repetitiv. Dark souls este mai presus de toate atmosferic, aici consider ca sta foarte prost jocul asta. Poate ca nu toata lumea se impaca cu ideea ca esti o chestie aruncata in tomberon ce face pe dracu in patru. Mi se pare hilar din multe puncte de vedere incepand de la operatiile pe cord deschis cu suruburi, fara anestezie si pana la ce vrei tu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
    Cam așa este. Odată cu maturizarea se dezvoltă cerințe mai mari, mai stricte și îndreptățite.
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

1.  

Bookmarks

Bookmarks