Page 1 of 10 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 184

Thread: Divinity: Original Sin 2

1. Back To Top | #1

2. Back To Top | #2
    Registered User ciocanul's Avatar
    Sper sa-l faca mai scurt si mai intens.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

3. Back To Top | #3
    si sa faca si ei un story mai interesant ca am bagat multe ore in el si eventual m-am plictisit ca nu avea nimic care sa ma motiveze sa inaintez

4. Back To Top | #4
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Pai primul a avut vreun story? Nici dupa 50 de ore de joaca nu stiam ce e cu alea 2 personaje . Eu astept cu interes EE, poate de data asta il termin.
    Last edited by Sir Dracu; 12-08-2015 at 15:07.

5. Back To Top | #5
    Registered User Raziel01's Avatar
    Sa-mi spui daca sunt schimbari majore la story cand se lanseaza EE ca cei de la Larian asa s-au laudat.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    Pai primul a avut vreun story? Nici dupa 50 de ore de joaca nu stiam ce e cu alea 2 personaje . Eu astept cu interes EE, poate de data asta il termin.
    Deci nici tu nu l-ai terminat.

Chiar sunt curios care e procentul care au bagat mai mult de 10 ore in el si s-au plicitist la un moment dat. Presimt ca ar fi destul de mare

7. Back To Top | #7
    Dupa steam vad ca am 48 ore, parca jocul are 4 harti mari principale, eu am renuntat cand am ajuns in ultima; l-am jucat si cand abia aparuse, tin minte interfata era vai de capul ei cu o multime de glitchuri, parca eram in bg, imi lua un minut sa echipez ceva sau sa ma orientez prin inventar; de atunci n-am mai jucat, de aceea astept EE, ii mai dau o sansa. Insa pt mine cel mai mult a contat lipsa atmosferei, cu greu jucam o ora fara sa ies din el, spre deosebire de wasteland de exemplu unde jucam ore intregi consecutive.

8. Back To Top | #8
    Mda, cred ca atmosfera (sau lipsa ei) ar putea fi explicatia de ce multi s-au lasat de el.
    Nu prea m-a prins Wasteland 2 asa ca o sa folosesc Dark Souls 2 ca termen de comparatie (chit ca sunt genuri total diferite). In ambele combatul e foarte bun, in ambele povestea tindea spre zero, dar parca am fost mai implicat in Dark Souls 2 si atmosfera e fara doar si poate unul diin motivele principale.
    Ma gandesc la Divinity: Original Sin si cred ca nici cu o poveste mai buna nu ar fi fost mult mai engaging, asa ca poate o atmosfera mai imersiva ar fi o solutie buna desi nu stiu cum ar realiza asta. Poate sa ia jocul putin mai in serios (acu multe elemente sunt la bascalie)

9. Back To Top | #9
    Mi-a placut foarte mult primul OS..abia astept OS2. Avand in vedere cat de bun KS au avut cu primul joc..cred ca si al doilea o sa se termine cu success.
    "Rudimentary creatures of blood and flesh.You touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding. There is a realm of existence so far beyond your own you cannot even imagine it. I am beyond your comprehension."

10. Back To Top | #10
    Registered User Necrosero's Avatar
    Nici eu nu l-am terminat, plictiseala maxima Si cica GOTY and shit lulz. Am ajuns sa ne bucuram de toate medicritatile pe piata asta gaming saturata de non-valori.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

11. Back To Top | #11
    Registered User Wolfe's Avatar
    Quote Originally Posted by mtz2007 View Post
    Nu prea m-a prins Wasteland 2 asa ca o sa folosesc Dark Souls 2 ca termen de comparatie (chit ca sunt genuri total diferite). In ambele combatul e foarte bun, in ambele povestea tindea spre zero
    Ambele au avut povesti foarte interesante. In Wasteland aveai un antagonist bun si o gramada de povesti secundare care puteau fi aveau multiple rezultate bazate pe deciziile tale. Cat despre Dark Souls 2, povestea e redata intr-un mod atipic, prin intermediul descrierilor de pe arme, armuri si toate cele. Jocul se asteapta sa pui toate informatiile astea la cap si sa descoperi de unul singur povestea. Mie mi-a placut, a fost ceva mai unic.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

12. Back To Top | #12
    Stiu ca are story daca stai sa sapi dupa el doar ca mie personal nu mi-a placut. Inteleg ca nu vor sa te tina de mana dar intr-un mediu interactiv ca gamingul parca vreau ceva mai mult decat sa citesc item descriptions and stuff. Dar na, macar apreciez faptul ca au incercat alt ceva.

Sorry de OT. Sper sa-si atinga obiectivele Larian cu noua campanie KS. Nu stiu daca o sa fiu backer dar mai mult ca sigur o sa-l iau cand apare (presupunand ca nu e aceiasi Marie cu alta palarie)

13. Back To Top | #13
    https://www.kickstarter.com/projects...original-sin-2 gogo

Estimated delivery: Dec 2016, deci prin 2018 il jucam

14. Back To Top | #14
    Ai crede ca pentru pack-urile de kickstarter din 3 sau mai multe cifre ar oferi si ei macar livrarea gratuita.Pare de mare prost gust "pledge 5.000$ and we give you this and that and this and that" 15$ shipping fee.

Desigur,cine-si permite sa faca un pledge de genul asta nu se uita la 15$,doar ca e ca nuca-n perete.
    Χ Ξ Σ

15. Back To Top | #15

16. Back To Top | #16

17. Back To Top | #17
    funded pana dimineata

18. Back To Top | #18

19. Back To Top | #19
    Doublepost,sry
    Χ Ξ Σ

20. Back To Top | #20

1.