Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789
Results 161 to 168 of 168

Thread: Divinity: Original Sin 2

1. Back To Top | #161
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    De dificultatea crescuta artificial ai zis? Cooldown-uri complet diferite intre skill-urile tale si ale lor, munti de armura/hp and thats it.
    AI-ul e prost de pute. Cel mai bine se vede atunci cand unul din caracterele tale isi ia taunt sau charm. Dau 1800/4500 dmg cu aa/crit, iar el alege sa dea cu grenade, pentru ca nailbombs fac 200 dmg, dar arata misto

2. Back To Top | #162
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Dificultatea ramane in continuare cat se poate de artificiala valorificand party level si noroc/AI failure peste tactica. Dialogurile sunt initiate de caracterul selectat, dar cum multe dialoguri sunt triggered, ele sunt initiate de caracterul pe care ai fost surprins because fuck logic.
    Joc pe penultimul nivel de dificultate, nu aveam cum sa nu spun ceva de dificultate. In jocul asta am intalnit inamici care aveau viata mai mare decat tot party-ul meu la un loc. Esti limitat de level intr-un mod stupid, dar chiar si cand ai acelasi level cu inamicii acestia sunt mult mai avantajati fie prin stats-uri, cooldown-uri sau manpower. Este foarte greu sa iesi dintr-o lupta serioasa nevatamat, iar economia este atat de exagerata incat nu-ti permiti sa cumperi foarte multe.
    Imi aduc aminte ca si in primul joc tot asa exagerat era, dar cu toate astea am reusit in primul act sa bat demonul de level 9 cu party de level 4-5. Spell-urile erau mai utile, puteai sa fii mult mai tactic cu butoaie si combo-uri de elemente. Acum cu magic armor, asta nu se poate exploata, ceea ce e un lucru bun, dar AI-ul trebuia sa fie ajustat conform cu schimbarile din mecanicile de joc. E cheap/lazy design si jocul e plin de el si nu doar pe partea de combat.
    Last edited by Raziel01; 20-09-2017 at 12:45.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #163
    Tu ai party. Eu lone wolf, am ramas fara companion si jocul nu ma lasa sa recrutez altul

4. Back To Top | #164
    Registered User Raziel01's Avatar
    Pedeapsa ca piratezi.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #165
    Mai degraba recompensa ca nu am dat banii pe o mizerie

6. Back To Top | #166
    Registered User warpath's Avatar
    Joaca pe a doua dificultate daca vrei o provocare decenta, orice mai sus sunt doar extra stats care fac lucrurile delicate tinand cont de cat de importante sunt armor stats. Este un lucru bun ca au calmat cat damage fac baltile de chestii dar banuiesc ca strica anumite strategii....

Economia este ok daca mergi ori pe thieving ori pe bartering la greu pe un caracter .

Eu unul sunt dezamgit de numarul mare de spells redundante bagate ( ca de ex un spell de Scoundrel care costa 3AP face magic armor damage si silence daca trece prin armura si are scaling la strenght , desi e finesse spell - no bloody sense, nu mia zic ca de ce sa dai 3 AP pe un potential silence cand poti sa ii dai sleep cu 1AP sau sa ii rupi capul cu un backstab de 2 AP)

Oricum, posibil sa mai rezolve din pb prin patches, dar jocul e fun momentan, vedem daca ma tine pana la sfarsit
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

7. Back To Top | #167

8. Back To Top | #168
    Registered User Anubis22's Avatar
    @warpath Da este fun, imi place ca nu stiu ce ma asteapta dupa colt. Abia astept sa apara si Spellforce 3, primele din serie au fost asa de interesante.

1.  
Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789

Bookmarks

Bookmarks