Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: NieR: Automata

1. Back To Top | #1
    Registered User Raziel01's Avatar

NieR: Automata

NieR:Automata™ on Steam

NieR: Automata este un action JRPG facut de PlatinumGames si sequel al jocului Nier care la randul lui a fost un spin-off al seriei Drakengard. Actiunea are loc la cateva mii de ani dupa Nier si nu necesita cunostinte despre povestea originala, dar contine suficiente momente de fan service. Automata urmareste povestea a 3 androizi in lupta lor sa elibereze pamantul de fortele extraterestre care au invadat cu mii de ani in urma. Povestea este bine scrisa si are presarate mici ciudatenii in stil manga/anime care o fac foarte diferite de RPG-urile standard.
    Gameplay-ul se concentreaza foarte mult pe un action combat spectaculos, in stilul PlatinumGames, si pe o variatie a camerei care schimba perspectiva de lupta din 3rd person in sidescrolling si chiar over the top bullet hell. Lumea este semi-open-world si contine o multime de zone de explorat cu peisaje variate si suficiente quest-uri incat sa nu para goala. Character progression-ul este foarte interesant si ofera multe optiuni de la arme cu move set-uri diferite la upgrade-uri sub forma unor chip-uri care modifica capabiliatile de lupta ale eroilor si care se pot pierde in stilul sufletelor din seria Dark Souls.
    Grafica este decenta desi texturile sunt destul de spalacite. Stilul artistic este destul de interesant insa nu poate fi pe gustul tuturor deoarece foloseste o paleta mai restransa de culor. Coloana sonora in schimb este sublima, una din cele mai emotionante pe care le-am ascultat intr-un joc.
    Port-ul de PC nu este chiar grozav, este jucabil cu m&k, dar doua dintre mecanicile de joc sunt dificil de controlat din cauza aiming-ului foarte prost implementat. Cu toate astea eu m-am descurcat destul de bine pana acum.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #2
    Am terminat ruta A si a avut unul din cele mai epice finaluri din gaming.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

3. Back To Top | #3
    Registered User Papillon's Avatar
    Il am pe lista dar astept o reducere ca sa il cumpar pe consola(PS4 Pro). Bine eu as vrea sa iau editia limitata care e destul de scumpa, 300 de lei!
    „Sinceritatea face ca si cea mai umila persoana sa devina cu mult mai valoroasa decat cel mai talentat ipocrit.” Charles Haddon Spurgeon

4. Back To Top | #4
    Registered User Wolfe's Avatar
    Gata, am obtinut toate sfarsiturile principale (A, B, C, D, E) dupa vreo 40 de ore. Un singur cuvant poate descrie jocul asta: INSANE. Gameplay adictiv, muzica divina, poveste plina de rasturnari de situatii care prezinta teme destul de profunde, personaje de care ajungi sa iti pese mult.. wow, wow, wow.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

5. Back To Top | #5

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Par misto, o sa le ascult pe toate.
    Voi doi sunteti singurii care joaca asta, nu?

7. Back To Top | #7
    Pana acum, asa se pare. E un joc de nisa, nu l-as fi luat daca nu imi depaseam reticenta fata de stilul asta japonez care mi se pare destul de exagerat. Insa ma bucur ca am facut-o, NieR e excelent.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

8. Back To Top | #8
    Sa nu ma mentionezi ca unul din motivele pentru care l-ai luat!

9. Back To Top | #9
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    au problem cu vederea astia din joc ?
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #10
    Fain jocul cel putin din trailere. Dar ca multe alte jocuri asiatice trebuie jucat cu masca de sudura pe ochi. Ce deschidere au ochii lor nici nu le intra lumina...noi in schimb, ne ridicam chiori de la comp.
    Season 5 EU SC (100% solo, 100% legit) WD : best rank : 21 (GR 83) & final rank : 62 (GR 85)

Season 8 EU SC (100% solo, 100% legit) WD : best rank : 13 (GR 88)

11. Back To Top | #11
    Personajele principale sunt androizi, faptul ca au ochii acoperiti are o semnificatie in contextul povestii

Quote Originally Posted by Bishibosh View Post
    Asta nu apare prea repede la reduceri, ca e bun jocul...N-ar strica un pack cu el, Andromeda si Numenera. Dar...
    Pe GMG il gasesti cu o reducere de 20%. Am jucat Numenera si trial-ul de la Andromeda, NieR e peste amandoua, asta clar. Poate Andromeda devine mai bun dupa primele 10 ore, dar slabe sanse.
    Last edited by Wolfe; 23-03-2017 at 15:38.

12. Back To Top | #12
    Asta nu apare prea repede la reduceri, ca e bun jocul...N-ar strica un pack cu el, Andromeda si Numenera. Dar...
    Season 5 EU SC (100% solo, 100% legit) WD : best rank : 21 (GR 83) & final rank : 62 (GR 85)

13. Back To Top | #13
    eu il iau de la gigel dupa colt cu reducere 100%

14. Back To Top | #14
    Sunt momente de genul asta cand te poti bucura ca exista Denuvo.

15. Back To Top | #15
    Si eu l-as lua, mai ales ca mi-am luat un monitor de 144 Hz + freesync, ar fi la fix daca l-ar suporta. Poate-l incerc sa vad cum merge.

16. Back To Top | #16
    Din pacate e locked la 60 fps.

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Sunt momente de genul asta cand te poti bucura ca exista Denuvo.
    Gigel e baiat bun are de toate.

18. Back To Top | #18
    Quote Originally Posted by Wolfe View Post
    Din pacate e locked la 60 fps.
    a, pai atunci e bine pentru ca monitorul meu are oricum freesync intre 48hz-144hz. Bine, are si LFC (Low Framerate Compensation), asa ca e fluid si mai jos de 48 fps. Doar sa fie suport bun pentru el...in Sniper Elite 4, nu prea e de exemplu.

19. Back To Top | #19
    Registered User Necrosero's Avatar
    Nu am jucat (inca) nier, am intrat doar sa spun ca mi se pare culmea ipocriziei sa fii adept pcmr, sa blamezi peste tot pe unde apuci portarile, sa dai vina pe console (din cauza lor s-a stricat gamingu domne!), iar apoi sa vii si sa ridici in slavi un joc absolut consolitic (cred ca mai mult de atat nu se poate, mai e si jrpg). Cam atat despre asta.

Jocul nu ma atrage (grafica si gameplayul), dar l-as juca pt poveste (imi plac povestile din jrpguri) si muzica.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

20. Back To Top | #20
    Stii ce-i culmea? Minusurile cele mai mare ale acestui jocu vin tocmai din faptul ca e un joc dedicat consolelor cu o portare proasta si grafica veche de 4-5 ani. As usual, solid input!

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks