Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 58 of 58

Thread: Nioh

1. Back To Top | #41
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    guess what, daca te duci la restaurante japoneze s-ar putea sa nu gasesti furculita. parca vad ca il chemati pe chef sa ii spuneti ca voi aveti standarde
    Inca o incercare jalnica de strawman. Comparatia ta e total pe langa pentru ca este echivalentul consolelor nu a PC-ului. La restaurantele japoneze din vest poti sa ceri furculita.

Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    l-ai jucat cu controller, ti-a placut, l-ai recomandat 100%. acum ca nu exista M&K te-ai sucit si o dai impreuna cu prietenul tau ca nu exista respect, moare gamingul etc. da ma, mereu se poate mai bine obv. dar acum asta e.
    Deci tu chiar esti incapabil sa intelegi problema? Ce treaba are faptul ca i-a placut cu lipsa unei scheme de control standard pentru platforma pe care tocmai s-a lansat?

Iti dau quote sa te mai faci o data ca ploua:
    Quote Originally Posted by Raziel01 View Post
    Hai sa-ti arat si nivelul tau de ineptie privit din perspectiva platformelor pe care tu le sustii. De ce shooterele pe consola functioneaza cu controller in loc sa aiba mouse & keyboard mandatory si atat? Hai, raspunde!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #42
    Tot ce iti trebuie este un sistem de input cu care sa te simti confortabil. Daca se intampla asta cu controller, atunci controller-ul e perfect valabil. A, daca unii se obisnuiesc intr-un fel, normal ca gasesc metoda aia de input ca fiind cea mai tare din parcare, dar ar trebui mai multa indulgenta. Prin exercitiu aproape oricine ajunge foarte bun la chestiile astea.
    Totusi producatorul ar trebui sa ofere solutii pentru fiecare, sa nu te oblige sa exersezi cu altceva o vreme doar ca sa poti juca (desi n-ar fi rau sa mai inveti ceva...).

3. Back To Top | #43
    Registered User Wolfe's Avatar
    Capcaunule, chiar nu trebuie sa te astepti ca altii sa iti impartaseasca lipsa de standarde. Daca tu nu realizezi ca astia efectiv au lansat un cash grab pe PC, e problema ta. Au investit un efort minim si cer full AAA price fara sa vina cu feature-uri absolut necesare pe PC. Si ce daca mi-a placut si l-am recomandat pe PS4? Trebuie sa le tolerez acum lipsa de respect si treaba facuta in sila pe PC? Probabil ca e greu sa intelegi toate astea din lumea ta unde e ok sa platesti lunar ca sa ai acces la online

Normal, analogia cu restaurantele e un dezastru, nu tin minte ce alte portari de jocuri AAA au venit fara m&kb support in ultima vreme. Nu, nu merita tratament special pentru ca sunt japonezi si autisti.

Btw, felicitari, esti prima persoana careia ii dau ignore pe forumul asta. Be proud, you've earned it!

4. Back To Top | #44

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

5. Back To Top | #45
    Eu vad ca reviewurile au ajuns la mostly positive.

Right click the game in your steam menu and click 'launcher' to change resolution and settings.

Sunt putine jocuri challenging. Dar lumea sare sa bage review negativ dupa 15minute.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

6. Back To Top | #46
    Incredibil, tot n-ai inteles nimic.
    https://i.stack.imgur.com/jiFfM.jpg

7. Back To Top | #47
    Quote Originally Posted by kokos View Post
    Probabil lumea se gandeste cat de naspa e controlu pe M+K la seria DarkSouls pe PC si se gandesc ca nu poate sa iasa un control bun pentru jocurile de genu. Cand defapt e vina producatorilor.
    Lords of the Fallen spre exemplu e in acelasi spirit de joc cu DarkSouls si are control M+K decent spre bun chiar.
    Ii respect ca au incercat dar nu le-a iesit grozav jocul. L&F e mega slow (printre altele) pe cand l-a Nioh cam asa joci optim: 仁王 Nioh β Final Showdown! - YouTube

仁王 Nioh New Skills Madness! - YouTube
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

8. Back To Top | #48
    Dupa ~ 4-5 ore de gameplay pot spune ca jocul e sub seria Dark Souls, singurul lucru ce-l ridica e gameplayul mult mai complex. Level designul e complet neinspirat si plictisitor, la fel si coloana sonora, varietatea inamicilor e destul de mica si primi bossi nu-s foarte satisfacatori. nu-i un joc slab, nicidecum, dar am avut asteptari mult mai mari, probabil il voi cumpara la reducere.

Cat despre portare, pe langa lipsa mouseului, destul de irelevanta dupa parerea mea, jocul nu suporta toate rezolutiile (1440x900 lipseste).

9. Back To Top | #49
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Oh, exista variata la taraba? Credeam ca toata lumea pe aici a dat bani pe el
    Brb, sa-mi dau comanda de controller. Ceva recomandari? Sa fie bun si la MK si FIFA pls.

10. Back To Top | #50
    Registered User ciocanul's Avatar
    Cum sa iei de la taraba asa ceva. Asta e sacrilegiu. Vad ca e mai iefitn pe PS4 ca pe PC varianta full. De luni bag cu pita si carne. Nu mai fiti zgarciti.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

11. Back To Top | #51
    Registered User slicker's Avatar
    Voma asta de developer, care nu a avut nici macar bunul simt sa implementeze un control normal din taste, la navigat prin meniuri, merita numai scuipati in bot si falimentati. Nu m-am mai enervat de mult atat de tare, incercand sa-i dau de cap prin meniuri cu voma asta de config. Nu mai zic de mouse and shit. Culmea ca nici controllerul nu-mi mai merge.

la faliment cu voi baieti si hai sictir pentru acest port de cacat. Am sa am grija sa rog pe toti cunoscutii sa cumpere si sa ceara refund cu review negativ pe steam.

FU shit dev Koaie.

12. Back To Top | #52
    Registered User Supix's Avatar
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Voma asta de developer, care nu a avut nici macar bunul simt sa implementeze un control normal din taste, la navigat prin meniuri, merita numai scuipati in bot si falimentati. Nu m-am mai enervat de mult atat de tare, incercand sa-i dau de cap prin meniuri cu voma asta de config. Nu mai zic de mouse and shit. Culmea ca nici controllerul nu-mi mai merge.

la faliment cu voi baieti si hai sictir pentru acest port de cacat. Am sa am grija sa rog pe toti cunoscutii sa cumpere si sa ceara refund cu review negativ pe steam.

FU shit dev Koaie.
    HAHAHAHA, ce rage aici.
    Nu a fost gandit niciodata pentru PC, era exclusivitate PS. S-a cerut pe PC dupa ce pe PS a avut succes enorm inca din primele saptamani. Au ascultat de gameri si l-au portat si pe PC. Cate porturi sunt acolo care sa aiba control bun mouse-tastatura? Le poti numara pe degete.

13. Back To Top | #53
    Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie pentru ce a fost gandit. il scoti pentru o platforma, ceri pret de premium, fa-o dracului pana la capat si nu te rahati in clienti. Developeri ca astia nu mai au ce cauta pe piata, daca cereau 15 euro pe joc, hats off baetz, am muncit de 3 lei, 3 lei cerem si zicem mersi ca il jucati.

14. Back To Top | #54
    Registered User Necrosero's Avatar
    Daaaa, saracii,l-or da gratis pesemne ) sa portezi un joc pe pc si sa nu dai optiunea de a selecta m&k mi se pare ceva scos din filme ) app, prefer sa joc cu controllerul din pat, daca se poate,sa n-avem probleme la tribunal
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by slicker View Post
    Nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie pentru ce a fost gandit. il scoti pentru o platforma, ceri pret de premium, fa-o dracului pana la capat si nu te rahati in clienti. Developeri ca astia nu mai au ce cauta pe piata, daca cereau 15 euro pe joc, hats off baetz, am muncit de 3 lei, 3 lei cerem si zicem mersi ca il jucati.

noi gamerii suntem de vina pentru ca platim preturile cerute de ei.oh wait, noi vrem doar sa jucam orice mizerie cu grafica anii 2000 pe low.

16. Back To Top | #56
    @slicker

Eu cred ca bati campii. Daca observi in meniu exista suport pentru mouse. Decizia lor are la baza o alta logica incat au blocat intentionat mouse-ul in game. Iti pot spune din experienta ca e foarte usor sa introduci suportul fara sa iti bati capul. O faci te tot cacatul, dar o poti face.

Thanks,
    Marius
    Bla bla bla ... noT

17. Back To Top | #57
    Registered User Necrosero's Avatar
    Corect, daca in meniu exista mausu dar in joc nu-l poti folosi, e cu totul altceva. jos palaria pentru dezvoltator!
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

18. Back To Top | #58
    Ahahaha, pe asta n-am mai auzit-o, deci ai mouse care nu merge in meniuri, nu merge in-game- e de fapt un cacat de pointer uitat de vreun drogat de japaniz in timp ce si-o freca pe hentai-uri- si de fapt totul e voit ca vezi doamne, M+K nu se fol pe PC intr-un joc ca asta, noooooooooope.

Si eu bat campii.
    buey, bueeeeeey vreau si eu ce fumezi.

1.  
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks