Page 2 of 20 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 391

Thread: Recomandări RPG

1. Back To Top | #21
    Quote Originally Posted by Licaon_Kter View Post
    asa cum nu mai citesti cartile vechi, nu mai asculti muzica veche, nu mai vezi filmele vechi ( unde vechi inseamna inainte de 2002 ), corect?
    Cărțile "vechi" le citesc, muzica "veche" o ascult dar la filme din '30 nu mă uit.

La jocuri e altceva, e normal să crească pretențiile legate de grafică. Cum e normal să crească pretențiile legate de softuri sau de sisteme de operare.

2. Back To Top | #22
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Quote Originally Posted by dixy View Post
    La jocuri e altceva, e normal să crească pretențiile legate de grafică. Cum e normal să crească pretențiile legate de softuri sau de sisteme de operare.
    Jocurile nu-s numai grafica, cum nici sistemele de operare nu-s numai teme

3. Back To Top | #23
    Registered User Racon's Avatar
    Ce RPG as recomanda ?

Gothic, Gothic si iar Gothic !

4. Back To Top | #24
    Gothic,Diablo 1 si 2 ,The Witcher

5. Back To Top | #25
    Nick anterior: Kaiapo
    ufb, unfucking belivable. ii recomandati diablo, ghotic?
    omu n-a jucat pana acu asa ca tre inceput cu "king of rpg"

fallout 2
    breaking news: today, a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration,
    that we are all one conciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we're the imagination of ourselves... now here's tom with the weather.

Bill Hicks

6. Back To Top | #26
    desi fallout e mai complex si ....eu recomnad seria diablo ,seria gothic si ,the witcher.

7. Back To Top | #27

8. Back To Top | #28
    Si eu as recomanda Gothic 2, dar vezi ca e umpic mai vechi si trebuie sa ai putina rabdare cu el. Deasemenea Dungeon Siege 2 ar fi bun pentru un incepator. E destul de usor.

9. Back To Top | #29
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    Quote Originally Posted by Licaon_Kter View Post
    asa cum nu mai citesti cartile vechi, nu mai asculti muzica veche, nu mai vezi filmele vechi ( unde vechi inseamna inainte de 2002 ), corect?
    Clar, o analogie perfecta
    Recomand Arcanum sau The Witcher daca te dor ochii la Arcanum

10. Back To Top | #30
    Registered User bloodlover's Avatar
    Omul e nou in acest gen...trebuie jucat ceva usor intai. Cum sa il bagi la Fallout 2? O.o Sau gothic...Oblivion, diablo 2 sau Fable merg la inceput. Sunt usoare si au grafica buna deci s-ar putea sa il atraga

11. Back To Top | #31
    Hecăru' Philips's Avatar
    Nu stiu daca o sa fie incantat la gothic cand o sa-si ia vreo 2 de la o amarata de musca).Mai bine experimenteaza putin cu Fable sau Oblivion ca sa vada daca il atrage genul,dupa care poate sa treaca foarte frumos la lucruri mai serioase
    Daca toate gainile, vitele, porcii samd erau gay, nu mai aveam fast food-uri, omlete dimineata, lapte, branza carne oua....

Un roman adevarat

12. Back To Top | #32
    Seriile Diablo si Elder Scrolls.

Intel Core 2 Quad Q6600 @2.4Ghz, ASUS P5E, 2Gb DDR2 @1066Mhz, GeForce 8800GT @512Mb/256b, HDD SAMSUNG 500Gb SATA-2 @7200rpm

13. Back To Top | #33
    Registered User ragnorak's Avatar
    Salutare!
    Sunt nou printre voi.
    Tocmai am terminat Gothic I si vreau sa va spun ca m-a fascinat complet!
    Din pacate nu am gasit un Gothic II bun (plin de buguri).
    Cand spun ca sunt nou, sunt nou in toate privintele RPG-urilor.
    Nu va cer un dictionar al termenilor pe care il folositi voi sau alte chestii, va rog doar sa ma indreptati catre o directie buna.
    Ma intereseaza jocuri precum Gothic.
    Nu ma intereseaza ca au grafica de 2 bani, pe mine ma intereseaza gameplay-ul, povestea... astea m-au fascinat.
    Nu imi plac jocurile precum Diablo sau World of Warcraft ... ci cele precum Gothic.
    Nu cred ca am explicat cum trebuie ... dar stiu ca m-am straduit.
    Verigheta este cea mai mica catusa din lume.

14. Back To Top | #34
    Quote Originally Posted by ragnorak View Post
    Salutare!
    Sunt nou printre voi.
    Tocmai am terminat Gothic I si vreau sa va spun ca m-a fascinat complet!
    Din pacate nu am gasit un Gothic II bun (plin de buguri).
    Cand spun ca sunt nou, sunt nou in toate privintele RPG-urilor.
    Nu va cer un dictionar al termenilor pe care il folositi voi sau alte chestii, va rog doar sa ma indreptati catre o directie buna.
    Ma intereseaza jocuri precum Gothic.
    Nu ma intereseaza ca au grafica de 2 bani, pe mine ma intereseaza gameplay-ul, povestea... astea m-au fascinat.
    Nu imi plac jocurile precum Diablo sau World of Warcraft ... ci cele precum Gothic.
    Nu cred ca am explicat cum trebuie ... dar stiu ca m-am straduit.
    Gothic 3 + community patch 1.7

plus ca nu prea am inteles partea cu Gothic 2
    Last edited by mtz; 05-05-2009 at 21:19. Reason: Automerged Doublepost

15. Back To Top | #35
    Altceva inafara de Gothic?
    Tocmai am incercat The Elder Scrolls III - Morrowind ... nu mi-a placut. Scrisul acela greu de citit, atatea fraze fara inteles...

Quote Originally Posted by mtz
    plus ca nu prea am inteles partea cu Gothic 2
    Plin de buguri in sensul ca nu merge cum trebuie...
    Daca am 2 obiecte jos, niciodata nu se indreapta catre cel care trebuie..
    Spre exemplu, eram la inceput, la ferma, chiar dupa ce m-au atacat banditii.
    Duceam ridichiile nevestei fermierului, iar cand sa vorbesc cu nevasta-sa, se tot aseza pe scaunul de langa ea plus ca ramane blocat (nu mai functioneaza Esc, plus naviogation keys... doar inventory, stasts...
    Decat sa ma chinui asa ... mai bine incerc altceva.
    Caut ceva in genul ala... povestea sa fie una captivanta, cu un scris cat de cat citet (si mai putin, fata de Morrowind) .. poate unul in care personajele chiar vorbesc ... inteleg mult mai bine asa povestea decat sa o citesc.

16. Back To Top | #36
    Registered User Vivio's Avatar
    Toate cele bune!

E8400Ninja B+DFI LP DK P35-T2RS2x2GB + 2x1GB Mushkin XP2-6400Zotac GTX260AMP2Crucial M4 64GB + RAID0 2xSeagate ES.2 500GB + 7200.10 320GB
    CM HAF 932Enermax Modu82+ 525WPhilips 170CAsus Xonar D2XKlipsch Promedia GMX A-2.1↕Sennheiser CX 870

FOLDING@HOME

17. Back To Top | #37
    M-am apucat de Deus EX si chiar imi place.
    L-am luat de aici de la voi, de la sectiunea RPG
    E RPG, right?

18. Back To Top | #38
    Registered User Vivio's Avatar
    Mda, se poate spune. Sper să te atragă şi după primele misiuni
    Toate cele bune!

E8400Ninja B+DFI LP DK P35-T2RS2x2GB + 2x1GB Mushkin XP2-6400Zotac GTX260AMP2Crucial M4 64GB + RAID0 2xSeagate ES.2 500GB + 7200.10 320GB
    CM HAF 932Enermax Modu82+ 525WPhilips 170CAsus Xonar D2XKlipsch Promedia GMX A-2.1↕Sennheiser CX 870

FOLDING@HOME

19. Back To Top | #39
    Deus Ex e superb. Are story, gameplay, optiuni multiple spre rezolvarea misiunilor, ceva care lipseste si la jocurile "contemporane".

20. Back To Top | #40
    Quote Originally Posted by ragnorak View Post
    Plin de buguri in sensul ca nu merge cum trebuie...
    Daca am 2 obiecte jos, niciodata nu se indreapta catre cel care trebuie..
    Spre exemplu, eram la inceput, la ferma, chiar dupa ce m-au atacat banditii.
    Duceam ridichiile nevestei fermierului, iar cand sa vorbesc cu nevasta-sa, se tot aseza pe scaunul de langa ea plus ca ramane blocat (nu mai functioneaza Esc, plus naviogation keys... doar inventory, stasts...
    Decat sa ma chinui asa ... mai bine incerc altceva.
    Caut ceva in genul ala... povestea sa fie una captivanta, cu un scris cat de cat citet (si mai putin, fata de Morrowind) .. poate unul in care personajele chiar vorbesc ... inteleg mult mai bine asa povestea decat sa o citesc.
    Gothic 2 plin de bug-uri? Nu prea cred. Ca te atrag pe tine shooterele si ai ales Deus Ex, e alta poveste.

1.  
Page 2 of 20 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks