Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 386

Thread: Recomandări RPG

1. Back To Top | #101
    Primul meu RPG jucat a fost NoX, dupa care au urmat multe altele, inclusiv cele enumerate de catre Sir Dracu. Il recomand tuturor incepatorilor care vrea sa guste din acest gen de jocuri.

2. Back To Top | #102
    Registered User Mandea's Avatar
    aha, deci exact cum ziceam si la DAO, lumea nu mai vrea rpg-uri de 100 de ore. e un fapt real, oricat se gurguteaza unii ca ei vor. ei vor, dar sunt in minoritate.

3. Back To Top | #103

4. Back To Top | #104
    Registered User
    Bai domnilor, vad ca n-a pomenit mai nimeni pe aici de Greyhawk: The Temple of Elemental Evil asa ca ma grabesc sa o fac. Trecand peste buguri, jocul asta ramane an all-time fave pentru moi. Nu stiu de ce ma'sa nu a avut prea mult succes. Aduce destul de mult cu Neverwinter Nights la atmosfera, story plot, un pic de design, samd. Sau poate a fost considerat prea hardcore? Adevarul e cachiar era hardcore. Dovada ca l-am inceput si l-am lasat de vreo 3 ori pana sa il termin. De-a lungul a vreo 4 ani. Oricum, jocul a fost tare si facut cu mult gust.

5. Back To Top | #105
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    aha, deci exact cum ziceam si la DAO, lumea nu mai vrea rpg-uri de 100 de ore. e un fapt real, oricat se gurguteaza unii ca ei vor. ei vor, dar sunt in minoritate.
    D-asta generatia noastra a jucat sute de ore de diablo, atat SP cat si MP/LAN, pentru ca vrea rpg-uri cu ore putine.

Te inseli amarnic. Un joc de genul DAO cu rejucabilitate Diablo ar matrasi piata RPG-urilor. Mie personal chiar mi-ar face placere sa rejoc DAO, stiind ca voi gasi itemuri misto si voi putea face lvl. La DAO lvlingul e ceva plictisitor... a uite am mai facut un level care nu inseamna nimic, ce frumos. Exceptie da la regula asta sunt magii.

In cazul DAO, jocul are o poveste interesanta, care poate rivaliza cu cea din Diablo dar rejucabilitatea e ZERO barat din cauza itemurilor de cacat si a sistemului de combat facut de niste amatori.
    Ignorance is Bliss...

6. Back To Top | #106
    Nick anterior: XSamSung
    Quote Originally Posted by GunDam View Post
    D-asta generatia noastra a jucat sute de ore de diablo, atat SP cat si MP/LAN, pentru ca vrea rpg-uri cu ore putine.

Te inseli amarnic. Un joc de genul DAO cu rejucabilitate Diablo ar matrasi piata RPG-urilor. Mie personal chiar mi-ar face placere sa rejoc DAO, stiind ca voi gasi itemuri misto si voi putea face lvl. La DAO lvlingul e ceva plictisitor... a uite am mai facut un level care nu inseamna nimic, ce frumos. Exceptie da la regula asta sunt magii.

In cazul DAO, jocul are o poveste interesanta, care poate rivaliza cu cea din Diablo dar rejucabilitatea e ZERO barat din cauza itemurilor de cacat si a sistemului de combat facut de niste amatori.
    Same here... ce-i drept, dacă m-ar interesa doar clasa mage în RPG-uri ar fi rejucabil si desigur de ar fi ceva Random Item Generator, dar asa... e prea sec, pentru mine ce-l puțin.

7. Back To Top | #107
    Registered User
    Stati oleaca, nu aruncati cu sticle de Fanta in mine. Nu am reusit sa gasesc nicio discutie despre trading cards, board games pe aici. Ma refer la treburi gen Magic the Gathering, A Game of Thrones, World of Warcraft: The Adventure Game si altele. E cineva prin zona care imi poate recomanda un topic sau vreun forum pe care se discuta genul asta de trebsoare? Sunt incepator in materie si vreau sa imi cumpar niste Starter Pack-uri si altele. Si am nevoie de un tatuc care sa ma sfatuiasca. Ajutoooor!

8. Back To Top | #108

@Pussy
    Ti-am dat PM cu 2 forumuri.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

9. Back To Top | #109
    Registered User
    Sa traiesti, Ransom tata! M-ai dumirit cu PM-ul inde-ajuns de mult incat sa intru in febre de hype

10. Back To Top | #110

;) new rpg

BiteFight Server 2 - - incercati e foarte frumos si e un mod placut dea-ti pierde timpul

11. Back To Top | #111
    Registered User Goering's Avatar
    Nu stiu daca s-a mai discutat, am cautat prin cateva pagini ale threadului dar nu am gasit nimic. Deci, pentru fanii genului RPG am o intrebare intrebatoare, ce joc se apropie cel mai mult de genul Diablo 2? Adica in genul hack&slash, fara conversatii, intrebari, etc.

Dungeon Siege e ceva in genul, dar vreau o aparitie recenta daca exista.
    Whenever i hear the word "culture", i reach for my Browning!

John, whats with the black? You look like you're goin' to a funeral! Maybe I am...

12. Back To Top | #112
    titan quest si torchlight

13. Back To Top | #113
    Gigel kjaskar's Avatar
    Dungeon siege 2 in afara de ce a zis colegul de mai sus
    Torchlight parca se apropie cel mai mult

Configuratia e la profil

Arguing over a video game? That's just silly.

14. Back To Top | #114
    buna am 13 ani si as vrea un RPG, ceva care sa ma tina captivat dar sa ma pot ridica de la laptopul meu(sa nu fie prea pretentios la placi si altele)
    am mai jucat sacred1 aproape 1 an si mam cam saturat de el

15. Back To Top | #115
    Pai eu pe la 13 ani adica acum vreo 10 ani jucam Nox, Diablo , Baldur's Gate si arcanum )) si chiar ti le recomand daca o sa suporti grafica. Vampire: The maquerade e un joc care mi-a placut mult dar vad ca nimeni nu pomeneste de el.
    Seriile rpg enumerate mai sus merita incercate sigur fiecare va gasi un joc care il va atrage.
    Oricum daca nu ti-ai pierdut noptile cu Baldur's Gate 2 si heroes 3 might and magic si starcraft ti-ai ratat cariera de gammer )).

16. Back To Top | #116
    Am si eu o intrebare The Witcher Enhanced Edition cat ocupa?? ca am gasit pe filelist unu de 9.37 gb si altu de 2.50 Gb......

17. Back To Top | #117

Presupun ca varianta de 9 giga de multilanguage iar ceea de 2 e numai english.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

18. Back To Top | #118
    Nick anterior: adijarca Irenicus's Avatar
    mie imi ocupa (multilanguage) 8,05 giga.
    N-ai cum sa faci ceva dintr-o tara in care 7,4 milioane sunt spalati pe creier

19. Back To Top | #119
    Pana la urma pe care sal iau???

20. Back To Top | #120
    Intra pe Joc Online Multiplayer GRATUIT - ViataDeStrada.ro ,un joc online text based.Intra si tu in viata de strada online!

1.  
Page 6 of 20 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks