Thread Introduction
Page 5 of 194 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 3874

Thread: Seria Gothic

1. Back To Top | #81
    Registered User

gothic

io am omorat toti scheleti din turnu ala parasit.
    la sfarsit,cand speram la un boss mai baban,m-am ales numai cu un mag d'ala de kkt.
    a,si inca ceva,am gasit(nu mai stiu unde )o potiune de MAXIMUM LIFE +30!!!!!!!
    a mai gasit-o cineva,k io am incput jocu iar(il termin a 4-a oara)si vreau sa am life maxim(if possible).
    bethrezen's flames shall engulf you

2. Back To Top | #82

Cumparat Gothic 2 Original ...

Ceea ce era greu de imaginat ca voi face am facut :
    Am cumparat un joc Original -> Gothic 2. Nu a costat prea mult ... numai 50Euro

Am terminat nu demult Morrowind (si el original , primit insa cu placa grafica) si am inteles ca Gothic 2 este asemanator. La inceput am fost dezamagit ... in primul rand manevrabilitatea personajului in joc era cam greoaie. Intre timp m-am obisnuit cu ea si ... chiar imi place jocul ... chiar foarte mult. Mai sunt si alte aspecte negative dar si pozitive.

Motivul achizitionarii jocului ?! Este in germana! Si cum vreau sa invat germana.... e un tocmai bun exercitiu.
    Nu stiu daca a aparut in engleza. Daca da, ar fi interesant sa aud cateva pareri despre el din partea voastra.
    de pe unele frunti si mustele pleaca dezamagite ...

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Daca e in germana cu dialogurile scrise mai merge cum merge, dar voice-acting-ul e criminal rau. Cand ii auzi pe aia vorbind in germana si unii au niste voci de-ti vine sa te urci pe pereti. Pentru mine varianta germana este de nejucat. A se vedea demo-ul.
    Last edited by helios; 01-03-2003 at 17:51.

4. Back To Top | #84
    Registered User Marduk's Avatar

Question Intrebare

Cand apare Gothic2 in limba engleza ?
    Arguing on the internet is like running the special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
    Cumpar carti cu artwork-uri

5. Back To Top | #85
    !! Trouble maker !! !! DenieD !!'s Avatar
    Asta este cam singurul rpg care-l astept cu sufletu la gura. Si primu mi s-a parut super chiar daca nu l-am terminat pt ca am avut super probleme cu jocu. Cand apare in engleza?
    INSURED BY MAFIA
    YOU HIT ME, WE HIT U !

6. Back To Top | #86
    FuZzMaster Kek's Avatar

Exclamation Gothic 2!

OMFG! A aparut. De cand astept jocu' asta...N-am mai jucat de mult un RPG ca la mama acasa. Daca l-a jucat cineva postati niste impresii ceva.

7. Back To Top | #87
    Registered User Viracocha's Avatar
    Demential.
    Desi nu impresioneaza prea mult prin tehnic, impresia artistica e de nota zece. Questuri super gandite, si non linearitate, reputatie....superb.
    Evident, e al naibii de greu, exact ca primul la inceput. Ma plimbam printr-o padure si a sarit un lup pe mine. M-a facut bucatele atat de repede ca nici timp sa imi scot sabia nu am avut.
    Au schimbat interfata, nu mai trebuie sa faci echilibristica cu tastatura pentru a lua ceva de jos, are o muzica beton, speech de un leu 50, si o atmosfera de nota 10.
    Cred ca imi iau concediu

8. Back To Top | #88
    Administrator Assassin's Avatar
    Ca sa fii mai eficient, iti tre' puncte de experienta, adica sa levelezi, insa pe masura ce te afunzi in salbaticie luptele sunt mai grele asa ca personaju' se dezvolta foarte greu. Dupa 5 ore de joc sunt level 4 aproape si n-am gasit o sabie mai acatarii. Toate sunt scumpe, armuri nu se gasesc, da' jocu' te prinde. Oricum, la grafica e sub Morrowind, la atmosfera il egaleaza in unele parti.
    Am omorat un fermier in cadru' unui quest la mercenari, desi nu mi-a dat failed quest, sper ca nu am busit ceva Cum naiba parezi? AI-u' e destul de bun, tre' sa ai mare grija sa nu te atace decat cel mult doua creaturi, au prostu' obicei de a te ataca pe la spate, iar sensitivitatea la mouse e destul de mica, chiar daca o setezi din joc la maxim. Interfata e ciudata, desi te obisnuiesti, insa nu ai mouse in meniuri, iar discutiile cu Npc-urile se poarta greu, din cauza ca mereu esti trimis la prima linie de sus a dialogului si nu la cea curenta.

Naspa©
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

9. Back To Top | #89
    Parezi cu butonul dreapta al mouse-ului. Ingineria nu functioneaza bine decat cu oameni, la monstri e un pic mai greu sa parezi un set de colti cu sabia.
    Sunt level 7 si am inceput sa mai misc un pic la bataie, in sensul ca monstrilor puternici nu le mai trebuie doar o lovitura sa ma omoare. Acum au nevoie de 2 .
    Sabii am gasit destule. Mi-am si facut una, care am purtat-o destul de mult.
    Personal, desi sunt maniac dupa Morrowind (mi l-am luat original ieri, btw, ownage) consider Gothic 2 peste el la toate capitolele, mai putin non linearitate, unde Morrowind este inca rege. Interfata mi se pare beton, fara echilibristica din prima parte, si totusi suficient de "gandita" incat sa nu fie chiar pentru tot bolovanul. Nu am gasit nici o buba jocului pana acum, si l-am jucat foarte mult. Exceptional, din toate punctele de vedere.

10. Back To Top | #90
    Sunt level 5 d-abia. Totu' e scump, nu prea am bani alea alea Nu pot sa ma afund in salbaticie ca ma capacesc aia imediat. Monstrii si ierburile se respawneaza? Am facut rost de o tigaie si prajesc carnea Partea buna e ca d-abia ma pot dezlipi de el. Ce iti tre' ca sa faci arme si potiuni?

11. Back To Top | #91
    Lol@prajit carnea. La ce naiba foloseste, iti da mai mult viata cand o halesti, sau cum ?
    De bani fac rost pana la urma. Pana sa incep sa vand arme & shit strangeam cam toti boschetii care ii gaseam prin padure si scoteam bani frumosi pe ei.
    Pentru arme te invata blacksmith-ul din oras skill-ul corespunzator. Iti trebuie o "bara" de otel, o bagi in foc, apoi pe nicovala, si gata arma. Pentru armele avansate iti zice ala ce si cum.
    Cu potiunile iti trebuie iar skill corespunzator. Gasesti un alchemist table si experimentezi. Nu stiu mai mult, ca nu ma atrage in mod deosebit ideea sa fac pe ierbarul

12. Back To Top | #92
    Carnea prajita are mai multe HP, tre' sa ai o tigaie si sa stai langa un cuptor Am joinat la militia, sper sa am viata mai usoara. Superb joc.

13. Back To Top | #93
    Am jucat de 3 ori si prima si a 2-a parte!
    Intr-adevar greu te mai desprinzi de el.

Pai cum faci rost de sabii?! In primul rand faci rost de bani ... Cum faci rost de bani?! Pai depinde ca ce esti angajat in oras(daca nu esti la mercenari). Daca esti ucenic la vanator, aduci blani si piei si primesti bani bine. Daca esti la ala cu leacurile, aduci niste ciuperci si te-ai facut cu bani ... etc.
    Eu personal am umblat la inceput de nebun prin paduri si am cules tot ce era de cules ... si vandut-am apoi totul! Daca esti atent vei gasi comori ascunse ... din pacate majoritatea sunt pazite ... dar cu putin de smecherie poti rezolva multe

14. Back To Top | #94
    A doua parte a aparut saptamana trecuta. Esti un geniu daca deja ai terminat-o de trei ori

15. Back To Top | #95
    gresit! a aparut acum cateva luni, acu o sapt a aparut vers in lb engleza...
    Someone is wrong on the Internet!

16. Back To Top | #96
    Mersi de aprecieri.

Ambele sunt jucate in germana. Versiunea in germana a parut de cel putin juma de an.

17. Back To Top | #97
    Dark Side Tzepesh's Avatar
    Milano, Paris, Ritwic, Omni Trade, Gna Faste, Iridonia, Halas.
    Dupa cate se pare in echipa celor care au facut Gothic 2 este si un roman : Mihai Anghelina, Texture Artist. Bravo lui si succes in continuare !

Vedeti, daca a invatat limba germana!
    Sa va fie fatza luminata!!!

18. Back To Top | #98
    Gameaholic Wiggins's Avatar
    A gasit cineva pachetul de swampweed din docks? Am intors toata zona docurilor pe dos da n-am gasit nici macar pe cineva sa-mi dea un indiciu ceva.
    There is no place like 127.0.0.1

19. Back To Top | #99
    FuZzMaster Kek's Avatar

Question

Problema asta o am si eu. Am vorbit cu tipu' ala din innu de la docks (ceva cu K, patronu') si a zis ca a vazut pe cineva cu multi bani, un mercenar. Atat. Inca ceva: nu am reusit sa gasesc thief guildu'. Si ultima chestie: unde il gasesc pe Carl the blacksmith? Cica ar fi in docks da' l-am cautat de mi-a venit rau Vreau sa bag si la strength ca nu m-am bagat ucenic la Harad si asta ar mai fi singuru...

20. Back To Top | #100
    Dark Side Tzepesh's Avatar
    Milano, Paris, Ritwic, Omni Trade, Gna Faste, Iridonia, Halas.
    Ca sa ajungi la Carl o iei prin spatele casei lui Matteo, te scoate exact la Carl la pravalie. Iti ridica Strenghtu' pana la 30, mai mult nu-l tine, dupa aia bagi la Harad.
    Sa va fie fatza luminata!!!

1.  
Page 5 of 194 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks