Thread Introduction
Page 6 of 194 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 3878

Thread: Seria Gothic

1. Back To Top | #101
    Administrator Assassin's Avatar
    De la taverna din port o iei la dreapta, treci de cartograf pana ajungi la o ultima casa, pe scari e un tip irascibil. A doua oara cand vb cu el se va lasa omorat Pe acolo prin casa e pachetul de swampweed.
    Am gasit ghilda hotilor, am joinat si i-am parat deja lui Andre Unde il gasesc pe Constantino alchemistu'? L-am intalnit prin oras, da' nu mai stiu unde. In oras e un gagiu, la fiecare 50 gold iti creste viata cu 5 hp
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

2. Back To Top | #102
    Registered User
    Mie nu-mi apare harta.Am alocata tasta M pt. asta iar cand o apas nu se intampla nimic.La voi merge?

3. Back To Top | #103
    In dreapta tavernei din port e un tip care vinde harti: a orasului si a tinutului.

4. Back To Top | #104
    Registered User
    Camera achimistului e sub arcada de langa templu.

5. Back To Top | #105
    Seful gilde hotilor este de fapt ... o Hoata! Si ce tare este ... ma refer la lupta dragilor Odata vroiam so o capatanez cand eram la militie ... veziti de treaba! ... nici o sansa. A trebuit sa astept pana sa devin paladin.
    Apropo, pe mandra hoata o gasiti mergand de la ala cu hartile, treci pe langa ala ce-si construieste barca, cand ajungi la scarile ce duc la fortul militiei, o iei spre mare, te arunci in ea, inoti inca putin si apoi la dreapta este o usa ... din pacate iti trebuie o "cheie cu sare de mare pe ea" ce o gasesti ... nu mai stiu Cred ca o gasesti ori la banda de hoti de langa mercenari, ori la o crasmarita din oras de langa piata.

Assassin
    Gagiul ala nu e cumva preotul de la magi? Mie ala imi dadea aleator ba mana ba hp etc.

Si mai ceva ... daca donati la statuile lui inos(adanos?) niste 100 golzi poti primi tot aleator unele cadouri ... va sfatuiesc sa inercati de mai multe ori ... bineinteles salvand de multe ori.
    de pe unele frunti si mustele pleaca dezamagite ...

6. Back To Top | #106
    Registered User
    Mersi Assassin.Incepe sa-mi placa.Desi, Morrowind....!?

7. Back To Top | #107
    Gameaholic Wiggins's Avatar
    Ca sa-l gasesti pe masterul alchimist Constantino o iei in dreapta de la fierarul Harad spre templu, printr-un pasaj. In mijl pasajului e o usa pe stanga.

Kek daca esti la militia au si ei fierar in baracks, de unde iti iei sabia aia (intrii la terenul unde se antreneaza militia si in stanga e usa fierarului).

MARE atentie pentru cei care vor sa intre la militia. Ca sa iei acordul mastrului care se ocupa cu arcuri trebuie sa ii aduci 6 piei de lup. Problema e cam asa: eu am cercetat mult harta inainte sa fac misiunile din oras si am omorat o gramada de lupi, fara sa am skill-ul sa iau pieile. Dupa aia mi-am blestemat zilele cautand 6 lupi nenorociti.
    There is no place like 127.0.0.1

8. Back To Top | #108
    marius, io n-am omorat hotii, ci doar i-am spus lui Andre. Dupa doua zile mi-a zis ca a avut el grija de ei. Asa ca am praduit tot ce se putea din canale si am gasit un inel strength + 15

Cum naiba ajungi paladin? Tre' sa vb mai intai cu ala din castelu' inconjurat de orci? Cu lvl 9 si sabie cu damage 45 si sword skill 42 (fighter) mi-am croit drum pana acolo, am omorat vreo 24 de orci, inclusiv 3 shamani si apoi m-am retras ca n-am gasit nici o cale de acces spre castel. Tare greu. Acu' sunt level 12 si am sword skill 60 (master) si tot sabia aia. Am curatat lighthouse-u' si am fost si pe insula din larg. Ma indrept acu' iar spre castel, misuna de orci pe acolo.

9. Back To Top | #109
    Dark Side Tzepesh's Avatar
    Milano, Paris, Ritwic, Omni Trade, Gna Faste, Iridonia, Halas.
    @danez: dupa cate imi aduc aminte din Gothic 1, ca sa vezi harta trebuie sa o folosesti din Invenory.
    Sa va fie fatza luminata!!!

10. Back To Top | #110
    Banned Heide's Avatar
    Invenory..da Invenory...
    si ce i aia Invenory foaie? ...ba ce prostovan ba.

11. Back To Top | #111
    Registered User
    La tabul de " Controls ", pt. tasta " M " este alocata functia " Map ".Despre asta intrebam eu.

12. Back To Top | #112
    Assassin
    Cum naiba ajungi paladin? Tre' sa vb mai intai cu ala din castelu' inconjurat de orci? Cu lvl 9 si sabie cu damage 45 si sword skill 42 (fighter) mi-am croit drum pana acolo, am omorat vreo 24 de orci, inclusiv 3 shamani si apoi m-am retras ca n-am gasit nici o cale de acces spre castel

Da, trebuie sa vorbesti cu seful din castelul inconjurat de orci. Dar mai intai te va ruga sa-l informezi despre situatia celor 3 mine de erz(sau cum io fii spunand in romana). Dupa aia mergi din nou in oras si vorbesti cu Lordul Andre si parca atunci primeai statutul de Paladin.
    Cum intri in Castel?! Si eu m-am cam chinuit la inceput. Inconjurand castelul (cu cateva duzini de orci dupa mine ) mi-am dat seama ca numai pe masinaria aia de razboi, de spart zidul castelului(ce-i din lemn) poate fi drumul in castel. Si asta si este! Deasupra sunt doi paladini care te intampina.
    Dar sa vezi un bug interesant. M-am urcat pe ea, am facut doi pasi pe ea si ... nimic ... duzina de orci strigau si se smorcaiau dar de apropiat nu se mai puteau apropia! Mama cati orci am fript asa: ma apropiam de ei, ei ma urmareau, fugeam, ma suiam pe masinarie(repet, ajunge s afaci 2 pasi pe ea) ... si acolo scoteam arbaleta sau arcul si ... ca ciorile pe gard ... la rand

13. Back To Top | #113
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    sint chiar singurul caruia i s-a parut ceva aiurea? de la interfatza (nu doar simpa ci pur shi simplu saracacioasa) pana la combat (necesitatea de a facu un pas in fatza pt a lupta mi se pare o aberatzie). Plus ca la inceput, singur fiind shi fara experienzta, aia tot cate 3-4 animale sareau la caft. Shters, shi bac to fallout 2
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

14. Back To Top | #114
    marius, m-am descurcat si singur Exact smecheria cu scandura aia care duce la castel am facut-o si io. Am omorat vreo 7 orci asa. Cu cine tre' sa vb la a treia mina? Silvestro ala e mort. Cu Diego? Nu-l gasesc.

15. Back To Top | #115
    FuZzMaster Kek's Avatar
    Multumesc celor care mi-au raspuns insa tot nu imi este clar de unde fac rost de cheia aia pt thief guild. Am dat de Carl, acuma m-a trimis Lord Hagen in valea aia blestemata (pt dovezi despre dragoni-Chapter 2). Daca imi spuneti si mie pe unde tre' sa ma duc...raman dator Si daca puteti sa-mi spuneti cu ce arme/armuri ati ajuns acolo. Ca sa stiu daca am vreo sansa, din cate am inteles trebuie sa ma bat cu orci si alte chestii si eu abia am omorat Orc Scoutu' din padurea aia de la inceput (Nu l-am omorat cu Bartok la timp). Thx again

16. Back To Top | #116
    Assassin

Nu stiu care este a 3-a mina la tine ca eu nu cred ca le-am luat cronologic. In orice caz, la una dintre ele erz-ul(cristalul) este pazit in alta parte de Diego, asa e daca-mi aduc bine aminte. Locul este nu departe de mina de langa lacul de langa turnul demonilor (lunga propozitie).
    Fii atent la ce-ti povesteste cei de la mina. Mai exact nu pot fii, nu uita ca l-am jucat de cateva luni bune

P.S. Daca chetuiesti si treci prin gardul de lemn ce ingraduieste marea (o vezi pe harta) ... vei da acolo de un indicator cu un mesaj interesant ... merita citit ...dar daca o faci ... fa-o mai sfarsitul jocului

17. Back To Top | #117
    M-am apucat de el inca o data ... de data asta voi fii un hot! Celelalte trei "posturi"le-am jucat deja. Mi-ati facut pofta din nou.

18. Back To Top | #118
    Kek, am spus mai sus. Cand am intrat in Valley of Mines, imediat cum am trecut de usa pazita de cei doi cavaleri am ajuns in capitolu' 2 prin ambele drumuri. Atat cel din stanga care trece printr-un dungeon, cat si cel din fata care era plin de orci. Cam 25 de orci si 3 shamani pe care i-am mucificat cu o sabie cu damage 45, sword skill 42 si light militia armor. Plus ca am mai curatat o parte din imprejurimile castelului cu acelasi echipament. Insa ce a fost greu a trecut (sper).
    marius, multam, am facut toate astea inca de aseara, basca am omorat si demonu' ala din turn din cauza unui "bug" care mi-a permis sa il omor cu arbaleta. I-am dat lui Hagan raportu' asediatilor, am devenit paladin, am primit armura corespunzatoare, am sword skill 60 (master), am un mace cu damage 50 si acu' casapesc un orc din 2-3 lovituri, ma tine sa ma bat si cu 2 deodata
    In dimineata asta ma intorc la castel. Am nevoie de 7000 gold, 2000 pentru sabia magica de la fierar si 5000 pt. ritualu' de la manastire, asa ca am de gand sa casapesc toti orcii din tinut, one by one™. Plus ca tre' sa mai lvlez (sunt lvl 14 acu'), deoarece am o master sword cu damage 60 si imi tre' dexterity 60.

19. Back To Top | #119
    Assassin

Daca inca nu ai facut ritualul cu sabia la manastire ... iti spun unde gasesti o sabie misto: o iei pe platoul unde gasesti pietrele ale ca pe insula Pastelui(e multa padure acolo si NU cel de la boierul de langa mercenari) ... de acolo o iei spre Trolul ala urias, insa inainte de a ajunge la el si inainte de a intalni pe vanatorul ala ce pazeste Trolul este la stanga o pestera ... este pazita de 2 scheletoni napravnici ... care merita insa pusi la respect!
    Merita cel putin banii cei vei lua pe ea.

20. Back To Top | #120
    Registered User Viracocha's Avatar
    Alchimia rulz. Pana acum mi-am facut 6 potiuni de strength up +5 si doua de dexterity up +5. Mi-as mai face, dar nu mai gasesc dragon root. Urmarea e ca am strength 70, una bucata orc slayer cu damage 65 (nu mai stiu unde am gasit-o) si rup absolut tot, inclusiv elite orcs, shadow beasts & such. Si inca nu am intrat in valley of mines. Tot zic ca ma duc si in drum mai gasesc cate ceva de facut. Acum umblu de nebun dupa inca un dragon root pentru o potiune, si sper ca dupa asta sa intru si eu in sfarsit la capaceala cu orcii.
    Genial joc.

1.  
Page 6 of 194 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks