Page 3 of 61 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1210

Thread: Grim Dawn

1. Back To Top | #41
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    hai cu 400k acum

2. Back To Top | #42
    cam au deja 400k, s-a oferit cineva ca daca proiectul va fi finantat sa ofere inca 100k pe langa cele 280

3. Back To Top | #43

4. Back To Top | #44
    alpha steamkeys maine pt cei ce l-au cumparat

---------- Post added 15-05-2013 at 21:25 ---------- Previous post was 14-05-2013 at 22:07 ----------

Grim Dawn Alpha TEST 2 (1 of 2) - YouTube
    Grim Dawn Alpha TEST 2 (2 of 2) - YouTube
    Grim Dawn Alpha TEST - YouTube

5. Back To Top | #45

6. Back To Top | #46
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    22.50 euro pe un un singur act dintr-un joc ce inca se afla in dezvoltare imi pare prea mult.
    L-ati jucat careva? Cum e?
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

7. Back To Top | #47
    Nu au avut cum sa bage un pret mic pt early access fiindca sareau in cap aia care au dat bani pe kickstarter, deja 25$ cat e acum e la discount fata de cat trebuia sa fie si anume minim 35$; oricum pretul va fi la fel si cand iese full, il iei acum sau atunci tot atat dai; problema e ca dureaza mult prea mult pana iese, trebuia sa iasa inca de prin 2012, zic ei acolo mid 2014 dar pariu ca abia prin 2015 apare

8. Back To Top | #48
    @Sir Dracu

La PoE au lucrat 7 ani ...
    Χ Ξ Σ

9. Back To Top | #49
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Quote Originally Posted by Ereshkigal View Post
    @Sir Dracu

La PoE au lucrat 7 ani ...
    Pai da dar ala e free, cand dai banu cresc si asteptarile.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

10. Back To Top | #50
    Mda, asa e, il voi cumpara si eu cand iau salariul... desi fata de TQ arata ca naiba ...

11. Back To Top | #51
    Registered User
    L-am cumparat eu . Dragut jocul chiar m-a prins si desi in screens nu arata asa bine in realitate e foarte jucabil . Mi-am adus aminte de sutele de ore jucate la TQ si chiar daca pare scumpicel trebuie sa ne gandim ca practic cumparam inclusiv tot contentul care se va lansa ... Chiar si asa cred ca sunt 15 ore de gameplay si acum poate chiar 20 si am inteles ca A2 se va lansa foarte curand .
    I7 4770k;Cooler:Noctua NH-U14S; 2X8Gb DDr 3 1600; 1X SSD 250Gb; 1X Hdd 650Gb; GTX 780Ti 3Gb DDr5; Z87; Corsair Ax860; Dell U2412M(1920X1200);Case: LianLi PC A70; Win 8.1 Pro

12. Back To Top | #52

13. Back To Top | #53
    Au pastrat ofensive si defensive abilities la fel cum erau in TQ daca bine imi amintesc. E bine ca, critchance e acum identificat clar si il poti urmari si modifica cum vrei.

14. Back To Top | #54

15. Back To Top | #55
    cu mai merge ? ce se mai aude de jocul asta ? am vazu ca au scos ACT-ul 3. Il mai joaca cineva ?

16. Back To Top | #56
    Multumesc pentru ca mi-ai adus aminte de joculetul asta. L-am gasit la 10 euro ca steam gift si tocmai m-am apucat de el. Revin cu impresii mai tarziu.

17. Back To Top | #57
    SPOILERS : nu cititi daca vrei sa aveti parte de un gameplay "nou-nout".

Dupa o ora de joc pot sa spun ca imi place, imi aduce aminte de Titan Quest/Immortal Throne.

In GD vom regasi multe elemente din TQ/IM :
    1- animatiile din timpul luptei sunt tot fluide si chiar imbunatatite , cu efect vizual la critical hit si unii monstrii care se sparg in bucati cand sunt ucisi.
    2-interfata personajului cu tot ce tine de ea, de la alocare de atribute ( manual ! ) la informatiile despre stats si la inventar sunt foarte asemanatoare cu cele din TQ
    3.npc pt storage ( tot shared intre toate personajele si acum ),
    4.npc pt skill refund.
    5. exista mobi au proprietati similare cu cele din TQ ( mobi de tip poison, fire, etc)
    6 Sistemul de mastery este foarte asamanator, doar ca dezvoltarea mastery are loc pe orizontala si nu pe verticala cum era la TQ. Chiar si masteries ( mai putine decat cele din TQ) par a fi un amestec din ceel din TQ De exemplu eu am ales Nightblade si am gasit skiluri foarte asemantoare cu cele ale Dream mastery din TQIM , cum ar fi Shadow strike care e leit Phantom strike din Dream.
    La fel ca si in TQ, poti avea 2 materies. In GD, lvl 10 poti alege a doua mastery , eu am ales soldier, unde spre ex iar am gasit un skill foarte asemanator cu Psionic touch din TQIM - Dream
    7. La fel ca si in TQ, questurile nu au markere pe harta, asa incat trebuie sa scotocesti bine ca sa gasesti obiectivul, doar abia cand esti foarte aproape de obiectiv va aparea un marcaj pe harta.
    8. Sistemul de teleport este iar foarte asemanator cu cel din TQ , doar ca in GD , teleporterele alea din piatra au fost inlocuite cu asa numitele rifturi.
    9 Exista si acum sitemul de potiuni similar cu cel din TQ chiar daca pots sunt denumite diferit
    Probabil ca mai sunt si alte lucruri asemanatoare de care nu imi amintesc acum.

Acestea fiind spuse atmosfera din GD e complet diferita, cel putin in zonele de inceput fiind o atmosfera "grimdark" in timp cea din TQ, la inceput era a unei Grecii antice. Dar chiar nici atmosfera din Immortal Throne, din Tartarus, nu e la fel de grimdark ca si cea din GD.
    Muzica imi place mai mult cea din GD.
    Itemele beneficiaza acum de comparatie, putand sa vezi foarte usor cat anume castigi la dps sau alte stats

Probabil vor fi si mai multe deosebiri pe masura ce jocul progreseaza.

Din ce am vazut pana acum, recomand cu caldura acest joc fanilor hack'n'slash.
    Last edited by Dromihetes; 20-01-2015 at 13:51.

18. Back To Top | #58
    Registered User
    Am jucat si eu iar jocul e ok chiar te prinde daca iti place genul .
    Astept sa il finalizeze si o sa joc de la inceput .
    I7 4770k;Cooler:Noctua NH-U14S; 2X8Gb DDr 3 1600; 1X SSD 250Gb; 1X Hdd 650Gb; GTX 780Ti 3Gb DDr5; Z87; Corsair Ax860; Dell U2412M(1920X1200);Case: LianLi PC A70; Win 8.1 Pro

19. Back To Top | #59
    Are si optiune hardcore?
    Oricum a avut reviews bune, dar sa il termine...

Am impresia ca trebuie sa anunte si ungurii Van Helsing 3
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

20. Back To Top | #60
    Da, exista optiunea Hardcore.
    Sper si eu sa il termine cat mai curand.

Apropo - e foarte ieftin aici : Grim Dawn + Early Access (Steam) - VPN
    Trebuie doar activat prin VPN si merge fara probleme.

1.  
Page 3 of 61 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks