Page 59 of 60 FirstFirst ... 9495657585960 LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1195

Thread: Grim Dawn

1. Back To Top | #1161
    Registered User CygnumX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dromihetes View Post
    Da, le-am ratat cu brio la prima instalare, vad ca e setat default vanilla, acum am schimbat pe B. Lol , m-am dus la primul boss din joc ( Kazzog the Reanimator) si erau 3 . Cred ca o moara Holy Ghost.
    Am intrat pe hard mode, vad ca rezista, nu chiar facetanking nesimtit, dar e ok.

2. Back To Top | #1162
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Lol, cred ca Jiaco e unul dintre membrii CRATE sau cel putin pe forum e admin. Grim Dawn-20170215191135_1.jpgGrim Dawn-20170215191207_1.jpg.

In schimb ideea intoducerii unor Treasure Guardians cu 20 de lvls mai mare e de-a dreptul stupida... cat pe ce sa ma omoare in cateva randuri. Grim Dawn-20170217174620_1.jpg Si nici macar nu e nici o comoara pe acolo. WTF?
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

3. Back To Top | #1163

4. Back To Top | #1164
    Registered User GcristianI's Avatar
    Mai baieti ,pe unde dracu gasesc un blestemat de "tainted brain matter" ,ca am farmat peste tot de mi s-a urat sa tot omor la bosi si la championi?Si mai tre sa merg in Port Valbury pt Anasteria,dar pana nu gasesc ceva sa cresc rezistenta la aether,n-am ce cauta pe acolo !
    Grim Dawn-untitled.jpg

5. Back To Top | #1165
    Registered User
    "Look for Horrus, the Cursed Blacksmith. He's in the Necropolis area, along one of the main causeways."
    Faci schimbul la acel fierar.Grim Dawn-horrus.jpg
    Last edited by Ahbar44; 19-04-2017 at 22:37.

6. Back To Top | #1166
    Cel mai simplu e la fierarul indicat de abharr.
    pt farmat taintet brain , cel mai usor e la bossul khazzog the reanimator, il gasesti rapid, e in grota unde ai prima misiune din joc.
    In port Valbury sa fii atent ca e mult aether infested ground, dmg care il face nu este mitigat de aether resistance !

7. Back To Top | #1167
    Registered User GcristianI's Avatar
    Multam baieti!

8. Back To Top | #1168
    Registered User
    Cum se poate contracara ''aether infested ground", si ce conditii mai trebuie sa indeplinesc ca sa pot face si eu Port Valbury.
    Va multumesc.

9. Back To Top | #1169
    Infested ground fie ca e aether sau acid, poate fi mitigat doar de skilluri care au flat absorb damage, cum are arcanistul - maiven spherre, soldier - menhir bulwark sau shaman - primal bond sau skiluri care iti dau invulnerabilitate pt cateva secunde , gen mirror of ereoctes de la arcanist. Ca si consumabil, aether clusters sunt utile, dar sunt foarte rare.
    Pt Port iti trebuie aether resistance bun si recomand si stun resistance pt ca ai multi mobi care iti dau charge +stun . Intrucat sunt multi mobi puternici, trebuie si dps bun ca sa nu te copleseasca.

10. Back To Top | #1170
    Registered User
    Multumesc pentru sfaturi. Sper sa pot indeplini toate aceste sfaturi pentru a-mi fi de ajutor sa pot finaliza si eu Port Valbury.

11. Back To Top | #1171
    Registered User bubinga's Avatar
    Salut, am inceput sa joc warder dar la lvl 70 vreau sa schimb skilurile si ceva devotion. La skiluri a fost simplu sa dau reset la NPC, dar la devotion se pare ca trebuie scoase intr-o anumita ordine. Ideea e ca nu reusesc sa dezactivez Kraken indiferent cu care incep sa le opresc, se pare ca imi trebuie puncte bagate mai multe ca apoi sa le scot. Aveti vreo idee cum pot da reset la devotion?
    Telefon:0724.373.089

12. Back To Top | #1172
    Registered User warpath's Avatar
    Nu exista full reset la Devotion decat cu Tonic of Clarity , nu am idee cat de rara mai este, vezi pe forums. Daca o constelatie nu merge dezactivata probabil ofera un bonus de care depinde alte constelatie activa. Foloseste unul dintr toolurile de pe net sa simulezi pana iti iese
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

13. Back To Top | #1173
    Am rezolvat, mersi frumos. Sunt curios daca in al doilea setup pot sa termin elite, la ultimul boss nu am reusit. Warder lvl 70 cu 16.000 DPS la primul setup nu am facut treaba.

14. Back To Top | #1174
    Ce fel de Warder ai ? Eu pe melee two hander am terminat Ultimate, ( fara Mad queen ca eram pe HC si e riscant bossul ala la melee). Aveam foarte mult life steal pe two hander warder, in jur de 24%, dar nu l-am jucat mult pt ca am facut alt warder - one hander + scut ,pe bleed dmg. Si cu ala am curatat Ultimate ( tot fara Mad Queen) dar cu skip mult la undead si obsidians... pt ca au mult bleed res.
    Ca si regula , orice warder ai avea recomand sa investesti in wendigo totem, pt self heals.

15. Back To Top | #1175
    Initial nestiind nimic despre joc am mers pe un setup de pe net [Warder] Pure RETALIATION, REFLECT, INVINCIBLE, 100k+ DAMAGE, Hardcore Ultimate 100% Done (SF Gear) - Grim Dawn Forums
    Cu scut si 1hand weapon foarte slaba nu mai faceam nimic pe elite. Am prins arma 2hand din poza si am reusit sa fac elite pana la ultimul boss, dar cu alt setup Warder Lighting Build Tank/DPS Solo Gladiator Crucible - Ultimate Avatar of Mogdrogen - 258k top hit - Grim Dawn Forums
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Grim Dawn-weapon-2-hand.png   Grim Dawn-amuleta.png   Grim Dawn-armura.png   Grim Dawn-boots.png   Grim Dawn-gloves.png  

16. Back To Top | #1176
    Continuare
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Grim Dawn-pantaloni.png   Grim Dawn-ring-2.png   Grim Dawn-ring.png   Grim Dawn-umeri.png  

17. Back To Top | #1177
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    Am inceput si eu GRim down pe Hardcore Veteran. Am un Druid de lvl 30 dar m-am oprit momentan cu el ca mi se pare cam OP si am creat acum un spellbreaker lvl 29 acum.

Am o intrebare, dificultatile Elite si Ultimate au deasemenea veteran sau numai normalul are ?
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

18. Back To Top | #1178
    orice e easy pe prima dificultate

doar la inceput e veteran

19. Back To Top | #1179
    Nick anterior: Draiden RaiJin-Roh's Avatar
    melee nu e chiar easy, defapt imi iau niste carabe daca ma dau pe melee de nu ma vad. Cu spell breakerul pana sa resetez totul si sa ma schimb be shadow stricke cu AOE jucam pur melee si nu era usor deloc. Am avut un arcanist rupeam tot pana m-au alergat unii, m-au facut pardaf. PE hardcore Veteran nu e easy decat daca ai pets, orice build cu petul/petii de druid e op.
    Season 4 : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Raijin-2740/career

Homepage ~ Youtube Channel

20. Back To Top | #1180
    Registered User
    Nici n-ai intrat "in paine" macar, o sa dai de greu destul de repede, de la Homestead incolo se-mpute treaba.
    Sfatul meu e sa-i faci o vizita rapida lui Salazar, in actul 1, e "baiat de treaba", te rezolva el cumva!

1.  
Page 59 of 60 FirstFirst ... 9495657585960 LastLast

Bookmarks

Bookmarks