Page 62 of 63 FirstFirst ... 12525960616263 LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 1257

Thread: Grim Dawn

1. Back To Top | #1221
    noile legendare & mythics Grim Dawn Item Database

noile ”badge of mastery” Grim Dawn Item Database. Un prefix are ”Generate Additional Threat to Summon Briarthorn” iar alt item is da+1 limit la acelasi summon

sick item Grim Dawn Item Database

aproape toate materialele de care e nevoie pica doar in zonele din expansion

patch notes Grim Dawn Version 1.0.2.0 Preview - Grim Dawn Forums
    Last edited by Capcaunu; 07-10-2017 at 16:47.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

2. Back To Top | #1222
    Registered User DarkManole's Avatar
    Grim Dawn - Ashes of Malmouth Expansion

Available: 11 October
    This game will unlock in approximately 12 hours
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Grim Dawn-gd_vs_gdx02.jpg  
    You don't stop playing games because you get older.
    You get older because you stop playing games.

3. Back To Top | #1223
    New Nemesis. Gibs in the grave!
    Are numele unui dev care face streaming pe HC si moare des. Acum se razbuna pe cei care au facut misto de el

A aparut in joc si o potiune cu 100%xp pt 1h, e scumpa si probabil merge farmata doar in end game
    Last edited by Capcaunu; 11-10-2017 at 10:23.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

4. Back To Top | #1224
    Registered User warpath's Avatar
    Se lanseaza pe Steam in 8h dar nu are inca pret acolo ... wtf
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #1225
    Nr 1 feature pentru mine

Transform Your Appearance – A brand-new Illusionist Service NPC enables you to transform the appearance of your equipment and customize your ideal look! Draw upon every item in your collection across all characters!

6. Back To Top | #1226
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    Se lanseaza pe Steam in 8h dar nu are inca pret acolo ... wtf
    E 17.99

Eu am castigat o cheie pe canalul lor de stream (cred ca mai ofera cateva) la trivia
    Doar sa o trimita repede

Pohx si Chistor din PoE isi fac pet builds, la fel cei care au facut ghidurile Lazy Pokemon si Draccaris Reincarnate. Astept sa vad ce scot respectivii si pana atunci intru in xpac cu cele doua 85 ca sa iau faction mandates si xp potions pt ceilalti.
    E un pic ciudat ca skeletons nu au pet icons ca celelalte summons si nu le vei putea schimba stance-ul. Probabil sunt setati doar sa fie defensive. Ciudat pt ca GD era unul din putinele arpgs la care puteai seta asta (ganditi-va cum ar fi sa poti pue Aggressive pe zombies in PoE).
    La cati boschete sau la cate scari sunt in GD ma astept sa nu aiba pathfinding grozav. Dar pt leveling (pana la 50-60) cred ca sunt tari skeletii

In curand Crate Entertainment o sa anunte un joc pe Kickstarter.
    Last edited by Capcaunu; 11-10-2017 at 18:51.

7. Back To Top | #1227
    17.99 este cam mult sincer pentru un addon la un joc care a costat 11 euro.....
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

8. Back To Top | #1228
    nu a fost 11 euro la lansare, a fost 25. azi e 7.49E daily deal
    Last edited by Capcaunu; 11-10-2017 at 19:07.

9. Back To Top | #1229
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Ohooo, cat spatiu de stocare !!!! iar o sa adun legendarele ca un chinez

edit:
    Era un bug de la DAIL... mi-a dat peste cap UI.
    Spatiul de stocare e tot mic
    Last edited by Dromihetes; 11-10-2017 at 21:53.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

10. Back To Top | #1230
    N-am apucat sa vad inca... dar ar trebui sa fie foarte mult extra stash :

Expanded Stash - Stow away precious treasure with a vastly expanded Personal Stash and an additional Shared Stash Tab.

11. Back To Top | #1231
    E mai mult fata de vechiul stash, acum sunt 5 tabs disponibile . Dar nu e destul pt mine eu am deja un tab ocupat in proportie 80% cu albastre si verzi, un stash ocupat in proportie de 60% cu legendare ( asta dupa ce am donat o gramada ) si un s stash in care tin doar componente. Imi raman doua goale momentan.

Daca folosesti si stashu normal, ai dreptate, e foarte mare spatiul de stocare, dar eu folosesc doar shared stash

Se pot reseta si atributele acum, wohoo Grim Dawn-20171012120120_1.jpg

12. Back To Top | #1232

Evindent, l-am luat si eu instant. N-am jucat decat o ora dar am observat ca e mai bine din punct de vedere a performantei. Nu mai am scaderi de FPS in unele zone ca inainte.

Sincer, habar nu am ce clasa noua sa imi fac...
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

13. Back To Top | #1233
    Merg pe necro summoner .. nimic special :P .. N-am maxat decat skeletii pana acuma .. dar imi place de ei .. fun .. relax

14. Back To Top | #1234
    NPC care reseteaza skill/devotion points a fost mutat din Devil's Crossing in noul hub, Coven's Refuge Grim Dawn-20171012150605_1.jpg

15. Back To Top | #1235
    Am trecut pe Inquisitor cu Word of Pain .. its so fucking overpowered la lvling .. click si moare tot ecranul

16. Back To Top | #1236
    Necro summoner e lent la leveling ..... dar mai tarziu sper sa recupereze

17. Back To Top | #1237
    Nick anterior: RomanScarbos
    -70% 7.5E jocul normal inca 22h.

18. Back To Top | #1238
    Quote Originally Posted by DarkManole View Post
    Am trecut pe Inquisitor cu Word of Pain .. its so fucking overpowered la lvling .. click si moare tot ecranul
    +1 necro noob trap for sure. incep sa ii dau de gust iar cat timp PoE doarme
    TIMESPLITTER

19. Back To Top | #1239
    Quote Originally Posted by warpath View Post
    Necro summoner e lent la leveling ..... dar mai tarziu sper sa recupereze
    skeletons sunt slabi in end game pt ca ei vor avea mereu arme albe (quoting dev)

fac un cabalist cu pets dar mai degraba ma atrage unul pe acid/poison, l-am vazut si in actiune Grim Dawn Build Calculator (folosesti Dreeg pana faci rost de restu)

Death Knight nu are inca items :/
    Parca ziceau ca au angajat world designer de la seria Diablo. Vad ca au un fix cu locatiile cu scari, usi & shit (pentru un engine clunky nu e grozav). Lore I guess :/
    Nu degeaba Port Valbury e zona cea mai putin populara (nu doar de la aether)

Noile clase sunt un pic underwhelming (parere generala). Cred ca daca te lasau sa pui aggresive stance pe skeletons rupeau. Asa, stau prea mult langa characteru tau si nu se aventureaza nici macar cat zombies din PoE.

Sper sa se ”revergoreze” si tradingul pe HC odata cu valul asta de juc din PoE. Mie imi place sa imbrac caracterele din Nekerman
    Last edited by Capcaunu; 13-10-2017 at 08:15.

20. Back To Top | #1240
    Pana ajung eu la lvl 100 poate mai dau un buff ceva la skeletons, e prea tentant sa merg cu o armata dupa mine . Am jucat deja un Dreeg poisoner , merg pe full summoner de data asta

1.  
Page 62 of 63 FirstFirst ... 12525960616263 LastLast

Bookmarks

Bookmarks