Page 64 of 64 FirstFirst ... 145461626364
Results 1,261 to 1,271 of 1271

Thread: Grim Dawn

1. Back To Top | #1261

Eu mi-am facut Purifier (demolitionist+inquisitor) dual wield pistols pe fire damage. Cu magi, torch la devotions e numai eruptii si metoriti pe ecran. Ieri am inceput ultimate (HC) si sunt lvl 89. Dat fiind stashul marit am tot felul de iteme albastre si legendare, asa ca cine vrea ceva dati pm cu id de steam.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

2. Back To Top | #1262
    Registered User KodiaK's Avatar
    Joc si eu cu un prieten si incercam clasele noi. El e inquisitor + arcanist si eu Necro, dar nu stiu cu ce sa-l combin. Am dus scheletii la maxim, si cred ca o sa duc si Fiendul la maxim. Am vrea sa tankeze ei, iar noi sa stam in spate sa dam dmg, dar oare este posibil? Sau trebuie unul din noi sa devina tank? Cum e si-a ales deja clasele, ar trebui sa devin eu tank, dar cu ce clasa sa combin necro?
    Si daca merge sa tankleze scheletii, si eu sa stau in spate pt dmg, again cu ce clasa sa combin necro-ul ?
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | SSD Kingston V300 60GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD555 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

3. Back To Top | #1263
    n-ai cum sa tankezi cu necro, indiferent cu ce il combini. Seturi pt death knight o sa bage in perioada urmatoare.

iar daca joci summoner in final, bosses sar uneori pe tine cand mai dai un curse (chiar daca altcineva din party foloseste un threat ceva) :/

Eu am cabalistul asta pe hc Grim Dawn Build Calculator dar inca nu am cureaua (Mythical Shadowfiend Cord, e albastra), casca si body armor de acolo
    Last edited by Capcaunu; 01-11-2017 at 03:54.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

4. Back To Top | #1264
    Registered User
    Buna seara,as dori sa va intreb daca la voi merge bine noul joc. La mine sunt unele zone (mai ales in zona noua), unde merge foarte prost, sacadat,gajait, foarte greu.Dupa care iar isi revine si pot juca bine. Este de la joc ,sau de la calculator.Mentionez ca pana sa apara jocul nou nu am avut asemenea probleme.
    Multumesc anticipat.

5. Back To Top | #1265

Eu personal nu am probleme de performanta. Din contra, parca merge mai bine de cand au lansat expansion-ul. Vezi pe la setari in game si actualizeaza driverele placii grafice.
    Caut: nevasta, copil, casa ipotecata, rate la banca, o slujba mai stresanta... rudele si prieteni ce imi doresc numai binele spun ca ma apropii de 30 ani si trebuie sa intru si eu in randul lumii!
    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?" - Muad'Dib

6. Back To Top | #1266

7. Back To Top | #1267
    ^ daca joci cu skeletons aia au probleme (o sa fie fix in patch)

oricum eu scot post processing si pun particles low la jocurile astea

daca patchul o sa fie peste o luna oamenii sunt de pe alta planeta pur si simplu.zzz. e nevoie de unu asap

---
    @Ransom, eu caut pe HC: Fateweaver's Raiment , Mythical Overlord Iron Grip , Mythical Chestguard of Justice , Mythical Faceguard of Justice si evident 1-2 Mythical Mark of Divinity
    Last edited by Capcaunu; 02-11-2017 at 16:35.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

8. Back To Top | #1268
    Registered User
    De ce nu pot modifica in optiunile jocului?

9. Back To Top | #1269
    Registered User GcristianI's Avatar
    Pt cei care au probleme cu performanta:
    -In locul unde sant salvarile...C/Documents/My Games/Grim Dawn este un folder Settings si in el un fisier >options<.Deschideti fisierul options cu notepad si editati coloana:
    forceSingleProcessorMode = false
    maxResourceThreads = 4 (4 este numarul nucleelor din procesor...4 este la mine cu i5,la voi daca este core2duo puneti 2,daca este i3 puneti 4,daca e i7 puteti pune 6...8).Daca e din cauza graficii.....mai taie din detalii sau baga mana in bugetul familiei si ...cumpara o placa video decenta
    Spor!

10. Back To Top | #1270
    Registered User
    GcristianI
    Nu merge ce zici tu, jocul nu stie sa foloseasca mai multe thread-uri.
    Am testat si uite rezultatul in poza.
    Grim Dawn-grim-dawn-no.jpg

11. Back To Top | #1271
    Registered User
    Cum se numeste programul pe care l-ai folosit pentru acel test, Ahbar ?

1.  
Page 64 of 64 FirstFirst ... 145461626364

Bookmarks

Bookmarks