Page 1 of 51 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1013

Thread: Dark Souls: Prepare to Die Edition

1. Back To Top | #1

2. Back To Top | #2
    Pentru mine este un moment foarte asteptat, succesorul spiritual al lui Severance: Blade of Darkness.

3. Back To Top | #3
    Registered User ciocanul's Avatar
    Joc Dark Souls de ceva vreme si pot spune ca in opinia mea e cel mai bun RPG aparut in ultimii 5 ani. Majoritatea nu vor avea rabdare sa-l joace pt ca e foarte greu si greselile te costa in jocul asta.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

4. Back To Top | #4
    Am terminat jocul pe PS3 alaltaieri si vreau sa spun ca e una din cele mai intense experiente RPG de pana acum.
    Am terminat jocul pe normal dupa 60 si ceva de ore de gameplay, iti incepe din nou jocul automat pe nivel de dificultate mai mare si te cam axezi pe PvP.

PvP-ul nu e unul cu care ne-am obisnuit. Nu intri in vreun sistem de arena. Tu cand vrei sa te bati cu altul il invadezi in lumea lui(te teleportezi in jocul lui) si apari acolo ca si demon. Conteaza mult echipamentul, stilul de joc si cum stii sa te adaptezi. Mobii din jocul celuilalt nu te ataca, te poti folosi de asta desi nu este prea cavaleresc(sa fugi in mobii).
    Treaba asta nu o poate evita oricand pt ca daca o evita are un char putin mai slab si drop-uri mai putine de pe mobi.
    Consecinte exista pt ca iti pierzi niste resurse din joc in urma unei lupte. La nivel mare sunt usor de farmat deci nu e o tragedie cand pierzi. Nu se pot bate decat cei de lvl apropiat.

Se poate sa te si ajuti in mod cooperativ, chemi pe careva sa vina sa te ajute si de obicei vin pt ca primesc resurse substantiale.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

5. Back To Top | #5
    Dark Souls a fost confirmat pt PC de revista germana PC Action. Release date : August. F**k Yeah !Dark Souls: Prepare to Die Edition-capture.jpg

Sursa este de incredere, a fost confirmat de Admin de la Neogaf, un user are revista in casa si a trimis poza la admin drept dovada altfel lua ban. Daca apare poza cu cover-ul la revista o pun aici.

Pot spune ca sunt mandru ca am contribuit si eu cu putinul meu , semnand petitia, indemnand si amicii sa o faca + facand topics pe diverse forums de gaming de afara, to spread the word.

6. Back To Top | #6

7. Back To Top | #7
    mai conteaza? important e ca vine. Witcher 2.0 , Risen 2, Diablo 3 si mai sunt rpg-uri sa te tina ocupat pana atunci.

8. Back To Top | #8

9. Back To Top | #9
    asa bv , me gusta :P

10. Back To Top | #10
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    Prepare to die edition? cam nasol suna

11. Back To Top | #11
    Oho, si inca cum. Vei muri la greu.
    Cand l-am terminat imi venea sa deschid o sampanie(incepe dupa aceea ca la diablo, jocul mai greu dar acelasi).
    2 lucruri sunt naspa, depinde insa si de ce nivel esti.
    In mplayer majoritatea vin sa te invadeze si sa te omoare in loc sa te ajute.
    Problema nu e doar ca mori des ci ca iti pierzi foarte usor progresul. Nu se salveaza in joc si pana ajungi la urmatorul check point risti sa pierzi souls la greu(moneda in joc pe care o transformi in skills sau iti iei echipament).

Sunt si chestii ce te taxeaza pemanent cum ar fi curse: il iei, mori si apoi pana nu scapi de el esti tot cu viata la jumatate. Si nu scapi decat daca mergi pana in Pizdeea si treci iar de multi mobi ca sa ajungi la un NPC vendor.
    Jocul e open world dar mobii simpli mereu se spameaza. Bosses si mini bisses nu se spameaza dar oricum sunt tari ca dracu si in general cam trebuie de multe ori sa citesti cum sa-i faci ca altfel risti sa spargi controllerul. Acolo cate o eroare infima, un timing prost si ai picat instant.

Ai si questuri dar sunt putine si vorbesc cam ciudat, ti le prezinta in ghicitori. Nu ai povesti nemuritoare in care fiecare iti povesteste ce a supt de la ma-sa si de la ta-su si apoi te trimite sa-i aduci o bere inainte sa-i salvezi lumea si alte cacaturi ce vezi in mass efect, DA sau in Skyrim.

12. Back To Top | #12
    unul din cei doi bosi noi (guardian of the tomb) Dark Souls: Prepare to Die Edition-dsouls.jpg

13. Back To Top | #13
    Dark Souls: Prepare To Die Edition - PC - It's Dark again - YouTube

va folosi gfwl pff

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

New Bosses - Including Artorias of Abyss, Chimera of Tomb, and more
    PVP Online Matchmaking System - Quick matching for co-op or PVP
    New Areas – Including Oolacile Tomb, Old Ruins and more
    New Enemies – Including Abyss Guard, Chained Prisoner and more
    New NPCs – Including Hawkeye Gough and more
    New Weapons and Armor – Equip some from the new bosses, enemies, and NPCs

More details to be revealed...

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:07 ----------

http://www.change.org/petitions/namc...r-windows-live

14. Back To Top | #14
    Dark Souls PC details: Specs, control, PVP and more -Destructoid

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

* 30fps lock
    * 720p only
    * GFWL
    * no menu/ui changes

si vor bani?

15. Back To Top | #15
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Mare păcat, Dark Souls este unul dintre cele mai bune RPG-uri din ultimii ani, păcat că au ales să-şi bată joc de varianta de PC în felul ăsta.
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

16. Back To Top | #16
    Registered User who_me's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    Dark Souls PC details: Specs, control, PVP and more -Destructoid

---------- Post added at 22:35 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

* 30fps lock
    * 720p only
    * GFWL
    * no menu/ui changes

si vor bani?
    Singurul deal-breaker pentru mine ar fi sa ceara mai mult de 20GBP pe el. De ce simt eu ca asa vor face ?
    Give me a bucket and I'll show you a bucket!

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    * 30fps lock
    * 720p only
    Nicaieri nu spune asta. O sa poti pune ce rezolutie vrei, rula cu 60fps+ si (probabil) activa AA si AF. Si cred ca e deajuns, jocul arata chiar bine si pe console.

Jocul este demential, ceva cum rar mai vezi in ziua de azi. Unicat (alaturi de Demon's Souls, bineinteles ). Eu mi-as fi dorit in plus doar sistemul de combouri din Blade of Darkness, dar asta e, nu le poti avea pe toate.

18. Back To Top | #18
    si unde ai vazut tu ca poti rula cu 60 fps? AA si AF? in visele tale probabbil; peste tot se zice ca va fi un port 100% si zic ca va fi un fail major din pricina fpsurilor; decat bataia asta de joc sa-ti tina joacele pe conserve

Five Things We Can Expect From The Dark Souls PC Edition - Forbes
    Dark Souls PC: Prepare To Sigh | Rock, Paper, Shotgun

19. Back To Top | #19
    AA se poate rezolva prin tweak la .ini files sau mods. Caci va fi modabil jocul , chiar daca posibil limitat. Posibil sa se poata schimba si fps, desi nu dau 2 bani pe diferenta dintre 30 fps si 60, asta e RPG cu sabii nu joc competitiv de multiplayer gen BF3.Daca e 30fps fara sa scada deloc sub nu vad nici o problema. Si e posibil sa fie si versiuni fara GFWL , defapt sunt aproape sigur ca versiunea de pe Steam nu o sa aiba nevoie. Asa ca hai sa nu mai cerem prea multe de la viata, ca altfel nu mai jucam nimic. Unul dintre cele mai bune rpg-uri din ultimul deceniu vine pe PC , a fost si jocul anului 2011 in Level (decizia redactorilor), eu zic ca e foarte bine indiferent cat de buna e portarea.
    Daca e modabil, se rezolva later de comunitate. Si vai...ce comunitate o sa fie, presimt ca o sa rivalizeze cea de Skyrim, la cati elitisti sunt pe PC o sa fie the holy grail of hardcore bastards.

20. Back To Top | #20
    Registered User slicker's Avatar

E clar, investitie minima cu sperante de profit maxim. Bine ca nea partz ala recomanda folosirea unui joypad. Sa moara el si recomandarea lu` ta`su. Jegosi.

Cum sa dai frate banu` pe asa ceva ? DUpa aia o sa iasa repede la rampa sa dea vina pe pirateria de pe PC, deh au vandut 100k bucati la niste fraieri.

1.  
Page 1 of 51 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks