Page 50 of 51 FirstFirst ... 404748495051 LastLast
Results 981 to 1,000 of 1013

Thread: Dark Souls: Prepare to Die Edition

1. Back To Top | #981
    Stie cineva daca boss fights devin mai dificile cu unlock-ul de 60 FPS din DSfix ? La O&S, cu DEX build, mi-o iau de nu ma vad, Ornstein buffat e super fast
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "
    ​- Vhailor, Planescape : Torment

2. Back To Top | #982
    Registered User Wolfe's Avatar
    Eu m-am reapucat acum de el, joc la 60 fps si nu am observat sa fie mai greu.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

3. Back To Top | #983
    Nevermind that. Aparent eram praf la dodging, n-are legatura cu FPS-ul. Asa e cand treci pe DEX cand toate Souls le-ai jucat tank cu greatshield :P
    " Know this: There is nothing on all the Planes that can stay the hand of justice when it is brought against them. It may unmake armies. It may sunder the thrones of gods. Know that for all who betray justice, I am their fate. And fate carries an executioner's axe. "

4. Back To Top | #984
    Registered User Raziel01's Avatar
    Gata, dupa 44 de ore din care 4-5 de afking. Un joc bun, acum ca l-am terminat pot sa spun mult mai multe de bine despre el, dar si mult mai multe de rau.
    De partea buna a lucrurilor stau: world design-ul excelent si artistic design-ul pe masura, muzica imersiva, combat bunicel desi plin de probleme (mai jos si problemele), itemizare si character customization foarte bune, unele boss fights sunt impresionante, dificultatea crescuta si atmosfera foarte captivanta.
    De partea proasta a lucrurilor sta portarea cu tot ce include ea: camera e un dezastru chiar si cu fix-urile de rigoare facute de useri, control jalnic cu m&k, targeting jalnic si directional hits pe masura, hidden queue movement (cred ca e acolo sa compenseze pentru responsiveness), UI si grafica slaba. Mai sunt si alte probleme, poate nu la fel de mari: AI-ul e dubios, fizica caracterului si a inamicilor are nenumarate probleme si sound design-ul e low quality.

Am jucat cu Zweihander cam 70% din joc, spre final am schimbat pe Murakumo si am alternat cu Zweihander in functie de boss. Cel mai mult mi-au placut luptele cu Artorias si Manus (grozava lupta!). Cea mai misto zona pentru mine a fost Ruins of New Londo, din pacate si una din cele mai scurte.

Mi-a placut? Da! Inca am plangeri la adresa lui? Cu carul! E un masterpiece? Nu, dar e unul acele flawed games care sunt bune si merita jucate, cum este si Fallout: New Vegas. Diferenta dintre cele doua e insa un exemplu a unul lucru incorect din industrie, la New Vegas jurnalistii s-au plans si la Dark Souls n-au facut decat sa laude...

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #985
    Bine ba, am un nou respect fata de tine acum
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

6. Back To Top | #986
    L-am rejucat dupa ce am terminat cu DLC-urile pentru 2, mi s-a facut chef tot urmarindu-l pe Raziel. L-am terminat acum dupa 18 ore, facut tot mai putin Kalameet si Manus, credeam ca Dark ending nu te forteaza in NG+ si i-am amanat, dar nu am mai avut ocazia. E la fel de bun precum imi aminteam si cu mult peste al doilea.

Ready for DS3 now!

7. Back To Top | #987
    Registered User ciocanul's Avatar
    Si eu o sa bag in weekend niste dungeon-uri de Bloodbourne sa-mi intru putin in mana. Acolo am garla de bagat si deja e greu ca dracu singur. Pb e ca e cam scump la lansare 269 de lei varianta cheala si si 410 lei varianta deluxe cu pass-urile pacii.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

8. Back To Top | #988
    La Manus se vede ca jocul asta e facut de japonezi. Are atat de MULT HP incat te plictisesti, mi-a luat juma de ora sa-l aduc la o liniuta viata si am gresit la sfarsit timing-ul pe Silver Pendant. Am prins strategia dar pur si simplu nu mai am rabdare pentru toata seria asta tampita de dodge/punish/dark magic/silver pendant/rinse&repeat timp de juma de ora. Fuck it, imi iau vreo 200 de Heavy Arrows si rezolv de la distanta. I know, I'm a fucking casul

/rant

9. Back To Top | #989
    L-am batut legit in cele din urma dar am grabit un pic procesul la inceput cu Power Within si Gold Pine Resin. Next : Kalameet

10. Back To Top | #990
    raziel, gg pt ca le-ai terminat. ti se mai pare seria overrated etc?

si crede-ma ca BB si demon souls sunt mult peste dark souls 2
    Last edited by Capcaunu; 06-04-2016 at 18:56.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

11. Back To Top | #991
    Overrated? Da, inca mi se pare, dar overrated nu inseamna (neaparat) prost/slab/average.
    Nu e greu ca cele doua sa fie peste Dark Souls 2. Din ce-mi aduc eu aminte din cele 2-3 ore petrecute cu Demon Souls pe ps3 acum multi ani, jocul era mai fair si primul boss fight a fost destul de interesant, peste multe boss fight-uri din DS2. Mi-ar placea sa joc BB in mare parte pentru univers, Bram Stoker si H.P. Lovecraft sunt printre scriitori mei preferati, dar Sony sunt prea ocupati sa livreze o experienta cu adevarat cinematica () cu Playstation 4k ca sa aduca jocul pe PC.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

12. Back To Top | #992

13. Back To Top | #993
    Registered User Bylly's Avatar
    M-am apucat de Scholar of the First Sin zilele astea si derpuind pe web dupa una alta am dat peste treaba asta:

https://www.youtube.com/watch?v=gqzsI8jmwTs

Explica multe.
    War does not decide who is right, but who is left.

14. Back To Top | #994

15. Back To Top | #995

16. Back To Top | #996

17. Back To Top | #997
    Registered User strumfi's Avatar
    la ce cacat au facut cu primu ar trebui sa il ofere gratis celor ce au cumparat dark souls 1. lasa-ma sa ghicesc 60 euro si asta. Ce puteau sa faca bine de prima oara acum e remastered. Si tot ca un cur o sa iasa, as putea sa pariez dpdv al portarii. Lasa ca va mai baga niste texturi HD )
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

18. Back To Top | #998
    Cica ar fi pe engine-ul de Dark Souls 3 acest remaster.

19. Back To Top | #999
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

20. Back To Top | #1000
    Aparent PC users cu versiunea de baza vor primi discount:
    https://pbs.twimg.com/media/DTSMntZX4AALdyN.jpg

1.  
Page 50 of 51 FirstFirst ... 404748495051 LastLast

Bookmarks

Bookmarks