Page 26 of 57 FirstFirst ... 162324252627282936 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1125

Thread: Mass Effect Andromeda

1. Back To Top | #501
    Registered User Raziel01's Avatar
    Eu spun sa va grabiti sa-l jucati pare sa aiba toate elementele unui adevarat succes.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #502
    So they screwed up? Am zis-o bine atunci: E un joc mediocru.

Sunt curios ce vor avea Easy Allies de zis, fostii Gametrailers.

Cand juma de review bate apa in piua despre grafica
    Te afli in treaba, am vorbit de grafica fix 4 minute si era vorba de faptul ca din nou avem un joc cu un visual downgrade.

In rest imi place faza ca tu aperi faza cu origin access, ca e perfect OK ca un developer sa iti ceara bani daca tu vrei sa iti faci macar o idee despre un joc pe care dai sau nu 40 de euro.
    Last edited by Tanya_86; 20-03-2017 at 14:09.

3. Back To Top | #503
    Unul din cele 3 studiouri care au lucrat la Andromeda este Bioware Montreal ex-EA Montreal, developeri cunoscuti pentru jocuri nu tocmai grozave. E posibil ca echipa mai buna a celor de la Bioware sa lucreze la noul RPG Star Wars. Oricum, lucrurile nu arata foarte bine oricum am privi lucrurile. EA nu da doi bani pe serii populare si Bioware si-a pierdut talentul.
    Mai e si cealalta parte a monedei. Un joc posibil mediocru si plin de probleme precum Andromeda primeste atentie cu carul in timp ce thread-ul de NieR: Automata este gol desi este un joc excelent (so far).

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

4. Back To Top | #504
    Bioware Montreal nu a facut lucruri ca ME3 MP si Lair of the Shadow Broker? Stiu treaba, stiu ca echipa principala pentru joc a fost cea de ME3 MP, si o vezi clar in ce prioritati sunt in joc. De fapt poti sa spui ca mult din SP e un fel de teren de antrenament pentru MP.

5. Back To Top | #505
    Registered User crocodilu's Avatar
    Quote Originally Posted by Tanya_86 View Post
    Te afli in treaba, am vorbit de grafica fix 4 minute si era vorba de faptul ca din nou avem un joc cu un visual downgrade.
    In rest imi place faza ca tu aperi faza cu origin access, ca e perfect OK ca un developer sa iti ceara bani daca tu vrei sa iti fac macar o idee despre un joc pe care dai sau nu 40 de euro.
    Stai putin ca sunt confuz. TU esti ala care vorbeste acolo, cel care a facut review-ul ? Daca da, scuze pt "retard", credeam ca e vreun 'murican de 14 ani. In rest imi pastrez opinia, dar o sa folosesc cuvinte mai pasnice.

Apoi cu Origin Access, tu stii ce mai primesti pe langa ?!?!?! Crezi ca doar MEA si gata, 10h? Pai eu care nu am multe jocuri luate, ca nu prea ma mai joc si vreo 5 din ele au fost automat upgradate la versiunea urmatoare (nu v1>v2. ci pachetul urmator care costa mai mult) + o gramada de jocuri ceva mai vechi pe care le poti lua free. MEA e doar cireasa de pe tort, cum poti sa te plang de asta. Plus ca ai o reducere apoi cand cumperi jocul final.
    Stiu ca voua nu va plac jocurile mai vechi ca probabil au grafica proasta si daca nu-s 10000 de explozii si efecte 3d nu se mai joaca nimeni, dar trebuie sa intelegi ca review-ul e pentru jocul gresit si poate s-a potrivi mai bine la alt gen de jocuri.

Si 4 minute sa vorbesti despre grafica aia, 4 minute in care doar spui cat de proasta e....pe bune, ai citit comentariile ?

"Tadeo Gil6 hours ago
    Im sorry, but what i found mediocre was your review." etc etc.

PS: E mai mult de 40 euro, ca unii dintre noi am luat versiunea Deluxe
    You carbon-based lifeforms are so fragile, allow me to demonstrate...

6. Back To Top | #506
    Registered User droopy_ro's Avatar
    NieR: Automata
    Pentru ca e un joc de nisa care da mai bine pe consola decat pe PC, m-am uitat la un gameplay, nu as putea juca asa ceva.
    Nu aveti cu ce compara Andromeda, poate doar cu Witcher 3 si Inquisition dar in rest tot ce ziceti voi sunt isometrice indie sau ciudatenii ca Automata care nu au cum sa placa la publicul larg.
    Nu ca apar Andromeda caci mi s-a taiat cheful dupa ce am vazut si citit, dar nici nu ai alternativa de action-RPG cu setting SF sandbox, nimic pe piata sau la orizont ...
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

7. Back To Top | #507

8. Back To Top | #508
    Quote Originally Posted by LoneWanderer View Post
    Mersi, asta chiar a meritat citit. Profi.

9. Back To Top | #509
    Nick anterior: Shepard76 LoneWanderer's Avatar
    condider de bine daca MP capata o importanta mai accentuata
    Indiferent de opinii bune rele, tot am in plan sa-l joc, asa ca....va urez si voua spor la joaca si la mai putin "folclor"
    Ai reducere la PC Garage daca folosesti voucherul SQKRAJWC !!! Multumesc

10. Back To Top | #510
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Pentru ca e un joc de nisa care da mai bine pe consola decat pe PC, m-am uitat la un gameplay, nu as putea juca asa ceva.
    Nu aveti cu ce compara Andromeda, poate doar cu Witcher 3 si Inquisition dar in rest tot ce ziceti voi sunt isometrice indie sau ciudatenii ca Automata care nu au cum sa placa la publicul larg.
    Nu ca apar Andromeda caci mi s-a taiat cheful dupa ce am vazut si citit, dar nici nu ai alternativa de action-RPG cu setting SF sandbox, nimic pe piata sau la orizont ...
    Pai hai sa acceptam plebismele in gameplay ca sunt mainstream! Si no offense insa fara quick save si cu camera, fov-ul si UI-ul pe care le are, Andromeda numai a joc de PC nu arata.

11. Back To Top | #511
    raziel

quick save -> muti q-ul de pe cel secundar pe main salvezi. tada. mi-a luat ... 1 minut sa ma prind ? da, probabil au ratat oamenii asta, si o sa fie intr-un patch, ma indoiesc ca e intentionat.

apoi sa zici de andromeda ca nu arata a joc de pc si sa incerci sa ridici in slavi automata care deocamdata e un port prost de pe consola e cam mult.
    vezi pe neograf topicul cu screenshoturi 4k.

12. Back To Top | #512
    Apoi cu Origin Access, tu stii ce mai primesti pe langa ?!?!?! Crezi ca doar MEA si gata, 10h? Pai eu care nu am multe jocuri luate, ca nu prea ma mai joc si vreo 5 din ele au fost automat upgradate la versiunea urmatoare (nu v1>v2. ci pachetul urmator care costa mai mult) + o gramada de jocuri ceva mai vechi pe care le poti lua free. MEA e doar cireasa de pe tort, cum poti sa te plang de asta.
    Dar nu e vorba de asta, e vorba de faptul ca in trecut aveam un Demo gratuit pentru jocuri. Kingdoms of Amalaur a avut demo gratuit, la fel si ME3: De fapt ala pentru ME3 a fost mult mai generos la acel timp ca aveai pe langa doua misiuni in SP cateva ZILE intregi de jucat in MP-ul full, si de fapt a fost facut sa arate MP-ul.

Asa ca pentru mine sa platesc pentru ceva care au dat gratuit in trecut e enervant, ce ofera Origin Access pe langa asta e alta discutie.

Stiu ca voua nu va plac jocurile mai vechi ca probabil au grafica proasta si daca nu-s 10000 de explozii si efecte 3d nu se mai joaca nimeni, dar trebuie sa intelegi ca review-ul e pentru jocul gresit si poate s-a potrivi mai bine la alt gen de jocuri.

Si 4 minute sa vorbesti despre grafica aia, 4 minute in care doar spui cat de proasta e....
    Eu vorbesc cum din nou avem un joc cu un visual downgrade, si de faptul ca am ajuns in aceasta situatie pentru ca prea multi oameni au aceptat asta de la Ubisoft si CDPR. Nu ma intereseaza ca un joc sa aiba o grafica superba, ma joc de la Dune II ce naiba Dar ma intereseaza ca un game developer sa nu minta in marketing...ca de la grafica nu e drum lung pana la gameplay: No Man's Sky.

I'm fine with the graphics, but I made a very big point on my channel with Witcher 3 about their lies on visual downgrade in the past, can't exactly let Bioware walk away with it without being called a hypocrite...or a Bioware drone.

pe bune, ai citit comentariile ?
    Oh I did.

Pe langa tot ce spun oamenii sunt trei feluri de oameni care comenteaza:

1) Oamenii care sunt de acord cu mine pentru diverse motive.

2) The Biodrones, adica mega fanii Bioware care daca indraznesti sa vorbesti ceva rau de Bioware sau jocurile lor o sa vina peste tine sa te injure pe fata pentru orice critica.

3) The Cult of CD Projekt, care mai mai au ajuns sa se roage la CD Projekt ca un fel de Dumnezeu, they can do no wrong!

Eu i-am enervant la greu pe cei din categoria 2 si 3 cu ce am spus. Asa ca let the hate flow!

13. Back To Top | #513
    Quote Originally Posted by marianbv View Post
    raziel

quick save -> muti q-ul de pe cel secundar pe main salvezi. tada. mi-a luat ... 1 minut sa ma prind ? da, probabil au ratat oamenii asta, si o sa fie intr-un patch, ma indoiesc ca e intentionat.

apoi sa zici de andromeda ca nu arata a joc de pc si sa incerci sa ridici in slavi automata care deocamdata e un port prost de pe consola e cam mult.
    vezi pe neograf topicul cu screenshoturi 4k.
    Ai interpretat cum ti-a convenit desi raspunsul meu e destul de clar. Eu nu am spus ca Automata arata a joc de PC, i-am raspus lui droopy_ro ca nici Andromeda nu e. Insa Automata in peste 15 ore de joc m-a tinut aproape lipit de ecran, Andromeda m-a lasat cu 3+ ore nefolosite.
    Ar trebui sa stii ca un joc de PC nu e definit doar de grafica ci si de UI, control, chiar si AI pe langa multi alti factori, iar Andromeda da fail mai mult sau mai putin la toate.

Twitter

Last edited by Raziel01; 20-03-2017 at 14:45.

14. Back To Top | #514
    Asa ca pentru mine sa platesc pentru ceva care au dat gratuit in trecut e enervant, ce ofera Origin Access pe langa asta e alta discutie.
    Eu i-am enervant la greu pe cei din categoria 2 si 3 cu ce am spus. Asa ca let the hate flow!
    Nu poti sa separi Origin Access dupa cum iti place tie si sa injuri unul din jocurile care beneficiaza de el Da, OK, pe vremuri gaseam demo-uri la orice, dar au cam trecut vremurile alea, nu e vina lui MEA pentru asta, ce naiba.

Apoi, cand publici un review, scopul tau nu ar trebui sa fie sa enervezi pe cineva, ci sa faci un review cat mai obiectiv si corect. Simplist spus, daca un joc are 100 de elemente, 90 bune, 5 asa si asa si 5 proaste, nu fa un review in care sa vorbesti DOAR despre acele 5, sa le intorci pe toate fetele si apoi sa tragi concluzia fara drept de apel ca un joc e prost.

Citeste de ex review-ul de pe pcgamer, in care se mentioneaza si aproape toate problemele tale, dar review-ul e foarte obiectiv si trece prin toate elementele.

15. Back To Top | #515
    Nu poti sa separi Origin Access dupa cum iti place tie si sa injuri unul din jocurile care beneficiaza de el Da, OK, pe vremuri gaseam demo-uri la orice, dar au cam trecut vremurile alea, nu e vina lui MEA pentru asta, ce naiba.
    Eu nu injur jocul, injur pe EA si Bioware. It's true though, MEA nu a inceput asta, a facut-o DA: I cu acel exclusive trial pe XBOX.

Apoi, cand publici un review, scopul tau nu ar trebui sa fie sa enervezi pe cineva, ci sa faci un review cat mai obiectiv si corect. Simplist spus, daca un joc are 100 de elemente, 90 bune, 5 asa si asa si 5 proaste, nu fa un review in care sa vorbesti DOAR despre acele 5, sa le intorci pe toate fetele si apoi sa tragi concluzia fara drept de apel ca un joc e prost.
    Scopul unui review e sa critici un joc, daca faceau ceva extraordinar ii laudaum...dar nu au facut-o. Pe langa ce am zis fata de Paid Demo si Downgrade, care de fapt sunt argumente impotriva industrei de gaming si ce se acepta, argumentul meu principal in clip e ca jocul e mediocru, ca practic toate elementele din joc de la poveste, la gameplay, la combat etc. sunt luate din alte jocuri si puse intr-un pachet care nu e nici el prea grozav cu probleme in animatie, probleme de squad customization, squad control etc.

Pur si simplu pentru un joc care a stat in dezvoltare 5 ani sa faci asa ceva...nu e aceptabil, daca atata sunt in stare Bioware oamenii chiar sunt de rahat.

N-am facut clipul sa enervez pe cineva, dar considerand ce aveam de zis normal ca multi s-au infuriat pe mine.

16. Back To Top | #516
    raziel - nodrim, right ? stiam ca imi aminteste stilul tau de cineva. nu are nici un sens sa continuam disputele astea. unul din cele mai jucate jocuri din libraria personala e vampire the masquerade un joc care a fost praf pana la cer ani buni. si nu e singurul joc controversat/buguit/retard pe care il joc/l-am jucat de l-au luat dracii. in andromeda am stat 2 zile 10 ore, cu mult mai mult decat in orice alt joc recent. si e doar trial-ul. singurul pe care l-am jucat mai mult in ultima vreme a fost doom.

pot sa accept o critica constructiva, chiar daca (probabil) nu o sa imi schimbe propria opine. dar ce am vazut de cand a inceput trial au fost o gramada de critici bazate pe aceleasi 10 glitchuri de genul daca mergi in cerc si cand ajungi la al treilea cerc faci brusc 98.3 grade la dreapta -> o sa arati de parca stai pe wc ... plangerile legitime de genul quick save, interfata pentru crafting/research sunt pierdute intr-o mare de tampenii.

17. Back To Top | #517
    Forumul inseamna dispute, clash-uri de idei, argumente, etc.
    VTMB are capacitate sa te capteze in lumea lui in cca 5 minute (??) pentru ca atmosfera si writing-ul sunt de calitate fiind un action RPG care nu uita ce defineste genul. Daca ignoram probleme tehnice (animatiile si diverse bug-uri), ce ramane din Andromeda? Tot un joc cu combat mediocru, cu interfata proasta, cu writing laughable (caracterele alea parca au 15 ani si s-au uitat numai la filme de actiune din anii 80-90), quest-uri care nu par prea stralucite, etc. Nu neg ca sistemul de progresie e superior tuturor jocurilor ME, desi numarul limitat de abilitati e cam restrictiv pentru cat optiuni ai. Overall grafica este buna pentru ca Frosbite engine este un engine foarte potent, dar nu e suficient sa-l ajute.

18. Back To Top | #518
    Registered User west1785's Avatar
    Nu inteleg unde e problema, Origin Access iti ofera, pe langa multe altele, si posibilitatea de a testa un joc pentru 10h. Mi se pare o idee buna. Nu e demo, e cu totul altceva. Nu stiu daca mai tineti minte dar in trecut demo-urile era super limitate, la un nivel sau lucruri destul de scurte, in nici un caz nu aveai access la jocul complet, inclusiv multiplayer, timp de 10 ore si cu o saptamana inainte de lansare. Dar na, ce sa faci, asa e cu eternii nemultumiti. Sa te plangi de origin access, in conditiile in care e un sistem care aduce ceva in plus fata de alti publisheri, e hatereala fara sens.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

19. Back To Top | #519
    N-am facut clipul sa enervez pe cineva, dar considerand ce aveam de zis normal ca multi s-au infuriat pe mine.
    Si nu e asta primul tau semnal de alarma ? Aia multi nu sunt niste roboti sau niste prosti si doar tu esti mai destept, nu, toti au in general un cap sa gandeasca.
    Daca multi s-au infuriat sau nu le-a placut, atunci inseamna ca e o problema undeva
    Mie cand nu imi place ceva, nu e din cauza ca eventual critica ceva ce-mi place mie, ci pentru ca spune prostii despre lucrul ala

20. Back To Top | #520
    Quote Originally Posted by crocodilu View Post
    Si nu e asta primul tau semnal de alarma ? Aia multi nu sunt niste roboti sau niste prosti si doar tu esti mai destept, nu, toti au in general un cap sa gandeasca.
    Daca multi s-au infuriat sau nu le-a placut, atunci inseamna ca e o problema undeva
    Mie cand nu imi place ceva, nu e din cauza ca eventual critica ceva ce-mi place mie, ci pentru ca spune prostii despre lucrul ala
    Sunt foarte multi pe forumurile CDPR sau Bioware ( pana sa fie inchis forumul Bioware ) care daca critici in vreun fel maretia jocurilor te injura la greu pe fata, fie ca ai motiv bun sau nu. De asta zic de Cult of CD Projekt si Biodrones. Am facut parte din ambele comunitati si stiu cum gandesc oamenii acolo.

Deci da sunt multi roboti. Roboti care la ora actuala injura presa de gaming pe fata ca nu i-au dat lui Andromeda scoruri perfecte

De fapt are cele mai proaste review-uri din serie:

Forbes Welcome

Cat despre faptul ca am multe comentarii negative si mult dislikuri: So what? La cum merge sistemul pe YT asta e un lucrul bun pentru mine: The more likes, dislikes and comments of any kind the easier your video will be found on Youtube, which means MORE VIEWS = MORE MONEY.

Poate ar fi trebuit sa pun problema altfel, si cred ca ar fi fost mai bine sa vorbesc despre downgrade si Origin Access la final ca pana la urma multi judeca dupa primele minute, but there's no going back now. De fapt de ce sa dau inapoi cand clipul se pare ca se va duce pana la cateva zeci de mii de views?

1.  
Page 26 of 57 FirstFirst ... 162324252627282936 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks