Page 4 of 406 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 8106

Thread: The Witcher 3

1. Back To Top | #61
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Subscriu, CD Projekt e pentru mine cea mai tare echipa creatoare de jocuri din momentul de fata, iar cele 2 jocuri anuntate... Cyberpunk 2077 si W3, ma fac doar sa-i respect mai mult. Go go go CD Projekt.
    Daca tot sunt cea mai tare echipa pentru tine, nu crezi ca ar trebui sa folosesti numele corect al stuiodului?

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

2. Back To Top | #62
    Registered User Johnnyan's Avatar
    Dar, foloseste numele corect, sau spui asta pentru ca lipseste bucata "RED" ?
    I am what I am. Someone has to be.

3. Back To Top | #63
    Eu nu retin sa fi fost w1 sau 2 nejucabil in prima zi din cauza miilor de bug-uri.AU fost cateva si multe le-au rezolvat pana la EE.Pe deasupra toate update-urile,EE si tot continutul care l-am primit ulterior a fost gratis.Puteau sa faca ca altii si sa ma taxeze cu 20 de euro un dlc.

4. Back To Top | #64
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnnyan View Post
    Dar, foloseste numele corect, sau spui asta pentru ca lipseste bucata "RED" ?
    CD Projekt Red este numele studioului, CD Projekt este un publisher polonez responsabil pentru traducerea rpg-urilor in limba poloneza si GoG si care detine studioul.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

5. Back To Top | #65
    Quote Originally Posted by van helsing View Post
    Jucatorii americani s-au plans de gradul de dificultate din W2, asa ca decizia polonezilor de a face jocul mai usor este mai degraba o necesitate comerciala. La cate studiori importante s-au inchis, nu cred ca un studio atat de mic poate sa isi permita sa nu tina cont de cea mai importanta piata pentru industria jocurilor.
    Unde au zis ei asta? :|
    "Lumea s-a plans ca mecanica de combat nu a fost explicata la inceputul jocului si pentru unii au fost prea dificile primele nivele pana au inceput singuri sa-si dea seama cum merge treaba asa ca acum vom introduce un tutorial mai clar in witcher 3 care va fi integrat in povestea jocului pentru a nu-i deranja pe cei mai experimentati care vor sa sara peste tutoriale". Asta se intelege din ce au zis si nimic despre scaderea generala a dificultatii jocului.

6. Back To Top | #66
    Imi amintesc ca dupa lansare erau pline forumurile de comentariile jucatorilor americani care se plangeau de gradul de dificultate al W2. Pentru mine combatul a fost ok, am inteles fara probleme mecanica luptelor, asa ca nu intelegeam ce vor acesti oameni. W2 nu este un joc usurel in stilul Skyrim si asta s-a vazut si in vanzari. Senzatia mea este ca de fapt asta se pregatesc polonezii sa faca, sa usureze deciziile jucatorului, sa simplifice poveste cam ca la Skyrim. In W2 ca si in W1 intalnim aceeasi ambiguitate a deciziilor, parca niciodata nu esti convins ca ai ales varianta sigura (alb/negru), iar asta este inca un minus pentru jucatorul obisnuit, care nu vrea coplicatii majore in lumea virtuala.
    Skyrim are o reteta perfecta. Quest-uri simple pentru care este nevoie de cel mult o fraza pentru descriere, motivatii banale ce pun in miscare eroul, spatiu de explorat mare, grafica mediocra ce poate rula pe orice pc si mult marketing.

PS: Am jucat W1 in anul in care s-a lansat, insa si acum am intreaga poveste atat de vie in minte incat ai crede ca am citit o carte, nu ca am jucat un simplu joc. Momentul acela cand intri in sala primariei si cele 3 fractiuni implicate in itele politice ale cetatii incearca prin orice mijloc sa te atraga de partea lor. Modul in care sunt construite dialogurile, povestea bine spusa, senzatia ca fiecare are dreptate, asta face un rpg bun, insa genul acesta este ingropat de jocuri ca Skyrim.

7. Back To Top | #67
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Da, si se inchide acuma cd projekt pentru ca niste belituri de americani press X to win in quick time events. Si mie mi-a placut combat-ul din Witcher 2, defapt acum as vrea sa fie si mai greu(aici nu ma refer la viata mobilor prin increase difficulty) as vrea sa fie si mai realist, parca e scris cateva pagini inapoi ce au spus ca adauga, sabia sa simuleze o greutate in mana lui, sa nu prea poti sa alergi dupa care sa lovesti asa repede si puternic in inamic pentru ca esti obosit dupa alergat, as fi vrut sa existe si un fel de factor al fricii, adica daca intalnesti un inamic periculos automat sa iti scada morala si sa faci ceva mai putin damage.

Sa ne faca noua un combat mult mai bun ca in witcher 2, dupa care sonsolistii sa mai astepte pentru varianta de console care e mult mai usoara. Sau sa faca doua stiluri diferite de combat in joc, putand fi selectate din meniu.

Eu jucam pe ultimul nivel de dificultate(nu cel care nu mai ai salvarile dupa ce mori) fara absolut nicio problema, nu luam cam deloc damage.

Chiar si in Witcher 1 mi-a placut combat-ul dupa un timp devenea antrenant.

Subscriu la ce a zis van helsing, mai ales partea cu PS.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

8. Back To Top | #68
    Nu cred ca trebuie asa mult scepticism.Eu nu vad intentii sa schimbe prea multe la joc.Au zic lume open world gen gothic nu skyrim.Singuru motiv pentru care au folosit skyrim in descriere e ca sa atraga atentia oamenilor care nu prea stiu ce e gothic si cunosc numai jocuri mainstream.Pana acuma nu au dezamagic deloc chit ca jocurile mai aveau pe ici pe colo unele defecte.Nu cred ca o sa ajunga gen bioware prea curand(sper niciodata).Tin minte ca si la primele video-uri cu gameplay-ul la w2 era lume care sarea de cur in sus ca e prea consolist combat-ul desi jocul era PC exclusiv pentru cam un an daca nu ma insel.
    Eu zic ca cel mai bine e sa avem rabdare si putina incredere in ei si cred ca o sa ne dea un joc cel putin la fel de bun ca primele 2.

9. Back To Top | #69
    Quote Originally Posted by adrian1921 View Post
    Nu cred ca trebuie asa mult scepticism.Eu nu vad intentii sa schimbe prea multe la joc.Au zic lume open world gen gothic nu skyrim.Singuru motiv pentru care au folosit skyrim in descriere e ca sa atraga atentia oamenilor care nu prea stiu ce e gothic si cunosc numai jocuri mainstream.Pana acuma nu au dezamagic deloc chit ca jocurile mai aveau pe ici pe colo unele defecte.Nu cred ca o sa ajunga gen bioware prea curand(sper niciodata).Tin minte ca si la primele video-uri cu gameplay-ul la w2 era lume care sarea de cur in sus ca e prea consolist combat-ul desi jocul era PC exclusiv pentru cam un an daca nu ma insel.
    Eu zic ca cel mai bine e sa avem rabdare si putina incredere in ei si cred ca o sa ne dea un joc cel putin la fel de bun ca primele 2.
    Eh, doar nu crezi că l-au făcut separat pentru console în timpul ăsta. Tot acelaşi design şi limitări de consolă (dacă au fost) au fost şi-n versiunea iniţială de PC. Dacă nu faci două jocuri side by side, tot te loveşti de limitările impuse de veriga cea mai slabă.

10. Back To Top | #70
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Cred ca o sa fie pe consolele astea care o sa apara anul asta, deci nu o sa fie limitarile de alta data.

11. Back To Top | #71
    Rămâne de văzut ce fel de limitări ori implementări cu gândul la ele o să facă.

12. Back To Top | #72

13. Back To Top | #73

14. Back To Top | #74
    Eu am precomandat Witcher 2 pentru ca am vrut sa sustin developerii. + ca am vrut sa-l joc din prima zi. Probabil am sa precomand si witcher 3.

15. Back To Top | #75
    Şi dacă-l iei din magazin ori îl downloadezi de pe net, nu tot în prima zi îl joci?

16. Back To Top | #76
    Vault Dweller <Mitzah>'s Avatar
    Quote Originally Posted by grotesque View Post
    Du-te pe topicul lui ME3 cu clipul ala. Producatorii au dat gratis toate DLC-urile (si oricum n-au fost cine stie ce preorder items in-game).

Personal, nu ma deranjeaza daca primesc armura X in caz da dau preorder pe Steam sau arma Y daca dau preorder pe gog. Sunt mai mult chestii de estetica personajului si art team-urile de obicei stau degeaba in ultimele luni ale dezvoltarii jocului.
    Voucher PC Garage: EE8SCBDH. Every time you use it, a Romanian politician dies of malaria.

17. Back To Top | #77
    Dacă tot stau degeaba şi alea au efect pur cosmetic, atunci să fie introduse gratuit în joc.

18. Back To Top | #78
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Şi dacă-l iei din magazin ori îl downloadezi de pe net, nu tot în prima zi îl joci?
    Ba da. In cazul in care il PRECOMANZI.

19. Back To Top | #79
    Dar ce Altex şi alţii de genul, nu-l au pe stoc din prima zi? Steam, Origin, Game Stop, Uplay sunt variante pentru online, day one.

20. Back To Top | #80
    Ma eu l-am precomandat pe gog witcher 2 si iti spun cu mana pe inima ca nu am vazut unul in magazinele gen altex pana prin iunie iulie.Asta e in Timisoara.Si farcry 3 a aparut dupa cateva sapt de la lansare,batman ac si shogun 2 au aparut foarte tarziu.Acum am spus numai de jocurile care m-au interesat pe mine.Deci fara preorder nu vad unde le gasesti in stoc sa le cumperi day 1.
    Decat daca il iei in format digital atunci da poti day 1.
    Last edited by adrian1921; 16-02-2013 at 21:31. Reason: forgot something

1.  
Page 4 of 406 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks