Page 5 of 405 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 8090

Thread: The Witcher 3

1. Back To Top | #81
    Quote Originally Posted by adrian1921 View Post
    Ma eu l-am precomandat pe gog witcher 2 si iti spun cu mana pe inima ca nu am vazut unul in magazinele gen altex pana prin iunie iulie.Asta e in Timisoara.Si farcry 3 a aparut dupa cateva sapt de la lansare,batman ac si shogun 2 au aparut foarte tarziu.Acum am spus numai de jocurile care m-au interesat pe mine.Deci fara preorder nu vad unde le gasesti in stoc sa le cumperi day 1.
    Decat daca il iei in format digital atunci da poti day 1.
    Aia avut mai multa rabdare decat mine sa-i explici

2. Back To Top | #82
    Ma eu l-am precomandat pe gog witcher 2 si iti spun cu mana pe inima ca nu am vazut unul in magazinele gen altex pana prin iunie iulie.Asta e in Timisoara.Si farcry 3 a aparut dupa cateva sapt de la lansare,batman ac si shogun 2 au aparut foarte tarziu.Acum am spus numai de jocurile care m-au interesat pe mine.Deci fara preorder nu vad unde le gasesti in stoc sa le cumperi day 1.
    Nu ştiu dacă sunt în toate din lanţul respectiv, dar în unele ar trebui să fie devreme ce onorează precomenzi în prima zi. Chiar şi aşa, în general există o diferenţă de câteva zile între noi şi americani, caz în care-ţi poţi face o părere mai bună despre joc în funcţie de un video sau păreri ale utilizatorilor şi apoi să bagi precomanda.

Momentan nici nu mă gândesc să-l cumpăr în preajma lansării după ce au făcut din TW 2, poate când apare EE sau vreo reducere.

3. Back To Top | #83
    Nu inteleg ce au facut mai exact cu witcher 2 cand a fost lansat? Ca nu a avut tutorial la inceput? Sau ce anume? Nu retin sa fi avut vreo problema majora la joc chit ca nu puteam sa il joc decat pe setari medii si cu toate astea nu m-a zgariat deloc pe ochi grafica.Chiar nu inteleg ce au facut asa rau,poate ca au dat gratis toate dlc-urile,soundtrack-ul,enhanced edition si cam tot ce era in plus.Poate na era mai frumos sa ceara 10 euro pe fiecare misiune noua sau sabiuta ce sclipareste sau mai stiu eu ce.

4. Back To Top | #84
    Două benzi negre sus şi jos, scos suportul pentru Eyefinity "că aşa vor muşchii mei", LOD foarte slab, control slab şi cu lag, atacul clonelor la cât de multe personaje au separat că iniţial o credeam pe Triss cur*ă în Flotsam, doar DX9, inventar şamd. Baftă la precomandă.

5. Back To Top | #85
    Registered User Johnnyan's Avatar
    Nasol daca asta e tot ce inseamna jocul asta pentru tine.
    I am what I am. Someone has to be.

6. Back To Top | #86
    Evident că-mi surâde storyline-ul că altfel nu dădeam banii pe el şi nici nu strângeam vreo 70 de ore de joacă, însă nu se apropie de stadiul de finisare în care aş face o precomandă. Aştept, apare, văd ce-i de capul lui şi hotărăsc când dau banii pe el... dacă îi dau. Sunt variante cum să-l joc perfect legal încă din prima zi şi fără să mă arunc vitejeşte cu capul înainte dacă jocul o să fie suficient de bun.

7. Back To Top | #87
    Aici e vorba si de cat de mult iti place o serie de jocuri.Eu de pilda dau pt ca am incredere in Cd Projekt Red si faptul ca sunt fan al seriei.Si la dragon age eram fan initial dar din diverse motive pe parcus am vazut filme cu gameplay,modul in care isi vindeau marfa si era si timpul scurt de dezvoltare a jocului cam 1 an si ceva ce mi-a dat de gandit.Acolo am avut dreptate.
    La arcania nu mai zic am bagat demo-ul dupa 2 min mi-am dat seama ca e un rahat.
    Mie mi-a placut cum a iesit nu m-au deranjat problemele spuse de tine,dar nu toti avem acelasi gusturi deci fiecare alege cum crede de cuvinta.

8. Back To Top | #88
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Te referi la Dragon Age 2 sper. Sincer nici mie nu imi surade ideea de open world, e ok intr-un joc ca Skyrim unde iti faci tu personajul si te apuci sa faci ce vrei. Dar intru joc ca WItcher sau Mass Effect unde se spune povestea lui Geralt sau Commander Shepard e aiurea rau sa nu urmezi povestea pentru ca te-ai dus sa explorezi prin pesteri si dungeon-uri pline de mortaciuni. Sa vedem ce o sa faca CDPR le-am dat banii doar dupa ce au iesit EE nici eu nu o sa fac precomanda.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

9. Back To Top | #89
    Destul de dezamagit de abordare sandbox, am o presimtire ca povestea nu va fi la fel de inchegata ca si in primul ,care e cel mai bun dupa parerea mea.

10. Back To Top | #90
    Din ce am inteles nu e abordarea open world gen skyrim ci gen gothic.Ceea ce poate iesi fie foarte fain fie aiurea.
    Si da ma refeream la dragon age 2.Primul mi-a placut foarte mult.

11. Back To Top | #91
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    DA2, a fost facut cu mainile celor de la EA pe umerii celor de la bioware, si cu buzele lor apropriate de urechea bioware, spunandu-le, lansati-l odata, etc.
    DA2, a fost cumparat pentru ca origins a fost un joc superb, iar lumea a fost dezamagita total.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

12. Back To Top | #92
    Din ce am inteles nu e abordarea open world gen skyrim ci gen gothic.Ceea ce poate iesi fie foarte fain fie aiurea.
    Si da ma refeream la dragon age 2.Primul mi-a placut foarte mult.
    Adevarat. Nu inteleg de ce lumea il compara cu rahatul de Skyrim cand Gothic a reusit sa faca o poveste calumea care vrei sa o termini si in acelasi timp ai la despozitie un 'open world' bine construit.

13. Back To Top | #93
    Registered User Racon's Avatar
    Witcher 2 a fost la Diverta si Auchan (Iulius Mall Timisoara) chiar imediat dupa aparitie. Au stat pe raft chiar o perioada indelungata pana sa dispara. Nu e neaparat necesar ca toate lanturile sa aduca un anumit produs.

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by Jidveiul View Post
    Adevarat. Nu inteleg de ce lumea il compara cu rahatul de Skyrim cand Gothic a reusit sa faca o poveste calumea care vrei sa o termini si in acelasi timp ai la despozitie un 'open world' bine construit.
    +1
    În schimb TW a fost "open world" şi mai toate sunt, dacă nu cumva vorbim de ceva în genul Dark Messiah of Might and Magik, Alan Wake, Max Payne and the like (ştiu, ştiu, ultimele două nu-s RPG-uri). În ambele jocuri din seriei puteai umbla aiurea făcând questuri secundare şi lăsând, chipurile, să se destrame vraja poveştii centrale.

Toată şmecheria e ca lumea din jurul tău să aibă habar de ca faci (adică să reacţioneze la acţiunile tale) şi să îţi lase impresia de lume vie, de evoluţie a ei odată cu tine. Nu-i aşa greu, trebuie doar viziune şi dorinţă. Nu cred pentru o secundă că nu se poate face un joc bazat pe storyline care să fie open world, sandbox etc.

15. Back To Top | #95
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

16. Back To Top | #96
    Release Date: 2014. There is no concrete date yet.

Platforms: PC and the new upcoming next gen consoles.

New Engine: The Witcher 3 will be using CDP Red's new (updated) Red Engine 3, which is optimized for DX11.

Savegame-Import: There will be a savegame import, which will only affect on side characters like
    Triss though. The main plot won't be changed.

States and Epilogue: By the players actions there will be 36 states on the world.
    Furthermore there will be 3 different endings which will be each 1 hour long.

Horses and Boats: To explore the huge world the Witcher can now use means of transportation such as horses and boats, which you can also improve over time. For example the horses can be captured by Axii in the wild or the boats can be borrowed on a beach/shore.
    Not only NPCs will be on the sea, even Geralt will use boats and can discover the world. In warmer regions Geralt will probably be able to swim.

An agile Witcher: The Witcher is now more agile by being able to climb and jump for the first time freely.

Free accessible World: The three areas shall be completely accessible, so there won't be invisible walls.

3 Major Locations Over time Geralt will be visiting Novigrad, the Skellige Islands and the devastated from war No Man's Land (isn't determined yet).

Geralt the Huntsman: The world shall be more livelier. On each stretch of land there will be wild animals for hunting beyond the monsters, where you can sell their fur, claws and so on.

At Least 100 hours Playtime: The main missions will be 50 hours long, the same goes for the side missions.

Quick time travel: A quick time travel like in Skyrim will be available, so it will be possible to quick travel on locations you visited before.

A huge world: The entire World shall be 30-40 times big as as The Witcher 2 and ~ 30% bigger than Skyrim.

No loading screens between locations: Entering and leaving an area is now seamless.

Cinematic Dialogues and cutscenes despite the open World: Even though it's unusual in the open world games up to now, in The Witcher 3 there will be the usual excellent voiced dialogues and impressive cutscenes. It isn't clear though if all NPC's will be taking advantage of that.

Lively NPC's and Theft: The NPC's will now have a daily routine like in the game Gothic and also react to stealing of their stuff. The player won't be able to harm defenseless civilians.

Tutorial: As players were complaining about the controls and the combat system, which was hard to learn, there will be a tutorial implemented in the storyline.

The Slow-Mo Combat system: There will be a similar slow motion system to V.A.T.S in Fallout, which will allow to aim at certain body parts. This will make the combats more tactical and visually challenging.
    You can activate some kind of slow motion modus, you may aim at certain parts of the enemy and as soon you end the modus, Geralt will act according to your marks, with a brutal animation.

Weather system: As there was already an alternation of day and night, now the weather will also affect the gameplay.
    For example, some locations could be accessible only during day or night, some monsters could only appear on certain weather conditions, the same goes for riddles which could also be solved only by certain conditions.

No QTE: There will be no more QTE, but mini games like fist fights or throwing knives aren't affected, so they will be probably the same as The Witcher 2.

lvl up to 60. The character development will be more complex as the predecessor. You can achieve a maximum Level of 60.

Magical Signs: The Signs will be more expandable than The Witcher 2. They can also influence the surroundings. For example, Igni (sort of a fire beam now) can set the surroundings in fire.

EXP: You gain experience only by doing missions. Slaying monsters or wild animals will give you only money.

Monster: The monsters won't be leveling up as the players, but will have set level like in the gothic series. You can only defeat the monsters if you have enough experience.
    Day and night cycle has an impact to certain monsters. Some will have different stats depending on the time you fight them

User Interface: The PC and consoles will have two different UI.

Next-Gen RPG: The Witcher 3 will be a Next-Gen Game, so it won't be restrained by the old consoles.

New Competition as Mini Games: In the Skellige-Island houses you will be axe throwing or playing card games.

No Factions: You won't have to decide for a fraction like the Order of the Flaming Rose or the Scoia'tael. A Witcher acts always independently.

Economy: Economy depends on each area. In some places you can buy something for a lesser price, or sell it for higher price.

Detective mode: Your screen will turn grey by hotkey, anything important will be colored.

Enemies will surrender if they realize they don't have any chance.

PC Games Witcher 3 Preview - Imgur

17. Back To Top | #97
    Registered User Kuchi's Avatar
    Sa fie primit, suna foarte interesant.
    I am the King of Teamwork!

18. Back To Top | #98

19. Back To Top | #99
    However, in a recent interview with PCGamesHardware, it was revealed by the developers that PhysX SDK will be used in The Witcher 3 as the physics engine (and this was confirmed by our sources as well). In addition, NVIDIA APEX integration will provide additional features such as cloth simulation and realistic destruction.

As of yet there is no information if GPU acceleration will be supported by The Witcher 3 or if other CD Project Red projects, like Cyberpunk 2077, will use PhysX based physics too.
    APEX-ul lu' peşte nu folosea neapărat GPU ca să ruleze? Anyway, dacă bagă din nou nişte efecte de 2 lei ce le-ar fi putut rula pe CPU doar de dragul banilor din tabăra verde, cu siguranţă voi zice "pas" cu totul achiziţiei. Sper să nu se ţină din nou de măgării cum au făcut cu al doilea joc.

20. Back To Top | #100
    Merg si pe CPU daca ai un I7-3960K la vreo 5GHz .

1.  
Page 5 of 405 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks