Page 6 of 407 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast
Results 101 to 120 of 8136

Thread: The Witcher 3

1. Back To Top | #101
    Atunci puţin îmi pasă de nenea Witcher 3.

2. Back To Top | #102
    Au aparut cateva imagini extrem de interesante din Witcher 3 pe pagina de facebook.

3. Back To Top | #103

4. Back To Top | #104
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Alea o sa fie in cartea oferita in collectors edition, sunt sigur.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

5. Back To Top | #105
    Da e foarte posibil. Mai ales ca mi-au adus aminte de prima editie de colectie a jocului-Doamne cat mai mi-am dorit acel medalion!
    BTW - inca ceva pentru voi - Special Edition Podcast: The Witcher 3 Q&A - Podcasts - www.GameInformer.com

6. Back To Top | #106
    Si eu as fi vrut medalionul.Sper sa il bage in collectors edition la Witcher 3

7. Back To Top | #107
    CD Projekt On The Witcher 3′s Open World, Beards | Rock, Paper, Shotgun

I don’t believe in a structure like A-B-C-D-E-F-G, you’re finished. The main storyline needs to be connected with everything that’s going on in the world, to a bigger and smaller extent. Of course, you just go out to somewhere in the woods, in the wilderness, and you can focus on monster-hunting. Maybe you as a gamer just love to hunt monsters, like the Witchers are supposed to do. You can focus on the undead if you want. So you can do whatever you want. For me, this is the definition of an RPG. Do whatever you want.

Total de acord cu ce spune tipul.Sper sa il lanseze prin februarie ca deja din ce spun am chef sa il joc)

8. Back To Top | #108
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    APEX-ul lu' peşte nu folosea neapărat GPU ca să ruleze? Anyway, dacă bagă din nou nişte efecte de 2 lei ce le-ar fi putut rula pe CPU doar de dragul banilor din tabăra verde, cu siguranţă voi zice "pas" cu totul achiziţiei. Sper să nu se ţină din nou de măgării cum au făcut cu al doilea joc.
    Nu stiu de ce, dar am impresia ca te comporti de parca Witcher 2 ti-a furat iubita, sau are mai mult succes la femei, sau ceva de genul acesta. De fiecare data banuiesti numai de rau CD PROJECT RED.
    Nu cumva esti cel caruia i s-a parut mare joc DA2?

9. Back To Top | #109
    Nope, am jucat doar puţin din primul şi atât, nu m-a prins seria.
    Legat de respectivii, îi numesc precum îi văd şi tot aşa, am enumerat ce m-a deranjat la TW 2 de câteva ori. Dacă asta ţi-e pofta, o fac din nou. Deocamdată la TW 3 am doar un motiv pe listă, dar poate insistă ei şi mai adaug câte unul. Pot să adaug şi ce mi-a plăcut la seria de faţă, no problem, dar nu sunt fixat doar pe asta, ce mi-a plăcut şi atât.

Dacă vrei exemplu de companie dedicată PC gamingului şi pe care-i respect mai mult, atunci ăia-s Bohemia Interactive. Ar avea ceva de învăţat de la cehi polonezii noştrii.

10. Back To Top | #110
    Ce anume sa invete?Cum sa faca shootere? Eu nu vad cum le-ai putea compara pe cele doua cand una face numai shootere despre razboi si cealalta face rpg fantasy.Ce tre sa invete mai exact?Cum sa faca o poveste gen du-te pac pac acolo? Sau mai fain cum sa dezvolte povestea? Pentru un rpg prioritate are povestea si gameplay-ul.Si Cd Projekt Red nu au facut numai asta, jocurile lor au avut si grafica super.

11. Back To Top | #111
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Witcher 2 a fost cel mai bun RPG aparut in ultimul deceniu, iar putin sub acesta Fallout: New Vegas. Au minusurile lor la combat, dar nu asta e elementul principal intr-un rpg, ci interactiunea cu celelalte personaje si lumea.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

12. Back To Top | #112
    Quote Originally Posted by adrian1921 View Post
    Ce anume sa invete?Cum sa faca shootere? Eu nu vad cum le-ai putea compara pe cele doua cand una face numai shootere despre razboi si cealalta face rpg fantasy.Ce tre sa invete mai exact?Cum sa faca o poveste gen du-te pac pac acolo? Sau mai fain cum sa dezvolte povestea? Pentru un rpg prioritate are povestea si gameplay-ul.Si Cd Projekt Red nu au facut numai asta, jocurile lor au avut si grafica super.
    Un joc trebuie să fie bun la toate capitolele ori cel puţin la majoritatea, nu doar unul sau două cum tot se bate apă în piuă pe tema asta.
    Ce să ia exemplu de la ei? Să vedem... versiune a jocului ce dă posibilitatea unei achizţii mult înaintea lansării la un preţ excelent (ceea ce ar trebuie să fie pre-comandă în primul rând pentru orice joc), optimizare exemplară, editor şi uşurinţă incredibilă în creerea modurilor, suport din prima zi pentru toate tipurile de monitoare şi rezoluţii, îşi fac jocul pentru PC only fără compromisuri and so on. Steluţă pentru EE în cazul CDP, însă din păcate conţinutul pentru mine a fost destul de sec şi nu prea a reparat nimic la engine. Pentru cine i-a plăcut asta, bănuiesc că e un plus.
    BI la rândul lor au dat suport jocului şi dau chiar şi acum, adăugând noi features cu ultimele patch-uri.

Acum dacă tu crezi că ArmA e pew-pew, pac-pac în genul BF sau CoD sau oricare altul, asta e altceva. Ca şi complexitate, posibilităţi de gameplay, e probabil printre cele mai bogate, dacă nu cel mai bogat joc existent pe piaţă.
    TW are un lucru ce l-a făcut bine, storytelling-ul şi cu caracteristicile sale - personaje, main story, locaţii, etc. Ca şi gameplay îi destul de simplist, şocant de simplist. Atitudinea producătorilor e destul de ok, probabil cu TW 3 să livreze o experienţă mult mai bună şi mai lină din prima zi, să sperăm doar că nu va limita anumite opţiuni utilizatorilor unei anume mărci de plăci video.

13. Back To Top | #113
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by omul_maimutza View Post
    Witcher 2 a fost cel mai bun RPG aparut in ultimul deceniu, iar putin sub acesta Fallout: New Vegas. Au minusurile lor la combat, dar nu asta e elementul principal intr-un rpg, ci interactiunea cu celelalte personaje si lumea.
    Fii serios, Kotor 2, NWN 2 Mask of the Betrayer si VTMB sunt superioare.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

14. Back To Top | #114
    Astea sunt 3 jocuri neterminate, Obsidian scot jocuri foarte bune, insa nu sunt lasati sa si termine.
    Kotor 2 a fost facut doar prima jumatate, mai incolo e prapad, Mask of the Betrayer e foarte bun pentru un expansion insa parca ceva lipseste, iar Vampire din pacate a fost un joc lansat in stadiu pre-beta.
    Si ME2 ar trebui mentionat, a oferit ceva interesant.
    Dupa cum am spus, in afara de New Vegas si Witcher 2 nu cred ca exista alte jocuri contemporane sa iti ofera o alta intriga in functie de ce alegi.

15. Back To Top | #115
    Hai ma fallout new vegas ? Cred ca m-am pus sa joc si sa termin jocul ala de vreo 3 ori dar n-am reusit din cauza plictiselii si din cauza ca inamicii se misca de parca ar sari de pe harta, asa de repede incat nu poti sa-i nimeresti deloc doar cu VATS, plus ca armele sunt destul de slabe si inamicii sunt destul de puternici, n-ai aproape deloc sanse sa intrii intr-o pestera cu acei caini mutanti, daca mai au si o mother pe langa ei esti mancat, sau consumi multe health packs pana treci de ei. Era o misiune si trebuia sa trec de zona cu deathclaws, abea reusisem cu stealth boy. New vegas e tare plictisitor (nici nu m-a prea atins zona jocului) si greu, Fallout 3 e mult mai bun.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

16. Back To Top | #116
    Registered User Raziel01's Avatar
    Quote Originally Posted by CalinTM View Post
    Fallout 3 e mult mai bun.
    Poate daca vrei un shooter de mana a 2-a.

New Vegas e un rpg facut ca in timpurile bune, cand se punea accent pe alegeri in dialoguri, story, feeling, etc. Are o multime de lucruri care lipsesc din seria TW. Si de cand dificultatea ridicata a unui joc este un minus pentru joc? Oricum eu nu-mi aduc aminte sa fi avut atatea probleme cate tine cu dificultatea si nu cred ca exista vreo misiune in care trebuia sa treci de o zona cu deathclaws, exista o misiune in care trebuia sa o iei in partea opusa si sa ocolesti o mina infestata de ei, iar deathclaws sunt inamici end game si in end game ii pulverizezi.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

17. Back To Top | #117
    Whatever, mie nu mi-a placut deloc new vegas, din singurul motiv pentru ca inamicii se miscau foarte ciudat, parca nu aveau gravitatie cu pamantul, abea ca nimeream ceva. Restul povestea, mai multe factiuni, decizii, erau bune, dar din cauza inamicilor chiar nu l-am putut juca.

18. Back To Top | #118
    New Vegas e un joc foarte bun,dar nu stiu de ce ar fi greu?Daca stii cum sa abordezi jocul e chiar foarte usor.Si nu am avut probleme sa trag in inamici fara VATS.De fapt nici nu prea am folosit VATS decat in cazuri exceptionale.
    Witcher 2 mi s-a parut mult mai greu la dificultate.Si ca tot se vorbea despre cele mai bune jocuri sunte de acord Witcher 2 e unul din cele mai bune din ultimul deceniu. Dar sunt de parere ca sunt mai multe decat Witcher 2 si New Vegas. Mai e si un Gothic 2 pe acolo si un Kotor 2.Mai sunt si altele.

19. Back To Top | #119
    kotor 2 sau 1? In 2 orice alegeai sfarsitul era acelasi.
    In New Vegas inamicii nu aveau gravitatie? Probabil ai jucat cu mouse acceleration on, by default e activat si e foarte greu sa ii tintesti, dar e foarte ciudat ce spui.

20. Back To Top | #120
    Registered User Mandea's Avatar
    mie nu mi-au placut nici New Vegas, nici Fallout 3 (pana si numele e o bataie de joc la adresa fallout2). New vegas, rpg ca in vremurile bune? e o gluma.
    oricum, va era frica de open space in witcher3, iar in vegas te cam duceai pe unde aveai chef si ziceti ca va placea.

1.  
Page 6 of 407 FirstFirst ... 34567891656106 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks