Page 4 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 223

Thread: Torment: Tides of Numenera

1. Back To Top | #61
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    or not, aluia ii plac jocurile in fct de cat aa si cate culori are

2. Back To Top | #62
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    2 din 3...
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

3. Back To Top | #63

4. Back To Top | #64

5. Back To Top | #65

6. Back To Top | #66

7. Back To Top | #67

8. Back To Top | #68

9. Back To Top | #69
    Registered User Mandea's Avatar
    da, dar e turn based la combat. yummy!

10. Back To Top | #70
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    https://www.youtube.com/watch?v=WU-Hi7xHnSk

Imi place art direction-ul.
    “During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.”

11. Back To Top | #71
    UI mi se pare de tot rahatu', 3 sferturi de ecran wtf, parca vad ca vor sa scoata simultan si pe conserve

12. Back To Top | #72
    Registered User Raziel01's Avatar
    Se vede ca n-ai jucat Planescape: Torment, UI-ul e foarte aseamanator cu cel de acolo si serveste un rol foarte bun: sa incapa o gramada de text pe el fara sa dai scroll down de nebun doar ca sa-ti citesti optiunile de dialog. Uita-te ca in combat ecranul e destul de liber.
    Oricum probabil ca va fi lansat si pe console asa cum a fost cazul si pentru Wasteland 2, dar asta nu l-a facut sa aiba o interfata proasta pentru PC.
    Last edited by Raziel01; 07-10-2015 at 21:24.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

13. Back To Top | #73
    Nu mai suntem in 1900 ca sa ocupe tot ecranul; lasand la o parte UI, jocul parca arata mult mai nasol fata de ce am vazut in primul filmulet cand imi curgeau balele.

14. Back To Top | #74
    E mai multa miscare aici si de aia, e mai usor sa vezi animatiile care nu sunt cele mai grozave. Si ce daca nu suntem in 1900 asta e un spiritual sucessor? Prefer oricand o interfata ca asta care suporta nspe replici de dialog decat roata Bioware sau alte balarii. Oricum interfata de combat cica ar fi un placeholder. Ce mi s-a parut dubios e ca au jucat cu controller.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

15. Back To Top | #75
    Ma asteptam ca UI-ul sa fie mai compact..nu vreau interfata ca si in Planescape torment unde era jumate din ecran.

Partea de jos cu dialogul o inteleg sa fie mare pentru ca are foarte multe optiuni cand vine vorba de dialog, dar in rest sper sa lucreze mai mult la UI decat au lucrat la Wasteland 2.
    "Rudimentary creatures of blood and flesh.You touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding. There is a realm of existence so far beyond your own you cannot even imagine it. I am beyond your comprehension."

16. Back To Top | #76
    Registered User Wolfe's Avatar
    Totul bun si frumos, dar se tin si ei de data de lansare sau dau un anunt in legatura cu asta ? Daca o tin asa cred ca il amana pana la anul.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

17. Back To Top | #77
    nici mie nu imi place interfata aia pe juma de ecran. e misto ca nu mai faci atata scroll, dar parca prea mult timp ai juma de ecran bloca de ea. si desi sunt fan TBS, nu vad nimic special in luptele alea. doar ca dai pe ture. speram la ceva mai ingenios, ceva care sa se poata face doar in tbs.

18. Back To Top | #78
    Registered User Wolfe's Avatar
    Faptul ca interactionezi cu mediul si ca poti intra in conversatie cu inamicii in mijlocul luptei nu e ingenios ?
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

19. Back To Top | #79
    e, dar nu in relatie cu lupta in sine. e ca o pauza a luptei. eu ma refeream la lupta in sine. nu vad nici sa fie patratele de deplasare, nici cover, nu pare sa conteze pozitionarea, nici nimic de genul. adica ma astept sa aiba ceva, chit ca au mai facut si altii. mai astept filme, poate o sa fie mai clar.

20. Back To Top | #80
    E science fantasy, nu prea are nevoie de cover system, iar pozitionarea sigur va conta pentru aoe spells si contrarea AI-ului.
    Partea cu text in combat e grozava, demonstreaza ca ei chiar vor un succesor spiritual pentru PST, unde combat-ul era pe plan secundar si totul se putea rezolva prin dialog si alegeri.
    Oricum arata foarte unpolished, sigur nu vine anul asta.

1.  
Page 4 of 12 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks