Page 1 of 14 123411 ... LastLast
Results 1 to 20 of 261

Thread: Kingdom Come: Deliverance

1. Back To Top | #1
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

Thumbs up Kingdom Come: Deliverance

Warhorse Studios has a new trailer announcing that Warhorse is now called Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance is first-person, open-world realistic RPG set in medieval Europe. Enjoy unique melee combat, castle sieges, battles and quests in this epic RPG.

'Kingdom Come: Deliverance' Teaser - YouTube

Czech studio Warhorse is officially unveiling a very different kind of RPG: Kingdom Come: Deliverance.

Due on PC and "next-gen consoles" in 2015, it's been built on Crytek's CryEngine 3. What's making it stand out is that it's an open-world RPG that's set in an actual historical period. Taking place in the Holy Roman Empire during the last days of the middle ages, there's no magic, no monsters, no dragons, no enchanted weapons, none of the trappings you normally expect from an RPG featuring knights and castles

As players traverse expansive, strikingly detailed locales, they'll grapple with a range of period- accurate fighting techniques, horseback combat, open-field sieges, and large-scale battles, all while developing relationships and a reputation that will inform the greater story. Kingdom Come: Deliverance promises no magic, high fantasy or mythical overtones - it draws its inspiration instead from historically authentic characters, themes, and warfare.

2. Back To Top | #2
    Arata bine insa un astfel de joc depinde mult de implementarea battle system-ului.

3. Back To Top | #3
    Asa domnule, ceva cu adevarat nou, pentru rpg-uri cel putin, ca avem deja actiunea din Chivalry. Deci de asta oamenii au tras chiulu' (de fapt doar unul, D.Vavra) de la scrisul pe blog.
    Kingdom Come: Deliverance-1387457075-kingdom-come-screen-1.jpg Kingdom Come: Deliverance-1387457072-kingdom-come-screen-2.jpg Kingdom Come: Deliverance-1387457074-kingdom-come-screen-3.jpg Kingdom Come: Deliverance-1387457075-kingdom-come-screen-4.jpg
    Last edited by Skazzy; 20-12-2013 at 11:04.

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5

vesti destul de proaste...

First real info from CZ magazine

-> no publisher found - kickstarter (500 000,-) - if they hit it rest of the devlopment pays investor(czech millionare), if not development ends
    - thx to no publisher - game will be cut to 3 episodes with 30h of gameplay each
    - main character is young blacksmith
    - equip will be realistic - layers of clothes+armor inc. underpants
    - every hit will be calculated in real time, so if you hit someone with the sword on helmet first will be evaluated damage to the helmet, further will be calulated transfer of force to the head of the enemy and other possible injuries and at the same moment will be also calculated the trajectory of the sword that slides from the on the shoulder and collarbone ...

- more info on KS with new trailer at evening
    Source

---------- Post added 22-01-2014 at 12:40 ---------- Previous post was 21-01-2014 at 15:44 ----------

Si incepe campania de promovare via Kickstarter ---> Kingdom Come: Deliverance - Kickstarter Trailer
    Link Kickstarter

L.E.- Nu stiu de voi insa pe mine m-a impresionat extrem de placut trailerul/gameplay-ul de prezentare a campaniei pe Kickstarter. Nu credeam ca o sa-mi placa in genul rpg ceva atat de aproape de realitate cum (cu speranta!) va fi Kingdom Comeeliverance, insa se pare ca m-am inselat! Sistemul de lupta e pur si simplu inovatie curata, chiar simti ca esti acolo, incredibil de realist, pickpocketing-ul la fel, facutul potiunilor la fel. Nu am vazut niciun QTE si mini-game acolo, ci totul prezentat in timp real. Poate am eu prea mare hype-ul in mine, insa chiar imi doresc sa reuseasca proiectul asta, de fapt chiar mi-as dori sa faca mai mult decat atat, si sa stabileasca un nou record pe KS, pentru ca merita.

Voi ce spuneti, v-a placut?!
    Last edited by Skazzy; 22-01-2014 at 11:57. Reason: adaugare link kickstarter

6. Back To Top | #6
    Registered User Necrosero's Avatar
    Adevarul e ca arata cu adevarat bine. Pacat de lipsa de bani, chiar e nevoie de un RPG adevarat cu tema in Evul Mediu.

P.S. Problema e ca pare "prea bun" ca sa fie adevarat. Nu am mai intalnit joc in care sa ti se strice mancarea (de exemplu) in inventar de la Betrayal at Krondor incoace. Va avea mega succes la old time RPG gamers, dar in rest... chiar vezi vreun pusti din ziua de azi sa joace asemenea joc complex?
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

7. Back To Top | #7
    Nu stiu daca vor avea succes la toti gamerii si mai ales la generatia noua! Cert e ca baietii de la Warhorse vor sa inoveze intr-o piata de rpg-uri in stil clasic fantasy, elementele de realism fiind din start trunchiate din cauza asta. Nu pot sa nu ma gandesc la situatia, nu cu mult timp in urma, a polonezilor de la CDP Red care au adunat si ei idei din mai multe rpg-uri, elemente care au prins succes intr-o anumita perioada de timp (combat-ul tactic cu pauza) si au ajuns ce au ajuns. Insa si la cei din urma situatia nu a fost roz deloc, fiind chiar extrem de aproape de un esec si gata sa arunce totul la cos.
    Inca o chestie ,de cand am postat campania pe KS aici s-au dublat banii 6k la 12k, si asta in nici 1/2h!

8. Back To Top | #8
    Registered User Necrosero's Avatar
    Bag si eu banul, poate-poate iese ceva... desi dupa rateurile de pana acum de pe KS, am mari indoieli. Asta totusi arata CHIAR BINE, si nu ma refer doar la grafica. Pe mine elementele de realism ma incanta cel mai mult.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

9. Back To Top | #9
    Bravo tie! Daca apuc sa vand si eu accesoriile la D3 ma bag si eu la campanie, si asta chiar daca nu am *momentan pe ce sa joc, insa pana apare, cred ca apuc sa schimb pc-ul din nou. Pare greu de crezut ca vor reusi sa implementeze tot ce au aratat in campanie, insa au teluri bine definite si mentorii potriviti.

L.E. - E deja un backer pt. editia "Pope" cu acea sabie personalizata. E bine de tot!

10. Back To Top | #10
    Registered User Johnnyan's Avatar
    Hmm, un no CD Projekt poate ? Ce am vazut arata bine si pare destul de avansat, sper sa adune banii.
    I am what I am. Someone has to be.

11. Back To Top | #11
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Adevarul e ca arata cu adevarat bine. Pacat de lipsa de bani, chiar e nevoie de un RPG adevarat cu tema in Evul Mediu.

P.S. Problema e ca pare "prea bun" ca sa fie adevarat. Nu am mai intalnit joc in care sa ti se strice mancarea (de exemplu) in inventar de la Betrayal at Krondor incoace. Va avea mega succes la old time RPG gamers, dar in rest... chiar vezi vreun pusti din ziua de azi sa joace asemenea joc complex?
    Vezi Day Z ori Star Citizen. Trebuie să ştii să-ţi prezinţi munca şi să faci ceva de calitate.

12. Back To Top | #12

13. Back To Top | #13
    Registered User Secu09's Avatar
    Acesta este RPG-ul la care visez de mic copil.

Combina trei jocuri care mie mi-au palcut: Mount&Blade, Witcher si Skyrim. Imi place realismul, posibilitatea de alegere cum sa faci un quest, libertatea din joc. Grafica arata utimitor.
    Pana acum, intr-o singura zi, au strans pe Kickstarter 200000 din cei 300000 lire necesare. Sper sa stranga cat mai mult.
    Acea sabie o primesti si la editia ,,King". Pe mine m-a atras editia Baron, cea retail, care costa 36 euro.
    Ce nu-mi place este ca povestea au impartit-o in trei acte. Mama lor de bani.

Sunt sigur ca va prinde, chiar si la generatia noua de jucatori. Chiar si acestia simt nevoia unor prospaturi.
    "It only ends once. Everything that's before that, it's just progress"

14. Back To Top | #14

15. Back To Top | #15
    Dupa cum se misca lucrurile in putin timp vor strange banii ceruti. Sunt tare curios ce planuri au pentru strech goals. In comentarii vad ca sunt insi care tot cer harti tot mai mari; wtf? Oricum, in blog este un articol acolo ff interesant pe acest subiect, cum ca nu vor sa mareasca prea mult "lumea" ca mai apoi sa devina redundanta (au trebuit sa gaseasca acel sweet-spot). Prefer oricand o lume mica, in genul primelor doua jocuri Gothic, in care gaseai in orice loc ceva de facut,loot-uit, omorat, quest-uri etc.
    Kingdom Come: Deliverance-blog_011_7.jpg

16. Back To Top | #16
    Prea mult nu se pot întinde la suprafaţă că nu-i lasă cry engine oricum.

17. Back To Top | #17
    Gata, au strans banii in doua zile si ceva.

18. Back To Top | #18

19. Back To Top | #19
    Registered User slicker's Avatar
    Daca arata prea bine, se joaca prea bine, atunci nu mai cred nimic (scena de duel cu cei 2 este parca dintr-un joc din 2020) Totusi sa strangi aproape de 2 ori cat ai cerut in cateva zile e o performanta nu gluma, mai ales pentru niste no-names.

20. Back To Top | #20
    N-au cerut mult, hai sa fim seriosi, e o suma chiar modesta. Sa vedem ce va iesi.

---------- Post added 29-01-2014 at 02:51 ---------- Previous post was 28-01-2014 at 22:22 ----------

Kingdom Come: Deliverance - Studio-Talk mit Daniel Vávra - GamesweltTV

interviu pentru nemti, dar in engleza.

1.  
Page 1 of 14 123411 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks